Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Szám szerkezetének vizualizálása a lokátorok sorában


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

Nagyon régi Cubase-ben volt olyan lehetőség, hogy a szerkesztő zóna feletti részen, ahol az ütemek száma és a lokátorok vannak, lehetett különböző szakaszokat feltüntetni a számban. A szakaszok külön voltak választhatóak és rájuk is lehetett írni, hogy pl. 1. verse, 2. refrén stb. Így nagyon könnyen lehetett látni, hogy hol vannak az egyes számszakaszok. Most 10.5 Artist-om van és keresem ezt a lehetőséget, de nem találom. Tudtok esetleg ilyen lehetőségről a mostani Cubase-ben?

A marker track-kel tisztában vagyok, az is egy szuper dolog, de a marker track-et nem látom mindig. Ami a régi Cubese-ben volt lehetőség, hogy felül folyamatosan lássam a dal szerkezetét, nagyon előnyös lenne.

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
6 órája írta M Peti:

Sziasztok!

Nagyon régi Cubase-ben volt olyan lehetőség, hogy a szerkesztő zóna feletti részen, ahol az ütemek száma és a lokátorok vannak, lehetett különböző szakaszokat feltüntetni a számban. A szakaszok külön voltak választhatóak és rájuk is lehetett írni, hogy pl. 1. verse, 2. refrén stb. Így nagyon könnyen lehetett látni, hogy hol vannak az egyes számszakaszok. Most 10.5 Artist-om van és keresem ezt a lehetőséget, de nem találom. Tudtok esetleg ilyen lehetőségről a mostani Cubase-ben?

A marker track-kel tisztában vagyok, az is egy szuper dolog, de a marker track-et nem látom mindig. Ami a régi Cubese-ben volt lehetőség, hogy felül folyamatosan lássam a dal szerkezetét, nagyon előnyös lenne.

Nem az arranger track lenne az?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Nem az arranger track lenne az?

Nem sajnos. Ahogy értelmezem az arranger-t arra lehet használni többek között, hogy a kijelölt számrészeket tetszőleges sorrendben lehessen lejátszani, ismételni anélkül, hogy át kelljen szerkeszteni az egész dalt. Igazából ez is egy remek dolog, amit nem tudtam. Simán ki lehet próbálni például, hogy milyen a dal dupla refrénnel, anélkül, hogy az összes sávot át kelljen szabni.

Megpróbálom előbányászni a régi Cubase-t és csinálok egy képernyőfotót, hogy látható legyen amit keresek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Hobkins:

Szerintem ez a marker track lesz és valahoyg lehet lock-olni, hogy az fent maradjon. De sajnos nem tudom, hogy kell :( Én nem használom ezt.

Igen, tényleg a marker track az. Holnap leírom, hogy lehet fixre tenni felül, ha esetleg érdekel. A chord track-et és többmindent is fel lehet fixre tenni... Már csak azt nem találom, hogy hogyan lehet elnevezni a markereket, de nagyon úgy tűnik, hogy nem lehet, sajnos.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta Hobkins:

Szerintem ez a marker track lesz és valahoyg lehet lock-olni, hogy az fent maradjon. De sajnos nem tudom, hogy kell :( Én nem használom ezt.

Itt írja, hogyan lehet lock-olni felülre bármilyen sávot. A képernyő jobb szélén a csúszkák felett van egy / jel. Azzal lehet megnyitni ezt a fix felső részt.

Köszönöm a segítséget!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...