Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Behringer TD-3 és Behringer RD-6/ RD-8 vélemények

Kérdés

Sziasztok.

Kérdésem lenne hozzátok.

Gondolkodtam/gondolkodom Behringer TD-3 és RD 6 vagy RD-8 beszerzésében.

Miután jelenleg sajnos csak ez az egyetlen egy megfizethető megoldás arra hogy hogy TB-303 és 808 hangzást kapjak.

Sajnos a Roland TB-03-nak köze nincs a TB-hez hangzáshoz,az aira TB klón-ról nem is beszélve...

Viszont olvastam mindenfélét,például hogy szinkronpronblémás egy másik eszközzel,vagy hogy elég hamar lötyögőssé válik a line out csati,illetve hogy nagyon megbízhatatlan a TD-3.

Ugyanez a kérdés vonatkozik az RD-8-ra/RD-6 ra is.

Nagyon félek a Behringertől,mert voltak korábbi tapasztalataim és kellőképpen utáltam is azokat a cuccokat,mondjuk azok nem hangszerek voltak.

Viszont most izgatja a fantáziámat,mert,tudom hogy nem 100%-ban eredeti TB-303-at és TR-808-at kapnék megfizethető áron,de ahhoz hogy hitelesen tudjam megközeliteni a 303 és a 808 hangját az azért nagyon fontos lenne.

Szóval azok véleményére lennék kíváncsi akiknek van TD-3 és RD-6 vagy RD-8,esetleg mindkettő/mindhárom és szinte napi használatban dolgoznak ezekkel a hangszerekkel.

Megbízhatóság,pontosság,stabilitás,zajosság,illetve mindenféle tapasztalat érdekel,ugyanis teljesen össze vagyok zavarva.

Köszönöm mindenkinek az őszinte véleményét és a segítségét!!!!

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

• 0

Nekem egy RD-6 van pár hónapja, eddig meg vagyok vele elégedve. Bár leginkább csak külső szekvenszerrel használom, úgyhogy igazából csak a hangjáról tudok beszélni, de az tetszik, egy Drumbrute-ot cseréltem le rá, és annál szerintem jobban szól (még ha funkcióban esetleg nem is tud annyit - de nem is kerül annyiba). Behringert én sem használtam régen, nem is hiszem, hogy vennék bármilyen más eszközt tőlük, de szintit meg dobgépet bármikor, van egy Deepmindom is pár éve, azzal sincs semmi gond, teljesen jól működik rajta minden.

Az RD-6 tényleg egy egyszerű szerkezet (ahogy mondják, hű az eredetihez), sok mindent nem lehet rajta állítani a hangerőn kívül, de nekem pont ilyenre volt szükségem. A beépített DS-1 torzító sem rossz (bár arra speciel nincs szükségem). A programozásáról/szekvenszeréről nem nagyon tudok nyilatkozni, mert mint mondtam, azt a részt nem használtam benne, de ha megnyomom a start gombot, akkor szépen működik :) Nagyon jó benne a Boss DR110-ből átvett clap is, viszont ezzel van az egyedüli probléma. A clap és a cymbal egy kimeneten van, ugyanaz a hangerőpotméter van hozzájuk, egy kapcsolóval lehet váltani köztük. A probléma az, hogy nagy a hangerőkülönbség a kettő között, a cymbal sokkal hangosabb, mint a clap, úgyhogy egy számon belül a kettőt nem igazán lehet használni, max. csak akkor, ha kellő távolságban vannak egymástól a számon belül és kézzel állítgatod a hangerőt. De aki szeret barkácsolni, vannak mindenféle modok hozzá, többek között erre a problémára is:

https://maffez.com/?page_id=1021

Szerintem ennyi pénzért simán megér egy próbát. Most még ritka (szerintem a Thomannon kívül nem is nagyon lehet máshol kapni), úgyhogy nagyjából árában el lehet adni, ha mégsem jön be (főleg ha használtan veszed, én is nyugodt szívvel vettem használtan, annyira új, hogy nem nagyon lehet leharcolni ennyi idő alatt).

• 0
2 perccel ezelőtt írta kib:

Nekem egy RD-6 van pár hónapja, eddig meg vagyok vele elégedve. Bár leginkább csak külső szekvenszerrel használom, úgyhogy igazából csak a hangjáról tudok beszélni, de az tetszik, egy Drumbrute-ot cseréltem le rá, és annál szerintem jobban szól (még ha funkcióban esetleg nem is tud annyit - de nem is kerül annyiba). Behringert én sem használtam régen, nem is hiszem, hogy vennék bármilyen más eszközt tőlük, de szintit meg dobgépet bármikor, van egy Deepmindom is pár éve, azzal sincs semmi gond, teljesen jól működik rajta minden.

Az RD-6 tényleg egy egyszerű szerkezet (ahogy mondják, hű az eredetihez), sok mindent nem lehet rajta állítani a hangerőn kívül, de nekem pont ilyenre volt szükségem. A beépített DS-1 torzító sem rossz (bár arra speciel nincs szükségem). A programozásáról/szekvenszeréről nem nagyon tudok nyilatkozni, mert mint mondtam, azt a részt nem használtam benne, de ha megnyomom a start gombot, akkor szépen működik :) Nagyon jó benne a Boss DR110-ből átvett clap is, viszont ezzel van az egyedüli probléma. A clap és a cymbal egy kimeneten van, ugyanaz a hangerőpotméter van hozzájuk, egy kapcsolóval lehet váltani köztük. A probléma az, hogy nagy a hangerőkülönbség a kettő között, a cymbal sokkal hangosabb, mint a clap, úgyhogy egy számon belül a kettőt nem igazán lehet használni, max. csak akkor, ha kellő távolságban vannak egymástól a számon belül és kézzel állítgatod a hangerőt. De aki szeret barkácsolni, vannak mindenféle modok hozzá, többek között erre a problémára is:

https://maffez.com/?page_id=1021

Szerintem ennyi pénzért simán megér egy próbát. Most még ritka (szerintem a Thomannon kívül nem is nagyon lehet máshol kapni), úgyhogy nagyjából árában el lehet adni, ha mégsem jön be (főleg ha használtan veszed, én is nyugodt szívvel vettem használtan, annyira új, hogy nem nagyon lehet leharcolni ennyi idő alatt).

Köszi szépen a véleményt,pláne hogy nem 2 mondatban írtad le a véleményedet,ami idő és befektetett munka. :)

Továbbra is várom a fenti gépekkel kapcsolatban a felhasználóktól a tapasztalatokat és a véleményeket!!

• 0
2 perccel ezelőtt írta Kilobeat:

A TD3 autentikus, pont olyan szar, mint az eredeti :)
Értem ezalatt, hogy hasonlóan torzít, zizeg alapból.

Köszi a választ. :)

Te tulaja vagy TD3-nak és rendszeresen használod is?

Köszi szépen a választ.