Jump to content
Ménemszól.hu

NAMM 2021 winter


djuice

Recommended Posts

27 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Az ilyen ár nélküli bejelentésekkel nem tudok mit kezdeni, nem is értem.
Electribe 3 meg sehol. :( 

Azért a legtöbbet lehet "sejteni" a korábbi, hasonló kategóriájú hangszerek alapján :)

Mondjuk amikor korábban bejelentették a Nautilus-t, azt hittem, hogy a MODX-nek szánnak ellenfelet végre a szánalmas Krome EX után (azt a mai napig nem értem...). Erre jött az ár, ami itt nálunk kb. ugyanabba a kategóriába lövi, mint a Kronos. Szóval mindig vannak meglepetések.

A lényeg viszont, hogy sok évnyi töketlenkedés után a Roland és Korg is magához tért, és klassz, szerethető cuccokkal jönnek ki. 

Link to comment
Share on other sites

29 perccel ezelőtt írta Szodike:

A lényeg viszont, hogy sok évnyi töketlenkedés után a Roland és Korg is magához tért, és klassz, szerethető cuccokkal jönnek ki. 

A Roland?  Ki, hol, mivel? 
A TR6-8S, a sokadik nekifutásra és a sokadik szoft update után kezd érdekessé válni, de a többi Aira, VA szintijük egyértelművé teszi, hogy továbbra is zongoralakkos, világító gagyit gyártanak túlárazva. Videóban is lemaradtak mint a borravaló.

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

A Roland?  Ki, hol, mivel? 
A TR6-8S, a sokadik nekifutásra és a sokadik szoft update után kezd érdekessé válni, de a többi Aira, VA szintijük egyértelművé teszi, hogy továbbra is zongoralakkos, világító gagyit gyártanak túlárazva. Videóban is lemaradtak mint a borravaló.

Most nem az idei NAMM-ra gondoltam. Viszont én szeretem az MC szériát (101/707), és a Jupiter XM is nagyon tetszik (ami kissé túlárazott sajnos). Az egész Zen core dolgot jó elképzelésnek tartom, és úgy veszem észre, hogy szépen alakul is az ökoszisztéma. Számomra jóval többek ezek  mint világító gagyik, de ízlések és pofonok különböznek...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Szodike:

Most nem az idei NAMM-ra gondoltam. Viszont én szeretem az MC szériát (101/707),

Én sem. Nekem a hajam égnek áll a fantasztikus fícsörökket villantó, de max 10 perces demó videókhoz fejlesztett 64MB-os vackoktól. 
Majd szólj ha láttál MC-t színpadon, komoly dologra használva! (nem fogsz)
Részletesebben kifejtettem már másik topikban. 

Amúgy meg mindenki a Rolandon röhög, hogy az ő balfaszságuknak hála lett Uli a legnagyobb szinti gyáros.

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

25 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

Én sem. Nekem a hajam égnek áll a fantasztikus fícsörökket villantó, de max 10 perces demó videókhoz fejlesztett 64MB-os vackoktól. 
Majd szólj ha láttál MC-t színpadon, komoly dologra használva! (nem fogsz)
Részletesebben kifejtettem már másik topikban. 

Amúgy meg mindenki a Rolandon röhög, hogy az ő balfaszságuknak hála lett Uli a legnagyobb szinti gyáros.

Én már jó ideje nem foglalkozok MC-kel és a zenei iparral. Nekem a zenélés szórakozás, hobbi, ami örömet okoz. És számomra az a lényeg, hogy amit elképzelek, azt meg tudom valósítani ezekkel az eszközökkel (hangszerekkel). És biztosan sokan mások is így vannak ezzel.

De nem akarom szétoffolni, végtére itt most a főszerep a NAMM2021-é :)

A végére pedig egy kis evangelizáció Tőlem atyától: legyen mindenki boldog azokkal a hangszerekkel, amiket jónak tart és amikkel a saját zenéjét meg tudja valósítani. Béke és ámen :) 

 

  • Thanks 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Én ezt a Kurzweil K2700-at nem igazán értem. Koncepciójában szinte teljesen megegyezik a tavaly megjelent PC4-el, nem?

Van nekik egy Forte-juk, ami fullos, seq-s workstation lett. Jött egy PC4, aminek az újdonsága a Fortehoz képest talán az FM motor volt, illetve azóta kijött 76 és 61 billentyűs változatban. Egyéb tudásában mintha butított lenne hozzá képest.

Most pedig itt a K2700, ami nem tudom, hogy illik bele a képbe. Kit céloznak vele? Akinek a Pc4 béna, de a Forte drága?

Link to comment
Share on other sites

Én amit látok ebben a Kurzweil történetben..... 

Ad egy nagyobb tárhelyel rendelkező PC4-et Ribbon-nal. Kicsit megtömték még DAW-szerű dolgokkal és kb ennyi! Nyílván hangját nem tudjuk mit fejlesztettek rajta... 

A kijelzőt én nem értem, hogy 2021-ben ilyen 4" környékén, hogy engedhetik meg, kb a a legtöbbünknek a telefonjának is már nagyobb a kijelzője. 10-15 évvel ezelőtt egy Fantom G vagy Oasys is jóval nagyobb kijelzővel rendelkezett, de lehet kb egy Trinity-nek vagy Tritonnak is volt ekkora kijelzője, amik meg több mint 20 éves hangszerek... Értem én hogy így is meg lehet oldani mindent, de ezek a rövidítésekből találgatni, hogy mi lehet a képernyőn, véleményem szerint el kellene engedni... A hangszer márcsak a nagyságából kifolyólag is elbírta volna méretben egy rendes kijelzőt, VAST-ban bogarászni akárhanyadik szinten meg menüsorban, hát...... 

Az ár meg sztem jócskán Milla feletti lesz már csak kiindulva a jelenlegi PC3A meg PC4 szériákból! 

Nem bántani akarom őket félre értés ne essék még mielőtt nekem esnek itt, de a nagy "Fícsőr" én úgy látom itt sem lesz, mint régebben amikor egymást érték a fejlesztések amiken ámultak is az emberek!! 

Volt PC3LE6-om és imádtam minden porcikáját.... 

Maradtam tisztelettel :bow:

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta l.gyuri17:

Én amit látok ebben a Kurzweil történetben..... 

Ad egy nagyobb tárhelyel rendelkező PC4-et Ribbon-nal. Kicsit megtömték még DAW-szerű dolgokkal és kb ennyi! Nyílván hangját nem tudjuk mit fejlesztettek rajta... 

A kijelzőt én nem értem, hogy 2021-ben ilyen 4" környékén, hogy engedhetik meg, kb a a legtöbbünknek a telefonjának is már nagyobb a kijelzője. 10-15 évvel ezelőtt egy Fantom G vagy Oasys is jóval nagyobb kijelzővel rendelkezett, de lehet kb egy Trinity-nek vagy Tritonnak is volt ekkora kijelzője, amik meg több mint 20 éves hangszerek... Értem én hogy így is meg lehet oldani mindent, de ezek a rövidítésekből találgatni, hogy mi lehet a képernyőn, véleményem szerint el kellene engedni... A hangszer márcsak a nagyságából kifolyólag is elbírta volna méretben egy rendes kijelzőt, VAST-ban bogarászni akárhanyadik szinten meg menüsorban, hát...... 

Az ár meg sztem jócskán Milla feletti lesz már csak kiindulva a jelenlegi PC3A meg PC4 szériákból! 

Nem bántani akarom őket félre értés ne essék még mielőtt nekem esnek itt, de a nagy "Fícsőr" én úgy látom itt sem lesz, mint régebben amikor egymást érték a fejlesztések amiken ámultak is az emberek!! 

Volt PC3LE6-om és imádtam minden porcikáját.... 

Maradtam tisztelettel :bow:

Ha azt nézzük, hogy a csúcs workstation-ök kb egy árban mozognak minden nagy gyártónál, akkor biztosra vehetjük az 1 milla körüli árat. Nekem is volt PC3 itthon, nagyon igényes hangszer volt minden tekintetben, de UI/programozás tekintetében annyira más volt az általam már megszokott Korg/Roland/Yamaha vonaltól hogy lusta voltam megtanulni. Ezen egy nagyméretű touch screen jól átgondolt menükkel sokat segíthetne, de Kurzweil-ék valamiért nem akarnak erre a vonatra felszállni :)

 

Link to comment
Share on other sites

7 órája írta power32:

kicsit olyan mint a harley davidson. Amerikai, kicsit elavult

Bizony-bizony rég kínai-koreai az már! :D

Tulajdonos: HDC YOUNG CHANG China

The company was acquired by Young Chang in 1990. HDC acquired Young Chang in 2006 and in January 2007 appointed Raymond Kurzweil as Chief Strategy Officer of Kurzweil Music Systems. - wikipedia

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 01. 20. at 18:23 írta djuice:

Meg egy Gadget VR

Ezen egy kicsit elméláznék :)

Az emberek egyre többet picsognak, hogy a vas az igazi... ezért a Gadget szoftveres szinti modulokat megcsinálják vasban.... a virtuális valóságban :)
Szóval virtuális hangszer a virtuális valóságban vas testben :)

Amúgy nagy Gadget rajongó vagyok, nem fikázok, de ez ép ésszel számomra is feldolgozhatatlan :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
32 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

és még várhatnak is, ugyanis évek óta párhónapra vannak a megjelenéstől, ahogyan most is :D

Meglátjuk. Engem különösebben nem izgat. Ha bekerül majd a használtpiacra. akkor lehet, hogy beruházok egyre, kíváncsi vagyok rá, de újonnan, az elsők között nem fogom megvenni, az biztos. Azt majd csak az LM-1/DMX/LinnDrum esetén :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...