Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Dob-szoftver


M Peti

Kérdés

Sziasztok,

dob szoftverekkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!

 

Cubase-es Groove Agent SE alapverzió kísérletezésekből kiindulva merült fel, hogy kéne egy jó hangú és több/jobb lehetőségeket tudó dob szerkesztő.

Ezeket gondoltam céloknak:

1.       Kezdőnél jobb, de még megfizethető hangminőség,

2.       Élőhöz nagyon hasonlító riffek (alap, fillek, intro, outro stb.), midi groove-ok, amik betehetőek midiben a projektbe,

3.       Lehetőleg akusztikus, elektronikus és percussion is legyen benne, ha van ilyen. Ha például csak elektronikusban jó, de abban nagyon, akkor külön is megveszem.

 

Ha van konkrét termék, amit használtok, ajánlotok, az szuper lenne. Illetve már az is segítség, ha megmondjátok merre nem érdemes gondolkodni és merre igen.

Nyilván rögtön felmerült, hogy megveszem a Groove Agent teljes verzióját (ami nem is két forint), de nem tudom, hogy érdemes-e egy beépített dob instrumenttel foglalkozni.

 

Illetve gugliztam dob intstrumenteket, ilyen oldalakat találok:

https://theproaudiofiles.com/drum-simulator-plugins/

https://www.toontrack.com/product/ezdrummer-2/

 

Mi a véleményetek?

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
2 órája írta M Peti:

Sziasztok,

dob szoftverekkel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!

 

Cubase-es Groove Agent SE alapverzió kísérletezésekből kiindulva merült fel, hogy kéne egy jó hangú és több/jobb lehetőségeket tudó dob szerkesztő.

Ezeket gondoltam céloknak:

1.       Kezdőnél jobb, de még megfizethető hangminőség,

2.       Élőhöz nagyon hasonlító riffek (alap, fillek, intro, outro stb.), midi groove-ok, amik betehetőek midiben a projektbe,

3.       Lehetőleg akusztikus, elektronikus és percussion is legyen benne, ha van ilyen. Ha például csak elektronikusban jó, de abban nagyon, akkor külön is megveszem.

 

Ha van konkrét termék, amit használtok, ajánlotok, az szuper lenne. Illetve már az is segítség, ha megmondjátok merre nem érdemes gondolkodni és merre igen.

Nyilván rögtön felmerült, hogy megveszem a Groove Agent teljes verzióját (ami nem is két forint), de nem tudom, hogy érdemes-e egy beépített dob instrumenttel foglalkozni.

 

Illetve gugliztam dob intstrumenteket, ilyen oldalakat találok:

https://theproaudiofiles.com/drum-simulator-plugins/

https://www.toontrack.com/product/ezdrummer-2/

 

Mi a véleményetek?

Toontrack, nagyon jó EZ Drummer, Superior. Addictive Drums-t is nézd meg. Ezek főleg akusztikusokban domborítanak nagyot. Esetleg Native Instruments Battery 3, Battery 4.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm szépen srácok!

Megnéztem az EZ drummert promó videóit és az a helyzet, hogy egyelőre szóhoz sem jutok. Nyilván a videóban minden megy, mint a karikacsapás, de ha ez tényleg így van, akkor ez a lehetőség már jó régi vágyam. Csak nem tudtam, hogy ez kivitelezhető élethű közeli minőségben. Eddig kb úgy raktam össze a dobot, hogy a midi rácson minden vonalon volt, egy dinamikával, aminek semmi köze az élő hangzáshoz. Azt hiszem ez az Ez drummer kötelező.

Vannak benne elektronikus zenéhez is groove-ok, vagy lehet esetleg bővíteni elektronikus zenéhez működő hangszínekkel? Vagy azt a stílust más szoftverben érdemes keresni? (kipróbáltam egy-két ötletem elektronikus dob megoldásokkal és meglepően szimpatikus volt :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akusztikus 1: Toontrack Superior Drummer 3. Mintha egy dobfelszeréssel teii hangszerboltod lenne, stúdióval kiegészítve. Rengeteg dobkészlet, jók a groove-ok.

Akusztikus 2: Native Intruments 50s, 60s, 70s, 80s, Modern, Vintage, Studio Drummer. Teljesen más filozófia, sokkal több teszetoszáskodással lehet csak hasonló eredményt elérni. (Ha lehet egyáltalán.) Ez akkor jó, ha megvan a NI Komplete készleted, és megnyugtat, hogy mindened van. (Idővel rájössz, hogy a negyedét-ötödét fogod csak használni, de van!)  :-)

EDM: NI Battery 4. Dobgépek (707, 808, 909 stb.) sample gyűjteménye egyben. Nem Pistikék által agyonpaszírozott samplekat tartalmaz, groove-ok viszont nincsenek benne.

Céljaid 1, 2 pontját a Toontrack még túl is teljesíti.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta wolf:

Akusztikus 1: Toontrack Superior Drummer 3. Mintha egy dobfelszeréssel teii hangszerboltod lenne, stúdióval kiegészítve. Rengeteg dobkészlet, jók a groove-ok.

Akusztikus 2: Native Intruments 50s, 60s, 70s, 80s, Modern, Vintage, Studio Drummer. Teljesen más filozófia, sokkal több teszetoszáskodással lehet csak hasonló eredményt elérni. (Ha lehet egyáltalán.) Ez akkor jó, ha megvan a NI Komplete készleted, és megnyugtat, hogy mindened van. (Idővel rájössz, hogy a negyedét-ötödét fogod csak használni, de van!)  🙂

EDM: NI Battery 4. Dobgépek (707, 808, 909 stb.) sample gyűjteménye egyben. Nem Pistikék által agyonpaszírozott samplekat tartalmaz, groove-ok viszont nincsenek benne.

Céljaid 1, 2 pontját a Toontrack még túl is teljesíti.

Köszönöm!!!

Az Ez drummerhez képest a Superior már egy izmosabb ár, ahogy látom. Utóbbira nem valószínű, hogy merek áldozni ismeretlenül. A kérdés, hogy az EZ drummer elég lesz-e.(?)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Hobkins:

Én nem mondanám annyira gáznak, steinbergtől biztosan jobb. Nekem csak annyi bajom van vele, hogy nem a standard billentyű kiosztásokon szólalnak meg az adott dobok.

Steinberg nem szint, ne ahhoz nézzük. :)
Toontrackhez képest nagyon amatőr sajnos. Még sehol nem hallottam jól szólni. Többször is nekifutottam, de esélytelen. Dinamika érzékenység teljesen használattalan. Van benne egy-két elfogadhatóan szóló minta, de a gyakorlatban nem jó. Nagyon gép lesz, akármit csinálsz vele.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A BFD3 most nevetséges áron elérhető 49.99 

https://www.adsrsounds.com/product/software/bfd-software-bfd3-acoustic-drum-studio-software/

Elég vegyesek a vélemények a licenszelés miatt, van, akinek semmi gondja nincs (a többség), van, aki meg szenved (kisebbség). A minőséget viszont általában nagyra értékelik. Két "tábor" van, Superior Drummer funok és BFD3 funok. (Néha-néha felbukkan egy-egy SSD és Addictive Drums "hívő" a topikokban. :) )

Sajnos ez a verzió még nem native M1/Silicon kompatibilis, de már a "kanyarban van", beta-tesztelik éppen.

Szerintem ennyiért vétek bent hagyni. (Elsősorban inkább a 4-es update-re célozva... Jövőre jön a 4, a playert már hirdetik ...)

https://www.bfddrums.com/drum-software/bfd-player.html 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Megnézegettem kíváncsiságból ezeket, de basszus valami 160 giga csak dobokra??? :blink:, hát nekem erősen too much vagy mi a szösz. :D Producereknek bizti kiváló, de eszembe jut egykori Silk mesterünk önvallomása, miszerint kb. 50 megabájt volt a teljes sampler hangbank gyűjteménye amiből évtizedekig dolgozott és hosszas gyűjtögetés eredményeképpen válogatott magának. 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta djuice:

Megnézegettem kíváncsiságból ezeket, de basszus valami 160 giga csak dobokra??? :blink:, hát nekem erősen too much vagy mi a szösz. :D Producereknek bizti kiváló, de eszembe jut egykori Silk mesterünk önvallomása, miszerint kb. 50 megabájt volt a teljes sampler hangbank gyűjteménye amiből évtizedekig dolgozott és hosszas gyűjtögetés eredményeképpen válogatott magának. 

Az alap csomag (Core Library) "csak" 40GB, ha "full verzióban" telepíted. :)  De ott is választhatod telepítéskor a "tömörített" (light) verziós mintákat, akkor csak tizenvalamennyi. 
Ha minden expansiont megveszel és telepíted, akkor kicsit több, mint 400GB. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...