Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

PCI to USB?


djuice

Kérdés

Egy ilyen kütyü vajon alkalmassá tehet egy jó öreg Emu PCI hangkártyát felhasználni usb-n egy laptophoz kötve?

https://www.pcx.hu/kolink-riser-zurc-008-pci-express-x1-x16-mining-rendering-kit-60cm-sata-adapterkabel-00179721?gclid=Cj0KCQiA8dH-BRD_ARIsAC24umZYUk06KoW7F-a2dqMzWk_-cy7OjkUDeNoE0L2BfPr7OwX_PVFMx_UaAvdaEALw_wcB

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
38 perccel ezelőtt írta djuice:

Nem tartom valószínűnek, mert ez nem igazán arra való. Ez arra hivatott, hogya kis méret PCIe szlotból csináljon nagy méretűt.

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta Hobkins:

Ez arra hivatott, hogya kis méret PCIe szlotból csináljon nagy méretűt.

Ez bizti? Mert egy pc-s haverom azt mondja szerinte müxik, s ez baromi jó árú cucc, mobil hangkártyát csinálni egy Emu PCI-ból. Csak egy dobozt kell neki 3D printelni.
Megkérdezem hétfőn a boltot ők hogy látják mindenesetre, és még működhet is akár a dolog. A kérdés persze az, hogy a windows még hogy látná driver szinten így a karit, de talán ennyit megér kipróbálni. Weben rendelve 14 nap van az elállásra. De ha működik, akkor szuper! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
45 perccel ezelőtt írta djuice:

Ez bizti? Mert egy pc-s haverom azt mondja szerinte müxik, s ez baromi jó árú cucc, mobil hangkártyát csinálni egy Emu PCI-ból. Csak egy dobozt kell neki 3D printelni.
Megkérdezem hétfőn a boltot ők hogy látják mindenesetre, és még működhet is akár a dolog. A kérdés persze az, hogy a windows még hogy látná driver szinten így a karit, de talán ennyit megér kipróbálni. Weben rendelve 14 nap van az elállásra. De ha működik, akkor szuper! :) 

Persze, egy kérdést megér. De amit te szeretnél, az EZ .

Link to comment
Share on other sites

  • 0
30 perccel ezelőtt írta djuice:

Most akkor ez a Delock ua. és nem működik usb-n? Zavaros ez, hogy akkor miért usb kábel van hozzá?

Hát mert valmailyen kábel kell hozzá :D Nem USB-be dugod. Ezt próbáltam magyarázni. Ez olyan, hogy a TB3 3 is USB Type C csatlakozó. Az csak egy csatlakozó, de nem USB portba kell dugni, hanem PCIe1X szlotba. 

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Hobkins:

Ezt próbáltam magyarázni.

Köszi értem.

Abból kiindulva, hogy vannak pl. floppy emulatorok is, mert igény van modernizálni az eszközt, azt gondoltam teljesen triviális, hogy régebbi hasonló PCI eszközök is lehetnek, melyekhez vmi átalakítót kéne gyártani. De ez a laptopot seggbedugós PCIe dolog elég elvadult. Bitcoin bányászgépet nehogy pont egy laptop ilyen módon való megerőszakolásával kelljen már építeni. :)

De ez a vmilyen kábel kell hozzá is elég érdekes, mert akkor minden szabályt felrúgva, akár 220V-os zsinegnek is lehetne használniuk egy kikukázott egérről megmaradt tyúkbelet ilyen alapon. :)

Azért holnap még megkérdezem a boltot...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta djuice:

 

De ez a vmilyen kábel kell hozzá is elég érdekes, mert akkor minden szabályt felrúgva, akár 220V-os zsinegnek is lehetne használniuk egy kikukázott egérről megmaradt tyúkbelet ilyen alapon. :)

 

Pontosan így van!
Anno az 5 villás DIN (másnéven tuchel, lehet, hogy nem helyesen írom) is audio jel átvitelre volt a legelterjedtebb itthon, mert ez volt elérhető, mégis a MIDI is azon megy. Gondolom ennél a risernél meg kell az árnyékolás is, meg kell 9 szál vezeték, és ezért az USB 3.0 kézenfekvő volt. Bár fogalmam sincs, hogy valójában milyen adat kommunikáció van, de az kb borítékolható, hogy a sima USB 3.0 sávszélessége meg sem közelíti a PCIe sávszélességét és ezért kb. értelmetlen is lenne teljesen az USB ->PCIe átalakító.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta djuice:

Sztem itt értettél félre. Én pont nem ezt szeretném. :) Max erre jó a cucc.

Szerintem jól értettelek. Te egy PCIe EMU-t szeretnél laptopról üzemeltetni.Ez a megoldás. Így lehet. Csak nem VGA-t dugsz bele, hanem az EMU-t.
Az M2 foglalat=mini PCIe, azt kell kivezetni a laptopból a riser-re és akkor már is van lehetőség a PCIe EMU-t beledugni, vagy bármit ami PCIe kártya.
Ok értem én, hogy te USB-ről szeretnéd, de gyanítom, oan' nincs. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta djuice:

No! 0404 PCI-m van, nem PCIe. Amúgy köszi hogy ráugrottál a kérdésre, mert így lesz mit tisztázni, hogy külön táp is kell az átalakítóhoz és nem kapja usb-n...

Az már innen csak egy lépés lenne. Mert olyan átalakító van, ami PCIe-PCI átalakító. De, amit téma indítónak linkeltél, az PCIe átalakító, ebbből gondoltam, hogy az EM is PCIe pl, az új 1212m/1616m. És nagyon szívesen :) Amire valamennyire tudok reagálni, mert van róla csak sejtésem arra általában rá szoktam ugrani. Pláne, hogy én is nagy EMU-s voltam, és nekem is voltak ilyen gondolataim anno :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 12. 13. at 22:09 írta Hobkins:

és nekem is voltak ilyen gondolataim anno

Bolt azt mondja nem tudja, próbáljam ki...
Másik boltnál jobb találat: https://www.rufusz.hu/Kiegeszito/Kolink-Riser-PCI-express-X1-X16-tap-Mining-Rendering-Kit-60cm-CBRC006-p74647.html azt mondják, kizárt hogy működne, mert ezek bitcoin bányászásra lettek tervezve video karikhoz, ergo a PCI hangkari usb-n nem is látszódna a windowsnak driver szinten sem és hát ismerve különösen az Emu drivereit, az esélytelenség = 1:100000000-hoz ilyen szinten, úgyhogy dobtam az ügyet.
Sajna nem lehet így megmókolni egy Emut, marad a marha nagy pc-házikójába...

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...