Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 10 - be lehet állítani, hogy csak a legfelső MIDI lane szóljon?


dkristof

Kérdés

Próbálgatom a Cubase-t, és egy banális problémába ütköztem.

Be lehet-e állítani, hogy a MIDI-sávok úgy működjenek, mint az audiosávok, tehát ha több "lane" van egy sávban, akkor csak az szóljon, ami felül van, ne kelljen manuálisan lemute-olni a többit?

Most úgy van, hogy MIDI felvételnél, ha újraveszek egy részt, akkor vagy replace-re állítom, akkor viszont ami alatta van, az örökre törlődik, vagy csinál egy új clippet, viszont a régi nem némítódik le automatikusan, tehát a régi és az új együtt szól.

Próbáltam a Google segítségével választ kapni a kérdésemre, de nem sikerült.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Szerintem ez nem így működik, mert a hangfájlokat a sávon tudod tologatni, rendezni, erre van kitalálva. Pl. akár szavanként külön lehetnek felénekelt részek. Szóval nem a te koncepciód működik. 

Lehúzhatod viszont egy lenémított "segédmunkás" sávra, ami per pill nem kell, de még nem akarod törölni.

Meg amúgy a user manual csodákra képes! Sok dolgot mindig onnan tudtam meg, de nem sokat Cubasezek az utóbbi években már az tény 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...