Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen subwoofert ajánlanátok M-Audio BX8 D3 studio monitorokhoz?


raveride

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

áhh, később jön, pont nincs raktáron a sub, csak június 4.-én várható.

Addig is kérdezném, hogy hova helyezzem el a subot? mivel majdnem 20 kiló, így gondolom tekintélyes méretű lesz, asztalom alá lehet nem is fér el, mert van ilyen keresztvas alul. Tegyem asztalra monitor háta mögé? jól fog szólni ugy? vagy más?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Felveszel egy csúszómászót... a sub-ot a földre helyezed, és tologatás, állítgatás, mérés... (mérés a hallgatás helyén), állítgatás, mérés... tologatás, mérés... kerüld az oldalsó pozíciókat, lehetőleg a szoba hossztengelyén legyen, azaz valahol előtted.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tehát ismét a pozicionálás mint hangfalak esetében, lehet ezzel sem lesz szerencsém, majd meglássuk...

Amugy én régebben azt hallottam, hogy subot faltól 30 cm-re kell tenni legalább, ugy szol a legjobban. Viszont asztalom mögött nem közvetlenül a fal van, hanem radiátor, ha feltenném az asztalra, akkor meg az ablakok, viszot azok még messzebb

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta raveride:

tehát ismét a pozicionálás mint hangfalak esetében, lehet ezzel sem lesz szerencsém, majd meglássuk...

Amugy én régebben azt hallottam, hogy subot faltól 30 cm-re kell tenni legalább, ugy szol a legjobban. Viszont asztalom mögött nem közvetlenül a fal van, hanem radiátor, ha feltenném az asztalra, akkor meg az ablakok, viszot azok még messzebb

Sajnos ezt így nagyon nem tudod behatárolni. Hogy hova kéne, az egy kérdés. A másik kérdés, hogy hova fér el. 
Mivel a szub az egy totál mono dolog, az akusztikai tengely közepére kell(ene) rakni (Silk mondta), az az a lehallgató pozícióval szembe, a két monitor közé. 
Ez a kéne verzió.
Az, hogy hol fér el, és hol fog majd úgy szólni, hogy neked is tetszen, az meg a másik verzió :) És ez kb. Wolf kolléga leírásával fog megvalósulni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! na, megérkezett a dolog még a héten, de most értem rá összeszerelni stb. Kicsomagoláskor ért nagy meglepetés, ugyanis ez bazinagy, nem is fért el az asztal és a fal között, az asztalt előbbre kellett mozgatnom jó 20 cm-t, és igy is nagyon ki van centizve, sub hátulján a radiátor van, kb 15-20 cm lehet közöttük. A basszusok mostmár jók lettek, keményen szól, rám is szóltak a szomszéd szobában hogy halkabban, pedig alig volt feltekerve... Az, hogy tudnának jobban szólni, azt nem tudom, mivel mint mondtam korábban, nincs nagyon hely a szobámban, ezért csak az asztal alá kerülhetett...

De köszi mindent srácok, a problémám megoldódott, mostmár mehet a dübörgés ha senki sincs otthon! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vannak gombok, amiket ha bekapcsoltam, nem történt semmi, ezek mire valók? - Phase, Ground/lift, HPF

Kép hogy pontosan lássátok miről beszélek:

main_f921974d.jpg

Valamint adtak ilyen kapcsolót, amit a sub bypass-be kell dugni, és ilyen nyomogató gomb van rajta, tehát nem kattan, csak nyomogatni lehet, rákerestem neten, és ott pedálként hivatkoztak rá, ez mire jó?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Phase: mivel a sub tartományban tekintélyes méretű hanghullámokról van szó, az elhelyezés függvényében szerencsésebb lehet a fázist megfordítani. Alkalmazása környezetfüggő, a sub-ot forgatja.

High Pass Filter: ha be van kapcsolva, a hangfalaid 80Hz alatt nem kapnak jelet. Ez esetben a Low Pass-t 80Hz környékére állítanám. (Bypass pedál kiiktatja a HPF-t.)

Ground Lift: ez a kapcsoló hangkártyákon is előfordulhat, hasznos lehet esetlegesen fellépő földhurkok esetén. Ha nincs probléma, kapcsold ki.

Sub Bypass: na erre való a pedál. Nagyon hasznos, hogy a mixet meg lehet hallgatni Sub-al is, és nélküle is. Nem mindenki használ sub-ot, miattuk is illik ellenőrizni művünket.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A fázishibát (is) tisztán lehet hallani... ha a sub nagyjából hasonló távolságra van tőled, mint a hangfalak, ne forgasd. Hifisek dilije, hogy a sub-ot őrült helyekre teszik, mint például sarokba, na ott jobban számít(hat).

A HPF egy ki-bekapcsolható ficsőr, kíméli a szatelit hangszóróidat... mért szenvedjenek azok 40-80 Hz-en, ha ott a sub? A bypass persze hogy hatástalanítja, furcsa is lenne ha a falaid önmagukban csak 80 Hz felett szólnának.

Minden számodra fontos információ benne van a kézikönyvben, a 4. és 12. oldalon.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Phase: nekem a földön van lenn az asztal alatt, tehát meg kell fordítani a fázist? mi az ideálisabb?

Ha a bypass pedál kiiktatja a hpf-et, akkor az ugyanaz, mintha ki lenne kapcsolva? vagy switch, és váltogatja?

jójó, akkor igy végül milyen beállítást ajánlasz egy átlag user-nek? hpf on/off? 80 hz felett legyen a low pass vagy alatta? stb...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

na, beledugtam a sub bypass pedált is, és tényleg "kikapcsolta" a sub-ot, de annyira, hogy mintha még gyengébb is lenne mielőtt nem volt még sub-om. Most ez igy is van, vagy csak igy hallom a mély hangzás után? tehát visszább vette még jobban a basszust mint előtte?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A fül (és az agy) lassan, de megszokja az új felállást. Ha visszakapcsolsz a "régire" (bypass), akkor az tűnik pár nap után hirtelen szokatlannak. De nem gyengébb, mint előtte.

Második lehetőség lehet még az, hogy túl van tolva a sub. Egyben a rendszer nem sugározza ugyanazt a frekit, a sub csupán az alsó tartományt egészítiti ki. Ez könnyen ellenőrizhető egy mérőmikrofonnal (sweep).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Csak tipp volt... ha nincs mikrofon, akkor találjuk fel magunkat. A sub szól 100-ig, a BX-ek lemennek kb 40-ig. Ebben az átfedésben, azaz kb 60-70 Hz-en nyomjunk egy mono sinus-t, és kapcsolgassuk a bypass-t. Vagy a sub adja ezt a "hangot", vagy a BX-ek. Ha egyforma hangerőt "mér" a füled, készen is vagy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...