Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Emu EOS sampler CD-k archívja merevlemezre


BalazsNothnagel

Kérdés

Szasztok! Újra itt! Nemrég vettem a fent említett samplert rengeteg cd vel és cd olvasóval. két kérdés: mi a legjobb módja hogy a sok cd ről ezermillió bankból összeválogassam a winyóra azokat a preseteket amik tetszenek? Úgy értem berakom a cd-t van rajta 10 bankban 50 jó preset ezt egy bankba a winyóra rakom majd következő cd hozzáadom az ujabb 5 presetet stb ? bankon belül tudom a preszeteket sorbatenni ?

van valakiek ehez magyar nyelvü pdf e ? elvileg van hozzá csak még nem siekerült megszerzni...

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Az emu.com /creative/ oldalon a E5KU és a régebbi "hangszerekre" mint mostohagyarek gondol!

Én speciel dicsekednék a régi szép időkről de ez az én véleményem

Ez a felirat fogad!

----------------------------------------

Thank you for your interest.

Please be informed that there is no further product feature available.

---------------------------------------

Ha itt a HS oldalon lenne a régi E-mu hangszereknek egy pár mega (PDF-ek Free Tools progiknak, uccsó oprendszernek, EOS leírásnak) hely nagyon szivesen feltölteném.

Link to comment
Share on other sites

ble.

---------------------------------------

Ha itt a HS oldalon lenne a régi E-mu hangszereknek egy pár mega (PDF-ek Free Tools progiknak, uccsó oprendszernek, EOS leírásnak) hely nagyon szivesen feltölteném.

Támogatom a dolgot. Egyrészt van neki hely, hiszen az oldal rendelkezik feltöltés-letöltés funkcióval, amit esztétikai okokból kifolyólag kikapcsoltam, de visszateszem. Én is azt javaslom, hogy gyűjtsük össze ezeket, beleértve az ingyen elérhető mintákkal. Neki is esek hamar, hogy hogy tudom visszatenni. Lehet, hogy ehhez meg kell várni az IPB 3.3-at.
Link to comment
Share on other sites

Az emu.com /creative/ oldalon a E5KU és a régebbi "hangszerekre" mint mostohagyarek gondol!

Én speciel dicsekednék a régi szép időkről de ez az én véleményem

Ez a felirat fogad!

----------------------------------------

Thank you for your interest.

Please be informed that there is no further product feature available.

---------------------------------------

Ha itt a HS oldalon lenne a régi E-mu hangszereknek egy pár mega (PDF-ek Free Tools progiknak, uccsó oprendszernek, EOS leírásnak) hely nagyon szivesen feltölteném.

A lap alján levő " non-PC hardware" linket kövesd, ott fent vannak a tartalmak, OS-ek, manualok, stb.

http://www.creative.com/emu/support/downloads/legacy/

Link to comment
Share on other sites

(újrairható cd)

Bár nemvagyok nagyon hozzáértő,de szerintem az újraírható cd lehet a probléma. Velem már megesett,hogy régi cd meghajtó nem tudott mit kezdeni az újraírhatóval,minden más ment gond nélkül...szóval,ha a samplerhez tartozó cd meghajtó vele egyidős,akkor lehetséges,hogy ez a probléma. De ez csak tipp,próbálkozz meg egy sima cd-vel,és kiderül. :)

Link to comment
Share on other sites

Ezt nagyon nem javaslom.

Helyette (ha MAC-ed van) Peak és Recycle, SCSI sample dump. És persze kötelezően beleverni egy merevlemezt, de méginkább egy SCSI-s CF kártyát. Ez a CD-re írok mintákat ez nagyon nem jaú ötlet :)

:)

Egy Macbookom van, nem teljesen tudom, miként tudnék SCSI-t hegeszteni usb-ből vagy firewireből. Azon agyalok, hogy veszek egy régi G3 vagy G4 vasat, nagyon esetleges esetben egy pécét, bár a windowstól már (hála az égnek) elszoktam. Szóval most itt a sok holmi, kezdésnek ezt szeretném életre kelteni. Esetleg még olyat tudok szerezni, hogy IDE-CF adapter, ha az jó a célnak, és akkor belepattintom valahogy, bár még nem láttam belülről a vasat, és ha jól emlékszem, a floppy csatlakozója nem ugyanaz, mint a hdd. Valahol már láttam ilyen hekket... De szummázva a dolgot most nagyon örülnék annak is, ha tudnék a saját mintáimmal cd-t kreálni :)

Link to comment
Share on other sites

Snapper ! nem figyelsz? :)

"E-mu CD-knél, learhíválod a winyóra a cd-t"

"leírom E-mu cdk winyóra történő másolása"

AKAI bankokat meg ossze tudod másolni a sampler memóriájába (128mb)

aztán adsz neki valami nevet és beteszed egy könyvtárba 32megásak lehetnek max akkor is négy elfér egy bankba

a bankból meg egyenként is fel tudod őket majd tölteni

Én egy temp könyvtárral szoktam kezdeni a winyó életét ez marad mindig az első igy nem kell scrollozni hátrafelé ha folytatok egy projectet ebbe mentem el az éppen használt bankot

Ha sok bankod van már a winyón (csak PATA fat32-re igaz) defregmentálás egy csöppet meg tudja gyorsítani a betöltést:)

De ez csak ugy müxik ha kiveszed és rádugod egy szgépre (csak PATA winyóról beszélek fat32 formázásnál)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Teljesen analfabéla vagyok még a témában, ezért előre is bocs.

Sample CD-t szeretnék gyártani. Sikerült hozzájutnom egy ESI32 samplerhez, és egy Pioneer scsi cd romhoz. A meghajtót látja a sampler, tehát itt jók vagyunk. Van egy talicska régi hangmintám pl. wav és aiff formátumban, meg 3 db írható cd-m, és egy toast titaniumom, amivel majd megpörkölöm a cédét. A kérdés, hogy hogyan álljak neki... Valami saját formátumot használ ez a doboz, vagy csak kiírom a wavokat adat cd-ként (ezt kétlem)?

Előre is megköszönve a segítségeteket maradok tisztelettel:

Soma.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Teljesen analfabéla vagyok még a témában, ezért előre is bocs.

Sample CD-t szeretnék gyártani. Sikerült hozzájutnom egy ESI32 samplerhez, és egy Pioneer scsi cd romhoz. A meghajtót látja a sampler, tehát itt jók vagyunk. Van egy talicska régi hangmintám pl. wav és aiff formátumban, meg 3 db írható cd-m, és egy toast titaniumom, amivel majd megpörkölöm a cédét. A kérdés, hogy hogyan álljak neki... Valami saját formátumot használ ez a doboz, vagy csak kiírom a wavokat adat cd-ként (ezt kétlem)?

Előre is megköszönve a segítségeteket maradok tisztelettel:

Soma.

Nos, eredeti gyári formátumot nem fogsz tudni írni ha arra gondolsz, mármint hogy "home made" Emu sample disc. :)

Egyrészt az Emu samplerekben nincs lehetőség cd pörkölésre, még ha scsi írót dugnál is rá, másrészt ma mindenki flash memóriássá varázsolja az ilyen vasait a praktikum, olcsóság, sebesség és egyéb ezer előnye miatt. Ha esetleg értékesítési céljaid volnának mint saját kollekció, oda is elavult mára a cd technológia, mindenki online downloading rendszerben gondolkodik már. Azt figyelembe véve hogy az ESI32 a legrégibb és legegyszerűbb tudású digitális sampler az Emunál, még egyéb korlátok is fennállnak.

Ajánlom, olvass bele ebbe a topicba és gondolkozz a flash memórián!

Mellesleg ha van vinyó az ESI32-ben scsin PC-re kötve is lehet archiválni, ha van erre lehetőséged, itt a lementett és kész hangbankokat asszem FAT32 szinten látja a windows ha az van fenn. Ha a multisamplek gyártására gondolsz, ott a wavokból kell billentyűkre kiosztva a saját "hangszín" kollekciót összelegózni, beállítani a filtereket, burkológörbéket stb. és azokat kimenteni a cuccon...

Link to comment
Share on other sites

Nos, eredeti gyári formátumot nem fogsz tudni írni ha arra gondolsz, mármint hogy "home made" Emu sample disc. :)

Egyrészt az Emu samplerekben nincs lehetőség cd pörkölésre, még ha scsi írót dugnál is rá, másrészt ma mindenki flash memóriássá varázsolja az ilyen vasait a praktikum, olcsóság, sebesség és egyéb ezer előnye miatt. Ha esetleg értékesítési céljaid volnának mint saját kollekció, oda is elavult mára a cd technológia, mindenki online downloading rendszerben gondolkodik már. Azt figyelembe véve hogy az ESI32 a legrégibb és legegyszerűbb tudású digitális sampler az Emunál, még egyéb korlátok is fennállnak.

Ajánlom, olvass bele ebbe a topicba és gondolkozz a flash memórián!

Mellesleg ha van vinyó az ESI32-ben scsin PC-re kötve is lehet archiválni, ha van erre lehetőséged, itt a lementett és kész hangbankokat asszem FAT32 szinten látja a windows ha az van fenn.

Neeeem, én laptopon pörkölnék, nem a samplerből. Tehát:

wav/aiff mintákat szeretnék úgy cd-re írni, hogy olvassa a sampler a scsi meghajtóján keresztül. hdd nincs benne, csak floppy meg 32MB Ram.

Ezt a cd-t hogy kéne megírni, milyen formátum, struktúra, stb?

Link to comment
Share on other sites

Neeeem, én laptopon pörkölnék, nem a samplerből. Tehát:

wav/aiff mintákat szeretnék úgy cd-re írni, hogy olvassa a sampler a scsi meghajtóján keresztül. hdd nincs benne, csak floppy meg 32MB Ram.

Ezt a cd-t hogy kéne megírni, milyen formátum, struktúra, stb?

Hi!

Saját formátuma van. Van pár progi amivel lehet saját emu cd-t gyártani. Most hirtelen a "Chicken System: Translator" jut eszembe. Itt tudsz virtuális meghajtót létrehozni(image file) be tud olvasni és konvertálni wav-ot is és "rádobálni"

Ezután az image filét sima cd iró progival kiírni egy lemezre.

ÜDv!

(V)Laca

Link to comment
Share on other sites

Hi!

Saját formátuma van. Van pár progi amivel lehet saját emu cd-t gyártani. Most hirtelen a "Chicken System: Translator" jut eszembe. Itt tudsz virtuális meghajtót létrehozni(image file) be tud olvasni és konvertálni wav-ot is és "rádobálni"

Ezután az image filét sima cd iró progival kiírni egy lemezre.

ÜDv!

(V)Laca

Istenkirálycsászárforma vagy ! :) Köszönöm, megpróbálom letölteni, remélem van mac vezsön is...

Ha megvagyok, jelentkezem!

Szép napot!

Link to comment
Share on other sites

Neeeem, én laptopon pörkölnék, nem a samplerből. Tehát:

wav/aiff mintákat szeretnék úgy cd-re írni, hogy olvassa a sampler a scsi meghajtóján keresztül. hdd nincs benne, csak floppy meg 32MB Ram.

Ezt a cd-t hogy kéne megírni, milyen formátum, struktúra, stb?

Igen, így már érthető a dolog, csak a topic címe pont az ellenkezőjéről szól, ezért gondoltam automatikusan, hogy a PC-re akarsz az ESI 32-ből kimenteni. Valóban vannak programok, melyek tudnak Emu formátumot csinálni is és azt olvasva másba konvertálni, de én úgy tudom ezek sem képesek authorized Emu vagy más sample cdket írni, csak a fájlformátumot ismerik!

Első lépésnek én megnézném, hogy az SF2 formátumot eszi-e a samplered, lévén elég régi. Ezt az újabb Emu vasak kajálták, mivel eredetileg az Emu találta ki PC platformra és így kompatibilis velük (elvileg). Ez azt jelenti, hogy az SF2-t nyugodtan mint adat CD megírhatod és elvileg a samplernek kéne látni. Talán ilyen szinten sima wav fájlokkal is lehetne próbálkozni pl. egy RW disc-et beszerezve, ami ugye törölhető utána ha nem menne és nem vész kárba mint az 1x írható lemez.

Viszont a gond ott van, hogy ha te PC-n akarsz samplerre gyártani dolgokat, akkor egyrészt a wav fájlok hacsak nem dob hangokról van szó, kell hogy loop információt tartalmazzanak, azaz ha egy groove vagy más dallam hangszer, pl zongora mintáit átviszed, azok loop nélkül a hosszuknak megfelelően véget is érnek eltérő időben. Tehát kell egy paraméter ami megmondja a samplernek hogy innentől-idáig ismételd a hangfájl adott szakaszát. Viszont ezt elkészíteni nagy tudomány és művészet, mert ha nincs megfelelően előkészítve a loop a mintában, akkor urgani, pattogni stb fog a hang. EZ EGY KÜLÖN SZAKMA! Vannak persze már programok amik ezt automatikusan is meg tudják csinálni, de az emberi fül nagyon érzékeny a hangi hibákra, tehát lehet hogy nem lesznek tökéletesek. Elvileg talán a sampleren is lehet ezt csinálni, de a gyufásdoboznyi képernyőn ez önkínzás, ezért érdemes ezt PC-n monitoron csinálni. Ide vonatkozólag a Soundforge, Extrem Sample Converter vagy az Awave Studio nyújthat segítséget, mely két utóbbi konvertálni is tud, de csak befelé, azaz Emu formátumról másra pl. SF2-re, visszafelé nem megy a dolog velük!

Én anno Soundforgeban editáltam ilyesmit, ott is van loop szerkesztő, cross-fade funkcióval ami szintén a mintaszerkesztés fontos momentuma, (normális látható méretben lehet vele dolgozni), majd Awave-vel konvertáltam az így készített wav-okat, aiff fájlokat, viszont kell hogy mentésnél a meta adatot is kiírja a fájlba, mert az tartalmazza a loop információkat.

Ezzel még csak a kezdeteken vagyunk túl, mert utána jön az egyes hangfájlokból való multisamplingek szerkesztése, amit az Awave tud megcsinálni és menteni, persze úgy hogy mindent manuálisan be kell állítani, billentyűzónáknak, layereknek megfelelően stb. Ebből lehet SF2-ként komplett hangszínnek kimenteni a végén a cuccot, de idáig eljutni nem egészen egyszerű folyamat! Ráadásul folyamatosan szemmel kell tartani, hogy optimalizálj a max. 32 mega sample RAM méretére és ha ez megy egy "hangszínre" még mindig ott vagy hogy az az egy elviheti a teljes RAM kapacitást is, úgyhogy ha zeneileg több hangszerre van szükséged, ebből nagyon könnyű kifutni!

Az az igazság, hogy komplett sample bankokat régebben kiadtak az ilyen vasakra, amik meg voltak már szerkesztve és csak be kellett tölteni a cuccba és zenélni velük, de a mai PC-s hangkönyvtárak és egyéb VST dolgok hangzásban absz túlnőttek ezeken a régi dolgokon. Amikben mégis ütősek a régi sampler vasak, az a dinamika tartomány, ahogy megszólal a hang, de pl egy 8 megás zongora mai tekintetben elég műanyagnak fog rajtuk szólni, hacsak nem épp ez a cél, ill. innentől a régi szintis popos hangzásokban elég jók ezek a vasak, tehát attól is függ mit akarsz vele csinálni, akusztikus hangszerek hangmintáit, vagy inkább a dances dolgokat...

Link to comment
Share on other sites

Neeeem, én laptopon pörkölnék, nem a samplerből. Tehát:

wav/aiff mintákat szeretnék úgy cd-re írni, hogy olvassa a sampler a scsi meghajtóján keresztül. hdd nincs benne, csak floppy meg 32MB Ram.

Ezt nagyon nem javaslom.

Helyette (ha MAC-ed van) Peak és Recycle, SCSI sample dump. És persze kötelezően beleverni egy merevlemezt, de méginkább egy SCSI-s CF kártyát. Ez a CD-re írok mintákat ez nagyon nem jaú ötlet :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...