Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mainstage 2.2


idioty

Kérdés

Szeretném kérdezni, hogy milyen új fjúűcsőrök vannak ebben a verzióban?

Mert megvettem, és azon kívül, hogy patchenként látom az összes használt és nem használt midi üzenetet, ezen kívül semmi újat nem fedeztem fel benne. És nem értem, hogy miért nem lehetett ingyenes frissítésként kiadni? Tud ezekről valaki valamit?

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Szeretném kérdezni, hogy milyen új fjúűcsőrök vannak ebben a verzióban?

Mert megvettem, és azon kívül, hogy patchenként látom az összes használt és nem használt midi üzenetet, ezen kívül semmi újat nem fedeztem fel benne. És nem értem, hogy miért nem lehetett ingyenes frissítésként kiadni? Tud ezekről valaki valamit?

Improved Performance

  • MainStage 2.2 takes full advantage of Macs with four or more processor cores.

    Simplified Setup
    • New template picker includes a new Quick Start category.
    • New Assignments & Mappings view provides a way to edit and view a consolidated list of all hardware controller assignments and screen control mappings.
    • The MainStage interface has been rebuilt with larger interface elements.
    • The last saved value of a mapped parameter can now be seen and edited.

      Enhanced MIDI Control
      • Direct connections between hardware controllers and plug-in parameters can be made without using screen controls.
      • During patch changes, SysEx and other data can be sent to external MIDI devices using standard MIDI files.
      • It is now possible to block unwanted incoming controller messages.

        Preferences
        • New preference to globally disable feedback protection across all patches.

        Auto-assignment Support

        [*]Auto-assignment support has been added for more MIDI devices:

        [*]Akai MPK25

        [*]Akai MPK49

        [*]Alesis Q25

        [*]Korg nanoKey2

        [*]Korg nanoKontrol2

        [*]Korg nanoPad2

        [*]M-Audio Axiom 25 (updated version)

        [*]M-Audio Axiom 49 (updated version)

        [*]M-Audio Axiom 61 (updated version)

        [*]M-Audio Oxygen 49 (updated version)

        [*]Novation Nocturn 25

        Issue Fixes

        [*]Resolves an issue in which the amount of latency reported in the Audio preferences for a given I/O Buffer size was too low if the I/O Safety Buffer was enabled.

        [*]Fixes an issue in which one shot sample triggering did not work correctly when EXS was in mono mode.

        [*]The metronome now provides a downbeat click.

        [*]Improved MIDI Beat Clock for ReWire and External Instrument Channels.

        [*]EVB3 no longer produces stuck notes when using a sustain pedal.

        http://support.apple.com/kb/TS4027

Link to comment
Share on other sites

Még meg sem köszöntem!

Szóval köszi! Egyébként ezt már olvastam valahol, de utána nem találtam. Annyira nem vagyok elhalva az új verziótól, és sajnálom, hogy csak az EVB3 sustain probléma miatt kellett megvennem :(

Amúgy van egy problémám az új verzióval: a processzor alap terheltsége jóval nagyobb, mint volt. Utána néztem, és ezt találtam:

http://support.apple.com/kb/TS4157?viewlocale=en_US&locale=en_US

Még nem próbáltam, de valószínű, hogy ez sok régebbi (Core2Duo-s) gépeknél megoldást jelenthet a processzor visszafogására. Majd ma kipróbálom, és megosztom tapasztalatomat.

Link to comment
Share on other sites

Nem egészen értem a kérdést: Ableton Live-rá gondolsz a Live alatt, vagy szimplán elő zenélésre gondolsz? Ha ez utóbbi, akkor nem szükséges a hangkártya feltétlenül. Viszont amiért én hangkártyával használom: a kisjack kábel állandóan kontakt hibás volt, a hangkártyával kevesebb sample-vel lehet játszani, ergo nincs annyi késés, és hangkártya+fülhallgató=fülmonitor egyben.

Link to comment
Share on other sites

Nem egészen értem a kérdést: Ableton Live-rá gondolsz a Live alatt, vagy szimplán elő zenélésre gondolsz? Ha ez utóbbi, akkor nem szükséges a hangkártya feltétlenül. Viszont amiért én hangkártyával használom: a kisjack kábel állandóan kontakt hibás volt, a hangkártyával kevesebb sample-vel lehet játszani, ergo nincs annyi késés, és hangkártya+fülhallgató=fülmonitor egyben.

Link to comment
Share on other sites

Helló!

Igen,az élo zenélésre gondoltam és koszi a választ.Még azt szeretném kérdezni,hogyan tudom az elmentett chanal strip

hangerejét - volumet-ahová a Kontakt5 van behúzva-osszehangolni a Mainstage-val vagy a Logic-al,mert mikor behúzok egy elmentett ctr-et mindig halkabban szól,mint ahogy elraktam.Koszi.

Péter

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...