Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Limiterek


fullfleo

Kérdés

Skacok!

Végzett valaki tesztet dsp limiterek között? Egész pontosan UAD Limiter vs TC System 6000 Limiter érdekelne.Tisztában vagyok vele, hogy UAD-ék lovaggá lettek ütve a dsp mezőnyben és egyeduralkodóként tekintenek rájuk jelenleg.Épp ezért nem is feszegetném a teljes plugin készlet hasonlítgatását, szorítkozzunk csak a limiterekre.Tehát, ha valakinek van mérvadó tapasztalata mindkét rendszer limiterével, ne adj isten még a/b tesztet is csinált, sokunk hasznára lehetne, ha közzé tenné ismereteit.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

A Metering pluginek, problémák topic-ban olvastam, véleményt az Uad Precision Limiterről, mégpedig hogy az egyik legrosszabban sikerült UAD plug in.

A közeljövőben tervezek egy limiter beszerzést, és érdekelne a véleményetek, az Uad limiterről. Ha rossz, akkor mi benne a rossz, ha jó miért jó. Sajnos a demo verziót már rég ellőttem, így nem tudom magam tesztelni.

Esetleg ha tudtok jobbat ajánlani natívban azt is szívesen venném.  

Link to comment
Share on other sites

Skacok!

Végzett valaki tesztet dsp limiterek között? Egész pontosan UAD Limiter vs TC System 6000 Limiter érdekelne.Tisztában vagyok vele, hogy UAD-ék lovaggá lettek ütve a dsp mezőnyben és egyeduralkodóként tekintenek rájuk jelenleg.Épp ezért nem is feszegetném a teljes plugin készlet hasonlítgatását, szorítkozzunk csak a limiterekre.Tehát, ha valakinek van mérvadó tapasztalata mindkét rendszer limiterével, ne adj isten még a/b tesztet is csinált, sokunk hasznára lehetne, ha közzé tenné ismereteit.

A System 6000 felső kategóriás berendezés. Sokat használtam.

Szerintem az UAD DSP-hez képest nagyságrendekkel jobb. Az ára is sokkal magasabb, ezért.

A hardveres limiterekhez képest annyiban más, hogy nem célja a sound. Teljesen transzparensen hajtja végre a korrekciót. Ezért nem szereti mindenki. A kezelhetősége sokkal jobb és ha valaki ésszel használja - ez minden pluginre igaz lehet - akkor egész szép dolgokra képes. A limiter amúgy is egy veszélyes szerkezet. Ha lehet, kerülni kell az alkalmazását, mert nagyon kártékony tud lenni.

Link to comment
Share on other sites

Nem rossz amúgy az a Prec Limiter szerintem, csak nem szabad tőle azt várni, hogy kizárólag azzal

meg egy kompresszorral el van intézve a mastering. Szóval nem egy Maselec, de sávokra, groupokra

teljesen jó. Nem szabad vele sokat fogni és akkor nincs gáz.

UAD-ra amúgy előbb utóbb ki fog jönni a Sony Oxford Limiter.

Az jobbnak tűnt amikor egyszer próbáltam. Natívban semmi használhatót nem ismerek.

Link to comment
Share on other sites

 

Nem rossz amúgy az a Prec Limiter szerintem, csak nem szabad tőle azt várni, hogy kizárólag azzal

meg egy kompresszorral el van intézve a mastering. Szóval nem egy Maselec, de sávokra, groupokra

teljesen jó. Nem szabad vele sokat fogni és akkor nincs gáz.

UAD-ra amúgy előbb utóbb ki fog jönni a Sony Oxford Limiter.

Az jobbnak tűnt amikor egyszer próbáltam. Natívban semmi használhatót nem ismerek.

 

Köszönöm!

Akkor ha jól értem, in the box, még mindig az egyik legjobb megoldás az Uad.

Link to comment
Share on other sites

   

Köszönöm!

Akkor ha jól értem, in the box, még mindig az egyik legjobb megoldás az Uad.

 

Hát szerintem az Izotope Ozone 5 IRC III-as limiterét azért nyugodtan próbáld ki ( kb sokszor jobb mint az UAD-os :) ). A Maximizerben tudod kiválasztani. Külföldi kollegák még a Masseyre, meg a Slatere is esküsznek. A slate izgi, bár a kompresszor része szerintem nem jó annyira, a limiter része meg furi, meg nagyon nem így képzelem el egy limiter meteringjét.

Boldog UAD tulajdonosként mondom, hogy nyugodtan lehet más cuccokat kipróbálni az uad mellé.

Link to comment
Share on other sites

Bringing mojo back – Thrillseeker VBL is an emulation of a “vintage broadcast limiter” following the classic Variable-Mu design principles from the early 1950′s...

 

...From today’s perspective, and compared to brickwall limiters, they are rather slow and should be seen as more of a gain structure leveler, but they still are shining when it comes to perform gain riding in a very musical fashion – they have warmth and mojo written all over...

https://varietyofsound.wordpress.com/2013/07/01/released-thrillseekervbl-vintage-broadcast-limiter/ (JULY 1, 2013)
 

szal nem brickwall, de nagy jóság, tessék kipróbálni :) , ingyenes (csak winx32)

 

Link to comment
Share on other sites

Gondoltam beszámolok róla, hogy megtaláltam a számomra legjobb megoldást a limiterek terén. Kénytelen voltam upgrade-ni a Samplitude 11 prot, a pro x suite-re. A Limiter problémám ezzel meg is oldódott. Az AM-Munition nevű kompresszor, limiter újabb verziója nagyon jó. Mindent tud(monitoring, side chain, filter, paralell komp, MS komp..., és kiváló minőségű. Örülök, hogy nem adtam ki másra pénzt, mert ez számomra tökéletes - (és olcsó is: az upgrade árából egy két jobb plugot lehetett volna venni). Amúgy a Samplitude többi plug-inje is profi, néhány kivétellel. Némelyik többet ér mint egy-némelyik méregdrága Uad pluginem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...