Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase VST Probléma


Shinari89

Kérdés

Sziasztok!

A Cubase 9.5 Elements-el kapcsolatban lenne kérdésem. (Eredeti  alapszoftver+ külön rendelt Absolute VST Collection).
Nagyon furcsa és irritáló , véletlenszerűnek tűnő hibajelenséget tapasztalok szinte az összes VST-nél
(Retrologue, Padshop, Groove Agent), egész egyszerűen eldobják a hangerőt, akár 40dB-el is képesek lejjebb húzni, ha épp kedvük szottyan....
Számomra úgy tűnik, hogy véletlenszerűen csinálja, van hogy órákig nem tapasztalom, van úgy hogy 2 percenként is, valamint a  Focusrite-om Asio beállítása sem befolyásolja (sokféleképp próbáltam).
Ha valakinek van ezzel kapcsolatban ötlete vagy tapasztalata, nagy örömmel venném, ha megosztaná.
Előre is köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
13 órája írta Shinari89:

Sziasztok!

A Cubase 9.5 Elements-el kapcsolatban lenne kérdésem. (Eredeti  alapszoftver+ külön rendelt Absolute VST Collection).
Nagyon furcsa és irritáló , véletlenszerűnek tűnő hibajelenséget tapasztalok szinte az összes VST-nél
(Retrologue, Padshop, Groove Agent), egész egyszerűen eldobják a hangerőt, akár 40dB-el is képesek lejjebb húzni, ha épp kedvük szottyan....
Számomra úgy tűnik, hogy véletlenszerűen csinálja, van hogy órákig nem tapasztalom, van úgy hogy 2 percenként is, valamint a  Focusrite-om Asio beállítása sem befolyásolja (sokféleképp próbáltam).
Ha valakinek van ezzel kapcsolatban ötlete vagy tapasztalata, nagy örömmel venném, ha megosztaná.
Előre is köszönöm!

 

Van valami M-Audio midi kontrollered? (esetleg bármilyen más midi kontroller) Az a véletlen nem valószínű, hogy véletlen, vagy anomália. Sokkal inkább egy midikontroller kontakt hibás potmétere. Azé' mondom, mer' nálam is volt ilyen para :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia! Köszönöm a gyors vàlaszt, és ötletet!

Valóban van egy régebbi midi billentyűzetem, és valóban egy m-audió... Bàr màr én is gyanakodtam rà, de mégsem tartottam valószínűnek hogy ez okozza a bajt,mert a kontroller hasznàlata nélkül is megtörténik a paranemnormàlis jelenség...de lehetséges volna, hogy kontakthiba miatt úgy ad jelet, hogy nincs is hasznàlva, csak a gépre van dugva? (USB-s)

Szerkesztette Shinari89
Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 perccel ezelőtt írta Shinari89:

Szia! Köszönöm a gyors vàlaszt, és ötletet!

Valóban van egy régebbi midi billentyűzetem, és valóban egy m-audió... Bàr màr én is gyanakodtam rà, de mégsem tartottam valószínűnek hogy ez okozza a bajt,mert a kontroller hasznàlata nélkül is megtörténik a paranemnormàlis jelenség...de lehetséges volna, hogy kontakthiba miatt úgy ad jelet, hogy nincs is hasznàlva, csak a gépre van dugva? (USB-s)

Nagyon szívesen!
Hogyne! Hozzá se nyúlsz és adja a fals midi paramétereket a gépnek, mert K.O. a poti. Tipikus M-Audio probléma. Nálam is Oxygen 49 és Axiom 61 csinálta ezeket. A DAW alapból veszi a jeleket, mert az USB-n rá van dugva a gépre, ergo  működik. Nem kell hozzányúlnod, a kommunikáció folyamatos. Axiom 61-nél a pitchbender is önálló életet tud élni, ha KH-s a potija. Egyszer csak azt veszed észre, hogy mi a francért hamis a nóta...Megnézed a midisávokat és látszik, hogy a pitchbender görbét rajzol anélkül, hogy használtad volna. Szóval, húzd ki a kontrollert és nem lesz bajod :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, tapasztaltam màr hogy ez az m-audio egy vakvàgàny,de mégis adtam neki egy esélyt. Az első kontrollerem egy Oxygen 61 volt, amit újonnan vettem, és egy hónap utàn màr küldtem is vissza gariba, mert volt néhàny billentyű, amelyet lenyomva előjött valami a memóriàjàból, és összevissza kezdett szólni, a pad-ok is vilàgítottak rajta, szóval inkàbb csak karácsonyfaként funkcionàlt.Garanciàban alaplapot cseréltek benne (vagymit),de semmi nem vàltozott....Aztàn szereztem a mostani 88-ast, ami valami régebbi, butàbb kiadàs, de valóban én is megfigyeltem màr, hogy néha önálló életet él.....csak azt nem gondoltam volna, hogy ennyire, hogy még a VST-k " belső" potmétereit is tekergeti a rohadék....:) Ha hazaértem délutàn, nemcsak a gépből húzom ki, de a hàzból is kiviszem. A probléma megszűnése esetén mindemképp jövök egy sörrel, vagy inkább egy rekesszel....:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta Shinari89:

Igen, tapasztaltam màr hogy ez az m-audio egy vakvàgàny,de mégis adtam neki egy esélyt. Az első kontrollerem egy Oxygen 61 volt, amit újonnan vettem, és egy hónap utàn màr küldtem is vissza gariba, mert volt néhàny billentyű, amelyet lenyomva előjött valami a memóriàjàból, és összevissza kezdett szólni, a pad-ok is vilàgítottak rajta, szóval inkàbb csak karácsonyfaként funkcionàlt.Garanciàban alaplapot cseréltek benne (vagymit),de semmi nem vàltozott....Aztàn szereztem a mostani 88-ast, ami valami régebbi, butàbb kiadàs, de valóban én is megfigyeltem màr, hogy néha önálló életet él.....csak azt nem gondoltam volna, hogy ennyire, hogy még a VST-k " belső" potmétereit is tekergeti a rohadék....:) Ha hazaértem délutàn, nemcsak a gépből húzom ki, de a hàzból is kiviszem. A probléma megszűnése esetén mindemképp jövök egy sörrel, vagy inkább egy rekesszel....:)

Bármit tudsz állítani vele. Van hozzá egy enigma nevezetű szoftver és azzal a potikat arra tanítod amire csak akarod. Az is egy megoldás egyébként, ha tényleg potméterek vannak benne és nem encoderek (potinak van végállása, encoder végtelenszer körbeforgatható), hogy minden potit nullára húzol, mielőtt elindítod a DAW-ot, és nem piszkálod soha többet. Ekkor még billentyűzetként tökéletesen funkcionál. (én így használtam)
A sört nyugodtan fogyaszd el, igyál az egészségemre, én nem alkoholizálok :) De nagyon kedves vagy, a jó szó tökéletesen elég :) !

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Huhh...ezen a billentyűzeten nincs poti, csak modkerék, meg hajlító (annak most a szakneve nem jut eszembe), de ahogy így elgondolkodom azon amit mondtàl, egyre biztosabb vagyok benne, hogy igazad lesz, mert egyre többet produkàlja a hibàt, annak ellenére hogy újrRaktam màr a win10et, a Cubaset. Gondolom a keyboard egyre ramatyabb àllapotban van, ezért az egyre gyakoribb szemétkedése...haldoklik szegény , és én észre sem vettem..... :(😥

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta Shinari89:

Huhh...ezen a billentyűzeten nincs poti, csak modkerék, meg hajlító (annak most a szakneve nem jut eszembe), de ahogy így elgondolkodom azon amit mondtàl, egyre biztosabb vagyok benne, hogy igazad lesz, mert egyre többet produkàlja a hibàt, annak ellenére hogy újrRaktam màr a win10et, a Cubaset. Gondolom a keyboard egyre ramatyabb àllapotban van, ezért az egyre gyakoribb szemétkedése...haldoklik szegény , és én észre sem vettem..... :(😥

Igen, döglődik a kicsike sajnos. Húzd ki és kiderül, hogy azée a problémád.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, igazad van, tényleg van egy hangerőpotija, és bizony, régebbi Keystation 88. Megpróbàlok valamit tenni vele, de közben el is kezdtem intézni tesztre egy Roland A500at. Ha szépen fog működni, meg is veszem. Esetleg tudsz ajànlani még valami olyat, ami megbízható, és aránylag nagy tudàsú?. Nekem arànylag ismeretlen az m-audion túli vilàg, és ebben a 100.000 pénz körüli àrkategóriàban a Roland500,esetleg 800 ami szimpatikus, tovàbbà reménykedem, hogy a Rolcsi még jó màrkànak szàmít.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta Shinari89:

Igen, igazad van, tényleg van egy hangerőpotija, és bizony, régebbi Keystation 88. Megpróbàlok valamit tenni vele, de közben el is kezdtem intézni tesztre egy Roland A500at. Ha szépen fog működni, meg is veszem. Esetleg tudsz ajànlani még valami olyat, ami megbízható, és aránylag nagy tudàsú?. Nekem arànylag ismeretlen az m-audion túli vilàg, és ebben a 100.000 pénz körüli àrkategóriàban a Roland500,esetleg 800 ami szimpatikus, tovàbbà reménykedem, hogy a Rolcsi még jó màrkànak szàmít.

Teljesen jó a Roland.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta Hobkins:

Teljesen jó a Roland.

Hali ismét!
Nagyon úgy tűnik, hogy a probléma megoldódott, Hála Neked!!!!👈😎
Órák óta nyüstölöm a VST-ket, szerencsétlenekkel már ilyen gyalázatosan lehetetlen feladatokat csináltatok össze vissza, és sehol semmi probléma!
A midi billentyűzet egyszerűen csak ki van húzva, és nem is akarom visszadugni szerencsétlent, míg meg nem csináltatom, de akkor is már csak tartaléknak... 😀
Köszönöm szépen még egyszer! Ha egyszer elkapom végre Jordan Rudess-t egy DT  album dedikálásával, csak annyi kérésem lesz hozzá, hogy ne a saját nevét vésse oda, hanem azt hogy Hobkins. 😄

Link to comment
Share on other sites

  • 0
32 perccel ezelőtt írta Shinari89:

Hali ismét!
Nagyon úgy tűnik, hogy a probléma megoldódott, Hála Neked!!!!👈😎
Órák óta nyüstölöm a VST-ket, szerencsétlenekkel már ilyen gyalázatosan lehetetlen feladatokat csináltatok össze vissza, és sehol semmi probléma!
A midi billentyűzet egyszerűen csak ki van húzva, és nem is akarom visszadugni szerencsétlent, míg meg nem csináltatom, de akkor is már csak tartaléknak... 😀
Köszönöm szépen még egyszer! Ha egyszer elkapom végre Jordan Rudess-t egy DT  album dedikálásával, csak annyi kérésem lesz hozzá, hogy ne a saját nevét vésse oda, hanem azt hogy Hobkins. 😄

:D :D :D 
Nagyon szuper, örülök, hogy sikerült megoldanod a problémát!
De ha nagyon kell használnod a billentyűt, akkor átmeneti megoldásnak az is jó, hogy teljesen fullra lehúzod azt a hengerő potit, és elvileg akkor nem zavar be.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta Hobkins:

:D :D :D 
Nagyon szuper, örülök, hogy sikerült megoldanod a problémát!
De ha nagyon kell használnod a billentyűt, akkor átmeneti megoldásnak az is jó, hogy teljesen fullra lehúzod azt a hengerő potit, és elvileg akkor nem zavar be.

Őszintén szólva most olyan jól működött minden, hogy ki sem merem már próbálni ezt azt opciót, mert már nagyon régóta rémálmodok ezzel a bajjal...ha megint előjönne, lehet zártosztályon kötnék ki....:D
Node holnapra intéztem egy Roland A-500at kipróbálni egy héten keresztül....ha az jól fog viselkedni, meg is veszem, kellene már úgy is egy okoska billentyűzet, amin ott van a potméterhadsereg, mert igencsak megkönnyítené életemet, és szórakoztatóbb is olyannal dolgozni. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 perccel ezelőtt írta Shinari89:

Őszintén szólva most olyan jól működött minden, hogy ki sem merem már próbálni ezt azt opciót, mert már nagyon régóta rémálmodok ezzel a bajjal...ha megint előjönne, lehet zártosztályon kötnék ki....:D
Node holnapra intéztem egy Roland A-500at kipróbálni egy héten keresztül....ha az jól fog viselkedni, meg is veszem, kellene már úgy is egy okoska billentyűzet, amin ott van a potméterhadsereg, mert igencsak megkönnyítené életemet, és szórakoztatóbb is olyannal dolgozni. :D

Ezzel részben egyetértek, részben nem :) Mármint az utolsó mondatoddal.
Én óriási reményeket fűztem az NI komplete kontrol S61 MK2-vel kapcsolatban, de legalább 50% csalódás, és az jelen pillanatban azért 250 ezer Ft körül mozog. Szóval...szép meg még majdnem jó is, de nagyon ott van a majdnem, ennyi pénzért olyan problémái vannak, amik azt gondolom nem férnek bele az árcédulába. De ha már megvettem, itt van. Hozzáteszem az Axiom billentése nekem jobban tetszik, ennek hiába van Fatar mechanikája, szerintem nagy rakás sz@r, és még recseg-ropog is, nyikorog is ha olyanja van....szóval...
Programozhatósága csillagos ötös, egy dolgot kivéve, a billentyűk fölötti LED-eket nem lehet kikapcsolni. WTF?? Meddig tartott volna megírni úgy a szoftvert ( hozzáteszem MK1 billentyűnél volt benne ilyen lehetőség), hoyg legyen egy OFF állás is és nem csak színek(?)...
A kontrollerek néha nagyon jók tudnak lenni, és én is mindig arra vágytam, hogy midi kontrollerrel mindent IS vezéreljek, még a keverőpultot is, meg minden anyámkínját, amit csak lehet, de....amikor már az ember hozzá van szokva az egerezéshez, akkor meg már nem igazán áll át.
Szóval hiába tudom én is vezérelni a Cubase mixert az NI-ről, egyelőre másodlagos monitorra sokkal egyszerűbb és kézenfekvőbb átcsúsztatni az egeret. Igazából nem kell annyi kontroller.
Kell egy hangerő, egy reverb, egy panoráma, ezeket szinte mindig használja az ember. Az ADSR vezérlők csak alkalmanként, illetve...ha nem elektronikus zenét készít az ember, mert akkor meg majdnem mindig.
De egyébként tényleg nagy élmény, hogy tekersz valamit, és arra reagál a DAW vagy a Plugin.

A másik, hogy nyugodtan próbálkozz, nem fog előjönni a hiba újra. Legalábbis a megoldás megvan: ki kell húzni a billentyűt :D


A Roland billentyűkkel annyi a tapasztalatom, hogy Edirol PCR M-80at használtam évekig (Roland E-15, Roland EM-20, Roland EXR-7 ezek voltak a "lagzis hangszereim" nagyon régen). Amivel tökéletesen megvoltam elégedve, mindaddig amíg nem éreztem hiányát az aftertouch-nak. Meg az az érdekes, hogy amíg az M-Audio Axim 61-ben eredeti gumisor van, addig volt hogy évente cserélnem kellett valamelyik oktávot az Edirolban. Most már az a para, hogy kizárólag Rolanddal szerődött hangszerbolton keresztül tudsz beszerezni alkatrészt. Régen lehetett a Roland szerviztől is (Törökbálint) egyből rendelni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ismét csak azt tudom hozzátenni, hogy amit mondasz, az több mint elgondolkodtató...érzem is  magamon, hogy amikor ilyen nagytudású ketyeréket akarok, sok potival meg mégtöbb potméterrel,  akkor még bőven a gyerekkori vágyaimat akarom kielégíteni, mert ezek mindig annyira tetszettek,  csorgott is sokat a nyálam, hogy úúúú, ezzel meg azzal mekkorát lehetne vezérelni..😀
De bizony az esetek többségében nem tudnám kihasználni a funkciók felét sem, és a pénzt is lehetne máshová tenni....és ez a szervizes történet is valóban nem túl megnyugtató.....a fene tudja, mi legyen, alszom rá egyet, vagy még néhányat.
De a fő probléma megoldódott, most csak ugrándozom örömömben, és már csak azt az egyet nem értem, miért nem regeltem korábban erre az oldalra....:D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
41 perccel ezelőtt írta Shinari89:

Ismét csak azt tudom hozzátenni, hogy amit mondasz, az több mint elgondolkodtató...érzem is  magamon, hogy amikor ilyen nagytudású ketyeréket akarok, sok potival meg mégtöbb potméterrel,  akkor még bőven a gyerekkori vágyaimat akarom kielégíteni, mert ezek mindig annyira tetszettek,  csorgott is sokat a nyálam, hogy úúúú, ezzel meg azzal mekkorát lehetne vezérelni..😀
De bizony az esetek többségében nem tudnám kihasználni a funkciók felét sem, és a pénzt is lehetne máshová tenni....és ez a szervizes történet is valóban nem túl megnyugtató.....a fene tudja, mi legyen, alszom rá egyet, vagy még néhányat.
De a fő probléma megoldódott, most csak ugrándozom örömömben, és már csak azt az egyet nem értem, miért nem regeltem korábban erre az oldalra....:D

Nincs ezekkel baj, csak tudd, hogy vannak árnyoldalai is ezeknek a ketyeréknek, és készülj fel arra is, hogy lehet, hogy csalódni fogsz.
Ha ezeket el tudod magadban könyvelni, és azt is, hogy ha rááldozod a pénzt, és ennek ellenére csalódsz, akkor sincs baj, akkor csak annyit tudok mondani, hogy a "gyerekkori álmok azért vannak, hogy valóraváljonak" ! Én már eszerint vásárolok minden drága holmit.
Na meg az, hogy mennyire tudsz rugalmasan változtatni a saját, megszokott munkafolyamatodon. Mert, ahogy azt írtam még én sem szoktam át a tekergetésre. Néhány funkcióját kifejezetten szeretem az NI-nek, pl a touchpad-ot. Kurva jól tudok vele szaxi hangszint expression midi üzenettel vezérelni. És nem kell feláldoznom a mod kart erre a célra. Kéznél van mind a 3 vezérlő, és még pluszban az aftertouch-ra a growl funkciót is rá tudtam programozni. De ez csak egy VST, és egy funkció. Viszont pl. kibaszott szarul lehet transzponálni. 2 gomb kell hozzá és véletlenül sincsenek közel egymáshoz így két kéz is kell. Ez pl. Edirolban és M-Audioban is rohadt jól meg volt oldva, hajlítókar és a mod kar fölött ott voltak a gombok, amivel vagy oktávoltam vagy transzponáltam. Tökéletes.

Nyilván emberenként változnak az elvárások. Én nem vagyok nagy tudású zongorista, nekem kell a transzponáló funkció, akinek nincs erre szüksége, máris egy hátránnyal kevesebb. (csak egy példa a sok közül).
A Roland szervizes dologra ne alapozz. Az én PCR M-80-am már akkor is elég régi volt, mikor használtam (2008-2010 körül) az előéletéről semmi infóm nem volt, 2 poti csúszkájának vége letörve, ki tudja milyen kezekben volt, mi történt vele, de akkor nekem megérte az üzlet, első midi billentyűm volt, és néztem nagyokat, hogy atya úr isten, milyen jó dolgokat lehet vele csinálni számítógéppel.
Aztán a másik ellenpélda az M-Audiora...az Oxygen 49 (3rd gen) billentyűmet is használtan vettem, tudtam, hogy pár hang nem szól. Gondoltam majd jól kitakarítom, vagy ha más nem veszek bele gumisort, és kicserélem. Na az érdekes egy szerzet...akárhogy takarítottam nem javult meg, sőt...rendeltem 2 oktáv gumit bele, nem volt olcsó (roland olcsóbb)...
Sokáig elraktam a polcra, nem használtam. Mire eljutottam oda, hogy megérkeznek a gumik, és használom, a másik két oktávot is ki kellett cserélni. (az Axiom meg tök fasza, pedig azt is használtan vettem és ilyen jellegű problémája nincs, csak a hajlítókar potija ment tönkre)
Most úgy áll, hogy van pár poti amit cserélni kellene (pontosan olyan hibákból kifolyólag, mint amivel te is küzdöttél nem rég :D ), és van benne 4 oktáv vadonat új gumi  :D .
Majd ha lesz ingerenciám, és tudok szerezni hozzá olcsón potikat, akkor megcsinálom, és ha legalább 0-val ki tudok belőle szállni, akkor eladom, ha nem akkor megtartom, és szép fali dísz lesz belőle.

Üdvözöllek a klubban, és legközelebb hamarabb regisztrálj :D :D :D !!! 

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...