Jump to content
Ménemszól.hu

Recommended Posts

Tök érdekes hogy bár mindenféle session szarok jönnek videó ajánlatban a Nordtól, az aktuális újdonságokról meg semmi. Elnézve ezt az 5-öst, mondjuk abszolút nincs is min meglepődni. Sokadik bőr lenyúzása ugyanarról a lóról, miközben a C2D orgonájuk már réges rég kifutott a piacról...

Házon belül is fontos volt most ezzel egy konkurencia a Nord Grand mellé. Hát mondjuk a svédeket elnézve manapság, nincs is mit csodálkozni!

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta djuice:

Tök érdekes hogy bár mindenféle session szarok jönnek videó ajánlatban a Nordtól, az aktuális újdonságokról meg semmi. Elnézve ezt az 5-öst, mondjuk abszolút nincs is min meglepődni. Sokadik bőr lenyúzása ugyanarról a lóról, miközben a C2D orgonájuk már réges rég kifutott a piacról...

Házon belül is fontos volt most ezzel egy konkurencia a Nord Grand mellé. Hát mondjuk a svédeket elnézve manapság, nincs is mit csodálkozni!

Őszintén én sem értem, hogy mi történik Nord fronton. Hatalmas ütőkártya volt a Lead, bőven lenne még benne potenciál. Az A1-nél már szvsz megtört valami, de amit piano fronton hoznak... nem is értem. Vélhetőleg nagyobb a piaca, mint a VA-nak (az most ugye talán már nem is divat). Kicsit, mintha nem találnák a helyüket vagy az utat, hogy merre is menjenek tovább. Vagy valami más készül a háttérben - amiben szeretnék hinni. Úgy meglesnék tőlük már valami innovatívat.

Szerkesztette Blank
Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Blank:

mintha nem találnák a helyüket vagy az utat, hogy merre is menjenek tovább

20 éve elkaptak egy vonalat amivel betöltetlen űrt tudtak akkor lefedni, de azóta tényleg semmi innováció, csak újramázolják a kasznikat (sőt még azt sem igazán, mert ugyanúgy piros mindenük, hiába többen ezért riadnak el ettől a márkától ahogy kinéz, amellett még, hogy minimális  a funkcionalitásuk a konkurenciához képest).

Van Nordom nekem is, Electro 3 és tökéletesen tudja ma is amit kell, de szigorúan csak mint kiegészítő hangszer adja el magát. 15 év után az újabb se nyújt mást és ez ami rémisztő. Megálltak a fejlődésben. Hát  érdemes akkor újat venni belőle drágán? (nem!)

(Mondjuk ehhez képest a zenészeknek nyújtott támogatások pályázataiban, ma minden 3. beadott igénylésnél Nord szerepel megnevezés tárgyaként a billentyűs kategóriában. Egy ismerősöm hallotta a pályázati tanácsadótól.)

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 órája írta djuice:

20 éve elkaptak egy vonalat amivel betöltetlen űrt tudtak akkor lefedni, de azóta tényleg semmi innováció, csak újramázolják a kasznikat (sőt még azt sem igazán, mert ugyanúgy piros mindenük, hiába többen ezért riadnak el ettől a márkától ahogy kinéz, amellett még, hogy minimális  a funkcionalitásuk a konkurenciához képest).

Van Nordom nekem is, Electro 3 és tökéletesen tudja ma is amit kell, de szigorúan csak mint kiegészítő hangszer adja el magát. 15 év után az újabb se nyújt mást és ez ami rémisztő. Megálltak a fejlődésben. Hát  érdemes akkor újat venni belőle drágán? (nem!)

(Mondjuk ehhez képest a zenészeknek nyújtott támogatások pályázataiban, ma minden 3. beadott igénylésnél Nord szerepel megnevezés tárgyaként a billentyűs kategóriában. Egy ismerősöm hallotta a pályázati tanácsadótól.)

Több ponton is vitatkoznék, szigorúan saját véleménnyel az igazságosztás igénye nélkül. A piros szín előszörre (mondjuk inkább 10 évvel ezelőtt, amikor még 10 hangszerből nem 8 volt piros a színpadokon) valóban különös, de ma már inkább működő brand, mint elriasztó furcsaság. Amikor először vittem a próbaterembe a szintén Electro 3-amat, a gitáros, dobos kollégák nagyobb izgalomba jöttek, mint a falon lógó csöcsös naptártól, pedig már akkor is piros volt.

A fejlődésben szerintem nem álltak meg, bár tény, hogy egyazon vonalat viszik zongora/orgona vonalon 20 éve. De akármit próbálok ki akármelyik hangszerboltban, vagy nézegetek nyáladzva hangszervideókat alternatívát keresve (sosem a nord előtt, féltékeny), visszaülve a hangszeremhez oda lyukadok ki, hogy - egyelőre, az én fülemnek - semmi más nem szól ilyen telten, organikusan. Érinteném itt a színpadi hangképben való helytállását, ami külön topik lehetne, de ez az egyik legfőbb erénye.

Szolgáltatások: Nincs seq, editor, minimálisan tudsz a hangokba belenyúlni, stb. Igen, de nem is mondja magáról, hogy ezeket tudja, nem is akarja tudni. Ha ilyet akarsz, ott van a többi workstation, ha az a cél. Ha az a cél, hogy a hangszer inspiráljon játék közben azzal, hogy bitang jól szól és kezesbárány, anélkül, hogy editálni kellene bármit, akkor ez a te hangszered.

Az is tény, hogy a színpadi hegemóniájukat a jól működő marketing gépezettel, a frappáns piros (egyedi volt ezzel megjelenésekor) arculattal kőkeményen meglovagolják, de ki nem domborítja saját erősségeit? Amióta megvan a sajátom, egyelőre semmi egyebet nem akartam még a helyére. Daw funkciókra, va-ra meg ott van a jópáréves alap ipadem összemidizve a norddal, így a "kizárólag kiegészítő" funkcióval sem értek maradéktalanul egyet. Nyilván cél függvénye.

A Nord piano 5 pedig szerintem nem a nord grand belső konkurenciája akar lenni, ahogy a kawai mp7 sem az mp11-nek. Más a célközönsége a kettőnek, mindkettő megtalálja a helyét.

Az pedig külön öröm, hogy 73 billentyűs verzióban is jön. Majd egyszer ha lesz rá pénzem, használtan veszek egyet :)))

Szerkesztette bazookabill
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...