Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Passzív stúdió monitorból ajánlható ma még vmi?


djuice

Kérdés

Haverommal tesztelgetünk mindenféle kis hifi hangfalakat. Laptopos zenehallgatáshoz stb kéne neki, de kezdem úgy érezni, inkább vmi megbízhatóbb bevált stúdió moncsit kéne mégis kipróbálni.   Használtban gondolkodnánk így, mert most meg inkább csak az aktívak a divatosak, s egy ilyen kis ügyessel hajtanánk meg. Egyben a haver majd a szintijét is szetetné ráakasztani...

https://www.hestore.hu/prod_10040749.html

Sok pénz nincs mondjuk a mulatságra, a hifi falak rendre 10-20 ezres tételek itt, de mondjuk 100 ezerig nem mennénk el amúgy sem.

Ötletek???

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Én nem ismerem a típust, de JBL-ekről más téren se hallottam még sok jót ezelőtt, csak olyat hogy mindenkinek ezt a márka jut eszébe legelsőre, kb. mint autóknál a BMW. :)

Az jutott eszembe, hogy régen az Alesis One elég elterjedt low cost monitor volt. Nem tudom ma labdába rúgna-e még vagy vmi M-audio? ...szóval nem tudom, nem ismerem őket. Drága Dynaudyokat, Geneleceket már hallottam, de azok aktívak, akárcsak egy KrK vagy Adam stb...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta djuice:

Én nem ismerem a típust, de JBL-ekről más téren se hallottam még sok jót ezelőtt, csak olyat hogy mindenkinek ezt a márka jut eszébe legelsőre, kb. mint autóknál a BMW. :)

Az jutott eszembe, hogy régen az Alesis One elég elterjedt low cost monitor volt. Nem tudom ma labdába rúgna-e még vagy vmi M-audio? ...szóval nem tudom, nem ismerem őket. Drága Dynaudyokat, Geneleceket már hallottam, de azok aktívak, akárcsak egy KrK vagy Adam stb...

Én lebeszélnélek a passzívokról. Inkább a budget keretein belül egy elfogadható aktív monitorpárt kell nézni, az a tuti. Alacsony ktgvetésnél "úgy se lesz jó" egyik sem.
Egy első generációs Mackie MR5 szerintem jó választás lehetne. Talán olcsójáé is be lehetne szerezni. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Hobkins:

úgy se lesz jó" egyik sem.

Igen, hát itt a felhasználás nem platina lemez készítésre vonatkozna, csak mondjuk legyen elég mélye és viszonylag szép közepe, magasa amennyire lehet, a hasonló kis borzfingató 8-10-es membránú kis hifi hangfalakhoz képest.

Az a kis erősítő panel viszont nagyon jó hangú! Egy ismerősöm pl. ezért dobta ki a drága hifijét és erről nyomja a zenéket egy B&W hangfal páron. Szuper-lineáris és egybe minden azzal a Texas Instruments chippel! Mellesleg egy powerbankkal táplálja, tehát eleve nincs hálózati zaj stb, aminek a szűrésére meg csodakábelekre, bolond hifisek százezreket költenek. :D

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Hobkins:

nem mondod komolyan, hogy 5V-ról, megy a cucc?

Azt nem. De laptop akkucellákból csinált neki powerbankot. :) (Egy másik srác már a robogója akksiját is kiváltotta ilyenekkel.) S amúgy is akkor kb. az autós 12V-os AMP rendszernél áll a dolog az erősködőnél.

 

Erősítő osztály: Class-D

Bemeneti tápfeszültség: 12-24V DC

Kimenő teljesítmény: 2x100W

Névleges frekvencia átvitel: 14Hz-100kHz

SNR: 100dB

 

Ja, és csak annyi, hogy az ismerősöm 18 évig fejlesztett és tökélesített saját tervezésű erősítőt, a végletekig kisérletezve és optimalizálva mindent, jelutat, kapcsolást stb. de mindent kihajintott! Ilyeneket veszeget mindenhez. :blink: :)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta djuice:

Azt nem. De laptop akkucellákból csinált neki powerbankot. :) Egy másik srác már a robogója akksiját is kiváltotta ilyenekkel. S amúgy is akkor kb. az autós 12V-os AMP rendszernél áll a dolog az erősködőnél.

 

Erősítő osztály: Class-D

Bemeneti tápfeszültség: 12-24V DC

Kimenő teljesítmény: 2x100W

Névleges frekvencia átvitel: 14Hz-100kHz

SNR: 100dB

 

Ja, és csak annyi, hogy az ismerősöm 18 évig fejlesztett és tökélesített saját tervezésű erősítőt, a végletekig kisérletezve és optimalizálva mindent, jelutat, kapcsolást stb. de mindent kihajintott! Ilyeneket veszeget mindenhez. :blink: :)

 

Pontosan a sepcifikáció miatt csodálkoztam, hogy 5V-ról is megindul a kicsike. Mert nálam a powerbank alapjáraton 5V-os kimenetet jelent :D
De így már értem, hogy miért működik róla :) Nagyon elterjedtek ezek a D osztályú cuccok mostanság. Szinte mindenben IS ez van. Árát tekintve nagyon megéri a cucc, akár be is lehet építeni PC-be optikai meghajtó helyére, 12V táp adott, ha már 2X30W-ot leszól 12V-ról, bőven jó. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Hobkins:

Hogy lesz ebből 2X100W? 🤔

Én annyira nem értek ezekhez, de a haver azt írja: 2 ohmon tud 100W/ch-t. Gondolom ez csak peak, nem RMS.

Még nem birizgáltam és főleg nem mértem ilyeneket, de ennyiért nem pénz kísérletezni még ha csak a felét is tudja. ;)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta djuice:

Én annyira nem értek ezekhez, de a haver azt írja: 2 ohmon tud 100W/ch-t. Gondolom ez csak peak, nem RMS.

Még nem birizgáltam és főleg nem mértem ilyeneket, de ennyiért nem pénz kísérletezni még ha csak a felét is tudja. ;)

 

Ja, hogy 2ohm stabil. Persze, ennyit mindenképp megér. Még füleserősítőnek is.
Veszek majd én is, ha kelleni fog valamihez hirtelen. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...