Jump to content
Ménemszól.hu

WinterNAMM 2012 - Alesis QX széria, Vortex


djtones

Recommended Posts

A NAMM-on debütáló Alesis újdonságok egy másik oldala már a klasszikusabb darabjaira szorítkozik a stúdiótechnikának. A legfontosabbak ezek közül is a kontrollerek, két mondhatni szokványos midi kontroller, illetve egy újra divatba jövő 90es éveket idéző forma kerül most sorra:

Vortex

A Vortex egy mostanában újra a Roland által életre keltett divatot lovagol meg, a keytar-ok újjáéledését. Viszont eltérően a konkurens cuccoktól, ez "csak" egy kontroller. Tudását tekintve viszont egy igen okos keytar, talán a piacon levő legsokoldalúbb, csatlakoztatható iPad-re, szintikhez, PC-hez, MAC-hez egyaránt, némi varázslattal Linuxhoz is. Kulcsszavakban a cucc jellemzői:

  • Az első USB-s keytar kontroller, működik a következőkkel: Mac, PC, & iOS*
  • USB és tradicionális DIN MIDI csatlakozók az integrálhatóság sokoldalúságáért.
  • MIDI címezhető egyedi accelerométer a nyakban
  • Volume slider kontroller, sustain gomb és pitch-bend görgő a nyakon
  • Kézzel vezérelhető MIDI címezhető touchstrip, sustain, és octave-control gombok a nyakon
  • 37 billentés érzékeny, aftertouch-os kiváló minőségű billentyű
  • 8 érintés érzékeny dob pad/sample pad az élőben létrehozható ütemekért
  • Nagy transport & patch-selector gomb
  • Szíjjal szállítva, bármilyen gitárszíj használható hozzá, amely standard módon csatlakozik
  • Tápellátás USB-ről, ha PC vagy MAC csatlakozással használjuk; Elem szükséges hozzá, ha iOS, vagy egyéb külső eszközhöz használjuk.

    A Vortex honlapja itt.

    post-1-0-78810500-1327051555_thumb.jpg

    Valamint két vadonatúj szériás kontroller az, ami említésre méltó stúdiós körökben, ezek közül a kisebbik 25billentyűvel szerelt a nagyobb 61-el.

    QX25 és QX61

    Túlzottan jelentős újítás ezekben az eszközökben nem található, bár külön vásárolható kiegészítőkkel iOS-hez is csatlakoztatható. A főbb tulajdonságok:

    • 25/61 érintés érzékeny billentyű
    • MAC, PC, iOS integrálhatóság
    • Pitch és hajlítókerék
    • 8 MIDI-címezhető potméter (QX-25-n nincs)
    • 4 szabadon címezhető dobpad
    • 9 szabadon MIDI-címezhető forgó potméter panorámázásra, és más praktikus, más kontrollereken megszokott feladatokra
    • 6 szabadon MIDI-címezhető gomb (QX25-n nincs)
    • USB-MIDI és standard DIN MIDI csatlakozók
    • Hozzáadott Ableton Live Lite Alesis Edition szoftver (Előre mappolva)
    • Tápellátás USB-ről, opcionálisan adapter vásárolható (hátul kapcsolóval beállítható a tápellátás)
    • Valamint: a QX 25 kijelzője lényegesen szerényebb

    post-1-0-23044400-1327051368_thumb.jpgpost-1-0-72995800-1327051368_thumb.jpg

    A QX61 honlapja itt, a QX25-é pedig itt.

    Ebből a bejegyzésből főoldali cikk lett

Link to comment
Share on other sites

Eddig nem értettem, hogy miért hanyagolták ennyire ezt a szegmenst, hisz a régi Roland nyakbaaksztós kontrollernek még használtan is nagy a keresletje és az árát is jól tartja.

Az vajon csak az image képen van elszúrva, vagy a zenész tényleg fejtetőn látja a karaktereket a kijelzőn, amikor nyakában van a hangszer?

Link to comment
Share on other sites

Amúgy én a Lucina-ra gondoltam, az elég új Roland cucc, bár nemtom' az AX-Synth mikori konkrétan.

Igen, a Lucina (142 ezer Ft) és az AX-Synth (252 ezer Ft) is jó cuccok és valóban mostanság keltette életre őket a Roland, viszont ezek árát erősen emeli a beépített hangmodul. A Vortexet én a Roland AX-1-hez tudnám hasonlítani, ami 1998-as kiadás, mégis a mai napig 90-100 ezer Ft körüli áron mozog ma magyarországon a használt piacon... amely árba azért már egy sokkal fiatalabb kalapácsos mastrekeyboard is belefér. Mindez köszönhető annak, hogy nem volt versenyképes árú alternatíva a nyakbaakasztós kontrollerre vágyók számára.

Na, de talán most a Vortex :-) Az árra vonatkozólag találtam a neten 250 USD-os utalást is, az pedig bőven 100 ezer Ft alatt van... talán mire hozzánk ér, még mindig lesz elég hézag az ára és a 100 ezer Ft között :-)

Link to comment
Share on other sites

Eddig nem értettem, hogy miért hanyagolták ennyire ezt a szegmenst, hisz a régi Roland nyakbaaksztós kontrollernek még használtan is nagy a keresletje és az árát is jól tartja.

Az vajon csak az image képen van elszúrva, vagy a zenész tényleg fejtetőn látja a karaktereket a kijelzőn, amikor nyakában van a hangszer?

Csak az Alesis Vortex felirat van szerintem fejtetőn, de ez a lehetséges reklámérték miatt van így gondolom (képek, videók), minden más a billentyűs nézetéhez van feliratozva...

Link to comment
Share on other sites

engem sokat nem izgat, hogy merre álnak az

egyesek egy fotosoppolt bemutatóképen ...

Ez természetes, ezért említettem az "image" képet, mert a kiadványokba lehet, hogy megfotóshoppolják hogy gusztább legyen... a kérdéses az volt, hogy valóban megfotósoppolták-e, vagy tényleg úgy áll... de azthiszem már erre is megérkezett a válasz :-)

Azt gondolhatnánk, bagatel dolog, úgyis el tudjuk olvasni a számokat fejjel lefelé is... ez így is van, amikor flottul megy minden... de ha nem? :-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...