Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Audacity felvétel probléma


Peszter

Kérdés

Kedves hozzáértők!

Kezdő felvétel készítőként szeretnék az Audaciy alkalmazással felvenni a saját énekhangommal egy jazz standard-et. Betöltöttem az alapot, hozzátettem egy mono ének sávot, de abba a problémába ütköztem, hogy hiába jelölöm ki a mono sávot és indítom el a felvételt, a program a felvételt mégis a betöltött alap végétől kezdi, kvázi folytatásként.

Hol a hiba? Mit rontok el? A felvétel elkészítése elég sürgős mivel határidős munkáról van szó. Gyors válaszaitokat előre is köszönöm!

Peszter

 

 

Szerkesztette Peszter
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
1 órája írta Peszter:

Kedves hozzáértők!

Kezdő felvétel készítőként szeretnék az Audaciy alkalmazással felvenni a saját énekhangommal egy jazz standard-et. Betöltöttem az alapot, hozzátettem egy mono ének sávot, de abba a problémába ütköztem, hogy hiába jelölöm ki a mono sávot és indítom el a felvételt, a program a felvételt mégis a betöltött alap végétől kezdi, kvázi folytatásként.

Hol a hiba? Mit rontok el? A felvétel elkészítése elég sürgős mivel határidős munkáról van szó. Gyors válaszaitokat előre is köszönöm!

Peszter

 

 

Nem használtam még az Audacityt felvételre, de ahogy most kipróbáltam, ha megnyomod a shiftet és úgy a felvétel gombot (vagy shift+R), akkor az elejétől kezdi új sávban. Ha csak a simán a felvétel gombot nyomod meg, akkor valóban a végén kezdi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta kib:

Nem használtam még az Audacityt felvételre, de ahogy most kipróbáltam, ha megnyomod a shiftet és úgy a felvétel gombot (vagy shift+R), akkor az elejétől kezdi új sávban. Ha csak a simán a felvétel gombot nyomod meg, akkor valóban a végén kezdi.

Kedves Kib!

Nagyon köszönöm a gyors és hatékony választ. Működik! 🙂

Üdv: Peszter

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta deneverstudio:

A leírtak alapján rettenet amatőrnek tűnik az Audacity. Bármi mással jobban jársz szerintem.

Ezek a freeware GNU licenszes dolgok valóban primitívek a profi szoftverekhez képest és a fejlesztésük valahogy mindig őrzi is ezt a primitív vonalat magában. Habár évtizeden túlra nyúlik vissza ennek is a múltja, minden amatőr ezt ismeri pl. a Chip magazinból is, amiben havonta ajánlják tán a Linuxtól a Windowsig. Valahogy senkinek se jut eszébe egy épkézláb free vagy legalább egy olcsó alternatívát csinálni ilyen recording cuccból, ami elfogadható és nem marha bonyolult mellette.

Na persze egy kis hangkártyához is jár manapság Cubase vagy Wavelab Lite, ami nélkül mondjuk csak egy olcsó headset mikrofonnal a laptop beépített hangchipjével felvenni valamit ugyanolyan gázgéza mint az Audacity, de hát ezt ismerik a népek, s egy free Cubase regisztrációjától is inkább sírva menekülnek, mert nem csak egy dupla katt install...

De ez olyan mint másütt is, hogy van aki a csavarhúzó - kiskalapács kombóval mindent is szerel, a nyomatékkulcsról meg még nem is hallott... Szakma az is! :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Srácok, vegyük figyelembe, hogy vagyunk akik 10-15-20 éve látunk rá a dologra, és van aki most ismerkedik vele. Amikor kezdtem, az Audacity-nél gázabb programmal zenéltem és még ha lett is volna ingyenes Cakewalk BandLab vagy Presonus Studio One Prime, akkor sem értettem volna belőlük egy kukkot sem. Nem azt mondom hogy az Audacity frankó, de kezdőnek első SOS felvételhez bőven megteszi.

A következő lépésben jöhetnek az ingyenes javaslatok, hátha tanulunk mi is belőle. A Cakewalk bandlab-ról nem is tudtam... az utolsó Cakewalkomat pénzért vettem és XP-n ment utoljára :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
38 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

A következő lépésben jöhetnek az ingyenes javaslatok, hátha tanulunk mi is belőle.

Jogos, csak mobiltelefonról már végképp nem volt erőm ilyeneket keresgetni. :)

A lényeg, hogy átlátható, kezdőknek (is) jó, de mégsem fapados multitrack programra talán ezt javasolnám, a ma divatosabb kimeneti formátumokba való konvertálás lehetőségével is megtámogatva (pl. M4A), bár kissé erőszakos a gyártó szoftverpolitikája, ami a többi terméke reklámozását illeti...

(Multiplatformos ráadásul, windowstól ios és androidig!!!) ;)

https://www.nch.com.au/mixpad/index.html

main_multiwindow-large.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...