Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Saját plug-in készítése


MMate

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 1

Ez mondjuk nem olyan mint hogy "vegyél három tojást meg egy serpenyőt és csinálj rántottát a tűzhelyen..."

Én csak HTML, CSS, Javascript, SVG dolgokba szagolgattam bele, ott is van grafika, design és programozás, de erre vagy születik valaki vagy nem. Marhára bonyolult és összetett dolog programozni. Azt felejtsd el hogy letöltesz ilyen meg olyan programokat és holnap már te írod az új díjnyertes plugineket. Ebbe nagyon komolyan kell belemászni és hosszú évekig tolni mire összeáll a kép helyesen és séróból megy a kódolás.

Komolyan mondom, csak nyiss meg egy nagyobb portál weblapjának forráskódját. Ha úgy érzed, hogy több ezer, tízezer kódsor között el tudnál igazodni, tudnád látni a működést, akkor hajrá pl. VSTi SDK-val. De előre szólok, hogy ez még csak egy weblap felület lesz, nincsenek külön megszólított hardver elemek mint egy szoftver hangszernél, timing, optimalizáció, midi protokol keresztbe kasba...

Úgyhogy kb. olyat kérdeztél, mint hogy pl.: tessék mondani, hogy kell fizikusnak lenni vagy építésznek? Ez mind mind egy szakma, amit hosszú évekig tanulnak és szenvednek vele emberek. Ráadásul a szoftver fejlesztés ma már abszolút team munka, ha az előzőektől nem riadtál el kellőképp. :D

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1

Na akkor félig helyben vagyunk. Nekem csak egy sima midi editor szinten voltak elképzeléseim, hogy univerzálisan, egy böngészőből futtatható szerkesztő felületet kéne csinálni, amin mindenféle hangszerhez hozzá tudsz férni. A PHP-nek is vagy a Pythonnak pl. vannak midi osztály moduljai.

Akkor ami neked kell, egy Photoshop jellegű grafikai program a designra, (ezt sok szoftver csinálja így png stb. képelemeket használva GUI-hoz) és nézegess videókat a Steinberg VSTi SDK-val. Ez egy fejlesztőkörnyezet kifejezetten szoftverhangszer pluginek tervezéséhez. Nem tudom milyen nyelven működik, talán C++, nem tudom...

De ajánlom még Bacskó Zolit, ő pl. Assemblyben tolja!

A MidiPlayer is a saját keze munkája, de ő egy zseni! :)

 

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 1
7 perccel ezelőtt írta MMate:

Köszönöm a válaszokat!

Nem szeretnék semmilyen komplex, analóg modellező plugint készíteni. Először pl. csak egy LP filtert. Ilyen kis one-knob plugint.

Már programoztam egynéhány működő dolgot. Szerintem webre fejleszteni kicsit könnyebb.

Az a rossz hirem, hogy a filterek alapvetoen pont a komplex dolgok korebe tartoznak, de ha mindenkeppen nativ plugint akarsz fejleszteni, akkor ajanlom ennek az uriembernek a videoit, van C++, JUCE tutorial is. Ha lepesrol lepesre koveted, amit csinal, akkor a vegen lesz valami mukodo vegeredmeny is.

A JUCE framework elegge leegyszerusiti a dolgokat es konnyen lehet vele cross platform audio alkalmazasokat vagy pluginokat fejleszteni, ha az ember elolvassa a dokumentaciot/vegigcsinalja a tutorialokat.

https://juce.com/learn/tutorials

Link to comment
Share on other sites

  • 1
Ekkor: 2021. 03. 02. at 16:34 írta MMate:

Sziasztok!

A következőt szeretném kérdezni: hogyan lehet egy saját plugin-t készíteni akár grafikus felület segítségével, akár programozással?

Milyen szoftverek vannak erre a célra?

Előre is köszönöm a válaszokat! 🙂

Hello

Van egy Flowstone nevü profi szoftver amivel lehet vsti-ket készíteni. Úgy tudom, Szabó Ádám ezzel csinálta a nagyszerű Viper szoftverszintetizátort, aminek a hangzása az Access Virus TI-re emlékeztet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 perccel ezelőtt írta djuice:

Ez mondjuk nem olyan mint hogy "vegyél három tojást meg egy serpenyőt és csinálj rántottát a tűzhelyen..."

Én csak HTML, CSS, Javascript, SVG dolgokba szagolgattam bele, ott is van grafika, design és programozás, de erre vagy születik valaki vagy nem. Marhára bonyolult és összetett dolog programozni. Azt felejtsd el hogy letöltesz ilyen meg olyan programokat és holnap már te írod az új díjnyertes plugineket. Ebbe nagyon komolyan kell belemászni és hosszú évekig tolni mire összeáll a kép helyesen és séróból megy a kódolás.

Komolyan mondom, csak nyiss meg egy nagyobb portál weblapjának forráskódját. Ha úgy érzed, hogy több ezer, tízezer kódsor között el tudnál igazodni, tudnád látni a működést, akkor hajrá pl. VSTi SDK-val. De előre szólok, hogy ez még csak egy weblap felület lesz, nincsenek külön megszólított hardver elemek mint egy szoftver hangszernél, timing, optimalizáció, midi protokol keresztbe kasba...

Úgyhogy kb. olyat kérdeztél, mint hogy pl.: tessék mondani, hogy kell fizikusnak lenni vagy építésznek? Ez mind mind egy szakma, amit hosszú évekig tanulnak és szenvednek vele emberek. Ráadásul a szoftver fejlesztés ma már abszolút team munka, ha az előzőektől nem riadtál el kellőképp. :D

 

Köszönöm a választ!

Én is használom a HTML, CSS, JavaScript, PHP nyelvet(most is írok egy weblapot, csak félbeszakítottam, hogy tudjak válaszolni), igen nem egyszerű, de nem lehetetlen.

Igazad van. Nem lehet ezt így leírni, de valami irányvonalra gondoltam, hogy milyen nyelven szokták, vagy ki milyen olyan programokat ismer amivel lehet ezt grafikus felületen csinálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
30 perccel ezelőtt írta djuice:

Na akkor félig helyben vagyunk. Nekem csak egy sima midi editor szinten voltak elképzeléseim, hogy univerzálisan, egy böngészőből futtatható szerkesztő felületet kéne csinálni, amin mindenféle hangszerhez hozzá tudsz férni. A PHP-nek is vagy a Pythonnak pl. vannak midi osztály moduljai.

Akkor ami neked kell, egy Photoshop jellegű grafikai program a designra, (ezt sok szoftver csinálja így png stb. képelemeket használva GUI-hoz) és nézegess videókat a Steinberg VSTi SDK-val. Ez egy fejlesztőkörnyezet kifejezetten szoftverhangszer pluginek tervezéséhez. Nem tudom milyen nyelven működik, talán C++, nem tudom...

De ajánlom még Bacskó Zolit, ő pl. Assemblyben tolja!

A MidiPlayer is a saját keze munkája, de ő egy zseni! :)

 

 

Köszönöm!

Akkor lehet megpróbálom először a PHP-t, mert az közelebb áll hozzám, jó sok ilyen könyvtár van hozzá.

A C++-t nem ismerem.

Ezt a MidiPlayert megnézem.

Én eddig a SynthEdittel próbálkoztam. Az nem nagyon ment. De még majd próbálgatom

Szerkesztette MMate
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta MMate:

lehet megpróbálom először a PHP-t

Végül is mit akarsz elérni? PHP-ben lehet hogy elszórakozol majd midi osztályokkal mint játékszer, de egy VST fejlesztés komolyabb téma. Az nem böngészőben fut! :) 
Ha még nem hallottál az alapvető és elterjedt nyelvekről, akkor máris igen nehéz dolgod van.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Programozási_nyelvek_kategóriák_szerint

Közben megnéztem neked, a VST SDK is C++ alapú, de erős alapok nélkül ez meredek, helyből rekordot ugrani! Nem első tanult nyelvnek ajánlják ugyanis és egyből egy GUI fejlesztés, amin gondolkozol, hát... nem sok jóra biztatlak. :( 

https://hu.wikipedia.org/wiki/C%2B%2B 

+1
Lipivel esetleg tudsz itt a fórumon is kontaktolni. Ő azt hiszem kicsit előrébb tart ezekben... :D 

http://users.atw.hu/lipi/index.html

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta djuice:

Végül is mit akarsz elérni? PHP-ben lehet hogy elszórakozol majd midi osztályokkal mint játékszer, de egy VST fejlesztés komolyabb téma. Az nem böngészőben fut! :) 
Ha még nem hallottál az alapvető és elterjedt nyelvekről, akkor máris igen nehéz dolgod van.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Programozási_nyelvek_kategóriák_szerint

Közben megnéztem neked, a VST SDK is C++ alapú, de erős alapok nélkül ez meredek, helyből rekordot ugrani! Nem első tanult nyelvnek ajánlják ugyanis és egyből egy GUI fejlesztés, amin gondolkozol, hát... nem sok jóra biztatlak. :( 

https://hu.wikipedia.org/wiki/C%2B%2B 

+1
Lipivel esetleg tudsz itt a fórumon is kontaktolni. Ő azt hiszem kicsit előrébb tart ezekben... :D 

http://users.atw.hu/lipi/index.html

Eleinte, vst készítés volt a cél, de mivel nem ismerem a C++-t, ezért megpróbálok valamilyen MIDI-s webalkalmazást létrehozni.

Köszönöm!

Igazából, már halottam az elterjedtebb nyelvekről, használok még C#-ot is.

Majd megnézem ezt a weboldalt...

Köszi a linket!🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 0

En a webfejlesztest mint koztes lepest hanyagolnam. Gyakorlatilag nulla haszna volt a webdev skilljeimnek a pluginfejlesztes soran, mert azon kivul, hogy mindkettot programozasi nyelvekkel irjak total mas a ketto.

Tudsz bovebb infokat adni, hogy miert szeretnel sajat plugineket kesziteni es milyen plugineket akarsz csinalni? Nem lehetetlen elindulni es iranyvonal fuggvenyeben tudok linkelni anyagokat, de nem biztos, hogy tenyleg a sajat plugin a legjobb irany arra amit szeretnel. Egy normalisabb DAW-ban tudsz mindent mindennel modulalni (Bitwig, Live Suite) igy nincs arra szukseg, hogy sajat dolgokat irjal, de ha kozelebb kerulnel az elmelethez akkor ott a Pure Data, Reaktor vagy a hazai Alpha Forever, utana meg a high level audio nyelvek aztan egy plugin/audio framework, de Pure Data patcheket vagy a Cabbage-el csound projekteket pl. tudsz mar VST-kent futtatni.

Minden esetben az elso lepes a jelfeldolgozas alapjainak az elsajatitasa. Megerteni, hogy hogy mukodik egy delay, chorus, torzito, zengeto, VA szinti, karplus-strong, stb. Erre egy Reaktor pl. pont idealis, letoltesz par patchet es megnezed mitol mukodnek, mi mit csinal. Ami biztos es nem tudom elegge kihangsulyozni, hogy ha tenyleg komolyan gondolod akkor kelleni fog a matek. Nem a 2+2=4 szint, hanem az igazi belemenos egyetemi matek, kulonosen akkor ha analog kapcsolasokat is szeretnel modellezni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta Mangonel:

ha tenyleg komolyan gondolod akkor kelleni fog a matek. Nem a 2+2=4 szint, hanem az igazi belemenos egyetemi matek, kulonosen akkor ha analog kapcsolasokat is szeretnel modellezni.

És hacsak egy saját sample gyűjteményt kezelő player plugint szeretne (mondjuk ez sem derült még ki) és semmit nem akar modular dolgokkal meg analóg modellezéssel foglalkozni?

Én látatlanban azt mondom, hogy csak érdeklődik alapszinten a fejlesztési területről, szeretne belelátni, mert akkora alma, hogy azt sem tudja szegény, melyik oldalról kéne beleharapni. Én azért említettem webprogramozást kiindulásnak, mert ott elsajátítani programozási alapokat (függvények, ciklusok, változók, objektumok, stb) és látni az eredményt, nagyon könnyű, szemben mondjuk azzal a mély vízzel, hogy az adott "fejlesztés" miért nem tudja pont meg se szólítani a hardvert... Szóval, szerintem messzemenőkig inkább alapozni kéne jó sokat ha már programozás, mielőtt pl. rögtön egy Bugattit kezdene szerelni, egy mosógép javítás után kb...

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszönöm a válaszokat!

Nem szeretnék semmilyen komplex, analóg modellező plugint készíteni. Először pl. csak egy LP filtert. Ilyen kis one-knob plugint.

50 perccel ezelőtt írta djuice:

Én azért említettem webprogramozást kiindulásnak, mert ott elsajátítani programozási alapokat (függvények, ciklusok, változók, objektumok, stb) és látni az eredményt, nagyon könnyű, szemben mondjuk azzal a mély vízzel, hogy az adott "fejlesztés" miért nem tudja pont meg se szólítani a hardvert...

Már programoztam egynéhány működő dolgot. Szerintem webre fejleszteni kicsit könnyebb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
52 perccel ezelőtt írta djuice:

És hacsak egy saját sample gyűjteményt kezelő player plugint szeretne (mondjuk ez sem derült még ki) és semmit nem akar modular dolgokkal meg analóg modellezéssel foglalkozni?

Én látatlanban azt mondom, hogy csak érdeklődik alapszinten a fejlesztési területről, szeretne belelátni, mert akkora alma, hogy azt sem tudja szegény, melyik oldalról kéne beleharapni. Én azért említettem webprogramozást kiindulásnak, mert ott elsajátítani programozási alapokat (függvények, ciklusok, változók, objektumok, stb) és látni az eredményt, nagyon könnyű, szemben mondjuk azzal a mély vízzel, hogy az adott "fejlesztés" miért nem tudja pont meg se szólítani a hardvert... Szóval, szerintem messzemenőkig inkább alapozni kéne jó sokat ha már programozás, mielőtt pl. rögtön egy Bugattit kezdene szerelni, egy mosógép javítás után kb...

Nyilvan sample managerhez, MIDI effektekhez nem fog kelleni matek, viszont kabe minden mashoz igen, erre vonatkozott a "ha tenyleg komolyan gondolod" resze a mondatnak. 

Ha elolvasod a hozzaszolasom latni fogod, hogy nem ajanlottam azt, hogy kezdjen egybol nativ kodot irni, foleg ha meg a SynthEdit se megy. De kivancsi vagyok, hogy a teljes web stack (HTML, CSS, Javascript meg valami backend) megtanulasa szerinted miert jobb erre mint mondjuk egy parancssoros C++.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta Mangonel:

Az a rossz hirem, hogy a filterek alapvetoen pont a komplex dolgok korebe tartoznak, de ha mindenkeppen nativ plugint akarsz fejleszteni, akkor ajanlom ennek az uriembernek a videoit, van C++, JUCE tutorial is. Ha lepesrol lepesre koveted, amit csinal, akkor a vegen lesz valami mukodo vegeredmeny is.

A JUCE framework elegge leegyszerusiti a dolgokat es konnyen lehet vele cross platform audio alkalmazasokat vagy pluginokat fejleszteni, ha az ember elolvassa a dokumentaciot/vegigcsinalja a tutorialokat.

https://juce.com/learn/tutorials

Köszönöm!

A SynthEdit-tel az volt a gondom, hogy sikerült benne összerakni egy működő szintit, de átkonvertáltam VST-be és ott már nem működött.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Mangonel:

De kivancsi vagyok, hogy a teljes web stack (HTML, CSS, Javascript meg valami backend) megtanulasa szerinted miert jobb erre mint mondjuk egy parancssoros C++.

Nem azt mondtam hogy erre, hanem hogy pont általánosan alapokat megtanulni, ráérezni a programozási gondolkodásra és főleg arra, hogy egy min. 1000 kódsoros dolgot képes-e átlátni egyáltalán, mert én pl. anno emiatt is adtam fel + hogy nem tudtam olyan szinten gyorsan gépelni, hogy a kódsorok vízszerűen folyjanak le a képernyőn. Tehát kellenek készségek, mint minden szakmához, amelyek nélkülözhetetlenek és fontosak. De hiába próbáltam pl. könyvből C, meg C++ alapokkat is tanulni, azon túl hogy "helló világ!" ott még mást se volt nagyon egyszerű összehozni mondjuk egy javascripthez képest...

Vagy pl. elkezdtem érdeklődni, hogy gui szinten mondjuk egy wave editor ablakban hogyan oldhatják meg a hullámforma felrajzolást, mert még karakteres felületen hülyére programozhatja az ember magát mindenféle feladatokkal, az megint egy olyan terület, aki nem készít ilyen dolgokat fingja se lesz róla. Erre példa egy programozó matematikus ürge, akit vallattam régen ilyesmiről és azt mondta, ő 30 évvel azelőtt tanulta a programozást, csak könyvviteli szoftverekkel foglalkozott világ életében, úgyhogy azt se tudja miről beszélek... :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta djuice:

Nem azt mondtam hogy erre, hanem hogy pont általánosan alapokat megtanulni, ráérezni a programozási gondolkodásra és főleg arra, hogy egy min. 1000 kódsoros dolgot képes-e átlátni egyáltalán, mert én pl. anno emiatt is adtam fel + hogy nem tudtam olyan szinten gyorsan gépelni, hogy a kódsorok vízszerűen folyjanak le a képernyőn. Tehát kellenek készségek, mint minden szakmához, amelyek nélkülözhetetlenek és fontosak. De hiába próbáltam pl. könyvből C, meg C++ alapokkat is tanulni, azon túl hogy "helló világ!" ott még mást se volt nagyon egyszerű összehozni mondjuk egy javascripthez képest...

Vagy pl. elkezdtem érdeklődni, hogy gui szinten mondjuk egy wave editor ablakban hogyan oldhatják meg a hullámforma felrajzolást, mert még karakteres felületen hülyére programozhatja az ember magát mindenféle feladatokkal, az megint egy olyan terület, aki nem készít ilyen dolgokat fingja se lesz róla. Erre példa egy programozó matematikus ürge, akit vallattam régen ilyesmiről és azt mondta, ő 30 évvel azelőtt tanulta a programozást, csak könyvviteli szoftverekkel foglalkozott világ életében, úgyhogy azt se tudja miről beszélek... :)

 

Ne haragudj, de kicsit azt erzem, hogy te masoktol hallott feligazsagok es a sajat tapasztalataid alapjan probalod megallapitani a nagy igazsagokat a programozasrol, ugy hogy igazabol meg kabe csak ismerkedes szintjen foglalkoztal vele. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 órája írta Mangonel:

masoktol hallott feligazsagok es a sajat tapasztalataid alapjan probalod megallapitani a nagy igazsagokat a programozasrol

Ja, hogy csak az igaz amit te hallasz. Értem! :)
Amúgy nem tudom neked mi számít itt kőbevésett igazságnak, de ha azt állod, hogy aki még C és C++ nyelvekről se hallott idáig és máris plugint akar fejleszteni helyből, s hogy annak elég lesz pár oktatóvideót megnézni mindehhez, hát arra azt mondom én, bevallottan aki nem tudott megtanulni programozni, hogy bátor egy ember és még nem tudja mekkora hegyre szeretne felmászni. Aztán ami igazság az igazság, ami tény az meg tény, majd rájön ki-ki a maga kárán...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
35 perccel ezelőtt írta djuice:

Ja, hogy csak az igaz amit te hallasz. Értem! :)
Amúgy nem tudom neked mi számít itt kőbevésett igazságnak, de ha azt állod, hogy aki még C és C++ nyelvekről se hallott idáig és máris plugint akar fejleszteni helyből, s hogy annak elég lesz pár oktatóvideót megnézni mindehhez, hát arra azt mondom én, bevallottan aki nem tudott megtanulni programozni, hogy bátor egy ember és még nem tudja mekkora hegyre szeretne felmászni. Aztán ami igazság az igazság, ami tény az meg tény, majd rájön ki-ki a maga kárán...

Alapveto kulonbseg, hogy en nem "hallom" ezeket a dolgokat, hanem relevans alapszakos diplomam van, ~16 eve programozom viszonylag aktivan es ebbol az utolso ~6 evet konkretan szoftvercegeknel toltottem tanacsadassal. :)
De ha visszaolvasol lathatod, hogy a letezo legvegso esetben ajanlottam a nativ plugin fejlesztest. Szimplan arra hivtam fel a figyelmet, hogy a web stack zsakutca ha a kollega tudja mit szeretne csinalni. A legtobb hazai egyetemen parancssoros alkalmazasok fejlesztesevel kezdik a programozassal valo ismerkedest es ez villamosmernokok eseten konkretan C nyelven tortenik.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Mangonel:

legtobb hazai egyetemen parancssoros alkalmazasok fejlesztesevel kezdik a programozassal valo ismerkedest

Ez régen is így volt. Ki tagadta? Sőt vhol már leírtam, nagyon régen meg eleve papíron tanultak programozni... Anno egy tanár mesélte (bár ez neked még féligazságnak se fog tűnni), hogy mikor az egyik nagy egyetemen működésbe állították az első számítógépet, egy órányi gépidőt annyiba került bérelni, mint akkoriban egy új Trabant ára, és a tanszékek egymás között számolták el kötelezettség szinten. Szóval eleve az ülhetett a gép elé, akinek a 101%-ban működött a programja. :)

Amúgy az ismerőseim közt sokan Javat és webprogramozást tanultak 1. éven pl., akik ilyen útra léptek továbbtanulásilag. Vhol nyilván el kell kezdeni ott is... De talán pont ezt nem az egyetemen célszerű még csak elkezdeni, ha vinni is akarja vmire bárki. És biztos, hogy nem audio szoftvert fog kódolni máris, aki friss diplomával lép ki az egyetem ajtaján. Sokkal nagyobb előnyt élvez, aki már vmilyen szinten kódolt előtte, akár autodidaktaként vagy tanult alapokat vhol.

Amúgy a kolléga nem járt programozást tanulni egyetemre ha jól vettem ki a szavait, mert a C és C++ nyelvet is én említettem meg neki, amikről még nem is hallott, de nem akarok belemenni a felesleges vitába...

Az viszont programozási ismeretek nélkül is tudható, hogy  (legyen bármilyen szak egyébként), aki most esik ki az egyetem ajtaján frissen végzettként, na az még nem  egy kész programozó vagy mérnök, csak egy továbbképezhető alany. Oda nagyon sok spiritusz és munka kell még, majd kb. 3-5 éves szakmai rutin után kezdenek a cégek is érdemben vmit kezdeni tudni velük. Gépészeket, de ahogy mondod, vill.mérnököket is ismerek köztük és nem könnyű sehol felvenni a fordulatot ahol már a profizmus és a profit termelés a fő cél. Addig csak játszadozás, ábrándozás van kb. mi leszel ha nagy leszel szinten.

 

Na, szvsz egy audio software programozást kb. vhol csak egy biztos, már valaminek nevezhető előélet után mernék megcélozni, nem mondjuk a command line tanulásánál. Az is persze fontos egy szempontból, mert pl. a kényelmes moduláris WYSIWIG fejlesztő környezetek meg mondjuk indokolatlanul naggyá, lomhává is tehetik a szoftvert, kellő szakértelem nélkül, de ezeknek csak utána olvastam. Van aki még máig a jegyzettömbben való kódolásban hisz. :)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
28 perccel ezelőtt írta djuice:

C és C++ nyelvet is én említettem meg neki, amikről még nem is hallott

Hallottam róla, egy ideig használtam a C++-t, manapság csak a C-t használom mikrovezérlőhöz, de se a C++-nak, se a C-nek nem vagyok a mestere. 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Mangonel:

Szimplan arra hivtam fel a figyelmet, hogy a web stack zsakutca ha a kollega tudja mit szeretne csinalni.

Azt azért én sem írtam le sehol, hogy ragadjon le a webprogramozásnál. :D

Nyilván a kellő bevezetés után át kell állni a közismert és használt programnyelvekre mindenkinek. De mint később el is hangzott, PHP, C# nem ismeretlen neki. Látatlanba azért nehéz egy két dologra pontosan válaszolni, de ha elkezd mondjuk C-zni és rájön, hogy az nem objektumorientált nyelv ami mindenütt alap programozási paradigma manapság, meg amit írtam is, hogy egy HTML+js-nél legalább láthatja is mi történik mondjuk egy ciklus futásnál, addig egy C-nél még vakarózhat egy függvényhívással is mi miért nem akar futni tőle... Na de én nem érthetek hozzá persze, mert csak "hallottam" és az semmi. ;)

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...