Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

KORG Nu:Tekt NTS-1 jó valamire?


Koródi Csaba

Kérdés

Két éve nézegetem ezt a KORG NTS-1-et. Kicsi, cuki, érdekes lehetőségek rejlenek az oszcillátorban és az effektek is nagyon inspirálónak tűnnek.

Mindig lebeszéltem magamat róla, hogy csak játékszer, aztán vettem valami mást a zenekarosdihoz, amire azt gondoltam, hogy komolyabb célt szolgál.

Használja valaki ezt a kis kütyüt hangkeltésre az effektezésen kívül? Jó valamire az oszcillátor, meg úgy ez az egész kis berendezés kézbe véve?

 

1KORG+NTS1-4.JPG

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
11 perccel ezelőtt írta MMate:

Ilyenkor maga az effekt/oszci használ sok erőforrást, vagy leterheli az is, hogy sok "programot" telepítettem rá?

Szerintem az nem számít hogy mennyi Custom tartalom van rajta. Az együttes használatuk kívánhat sok erőforrást. A Custom tartalmak szerintem nincsenek optimalizálva. Míg a gyári tartalmak mind-mind szépen fel vannak építve, addig egy custom oszcillátor "tele lehet írva". Tapasztalataim alapján pattogás leginkább akkor szokott előfordulni ha Custom OSC, Custom MOD, Custom Delay és Custom Reverb van egyszerre használva. Célszerű Custom oszcillátor esetén gyári effekteket használni. Vagy Custom effekt használatakor gyári oszcillátorból kiindulni. Ha kell a Custom oszcillátor és a Custom MOD FX, akkor célszerű a Delay és/vagy Reverb effektet kihagyni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Szerintem az nem számít hogy mennyi Custom tartalom van rajta. Az együttes használatuk kívánhat sok erőforrást. A Custom tartalmak szerintem nincsenek optimalizálva. Míg a gyári tartalmak mind-mind szépen fel vannak építve, addig egy custom oszcillátor "tele lehet írva". Tapasztalataim alapján pattogás leginkább akkor szokott előfordulni ha Custom OSC, Custom MOD, Custom Delay és Custom Reverb van egyszerre használva. Célszerű Custom oszcillátor esetén gyári effekteket használni. Vagy Custom effekt használatakor gyári oszcillátorból kiindulni. Ha kell a Custom oszcillátor és a Custom MOD FX, akkor célszerű a Delay és/vagy Reverb effektet kihagyni.

Köszönöm a segítséget! :)

Pedig én csak egy custom modfx-et használtam, az oszci gyári volt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Koródi Csaba:

tudjuk, hogy a kevesebb néha több :)

Azért ha legalább az 1 db féltve kitekergetett hangszíned le tudnád benne menteni, már az is sokat segítene. Mi van ha menet közben egy órás tekergetés után jön egy áramszünet? :( Szóval ezt mondom a mai kor újdonságainál: nem lehet semminek korlátlanul örülni, mert mindig lesz valami hiba, amiért semmi sem lesz tökéletes. És ez sztem minden hangszerre igaz sajnos, az ilyen kis olcsó dobozoktól a milliós monstrumokig, a "billentyűsök" világában.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 perccel ezelőtt írta djuice:

Mi van ha menet közben egy órás tekergetés után jön egy áramszünet?

USB Powerbankról használom... szerintem a legtöbben így használjuk. Tök jó mert bárhol, bármikor elmegy 8-10 órát és nincs USB zaj.

35 perccel ezelőtt írta djuice:

Szóval ezt mondom a mai kor újdonságainál: nem lehet semminek korlátlanul örülni, mert mindig lesz valami hiba, amiért semmi sem lesz tökéletes

Ez egy olcsó kütyü. Szórakoztatni akar és nem akar tökéletes lenni. Pláne nem akar komoly hangszer lenni. Viszont 2010-ben 17 ezer Ft-ért elsőként rendeltem meg a Monotron-t, amin máig nem lehet játszani és nagy az alapzaja. Ahhoz képest az NTS1 kábé egy mini modulár, full midin játszható, CC-vel vezérelhető és teljesen zajmentes... 35 ezer Ft-ért :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...