Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Többgépes elrendezés


Sigmoid

Kérdés

Helló!

Elsődleges gépnek Macet használok, de a VSTi kínálat miatt hangforrásnak be akarok állítani egy Windowsos gépet is - ha bírja a négymagos proci jitter nélkül, akkor alighanem a Macen egy virtuális gépben fog futni, ha nem jó akkor külön notebookon...

A kapcsolat az Apple MIDI over Ethernet implementációja lenne.

Ilyet vagy ehhez hasonlót csinált valamelyikőtök?

A Windowsos oldalon miben érdemes hosztolni a VSTiket? Lehetőleg a legkevesebb overheadet okozza, de azért lehessen jó alaposan konfigurálni a MIDI bemenetet...

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Építőköveket már találtam... :)

- Network MIDI (az OSXbe be van építve, Windows alá pedig külön telepíthető)

- JACK audio routing szerver

- NETJACK audio over ethernet a JACK-hez

- Cantabile Lite for Windows

A JACK Windows alatt ASIO interfésznek tud látszani, OSX alatt meg CoreAudionak, és a kettőt össze lehet kötni egy resampling nélküli hálózati streammel. A kérdés, hogy mindez latencia szempontból hogy teljesít. Majd beszámolok a tapasztalataimról.

A Cantabile meg elegendőnek tűnik arra, hogy Windowsos VST rackként szolgáljon.

Link to comment
Share on other sites

Szia Sigmoid!

ipMIDI ez van win és osx-re is.

Két osx-es gépet network midivel egyszerűen összelehet hozni a "Applications - Utilities - Audio Midi Setup - MIDI window - Network"-ben tudod beállítani, hogy ki legyen a master és ki a slave. Live - VDMX/Modul8-hoz jó megoldás, de Live - Live közt szerintem béna. Ugye, ahogy húzza a master a slave-et kell neki pár "órajel impulzus :P" míg nagyjából beállnak, de nemigazán precíz.. utólag lehet játszani a Track Delay-ekkel live esetében, egy próbát mindenképp megér. Ha teheted szerintem zenére inkább használj egy erősebb masinát, mint két közepest.

Link to comment
Share on other sites

Ha teheted szerintem zenére inkább használj egy erősebb masinát, mint két közepest.

Igazából ez egy kényszermegoldás, mert van pár nehezen pótolható hangzás Windowsra, ami Macre nem elérhető, úgyhogy a Win csak egy hangdoboz szerepét töltené be.

Ha működik jelentősebb latency nélkül, akkor úgy lesz, hogy a Macen fut Virtualboxban egy Windows, azon egy Cantabile Lite, abban a VSTi-k, a midi RTPMIDIvel utazik a két "gép" közt (OSX natív, Windows telepített), a hangot pedig a Windowsról JACKkel vezetem el, így nem kell végigmásznia a Windows botrányos szar hangstackjén és a Virtualboxon.

A gép ami mindezt csinálni fogja az egy 4 magos iMac, szóval remélem elbír vele.

Link to comment
Share on other sites

Én Vienna Ensemble Pro-t használtam... de most egyszerűsítem a setupomat, ezért meg is hirdettem

Ethernet kábelen keresztül lehet vele kb 120 sávnyi audiót és midit is küldeni egyik gépről a másikra.

Krosszplatform, és 32-64 bites oprendszerek között is működik... ja és latency nélkül.

Ja és a licensz 3 gére szol... gyakorlatilag a mac lehet a központi DAW, és hálozaton keresztül viheted át az audiot és a midit, akár windowsró, akár másik macről, akár 32 bit, akár 64 bit, tökmindegy...

Link to comment
Share on other sites

Helló!

Elsődleges gépnek Macet használok, de a VSTi kínálat miatt hangforrásnak be akarok állítani egy Windowsos gépet is - ha bírja a négymagos proci jitter nélkül, akkor alighanem a Macen egy virtuális gépben fog futni, ha nem jó akkor külön notebookon...

A kapcsolat az Apple MIDI over Ethernet implementációja lenne.

Ilyet vagy ehhez hasonlót csinált valamelyikőtök?

A Windowsos oldalon miben érdemes hosztolni a VSTiket? Lehetőleg a legkevesebb overheadet okozza, de azért lehessen jó alaposan konfigurálni a MIDI bemenetet...

Abletone kezel vst-t, meg wine segítségével fl studiot is feltehetnéd...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...