Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Ableton nem érzékeli a Nektar SE49 kontrollert


TGabor98

Kérdés

***MEGOLDÓDOTT***

Visszavittem az üzletbe és mint kiderült gyári hibás volt a termék.

 

Sziasztok

Vettem egy Nektar SE49 kontrollert és 6 db billentyűjét egyszerűen nem érzékeli a Live. Az összes többi működik és jelzi is hogy kapja a DAW a jelet.Mint utólag kiderült nincs Ableton support ehhez a kontrollerhez , nincs is opció hozzáadni a midik közé a  controll surfaceknél. Szerintetek van megoldás? A Nektar ügyfél szolgálatnak már írtam, várok a válaszukra.

Köszönöm előre is a segítséget!

Szerkesztette TGabor98
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
10 perccel ezelőtt írta TGabor98:

Sziasztok

Vettem egy Nektar SE49 kontrollert és 6 db billentyűjét egyszerűen nem érzékeli a Live. Az összes többi működik és jelzi is hogy kapja a DAW a jelet.Mint utólag kiderült nincs Ableton support ehhez a kontrollerhez , nincs is opció hozzáadni a midik közé a  controll surfaceknél. Szerintetek van megoldás? A Nektar ügyfél szolgálatnak már írtam, várok a válaszukra.

Köszönöm előre is a segítséget!

Ez érdekes, mert attól még, hogy nincs DAW integráció a Live-hoz, sima USB-s midibillentyűként működnie kellene.

"Compatible with any MIDI-compatible software on OS X, Windows & iOS"

Melyik 6 billentyűt nem érzekeli? Random, vagy egymás utáni 6? És milyen hangszerrel/VSTi-vel próbáltad?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

44 perccel ezelőtt írta kib:

Ez érdekes, mert attól még, hogy nincs DAW integráció a Live-hoz, sima USB-s midibillentyűként működnie kellene.

"Compatible with any MIDI-compatible software on OS X, Windows & iOS"

Melyik 6 billentyűt nem érzekeli? Random, vagy egymás utáni 6? És milyen hangszerrel/VSTi-vel próbáltad?

Érdekes mert ugyanazt a 3 billentyűt nem veszi be végig az egész klaviatúrán. A nem működő billentyű között mindig 7 hang a távolság ahogy látszik is a képen amit csatoltam.Sok mindent próbáltam pl. Arturia Piano V2,Prophet  Abletonon belül és standalone alkalmazásként is meg a Live built in instrumentekkel is kísérleteztem de egyszerűen ugyanaz a tendencia mindenhol,a képen lévő billentyűk nem szólalnak meg az összes többi meg probléma nélkül működik.

nektar.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta TGabor98:

Érdekes mert ugyanazt a 3 billentyűt nem veszi be végig az egész klaviatúrán.

Halli! Ez új vagy használt? Ha használt, akkor az előző helyen tutira működött?

Próbáltad más programban is? Ki kéne szűrni, hogy ez a kontroller fizikai hibája, vagy csak az Abletonban valami dob-kiosztás.

Ha más szoftverben is ugyanezt csinálja, akkor fizikai hibája van a hangszernek. Ha szerencséd van, akkor csak egy érintkezési hiba, és akár szétszereléssel, kábelmozgatással megjavulhat. De ha nincs szerencséd, akkor hozzáértőnek kell kiméregetnie és megtalálnia a megfelelő áramkört ahol a galiba van.

Nekem volt hasonló problémám. Úgy vettem hogy tudtam róla, de azt gondoltam, hogy végigkeresem a hiba helyét és jól megcsinálom. Esélytelen volt, kuka :(

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Halli! Ez új vagy használt? Ha használt, akkor az előző helyen tutira működött?

Próbáltad más programban is? Ki kéne szűrni, hogy ez a kontroller fizikai hibája, vagy csak az Abletonban valami dob-kiosztás.

Ha más szoftverben is ugyanezt csinálja, akkor fizikai hibája van a hangszernek. Ha szerencséd van, akkor csak egy érintkezési hiba, és akár szétszereléssel, kábelmozgatással megjavulhat. De ha nincs szerencséd, akkor hozzáértőnek kell kiméregetnie és megtalálnia a megfelelő áramkört ahol a galiba van.

Nekem volt hasonló problémám. Úgy vettem hogy tudtam róla, de azt gondoltam, hogy végigkeresem a hiba helyét és jól megcsinálom. Esélytelen volt, kuka :(

Szia!

Köszi a választ!

Ma vettem újonnan a Hit Space-be szóval elméletben jónak kell lennie, más DAW-ban még nem próbáltam de köszi a tippet.Megnézem úgy mi a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta TGabor98:

Sziasztok

Vettem egy Nektar SE49 kontrollert és 6 db billentyűjét egyszerűen nem érzékeli a Live. Az összes többi működik és jelzi is hogy kapja a DAW a jelet.Mint utólag kiderült nincs Ableton support ehhez a kontrollerhez , nincs is opció hozzáadni a midik közé a  controll surfaceknél. Szerintetek van megoldás? A Nektar ügyfél szolgálatnak már írtam, várok a válaszukra.

Köszönöm előre is a segítséget!

54 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Halli! Ez új vagy használt? Ha használt, akkor az előző helyen tutira működött?

Próbáltad más programban is? Ki kéne szűrni, hogy ez a kontroller fizikai hibája, vagy csak az Abletonban valami dob-kiosztás.

Ha más szoftverben is ugyanezt csinálja, akkor fizikai hibája van a hangszernek. Ha szerencséd van, akkor csak egy érintkezési hiba, és akár szétszereléssel, kábelmozgatással megjavulhat. De ha nincs szerencséd, akkor hozzáértőnek kell kiméregetnie és megtalálnia a megfelelő áramkört ahol a galiba van.

Nekem volt hasonló problémám. Úgy vettem hogy tudtam róla, de azt gondoltam, hogy végigkeresem a hiba helyét és jól megcsinálom. Esélytelen volt, kuka :(

 

46 perccel ezelőtt írta TGabor98:

Szia!

Köszi a választ!

Ma vettem újonnan a Hit Space-be szóval elméletben jónak kell lennie, más DAW-ban még nem próbáltam de köszi a tippet.Megnézem úgy mi a helyzet.

Na hát ki lett próbálva FL Studióban és Vital synth standalone applikációban is de sehol se működött.Szóval eléggé úgy néz ki hogy a kontroller fizikai hibája. :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...