Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Waldorf Pulse 2


Slim Colt

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

Az alábbi nótában egy PC361 a társa a Waldorf Pulse 2-nek.

Az arpeggiok és leadek, valamint pár basszus is nagyrészt a Waldorfból szólnak, a dobok a PC361-ből (konga, bongo, akármi) és a Logic Pro X drummeréből, illetve minden más (hammond, gitárok, zenekar) a PC361-ből.

Szerintem jól "működnek együtt" ;)

 

Király demók Bendi! Köszi a Közösség nevében! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tegnap beparáztatott a Waldorf az új 1.15-ös firmeware-rel.

OSX-en, a hivatalos OSX telepítővel telepítettem, végigment, utána ottmaradt a Pulse 2 kijelzőjén a következő felirat alul:

SYS? MIDI! USB!

Semmi nem történt percekig. OK, kikapcs, bekapcs.

A fenti felirat azonnal megjelent, minden led világított, és annyi. Na, lehet kezdeni levelezni, szervízbe vinni.... stb.stb.

Gondoltam, megpróbálom mégegyszer.

Program indít, végigmegy, Pulse 2 annak rendje és módja szerint resetel, bootol, minden működik.

Kicsit "nyomkodtam", aztán kikapcs-bekapcs, megy minden. 

 

Phuuuuu.....

 

Egyelőre nem találtam semmi infót, hogy mit javítottak, módosítottak, bővítettek az új firmware-rel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Changes since V1.14:
 
 
 
Restoring missing sound categories (DUB, LUSH, STRG ...)
 
Fixing oscillator bug (very problematic with glide)
 
Fixing program change reception (now respect the MIDI Specs)
 - Only "bank LSB" is interpreted, bank selection loops from bank 0 to 4
 - Program change is clamped to 0 - 99 to select patches within the bank
 - Bank is retained as stated and reseted on reception of "Reset All Controllers"
Fixing major USB stack (following the sending of a patch)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

Hogy kell nevet adni egy elmentett hanghoz? A manual azt írja, hogy a potméterrel kell változtatni a betűket és a Parameter Matrix gombokkal kell tovább léptetni a következő betűre. Nekem az első betűt sikerül megváltoztatni a potméterrel, utána, ha bármelyik Parameter Matrix gombot megnyomom kilép a Store menüből.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem a matrix gombokkal kell tovább lépni. Valamit félreértesz. A név két szegmensből áll. Egy-egy szegmensben pont annyi betű van, ahány poti - a Volume-on kívül. Az egyes betűket a különböző potikkal tudod változtatni - kivéve a Volume. Ha minden pozícióban beállítottad a megfelelő betűt, lépj tovább a Volume poti fölötti "jobbra" gombbal a második szegmensre. Ott megint az összes potival beállíthatod az egy-egy pozíción lévő betűket. Remélem, világos.

Tehát ha megvan a sound, nyomd meg a Function* + Store gombokat. Ekkor a sorszám lesz kijelölve (fekete alap). Nyomd meg egyszer a Volume fölötti jobbra nyilat. Ekkor a név "fele" lesz fekete. A potikkal állítsd be a megfelelő pozíción a megfelelő betűket. Ha megvagy, jobbra nyíl. Jön a név második fele. Ha ez is megvan, akkor megint jobbra nyíl, a "csoport" (fajta) beállítása a kijelző alatti potival (nem a Volume) történik.

Ha ez is megvan, Function* + Store.

 

* - A legalsó, felirat nélküli gomb a "Sound" gomb alatt

Szerkesztette Bendi
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem a matrix gombokkal kell tovább lépni. Valamit félreértesz. A név két szegmensből áll. Egy-egy szegmensben pont annyi betű van, ahány poti - a Volume-on kívül. Az egyes betűket a különböző potikkal tudod változtatni - kivéve a Volume. Ha minden pozícióban beállítottad a megfelelő betűt, lépj tovább a Volume poti fölötti "jobbra" gombbal a második szegmensre. Ott megint az összes potival beállíthatod az egy-egy pozíción lévő betűket. Remélem, világos.

Tehát ha megvan a sound, nyomd meg a Function* + Store gombokat. Ekkor a sorszám lesz kijelölve (fekete alap). Nyomd meg egyszer a Volume fölötti jobbra nyilat. Ekkor a név "fele" lesz fekete. A potikkal állítsd be a megfelelő pozíción a megfelelő betűket. Ha megvagy, jobbra nyíl. Jön a név második fele. Ha ez is megvan, akkor megint jobbra nyíl, a "csoport" (fajta) beállítása a kijelző alatti potival (nem a Volume) történik.

Ha ez is megvan, Function* + Store.

 

* - A legalsó, felirat nélküli gomb a "Sound" gomb alatt

Köszi a segítséget, sikerült. :)

A manualban Parameter Matrix Buttons van írva azért nyomkodtam én azt, de így már minden oké. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...