Jump to content
Ménemszól.hu

UAD apollo Twin X Duo + UAD-2 Satellite Octo TB3 baj


Recommended Posts

Sziasztok!

Az UAD Apollo Twin X Duómhoz vásároltam egy UAD-2 Satellite Octo TB3-at, azonban egy nem várt problémába ütköztem. A win10 pro 64 nem ismeri fel a Satellitet.
Találkoztatok már ilyesmivel? Milyen beavatkozással sikerült megoldani?
Minden tb3 portom és kábelem jó, az Octo is jó (ez utóbbit azért tudom, mert a Mac Big Suhr látja az Octot és a Twin X-et is, és lehet is velük dolgozni, de szívesebben dolgozom pc-n), naprakész és jogtiszta minden szoftverem. (Intel NUC a gépem, aminek egyik TB3 aljzata sem látja az Octót, ha csak az van csatlakoztatva.)

Előre is köszönöm a segítségeteket!
 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta taribotond:

Sziasztok!

Az UAD Apollo Twin X Duómhoz vásároltam egy UAD-2 Satellite Octo TB3-at, azonban egy nem várt problémába ütköztem. A win10 pro 64 nem ismeri fel a Satellitet.
Találkoztatok már ilyesmivel? Milyen beavatkozással sikerült megoldani?
Minden tb3 portom és kábelem jó, az Octo is jó (ez utóbbit azért tudom, mert a Mac Big Suhr látja az Octot és a Twin X-et is, és lehet is velük dolgozni, de szívesebben dolgozom pc-n), naprakész és jogtiszta minden szoftverem. (Intel NUC a gépem, aminek egyik TB3 aljzata sem látja az Octót, ha csak az van csatlakoztatva.)

Előre is köszönöm a segítségeteket!
 

Ez egy érdekes dolog. Személy szerint nem találkoztam ilyen problémával.
Hogyan kötötted az eszközöket? Próbáltad felcserélni a sorrendet összekötéskor? Aljaztokat felcserélni?

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Hobkins:

Ez egy érdekes dolog. Személy szerint nem találkoztam ilyen problémával.
Hogyan kötötted az eszközöket? Próbáltad felcserélni a sorrendet összekötéskor? Aljaztokat felcserélni?

Minden lehetséges módon próbáltam összekötni! Tehát sorba is fűztem a kártyákat és külön-külön TB3 bemenetre is kötöttem, illetve csak az egyiket és csak a másikat is bekötöttem. Kicseréltem a TB3 kábeleket is. Valamelyik fórumon azt olvastam, h a TB3 kábeleket forgassam úgy, hogy a villám jelölés mind ugyanabba az irányba nézzen. Ez nekem ezoterikus, de megtettem, hátha :D

Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta taribotond:

. Ez nekem ezoterikus, de megtettem, hátha :D

Ez valóban ezoterikus lett volna, hiszen az a lényege, hogy bárhogy bedugható, de nyilván meg kell próbálni mindent, mert ki tudja, láttam már én is érdekes dolgokat...(a Te eseted is kezd arra hasonlítani :D ) 
Szóval akkor még egyszer...a TwinX+Satellite működik Win-en? Valamint a Twin X működik egyedül? És ha csak egyedül van a Satellite akkor nem működik?
Windows-od/drivereid gondolom naprakészek(?).

Link to comment
Share on other sites

Természetesen minden szoftverem naprakész és még jogtiszta is, a legújabb uad driver is fent van. Win-en csak a Twin x működik a satellite sem magában sem az twinx-szel nem. Sem láncba fűzve, sem külön TB3 aljzatra kötve. (Sőt, ha láncba fűzöm a két kártyát, akkor még a twin x-et sem látja a gép, pedig minden TB3-as szoftverem és hardverem rendben van.)
Annyi plusz tapasztalatom van az előző bejegyzés óta, hogy bár a macbook pro 2019 + big suhr látja mind a két kártyát(láncba fűzve, külön aljzatokra de egyszerre bekötve és külön-külön is bedugva), de csak a twin x dsp-jét képes használni.
Arra gyanakszom, hogy az Octo nem jó... Eddig minden uad cuccom tulajdonképpen plug - authorizáció - play egyszerűséggel, azonnal működött.

Link to comment
Share on other sites

5 perccel ezelőtt írta taribotond:


Arra gyanakszom, hogy az Octo nem jó... Eddig minden uad cuccom tulajdonképpen plug - authorizáció - play egyszerűséggel, azonnal működött.

Na ez az...! Pontosan így kellett volna működnie. Sajnálatos módon valószínűleg hibás az OCTÓ de kár érte.

Első fordulóban kellene találnod egy másik tápot az OCTO-hoz, vagy kimérni, hogy minden ágon megvan-e minden feszültség. Aztán ha a táp rendben, akkor az OCTO sajnos go to service. 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Hobkins:

Na ez az...! Pontosan így kellett volna működnie. Sajnálatos módon valószínűleg hibás az OCTÓ de kár érte.

Első fordulóban kellene találnod egy másik tápot az OCTO-hoz, vagy kimérni, hogy minden ágon megvan-e minden feszültség. Aztán ha a táp rendben, akkor az OCTO sajnos go to service. 

Pontosan ez lesz a menetrend! Nagyon köszönöm a segítséget és hogy megoszthattam a bánatom!

Ma jön hozzám egy programozó srác és átnézi a teljes rendszeremet, hátha mégis én vagyok a balfék. Nem tudom, hogy szokás-e, de ha van rá igény szívesen leírom majd a megoldást, hátha segít a későbbiekben valakinek.

Link to comment
Share on other sites

53 perccel ezelőtt írta taribotond:

Pontosan ez lesz a menetrend! Nagyon köszönöm a segítséget és hogy megoszthattam a bánatom!

Ma jön hozzám egy programozó srác és átnézi a teljes rendszeremet, hátha mégis én vagyok a balfék. Nem tudom, hogy szokás-e, de ha van rá igény szívesen leírom majd a megoldást, hátha segít a későbbiekben valakinek.

Igazán nincs mit!
Naná, hogy írd le, egyrészt, mert én is kíváncsi vagyok :) Másrészt meg azért, amit írtál, másnak segíthet. De nagy valószínűséggel nem szoftveres probléma lesz. Vagy a táp vagy az OCTO a bibis, bár ne legyen igazam!!!

Link to comment
Share on other sites

Üdvözlet!
Az eddigiek összegzése következik!

A teljes rendszeremet átnézték. Szoftveresen és hardveresen is minden rendben. A kábelek is rendben vannak és olyan márkajelzéssel ellátottak, amit javasolnak is az Uad cuccokhoz. ( Bekötéskor még a thunderbolt villám is mindenhol ugyanabba az irányba néz :)
Tárgyaltam az Uad supporttal pár napja, kértek egy Detailed System Profile file-t, amit el is küldtem, majd ennyiben maradtunk :D Azóta nem írtak. Az Octo továbbra sem működik ezért ma visszaküldtem.

Link to comment
Share on other sites

31 perccel ezelőtt írta taribotond:

Üdvözlet!
Az eddigiek összegzése következik!

A teljes rendszeremet átnézték. Szoftveresen és hardveresen is minden rendben. A kábelek is rendben vannak és olyan márkajelzéssel ellátottak, amit javasolnak is az Uad cuccokhoz. ( Bekötéskor még a thunderbolt villám is mindenhol ugyanabba az irányba néz :)
Tárgyaltam az Uad supporttal pár napja, kértek egy Detailed System Profile file-t, amit el is küldtem, majd ennyiben maradtunk :D Azóta nem írtak. Az Octo továbbra sem működik ezért ma visszaküldtem.

Az igen... Anomalia. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...