Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pro Tools ERROR AAE 6101


gyogyvass

Kérdés

Sziasztok,

Az alábbi hiba hogy küszöbölhető ki legolcsóbban ? - fotó a hibáról mellékelve.

Kezdő pro tools 2021.3 felhasználó vagyok, perpetual bundle van tehát 10, 11, 12, és legújabb verzió is rendelkezésemre áll. Esetleg régebbi pro tools verzió 11 / 12 / 2018 pl. jobban suhanna a régi mac pro-n?

MacPro 2008 Early 2x2,8 GHz Quad Core, 20GB DDR2, 1TB SSD, macOS Mojave 10.14.6...

 

Legfőképp aax szintiket és sample (wav) alapú sávokat szeretnék használni, nem multi track recording a cél.

H/W buffer: 256.

Mi okozhatja ezt a hibát?  CPU, RAM, SSD, apple core hangkártya  ? /// nincs még normális hangkártyám SSL 2+ van tervben. Nem tudom hogy ezen hangkártya segítene-e. Jó azt tudom, hogy AVID HD - HDX stb vas segítene, de na... :) elérhető megoldás érdekelne.

 

Köszi, hogy elolvastad, és köszi a válaszokért előre is. :)

 

ProTools_ERROR.png

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
8 órája írta gyogyvass:

Sziasztok,

Az alábbi hiba hogy küszöbölhető ki legolcsóbban ? - fotó a hibáról mellékelve.

Kezdő pro tools 2021.3 felhasználó vagyok, perpetual bundle van tehát 10, 11, 12, és legújabb verzió is rendelkezésemre áll. Esetleg régebbi pro tools verzió 11 / 12 / 2018 pl. jobban suhanna a régi mac pro-n?

MacPro 2008 Early 2x2,8 GHz Quad Core, 20GB DDR2, 1TB SSD, macOS Mojave 10.14.6...

 

Legfőképp aax szintiket és sample (wav) alapú sávokat szeretnék használni, nem multi track recording a cél.

H/W buffer: 256.

Mi okozhatja ezt a hibát?  CPU, RAM, SSD, apple core hangkártya  ? /// nincs még normális hangkártyám SSL 2+ van tervben. Nem tudom hogy ezen hangkártya segítene-e. Jó azt tudom, hogy AVID HD - HDX stb vas segítene, de na... :) elérhető megoldás érdekelne.

 

Köszi, hogy elolvastad, és köszi a válaszokért előre is. :)

 

ProTools_ERROR.png

Szia!

Én ezt a linket találtam: https://www.protoolsproduction.com/how-to-fix-protools-12-cpu-overload-error-message/

Remélem segít!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Arra tudok tippelni az olvasgatások után, hogy kellene valamiféle DSP cpu erőforrás környezetet biztosítani hardveresen a pro tools számára. (Nem UAD, nem pluginek számára, hanem a pro tools számára.)

Csak azt nem tudom mit kellene, milyen kártyát stb kellene rakni a gépbe... Mert a jelenleg piacon futó Avid HDX / HD Native kártyák millió ft-os pénzbe fájnak, nem beszélve arról, hogy a sima pro tools licensz helyett ultimate licensz is szükséges. stb... stb..

 

Inkább valami olyan megoldás érdekelne, mint régen volt az M-Audio MBOX 3, stb tehát valamiféle Avid dedikált hangkártya ilyen 100-150e Ft os árkategóriában az okés lenne, rá repülnék ha tudnám attól jobb lesz a pro tools hardware erőforrása .... Levenné a terhet a Mac CPU ról ..

 

Csak szerintem az MBOX 3, stb kártyák egyáltalán nem DSP cuccok, tehát az is lehet, hogy ez a hiba meg sem szűnne... Vagy totál mind1 hogy MBOX3 vagy Focusrite Claret vagy SSL 2x vagy Audient id14 kártyám van EZEN a szóban forgó hibán semmit nem változtatna a hangkártya ???

Ebben kellene nekem a megerősítés, ha valaki tudja ezt biztosra? :)

 

Köszi szépen :)

playback engine cache.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta MMate:

Nekem is hasonló gondom van, csak ott azt írja ki, hogy helyezzek a gépbe több RAM-ot, mert elfogyott.

A Playback Engine - Disk Playback - Cache Size állítgatásával próbáltad ezt ki küszöbölni ?

Tehát a RAM ról levenni a terhet Disk=SSD Cache technológiával gyakorlatilag ez a beállítás azt csinálja... Ram helyett SSD-t használ buffer-nek. Gondolom én. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 perccel ezelőtt írta gyogyvass:

A Playback Engine - Disk Playback - Cache Size állítgatásával próbáltad ezt ki küszöbölni ?

Tehát a RAM ról levenni a terhet Disk=SSD Cache technológiával gyakorlatilag ez a beállítás azt csinálja... Ram helyett SSD-t használ buffer-nek. Gondolom én. :)

Még nem, de köszönöm a tanácsot! 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...