Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Stromberg


djtones

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Lassan három éve, mikor a Micro Q mellett döntöttem, mint VA szinti, nézegettem az éppen akkoriban éledező Waldorf oldalát. A Zarenbourg mellett ott virított a Stromberg is. Az előbbi azóta megvalósult, az utóbbival meg szerintem az történt, amit egyes fórumokon sejtenek: vagyis áldozata lett a kínálat racionalizálásának. A Waldorf - szerintem nagyon okosan - most kicsi, valamilyen szinten 'korlátolt', de jó hangminőségű és magas instant gratification faktorú modulokat dobál ki, olcsón. Alulról építkeznek, nem úgy mint régen, pl a nagy Q esetében, hogy kihoztak egy félkész, épp hogy csak működő készüléket, amivel aztán sz_ptak rendesen, és tán még a Micro Q-val sem sikerült a fejlesztésbe ölt gempát visszaforgatni. Nekem most szinte minden termékük szimpatikus, kivéve a Blofeldet, az is csak azért, mert - szerintem - lespórolták róla a kimeneteket. (Mit érek ennyi polifóniával, és a multitimbralitással, ha nem tudok basszust, leadet, pláne dobot - lásd a sample option/Attack - külön kimenetre küldeni, és keverni???) Ha lenne rajt', három pár sztereó ki- és egy sztereó bemenet, mint a mQ-n, szerintem már le is cseréltem volna rá. Visszatérve az elejére: a Stromberg egyszerűen túl drága lett volna a konkurenciához képest,
és ezt látták be szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...