Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

USB kábel hossza


MMate

Kérdés

Sziasztok!

Felmerült bennem az a kérdés, hogy miért írják a használati útmutatókban, hogy az USB kábel maximális hossza 1.8, 2 m legyen? Ha hosszabb kábelt használok akkor lehet valami probléma? Fontos, hogy a MIDI USB kábel is ilyen méretek alatt maradjon?

Köszönöm előre is a válaszokat!🙂

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 1

Az USB kábelek maximális hossza 5 méterben van meghatározva. (Ezért nem kapsz a boltban gyárilag szereltet hosszabbat.)

A kábel hosszának jelentősége akkor jön elő, amikor a csatlakoztatott eszköz nem csak adatot küld, hanem a tápot is ezen keresztül kapja. (Pl hangkártyák egy csoportja, midi billentyűzetek stb.) Mivel a tápellátás erősen korlátozott a feszültség/áram/kábel ellenállása képlet alapján, így igen, meghatározhatják a készülék biztonságos működését akár az USB kábel hosszának megadásával.

A kérdés jó, és igen, lehet probléma az indokolatlanul hosszabb USB kábel használatával. Leginkább akkor, ha a külső eszköz nincs saját tápegységgel ellátva.

Link to comment
Share on other sites

  • 1
11 perccel ezelőtt írta MMate:

Tehát akkor itt nem lesz zavaró tényező, mert a tápot nem ezen kapja, ezen csak MIDI adatot küld?

Így van. Rákerestem a készülékre... igen, azon csak midi megy. Nem is értem, miért nincs rajta a hagyományos midi csatlakozó. Egyre több gyártó inkább így oldja meg, hogy az usb protokollját használja a midi-hez.

Link to comment
Share on other sites

  • 1
49 perccel ezelőtt írta MMate:

Köszönöm! Igen, jó lenne rá egy DIN MIDI is, az USB is hasznos, de ha valaki nem szeretné fölöslegesen belevonni a körbe a számítógépet azért, hogy az USB MIDI-t átalakítsa DIN MIDI-vé, tehát innen-oda küldözgesse a jeleket akkor jó lenne egy DIN MIDI aljzat is rá. Minden gyártó inkább csak az USB-t szorgalmazza.

Nem muszáj számítógépet használni ilyen esetben, lehet venni USB MIDI hostot is, pl.

https://www.hitspace.hu/shop/ktmuh-midi-usb-host-2106

Persze nem olcsó mulatság, meg a számítógép már úgyis ott van, de ha el akarsz szakadni tőle, akkor ez is opció lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta wolf:

Az USB kábelek maximális hossza 5 méterben van meghatározva. (Ezért nem kapsz a boltban gyárilag szereltet hosszabbat.)

A kábel hosszának jelentősége akkor jön elő, amikor a csatlakoztatott eszköz nem csak adatot küld, hanem a tápot is ezen keresztül kapja. (Pl hangkártyák egy csoportja, midi billentyűzetek stb.) Mivel a tápellátás erősen korlátozott a feszültség/áram/kábel ellenállása képlet alapján, így igen, meghatározhatják a készülék biztonságos működését akár az USB kábel hosszának megadásával.

A kérdés jó, és igen, lehet probléma az indokolatlanul hosszabb USB kábel használatával. Leginkább akkor, ha a külső eszköz nincs saját tápegységgel ellátva.

Köszönöm a választ! A hangkártyánál még nem is zavar ez az 1 m, de van egy Yamaha P-45-ös digitális zongorám amin, USB HOST van és nem ér el az 1,8 m kábel a gépig kényelmesen. Tehát akkor itt nem lesz zavaró tényező, mert a tápot nem ezen kapja, ezen csak MIDI adatot küld?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
30 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Én a fordítottjára nem találok megoldást. Sok esetben elég lenne egy 10-20-30 cm-es USB Device kábel, azt' nem győzöm az 1-2 métert gyűrögetni, csavargatni, eltüntetni. Miért nincsenek ilyen rövid kábelek?

Igen, az a másik véglet amikor az asztal mögött lóg több 10 méter. Valóban zavaró.

Én például az Euronics-ból, vettem, de szerintem lehet sok hangszerboltban is venni. Néhány lehetőség:

https://www.muziker.hu/udg-ultimate-audio-cable-usb-2-0-a-b-green-angled-2m

https://www.hitspace.hu/shop/usb-ab18-usb-a-b-cable-18m-5935?category=769#attr=

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta wolf:

Így van. Rákerestem a készülékre... igen, azon csak midi megy. Nem is értem, miért nincs rajta a hagyományos midi csatlakozó. Egyre több gyártó inkább így oldja meg, hogy az usb protokollját használja a midi-hez.

Köszönöm! Igen, jó lenne rá egy DIN MIDI is, az USB is hasznos, de ha valaki nem szeretné fölöslegesen belevonni a körbe a számítógépet azért, hogy az USB MIDI-t átalakítsa DIN MIDI-vé, tehát innen-oda küldözgesse a jeleket akkor jó lenne egy DIN MIDI aljzat is rá. Minden gyártó inkább csak az USB-t szorgalmazza.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta kib:

Nem muszáj számítógépet használni ilyen esetben, lehet venni USB MIDI hostot is, pl.

https://www.hitspace.hu/shop/ktmuh-midi-usb-host-2106

Persze nem olcsó mulatság, meg a számítógép már úgyis ott van, de ha el akarsz szakadni tőle, akkor ez is opció lehet.

Ó, jó tudni, hogy van ilyen is. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta MMate:

Én például az Euronics-ból, vettem, de szerintem lehet sok hangszerboltban is venni. Néhány lehetőség:

https://www.muziker.hu/udg-ultimate-audio-cable-usb-2-0-a-b-green-angled-2m

https://www.hitspace.hu/shop/usb-ab18-usb-a-b-cable-18m-5935?category=769#attr=

Köszönöm, ezeket a forrásokat ismerem, de ezek a linkek is 1-3 méteres kábelek... nekem 0,1-0,3 méteresek kellenének :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta Koródi Csaba:

Köszönöm, ezeket a forrásokat ismerem, de ezek a linkek is 1-3 méteres kábelek... nekem 0,1-0,3 méteresek kellenének :)

Szívesen!

Ja. Bocsi.🙂

Hát... Olyan rövid kábellel még nem találkoztam. Lehet, hogy nincs is ilyen rövid. Akkor lehet, hogy forrasztani kell.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...