Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Sonar X1 hangkártya kompatibilitás


Pityu

Kérdés

Sziasztok!

Látom Cakewalk témában nincs nagy mozgás, na akkor majd Én megtöröm ezt a tendenciát.. :)

Egy kérdésem lenne. Használ valaki Sonar X1 zeneszerkesztőt?

Hangkártya kompatibilitás érdekelne. Azt hallottam, hogy elég válogatós a "kicsike" :)

Nekem pld. az Alesis kártyámmal nem indul el. Azt tudom, hogy valami WDM driver-t támogató kártyákat részesít előnyben, tehát Asio kilőve..

Hasonló tapasztalatok valakinél esetleg?

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

amennyiben nem párhuzamosan futtatod tuti nem gond... a szoftver csak akkor stipistopiz le valamit, ha szüksége van rá... tehát ha nem fut más csak a sonar akkor működnie kellene....

Vannak multi-kliens driverek, amik megengedik, hogy több software is használja ugyanazt a hangkártyát. Hirtelen az Echo jut eszembe, de nyilván más gyártók is szóba jöhetnek.

Link to comment
Share on other sites

A gyártó oldalán az alesis-hez az ASIO4ALL (v.2.10) drivert hozzák, mint ASIO illesztőt...

1. Próbáld teljesen letakarítani a gépről az ASIO4ALL-t, és így elindítani vele a Sonart, gondolom ilyenkor valami USB audioeszközként szerepel (WDM). (bár ez pl realtime feljátszáshoz valszeg kevés lesz)

2. Az alaplapi hk végül is most fut, vagy sem?

Az ASIO4ALL kb azt csinálja (amennyire én értem), hogy a gépedben lévő WDM eszközöket (amilyen végül is ez az Alesis is) össze tudja fésülni és a DAW számára ASIO-nak láttatni. Én mindenképp úgy kísérleteznék vele a továbbiakban, hogy:

-alaplapi engedélyezve, minden Win alkalmazásnak

-ASIO4ALL programban ellenőrizni, hogy az csak az USB eszköz be- és kimeneteit használja.

-és DAW-ban innen az ASIO4ALL-t választani mint interfészt.

+kezdésnek mindenhol (win, daw) ugyanarra a felbontásra állítani, pl 44.1/16.

3. A napokban kitettek az oldalra egy beta 2.11-t. Ezzel mindenképp kipróbálnám. (http://www.asio4all.com/)

Link to comment
Share on other sites

A gyártó oldalán az alesis-hez az ASIO4ALL (v.2.10) drivert hozzák, mint ASIO illesztőt...

1. Próbáld teljesen letakarítani a gépről az ASIO4ALL-t, és így elindítani vele a Sonart, gondolom ilyenkor valami USB audioeszközként szerepel (WDM). (bár ez pl realtime feljátszáshoz valszeg kevés lesz)

2. Az alaplapi hk végül is most fut, vagy sem?

Az ASIO4ALL kb azt csinálja (amennyire én értem), hogy a gépedben lévő WDM eszközöket (amilyen végül is ez az Alesis is) össze tudja fésülni és a DAW számára ASIO-nak láttatni. Én mindenképp úgy kísérleteznék vele a továbbiakban, hogy:

-alaplapi engedélyezve, minden Win alkalmazásnak

-ASIO4ALL programban ellenőrizni, hogy az csak az USB eszköz be- és kimeneteit használja.

-és DAW-ban innen az ASIO4ALL-t választani mint interfészt.

+kezdésnek mindenhol (win, daw) ugyanarra a felbontásra állítani, pl 44.1/16.

3. A napokban kitettek az oldalra egy beta 2.11-t. Ezzel mindenképp kipróbálnám. (http://www.asio4all.com/)

Basszus és jó lett a beta verzióval!!! Köszi szépen!!!!! :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

igen, a latency értéken kell állítani... (ilyenkor értelemszerűen nő a késése a Daw-on keresztül monitorozott hangszernek, audionak), esetleg "lebutítani" a felbontást (bár kétlem, hogy az alesis támogatna 44.1 és 48nál nagyobbat), vagy minimalizálni (feljátszásnál mindenképp) az effekteket/real time process-t...

az asio4all-al elérhető legjobb latency egyébként leginkább a gép/proci teljesítmény függvénye.

az pedig alesis szégyellje magát amiért nem volt képes rendes drivert írni a kártyájához (ilyet eddig csak behringertől láttam), ez az asio4all legjobb esetben is max áthidaló megoldás (erre lett anno kitalálva), de aki zenélni szeretne számítógépen (billentyűzni különösen), annak kikerülhetetlen egy asio driverrel rendelkező kártya... és még azzal is egyensúlyozni leszel kénytelen ("realtime" feljátszás <-> keverés/sok csatorna processzálása).

szóval a legjobb tanácsom az, hogy szabadulj meg ettől a kártyától és vegyél egy olyat amihez van asio támogatás.

léteznek olcsó és nem rossz hangkártyák, akár az io2 árában is... és az a durva, hogy az alesis ezekkel mégsem említhető egy lapon (ennek tükrében legalábbis).

Link to comment
Share on other sites

igen, a latency értéken kell állítani... (ilyenkor értelemszerűen nő a késése a Daw-on keresztül monitorozott hangszernek, audionak), esetleg "lebutítani" a felbontást (bár kétlem, hogy az alesis támogatna 44.1 és 48nál nagyobbat), vagy minimalizálni (feljátszásnál mindenképp) az effekteket/real time process-t...

az asio4all-al elérhető legjobb latency egyébként leginkább a gép/proci teljesítmény függvénye.

az pedig alesis szégyellje magát amiért nem volt képes rendes drivert írni a kártyájához (ilyet eddig csak behringertől láttam), ez az asio4all legjobb esetben is max áthidaló megoldás (erre lett anno kitalálva), de aki zenélni szeretne számítógépen (billentyűzni különösen), annak kikerülhetetlen egy asio driverrel rendelkező kártya... és még azzal is egyensúlyozni leszel kénytelen ("realtime" feljátszás <-> keverés/sok csatorna processzálása).

szóval a legjobb tanácsom az, hogy szabadulj meg ettől a kártyától és vegyél egy olyat amihez van asio támogatás.

léteznek olcsó és nem rossz hangkártyák, akár az io2 árában is... és az a durva, hogy az alesis ezekkel mégsem említhető egy lapon (ennek tükrében legalábbis).

Egyetértek, Én is döbbenten állok ez a tény előtt. Már rajta vagyok egy másik kártya vételén, ennyi éppen elég volt az Alesis-ből!

Köszi a segítséget! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

kimaradt egy dolog, és talán a legfontosabb - win optimalizálás

ez rengeteget segíthet a problémádon.

ha ez még nem történt meg nálad, szólj és felsorolok pár alapvető dolgot amit érdemes beállítani.

egyébként itt a fórumon is van valahol egy topic amiben fel van sorolva pár tipp ehhez, és a neten is sok leírás található erről.

Link to comment
Share on other sites

kimaradt egy dolog, és talán a legfontosabb - win optimalizálás

ez rengeteget segíthet a problémádon.

ha ez még nem történt meg nálad, szólj és felsorolok pár alapvető dolgot amit érdemes beállítani.

egyébként itt a fórumon is van valahol egy topic amiben fel van sorolva pár tipp ehhez, és a neten is sok leírás található erről.

Nem, ez nem történt még meg a gépemen. Ez egy 64 bites win7.

Sorold miket kell állítgatnom? :)

Link to comment
Share on other sites

a hangkártyát a sonar telepítése előtt raktad fel? ha jól emlékszem a sonarnak van valami hangkártya tesztelő pluginja... már nem emlékszem hogy hol van, de este megnézem neked.... még nem tapasztaltam, hogy a sonar ennyire finnyás lenne.... én a 4. kártyámat nyúzom és eddig mindegyiket szerette a sonar...

Link to comment
Share on other sites

ezeket mindenképp:

Vezérlőpult - Rendszer - Bal oszlop Spec. rendszerbeállítások - Speciális fül - Teljesítmény, Beállítások - Speciális fül - Procteljesítmény Háttérszolgáltatásokhoz

Vezérlőpult - Energiagazd. leh. - Teljesítménycentrikus

ezeket szintén érdemes:

Tűzfal, Víruskereső kikapcs.

Win hangok kikapcs. - Vezérlőpult - Személyreszabás - Hangok

Vizuális megjelenítést lebutítani - Vezérlőpult - Rendszer - Bal oszlop Spec. rendszerbeállítások - Speciális - Teljesítmény, Beállítások - Vizuális Hatások (én nem szeretem ha teljesen fapados a kinézete, de az ilyen árnyékolás, ki-, beúsztatás, animációk dolgokat ki szoktam kapcsolni)

ezeket pedig akkor érdemes megnézni, ha kicsit körüljártad a témát, nehogy bajt okozzon:

Nem használt szolgáltatások kikapcsolása - Számítógépre jobbkatt - Kezelés - Szolg és kiszolg... - Szolgáltatások

leginkább attól függ, hogy mire/hogyan használod a gépet... (itt azért óvatosan, ha felismersz valamit ami és fut tudod hogy nem használtad soha, akkor állítsd le és állítsd kézire automatikus helyett...

ezenkívül a biosban is van pár dolog amiket érdemes kikapcsolni, az alaplaptól függően.

SpeedStep, EIST, C1E, Turbo Boost, Core Parking, Energiahatékonyság beállítások... ezek más-más lapokon máshogy szerepelnek, lényeg hogy a gép mindentől függetlenül max teljesítményen menjen mindig... :D

itt fel van sorolva pár link ahol jobban utána tudsz olvasni a dolgoknak:

http://www.gearslutz...ance-audio.html

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, gondom akadt....Win7 64 bit alatt Sonar X1ben pattogás recsegés jelentkezik. Gyorsan leírom hogy szerintem kipróbáltam mindent amit lehet, buffer size stb. A hangkártya egy Focusrite Saffire Pro 40. Ami fura hogy ha simán youtube-ot nézek vagy zenét hallgatok és a Saffire az alapértelmezett kari akkor is! Ami pedig a legfurább hogy a másik gépen ami megegyezik ezzel semmiféle probléma nincs se a Sonar-ral se mással...Ha valaki érteni véli ezt kérem segítsen rajtam mert ez enyhén szólva bosszantó,nincs ötletem. Köszönettel! Deák Gábor

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, gondom akadt....Win7 64 bit alatt Sonar X1ben pattogás recsegés jelentkezik. Gyorsan leírom hogy szerintem kipróbáltam mindent amit lehet, buffer size stb. A hangkártya egy Focusrite Saffire Pro 40. Ami fura hogy ha simán youtube-ot nézek vagy zenét hallgatok és a Saffire az alapértelmezett kari akkor is! Ami pedig a legfurább hogy a másik gépen ami megegyezik ezzel semmiféle probléma nincs se a Sonar-ral se mással...Ha valaki érteni véli ezt kérem segítsen rajtam mert ez enyhén szólva bosszantó,nincs ötletem. Köszönettel! Deák Gábor

Szerintem nem a Sonarral lesz a gond, hanem valami egyéb program vagy hardver kavar be a realtime audió lejátszásba. Jellemzően wifi pl. ilyen.

Ebben a topicban elég sok szemszögből körbejártuk a problémát: (Én is leírtam a tapasztalataimat.)

Hátha segít neked.

Link to comment
Share on other sites

<OFF TOPIC>
Nekem egy bajom van ezzel a Cakewalk programmal: nincs hozzá magyar dokumentáció/könyv. (Mint pl. a Cubase-hez.) Hiába értem meg az angol szöveget olvasva, annyira nem vagyok fanatikus, hogy így tanuljam meg a használatát. A programhoz támogatás és dokumentáció is járna, ha azt akarják, hogy terjedjen, mint a nátha! :S

</OFF TOPIC>

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem a Sonarral lesz a gond, hanem valami egyéb program vagy hardver kavar be a realtime audió lejátszásba. Jellemzően wifi pl. ilyen.

Ebben a topicban elég sok szemszögből körbejártuk a problémát: (Én is leírtam a tapasztalataimat.)

Hátha segít neked.

Köszönöm, a wifi volt a hiba.... :goodjob:
Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy kis gondom, hátha tud valaki segíteni. Én a Sonar x1-et használom egy Focusrite Saffire 56 kártyával. Jól is ment, elsősorban az ASIO driverrel szól rendesen. Szerettem volna csatornabővítést, így vettem egy Behringer ADA 8000 analog-ADAT konvertert. Össze is dugtam őket és majdnem rögtön működött is. A Safire szépen veszi az optikai kábelen az ADAT jeleket, a keverőben meg is jelenik, minden

működik, de a Sonaron belül nem jelennek meg az ADAT bemenetek. Hamar rájöttem, hogy a Preference menü alatt engedélyezni kell minden eszközt, amit használni akarok. És itt jött a fekete leves:

az ADAT bemenetek ugyan listázódnak de kiválaszthatatlanok.! :-( Csak az ASIO driver alkalmazásakor jelennek meg az ADAT inputok, más drivert próbálva még a listából is eltünnek.

A rendszerem jó lehet, mert a Soundforge 9-ben és 10-ben is minden gond nélkül kiválasztható mind a 8 ADAT input és működik is, fel is vettem vele.

Mit csináljak a sonarral? Hol a hiba?

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tudna segíteni...

 

Dömötöri Jenő

domotorijeno@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy kis gondom, hátha tud valaki segíteni. Én a Sonar x1-et használom egy Focusrite Saffire 56 kártyával. Jól is ment, elsősorban az ASIO driverrel szól rendesen. Szerettem volna csatornabővítést, így vettem egy Behringer ADA 8000 analog-ADAT konvertert. Össze is dugtam őket és majdnem rögtön működött is. A Safire szépen veszi az optikai kábelen az ADAT jeleket, a keverőben meg is jelenik, minden

működik, de a Sonaron belül nem jelennek meg az ADAT bemenetek. Hamar rájöttem, hogy a Preference menü alatt engedélyezni kell minden eszközt, amit használni akarok. És itt jött a fekete leves:

az ADAT bemenetek ugyan listázódnak de kiválaszthatatlanok.! :-( Csak az ASIO driver alkalmazásakor jelennek meg az ADAT inputok, más drivert próbálva még a listából is eltünnek.

A rendszerem jó lehet, mert a Soundforge 9-ben és 10-ben is minden gond nélkül kiválasztható mind a 8 ADAT input és működik is, fel is vettem vele.

Mit csináljak a sonarral? Hol a hiba?

Előre is nagyon köszönöm, ha valaki tudna segíteni...

 

Dömötöri Jenő

domotorijeno@gmail.com

És miért nem ASIO driverrel akarod használni?

Link to comment
Share on other sites

És miért nem ASIO driverrel akarod használni?

ASIO-val használom! Nem ASIO esetén meg sem jelennek az ADAT-ok a preference panelen. ASIO-val megjelennek de szürke, kiválaszthatatlan formában. Így az audio trackok input listáiban már - értelemszerűen - meg sem jelenik a 8 db ADAT bemenet.

A rendszerem látja őket, mert pl. soundforgeval simán kiválasztható és működik is. Felvételt is készítettem vele. Csak a SONAR nem látja rendesen...

Link to comment
Share on other sites

Ez nem igaz. Asio támogatottságú kártyák előnyben. Nekem eddig bármilyen hangkártyával rendesen működött. Sokkal inkább csak a win7 64 bit erőforrás-több procimag elosztásával van a probléma,de úgy hallom ez Cubase-n is probléma.

Nem hinném hogy pont az Alesis ne futna rajta, 90%-ra teszem a valószínűségét hogy ott valami mással lesz a probléma.

Link to comment
Share on other sites

Ez nem igaz. Asio támogatottságú kártyák előnyben. Nekem eddig bármilyen hangkártyával rendesen működött. Sokkal inkább csak a win7 64 bit erőforrás-több procimag elosztásával van a probléma,de úgy hallom ez Cubase-n is probléma.

Nem hinném hogy pont az Alesis ne futna rajta, 90%-ra teszem a valószínűségét hogy ott valami mással lesz a probléma.

Hm, nekem pedig pont azt írta ki, hogy nem támogatott az IO2.. :(

Az viszont szent igaz, hogy win7 64 bit alatt próbálkoztam vele, viszont ezt a platform-ot is jelölik a honlapon, amin mennie kellene!

"Windows XP Service Pack 3 (32-bit)/Vista Service Pack 2 (32- or 64-bit)/Windows 7 (32- or 64-bit)*"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...