Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Belépőkategóriás stúdió monitor hangfalak


Tevebob

Kérdés

Sziasztok!

Megpróbáltam összegyűjteni a hazánkban jelenleg kapható belépőkategóriás stúdió monitor hangfalakat. Bármelyikről van több-kevesebb tapasztalatok, bátran fejtsétek ki itt, hogy az segíthessen a keresgélőknek a választásban.

Néhány ötlet:

- milyen zenei műfajban dolgoztál vele?

- milyen hangfalon dolgoztál előtte/utána?

- milyen volt rajta keverni/hogy szólt más hangfalon a végeredmény?

- pozitívumok/negatívumok? (kevés/sok mély/közép/magas, nem elég részletes stb.)

- esetleges meghibásodások/szerviz?

- összességében mennyire voltál vele elégedett?

- melyiket választanád most az alábbiak közül?

Íme a lista, a teljesség igénye nélkül:

Alesis M1 Active 520/620

Behringer B2030A/B2031A

Fostex PM0.4/PM0.5

KRK Rokit 5/6/8

M-Audio BX5a/BX8a

Mackie MR5/MR8

RCF Ayra 5/6/8

Yamaha HS-50M/HS-80M

Tannoy Reveal 501a/601a

A kisebb 4-5"-tól a nagyobb 7-8"-os változatig egyaránt jöhetnek a vélemények, illetve a régebbi/újabb szériákról is (mk1/mk2...)!

Ha van ötleted mivel lehetne még kiegészíteni a listát, írj!

Szerkesztette Bobi
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 1

Apropó itt meg a vita, lehet én megtaláltam a szent grált, eddig minden stilusban helyt ált, van ahol csak hallgatózom van ahol használom is monitorozásra, quad 405 + tesla papirmembrános ami bejött, ezt meg merném méretettni akár milyen cuccal is. Egyébként nem fogok sirvafakadni ha nem nyerek vakon.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hello, itt a Mackie Mr5-ről egy review:

- milyen zenei műfajban dolgoztál vele? elektronikus

- milyen hangfalon dolgoztál előtte/utána? előtte Harman-Kardon Soundsticks (csak ajánlani tudom) utána pedig jött a megváltás egy Adam A7 személyében

- milyen volt rajta keverni/hogy szólt más hangfalon a végeredmény? ha megszokod a hangját, lehet rajta keverni,

- pozitívumok/negatívumok? (kevés/sok mély/közép/magas, nem elég részletes stb.) túl sok mély!

- esetleges meghibásodások/szerviz? nem volt

- összességében mennyire voltál vele elégedett? először olyan 70%, aztán egyre kevésbé

- melyiket választanád most az alábbiak közül? egyiket sem, gyűjtenék még pénzt és vennék rendes hangfalat

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hello, itt a Mackie Mr5-ről egy review:

Ez a review a legjobb, amit valaha olvastam termékről. Tökéletesen megfogja minden aspektusát. Grat!

Mi a véleményetek a Mackie HR824-ről?
Egy mondatos: ezért az árért Genelec. Akármikor.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

3 (x2) tagból áll a monitorparkom jelenleg, mégis, középső gyerek a kedvencem:

Alesis Monitor One Mk2

Alesis RA-300-al hajtom, maradva a gyári konfignál, nézzük a szempontokat:

- milyen zenei műfajban dolgoztál vele? Trance, House

- milyen hangfalon dolgoztál előtte/utána? Koda J661 előtte, Adam a7x utána

- milyen volt rajta keverni/hogy szólt más hangfalon a végeredmény? Meg kell szokni a hangját, szerintem kellően transzparens, és lelát 40Hz-ig!

- pozitívumok/negatívumok? (kevés/sok mély/közép/magas, nem elég részletes stb.) vetekszik az Adam-ommal, igazából csak sznobizmusból dolgozom az Adam-mal, de kellően kopott a BigKnob-omon a váltó kapcsoló :)))

- esetleges meghibásodások/szerviz? szerencsére semmi ilyen

- összességében mennyire voltál vele elégedett? Maximálisan, kedvező euró árfolyam mellett vettem újonnan, ár/érték arányban szuperlatívusz

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A/D: Rendben.

De egy pár Mackie HR 824 nálatok 360e Ft, aminek 8"-s mélynyomója van.

Tehát gondolom nem kell hozzá sub, hogy trance zenét készitsünk:)

Ha jól láttam pl. Armin van Buuren sem használt mélynyomót a HR824-hez.

kb. 360e Ft-ból kijön egy Genelec 8030a, aminek 5"-s mélynyomója van, ami bizony kevés lehet.

Ha használtban gondolkodunk, akkor kb. ennyi pénzből lehet venni egy Genelec 8040a-t...:)

Én kiváncsi lennék azért a HR824 hangjára. Esetleg használ/használt valaki?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Úgy gondolod?

Komolyan nem tudom. Genelec 8040 biztos jobb lenne a célra.

De, ha 8040-t csak használtan vennék, mert iszonyat ára van újonnan.

Azt is kikell fogni. Nekem pl. nem tetszik fehér szinben...

Sötét szinben, meg nagyon ritkán van használtan...

A türelmem meg kezd elfogyni, úgyhogy még agyalok a 8030-n is.

Azt mondják, hogy 8030+Ps 12 Sub-l jó igazán.

De mi a biztosíték, hogy én normálisan összetudom hangolni a kettőt?:)

Még agyalok rajta...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Akkor egy KRK Rokit8 rewiew:

- milyen zenei műfajban dolgoztál vele? Amiket csinalok... Elektronikus, rockos, industrial szeruseg...

- milyen hangfalon dolgoztál előtte/utána? EMU Pm5+PS12, amig be nem sz@rt....

- milyen volt rajta keverni/hogy szólt más hangfalon a végeredmény? Kellemes, transzparens. Az eredmeny meggyozobb mason, mint az EMU-val volt.

- pozitívumok/negatívumok? (kevés/sok mély/közép/magas, nem elég részletes stb.) nekem jonak tunik, melyegyensuly neha zavaros, bar altalaban kiderul, hogy a KRK-nak "volt igaza"

- esetleges meghibásodások/szerviz? Egyenlore nem.

- összességében mennyire voltál vele elégedett? Amennyiert vettem, alig hasznaltan, azert az arert soha jobbat. (110 e/par)

- melyiket választanád most az alábbiak közül? Egyiket se, jo ez nekem. A sokkal jobbak, sokkal dragabbak is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Apropó itt meg a vita, lehet én megtaláltam a szent grált, eddig minden stilusban helyt ált, van ahol csak hallgatózom van ahol használom is monitorozásra, quad 405 + tesla papirmembrános ami bejött, ezt meg merném méretettni akár milyen cuccal is. Egyébként nem fogok sirvafakadni ha nem nyerek vakon.

Tréfás ugyan, de a Tesla valóban meglepően jó :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egyébként tényleg ki merek álni bárkinek a hangcuccával szembe.

Ez azért egy kicsit erős kijelentés nem? :)

Vannak azért itt olyan felsőkategóriás cuccok, amivel szerintem alsót húz a QUAD 405+Tesla páros.

Az, hogy ki mennyire tanulta már meg a saját cuccának a hangját és milyen jó mixet tud vele csinálni, az megint másik kérdés.

A sterilitáson a linearitást érted? A THD az csak egy dolog az összes többi mellett.

Én nem vitatom sem a QUAD sem a Tesla minőségét (van nekem is mind2ből), de NEM lehallgatásra készültek, egyszerüen "CSAK" hallgatásra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Quad megalkotója a valósághű hangra törekedett. Bár azt beismerem hogy magas hangok felé a 0.01% ot veri "sajnos". Nagyon nem tanultam, nem szoktattam magam a rendszerhez szimplán "steril".

Hogy mi a steril, az itt azt jelenti, hogy nincs benne torzítás semmilyen arányban amit hallasz, semmilyen felarmónikus, nem moódosít az eredeti hangon.

Elektrotechnikus tanoncként volt alkalmam méregetni, és a gyári adatokat kereszbteröfögte. Teslát már annyira nem istenítem, bass és a közép magas picit hiányos kb 0,5-1dB vel.

Egyébként van egy szám, arkus p.-easy flirt, ezzel szoktam tesztelni a hangcuccokat, ha valami nem stimmmel ezen a számon egyből kiugrik.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv.!
A Quad 405-ből millió plusz 1 fajta van, és amiket én ismerek az én mércémet nem ütik meg :) Ellenben a volt mérnöktanárom tervezett egy AB osztályú erősítőt 0.0001% THD-val(vagy 0.001), 100W 8Ohm-on. Meghallgattam, lefőzött :) Meg is lesz építve, az anyag ár oldalanként 3000-4000 forint :D

Egyébként mindenen lehet masterelni,  csak meg kell jegyezni milyen frekiken mit produkál a hangfal. Én pl. annó átépítettem egy gyári Siemens hangfalat egy SAL hangszóróval. Nem a legszebb, de egy 70-80%-os masteringet már eltudok készíteni rajta. Ha többet foglalkoznék vele, egy spektrum analizátorral szerintem kihoznám az adott zeneszámból a maximumot.

Viszont egy valamit nem értek. Miért fontos a stílus egy monitor hangfalnál?
 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Itthonra szeretném megvenni az első "stúdió"monitor páromat. Teljesen kezdő vagyok inkább csak demózásra, kísérletezgetésre meg elektronikus zenei pötyögésre kéne. Mi az árkategória, amiért már elfogadható minőséget lehet kapni? Első blikkre azt mondanám hogy 50e forint körül szánnék rá, ebben a kategóriában mi  az amit használtan is be lehet szerezni és ár-érték arányban jónak mondható?

Köszi előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta bandus:

szeretném megvenni az első "stúdió"monitor páromat

Aktívban pl. ezek: https://m.thomann.de/hu/aktiv_studiomonitorok.html?maxPrice=175&minPrice=120&s=-ratings

Yamaha, KRK elég elterjedtek. Tannoy, Mackie is. (mondjuk az árak itt /db értendők!)

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...