Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pioneer DJM-700 MIDI eszközként PC-vel


milyentigris

Kérdés

Sziasztok!

Pioneer DJM-700-as keverő MIDI-ként való használatában kérném segítségeteket.

Pár percig működik PC-vel, majd megszűnik a MIDI jel. Ezt követően, a kábel eltávolítása majd újracsatlakoztatása szükséges.

USB MIDI kábelt használok, amelyen három led van (a piros MIDI feliratú mindig ég, ha csatlakoztatva van), és amikor bekövetkezik a fent írt jel megszűnés az IN led kialszik.

Csakis úgy működik, ha az IN-t csatlakoztatom a keverőbe. Próbáltam más PC-vel is, azon Windows 7 fut, jelenlegi Windows 10.

Néhány fórumot olvasva a következőket próbáltam, eredménytelenül:

- energia gazdálkodási beállításoknál az USB szelektív felfüggesztést kikapcsoltam,

- eszközkezelőben az USB gyökérhub-nál az energiatakarékosság fülön kikapcsoltam a "A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg" funkciót

MIDI-OX futtatása közben világít az OUT led is. Mikor még működik és mozgatok potikat, a ledek pillanatra halványulnak. Ha fut ez a program és megszűnik a jel, ebben az esetben nem alszanak ki a ledek.

 MIDI-OX Monitor Output a következő sorokkal kezdődik:

TIMESTAMP IN PORT STATUS DATA1 DATA2 CHAN NOTE EVENT               
 Opened MIDI Input
 Opened MIDI Output
 00000013   1   2     F8    --    --   --  ---  Timing Clock          
 00000029   1   2     F8    --    --   --  ---  Timing Clock          
 0000003E   1   2     F8    --    --   --  ---  Timing Clock ...

Néhány fórumon leírják, hogy az efféle kábelt, hogyan lehet házilag javítani, de az amit vettem, a nyomtatott áramköre nem olyan.

Laptopot használok: Lenovo ideapad S145

Elsősorban ezzel a kábellel szeretném megoldani problémám. Mellékeltem egy képet, amit a forgalmazó oldaláról töltöttem le.

(Amennyiben ez nem megoldható külső USB-s PCI slot-on gondolkodom, amelybe egy game porttal rendelkező hangkártyát tennék. De szívesen fogadok ötleteket)

Segítségeteket előre is köszönöm.

USBtoMIDI.png

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
4 órája írta milyentigris:

Sziasztok!

Pioneer DJM-700-as keverő MIDI-ként való használatában kérném segítségeteket.

Pár percig működik PC-vel, majd megszűnik a MIDI jel. Ezt követően, a kábel eltávolítása majd újracsatlakoztatása szükséges.

USB MIDI kábelt használok, amelyen három led van (a piros MIDI feliratú mindig ég, ha csatlakoztatva van), és amikor bekövetkezik a fent írt jel megszűnés az IN led kialszik.

Csakis úgy működik, ha az IN-t csatlakoztatom a keverőbe. Próbáltam más PC-vel is, azon Windows 7 fut, jelenlegi Windows 10.

Néhány fórumot olvasva a következőket próbáltam, eredménytelenül:

- energia gazdálkodási beállításoknál az USB szelektív felfüggesztést kikapcsoltam,

- eszközkezelőben az USB gyökérhub-nál az energiatakarékosság fülön kikapcsoltam a "A gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg" funkciót

MIDI-OX futtatása közben világít az OUT led is. Mikor még működik és mozgatok potikat, a ledek pillanatra halványulnak. Ha fut ez a program és megszűnik a jel, ebben az esetben nem alszanak ki a ledek.

 MIDI-OX Monitor Output a következő sorokkal kezdődik:

TIMESTAMP IN PORT STATUS DATA1 DATA2 CHAN NOTE EVENT               
 Opened MIDI Input
 Opened MIDI Output
 00000013   1   2     F8    --    --   --  ---  Timing Clock          
 00000029   1   2     F8    --    --   --  ---  Timing Clock          
 0000003E   1   2     F8    --    --   --  ---  Timing Clock ...

Néhány fórumon leírják, hogy az efféle kábelt, hogyan lehet házilag javítani, de az amit vettem, a nyomtatott áramköre nem olyan.

Laptopot használok: Lenovo ideapad S145

Elsősorban ezzel a kábellel szeretném megoldani problémám. Mellékeltem egy képet, amit a forgalmazó oldaláról töltöttem le.

(Amennyiben ez nem megoldható külső USB-s PCI slot-on gondolkodom, amelybe egy game porttal rendelkező hangkártyát tennék. De szívesen fogadok ötleteket)

Segítségeteket előre is köszönöm.

USBtoMIDI.png

Nagy valószínűséggel konkrétan ezzel a kábellel nem fogod tudni megoldani, mert a minősége nem megfelelő. Én egy Roland EXR-7 szintit akartam összemidizni PC-vel, azzal az volt a baj, hogy nem volt note off parancs. Érdekes mód Yamaha szintivel semmi baj nem volt. Az is érdekes, hogy más, drágább típusú USB-MIDI átalakítóval régebben simán működött a Roland szintim is. Ergo nem minden USB-MIDI átalakító megfelelő nem minden MIDI-s dologohoz. Azon ne gondolkodj, hogy USB-PCI-Gameport Midi. Minél több az átalakítás, annál több a hiba lehetőség. Kell egy drágább minőségű USB midi átalakító, mondjuk egy ILYEN .

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Kell egy drágább minőségű USB midi átalakító, mondjuk egy ILYEN .

Nálam is pont ez lett a tanulság évekkel ezelőtt, pont ilyet vettem végül. Először olyan volt, mint a kérdésben (olcsó kínai ebayről), azzal csak egy-két dolog működött, note-okat átvitt, de a Sysex például már nem ment (pedig arra lett volna nagyobb szükségem). A Midisporttal utána már működött minden szépen.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 órája írta milyentigris:

Pár percig működik PC-vel, majd megszűnik a MIDI jel. Ezt követően, a kábel eltávolítása majd újracsatlakoztatása szükséges.

Az iConnectivity interfészekkel nincs probléma, mert az ARM SoC megfelelő teljesítményt nyújt és jól kezeli a szabványos MIDI üzeneteket.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta milyentigris:

Köszönöm a válaszotokat.

A kábel megy a kukába! 

Jó döntés :) Én arra használtam, h. csinaltam belole DIN-es midi kabelt. Az USB resze ment csaka kukaba, a 2db DIN+vezeteket meg osszeforrasztottam. Bar ha jol emlekszem valami 1500Ft-ert vettem az egesz atalkitot, szoval ha az egeszet dobotam volna ki, se nagy veszteseg. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...