Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen subwoofert ajánlanátok M-Audio BX8 D3 studio monitorokhoz?


raveride

Kérdés

Recommended Posts

  • 0
9 órája írta raveride:

Van 2 db a címben említett hangfalam, és nem szólnak olyan jól mint elvártam, ezért is akarnák valami minőségi subwoofert venni hozzájuk.

Eddig a Yamaha HS8S-t néztem ki

Ha a BX8-nak kevés a mélye.... akkor ott akusztika baj van. Nekem az 2.gen. BX 8 van es nem kell hozzá szub. Sőt... Genelec 8030 mellé sem kell szub, mióta átrendeztem a szobát. Javaslom, hogy te is pakolj máshogy,ha van lehetöséged. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

lehet a rendezés a baj, viszont szobám kicsi, nincs sok hely, és nem mostanában fogom átrendezni (4x4-es). AMugy van hozzá focusrite scarlet solo 3rd generation hangkártyám is, ha ez számít...

Tehát azt mondjátok, hogy a sub nem fogja jelentősen növelni a jó hangzást? vagy lehet egyáltalán nem fogja?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A sub-okat a kisebbekhez találták ki, azoknak méretük miatt kevesebb a basszusuk, nem mennek olyan mélyre, mint a 8-asok. Ismerjük a BX8-asokat (nekem egy pár régebbi Karbon van a lomtárban, már nem kapható), ezek lemennek olyan 38-40 Hz-ig. Nem tudom van e értelme 30 Hz-et hallgatni, mikor 20-30 alatt eleve szűrünk, hogy kizárjuk a felesleges (és nem odavaló) sub energiákat. De a legnagyobb káoszt a szoba kicsi mérete okozza, egyszerűen nincs annyi hely, hogy az akusztika ezeken a frekvenciákon kezelhető legyen. (Az én szobám kisebb.) Persze a sub-nak szélsőséges esetben lehet értelme, de ott mindenképpen nagyobb lehallgató helyiségre lenne szükség. A Te esetedben a kisérletezés segíthet, mozgatással, pozícionálással, persze amennyire ezt a lehetőségek megengedik. Nem mindegy hol vannak a hangfalak és hol hallgatod. Dübörgő basszus esetén segíthet a 38%-os szabály pozícióinak keresése, vagy lehúzni a BX-eket a falról, vagy talpat/állványt neki. Minden változtatás akár drasztikus különbségeket okozhat. Ha valaki csak a pl a plafont kezeli gyapottal, nagyon sokat tett az eredmény érdekében, a tükörpontokról nem is beszélve. Nem tudjuk, hogy most tényleg a subok fülelése a cél, vagy csak egyszerűen kevés a basszus. A BX nem erről híres, inkább más gyenge pontja van.

A BX8-asok nem rosszak, szerintem pontosan annyit adnak, amennyibe kerülnek. Egy kezdő boldog lesz vele... egy ideig. Aztán megszokja a fül, a hallás finomodik, és egy idő után kezdjük hiányolni benne azt a részletességet, ami a drágábbakban megvan.

Példa: képzeljünk el egy olcsó fényképezőgépet vagy mobilt (ez a BX), és egy profit kamerát (ez legyen mondjuk ATC). Lefotózunk mindkettővel egy-két méterről egy p*nát. Zoomoljunk az elkészült képre mindkettővel... az egyiken látszanak a szőrszálak, a másikon csak sejted hogy mi van, pixeles...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta raveride:

lehet a rendezés a baj, viszont szobám kicsi, nincs sok hely, és nem mostanában fogom átrendezni (4x4-es). AMugy van hozzá focusrite scarlet solo 3rd generation hangkártyám is, ha ez számít...

Tehát azt mondjátok, hogy a sub nem fogja jelentősen növelni a jó hangzást? vagy lehet egyáltalán nem fogja?

Az enyém 3X4-es :) és szabad "tánctér" ebből középen 3m X 0.8m. a két 4m-es oldal dugig pakolva. Egyébként azt m ondják, hogy az azonos oldalméretű szobáknak rosszabb az akusztikája. 
Nagy valószínűséggel, ha nem találsz neki jó helyet, nem igazán fogod élvezni a "jótékony" hatását a szubnak sem. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta wolf:

 

A BX8-asok nem rosszak, szerintem pontosan annyit adnak, amennyibe kerülnek. Egy kezdő boldog lesz vele... egy ideig. Aztán megszokja a fül, a hallás finomodik, és egy idő után kezdjük hiányolni benne azt a részletességet, ami a drágábbakban megvan.

Példa: képzeljünk el egy olcsó fényképezőgépet vagy mobilt (ez a BX), és egy profit kamerát (ez legyen mondjuk ATC). Lefotózunk mindkettővel egy-két méterről egy p*nát. Zoomoljunk az elkészült képre mindkettővel... az egyiken látszanak a szőrszálak, a másikon csak sejted hogy mi van, pixeles...

A pélkda kiválóóóó IMÁDOM :D:D :D  És igen, én csak azért vettem BX8-at mert hangos, és dübörög. Nem keverni. Hallgatni. Keverni a 8030. A részletgazdagsága/pontossága a BX8-nak elég csekély. Ráadásul a magasai szerintem elég gyengén és alacsonyan muzsikálnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 07. at 8:13 írta Hobkins:

Ha a BX8-nak kevés a mélye.... akkor ott akusztika baj van. Nekem az 2.gen. BX 8 van es nem kell hozzá szub. Sőt... Genelec 8030 mellé sem kell szub, mióta átrendeztem a szobát. Javaslom, hogy te is pakolj máshogy,ha van lehetöséged. 

azt mondod, hogy még a 2. generációs bx8-hoz sem kell külön sub? és a szobád 3x4-es? az még kisebb mint enyém, és neked mégis jól szól?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 órája írta wolf:

A sub-okat a kisebbekhez találták ki, azoknak méretük miatt kevesebb a basszusuk, nem mennek olyan mélyre, mint a 8-asok. Ismerjük a BX8-asokat (nekem egy pár régebbi Karbon van a lomtárban, már nem kapható), ezek lemennek olyan 38-40 Hz-ig. Nem tudom van e értelme 30 Hz-et hallgatni, mikor 20-30 alatt eleve szűrünk, hogy kizárjuk a felesleges (és nem odavaló) sub energiákat. De a legnagyobb káoszt a szoba kicsi mérete okozza, egyszerűen nincs annyi hely, hogy az akusztika ezeken a frekvenciákon kezelhető legyen. (Az én szobám kisebb.) Persze a sub-nak szélsőséges esetben lehet értelme, de ott mindenképpen nagyobb lehallgató helyiségre lenne szükség. A Te esetedben a kisérletezés segíthet, mozgatással, pozícionálással, persze amennyire ezt a lehetőségek megengedik. Nem mindegy hol vannak a hangfalak és hol hallgatod. Dübörgő basszus esetén segíthet a 38%-os szabály pozícióinak keresése, vagy lehúzni a BX-eket a falról, vagy talpat/állványt neki. Minden változtatás akár drasztikus különbségeket okozhat. Ha valaki csak a pl a plafont kezeli gyapottal, nagyon sokat tett az eredmény érdekében, a tükörpontokról nem is beszélve. Nem tudjuk, hogy most tényleg a subok fülelése a cél, vagy csak egyszerűen kevés a basszus. A BX nem erről híres, inkább más gyenge pontja van.

A BX8-asok nem rosszak, szerintem pontosan annyit adnak, amennyibe kerülnek. Egy kezdő boldog lesz vele... egy ideig. Aztán megszokja a fül, a hallás finomodik, és egy idő után kezdjük hiányolni benne azt a részletességet, ami a drágábbakban megvan.

Példa: képzeljünk el egy olcsó fényképezőgépet vagy mobilt (ez a BX), és egy profit kamerát (ez legyen mondjuk ATC). Lefotózunk mindkettővel egy-két méterről egy p*nát. Zoomoljunk az elkészült képre mindkettővel... az egyiken látszanak a szőrszálak, a másikon csak sejted hogy mi van, pixeles...

De mint írtam, az átrendezés nem mostanában lesz, full tele van a szoba, mozdulni sem bírok, nemhogy 10 kilós hangfalakat arrébb pakolni. Egy mezei, laikus felhasználó vagyok, akinek instant kéne a jó hangzás :D
Ezért is olyan megoldást várok, ami nem átrendezéses, hanem olyan, hogy valamit megveszek még a hangfalakhoz hogy jobban szóljon... (ár most nem számít) PLS csak legyen olyan!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 perccel ezelőtt írta raveride:

olyan megoldást várok, ami nem átrendezéses, hanem olyan, hogy valamit megveszek még a hangfalakhoz hogy jobban szóljon... (ár most nem számít) PLS csak legyen olyan!

Van olyan: Speaker Calibration for Accurate Monitoring.

Megjegyzem, kipróbáltam füleshez régebben ezt a megoldást... csalódtam. Egy hibát nem lehet egy másik hibával kijavítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tisztázzuk: "hangzásjavító" nem létezik, esetleg a prospektusokban. Ne dőlj be.

Ez a program pedig arra hivatott, hogy az akusztikailag kezelt(!) szobában korrigálni lehessen a frekvenciamenetben található apróbb hibákat (ha vannak). Nem csodaszer, de bizonyos esetekben segíthet. Minden helyzet és szoba más és más. Akusztikailag kezeletlen helyiségben a használatának semmi értelme. Képzeljük el, hogy kicsi a szoba, és bizonyos ponton és frekvencián vannak állóhullámok, ami a frekvenciamenetben keskeny, de mély beszakadásként látható (kioltják egymást). Tehát ami nincs, azt nem lehet sem erősíteni, sem korrigálni. Kezdőnek (aki nem tudja mit csinál) nem javasolt a használata.

Mikrofon azért kell, mert hogyan méred meg másképp a program által kilőtt mérőjeleket? (Fejhallgatókhoz pedig előre kalibrált profilok vannak, elég sok típushoz.)

Ne vedd meg, mert nálad más a probléma, amit ezzel a szoftverrel nem lehet orvosolni.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta raveride:

azt mondod, hogy még a 2. generációs bx8-hoz sem kell külön sub? és a szobád 3x4-es? az még kisebb mint enyém, és neked mégis jól szól?

 

 

Pontosan ezt mondom igen. Ha jó helyre van rakva, akkor "jól szól". Mint ahoyg fentebb írtam így a genelec 8030hoz sem kell. Pedig van EMU PS12. Más elrendezésben nagyon kellett a szub hozzá, mióta elforgattam 90 fokot az asztalt így már jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 07. at 8:13 írta Hobkins:

Ha a BX8-nak kevés a mélye.... akkor ott akusztika baj van. Nekem az 2.gen. BX 8 van es nem kell hozzá szub. Sőt... Genelec 8030 mellé sem kell szub, mióta átrendeztem a szobát. Javaslom, hogy te is pakolj máshogy,ha van lehetöséged. 

Ha a 8030 alá nem kell sub, akkor ott a szobád szól, meg az asztalod, nem a hangfal. Nagy szerencsével persze még akár pont jó is lehet. :)
Amint csinálsz egy profin kezelt akusztikát, eltűnik az egész alja. Nálam az SCM25 alatt ott van egy Genelec 7070 sub és nagyon kell. Enélkül a legalsó oktávból semmit sem hallasz.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
19 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Ha a 8030 alá nem kell sub, akkor ott a szobád szól, meg az asztalod, nem a hangfal. Nagy szerencsével persze még akár pont jó is lehet. :)
Amint csinálsz egy profin kezelt akusztikát, eltűnik az egész alja. Nálam az SCM25 alatt ott van egy Genelec 7070 sub és nagyon kell. Enélkül a legalsó oktávból semmit sem hallasz.

Az ATC kimondottan kevés alsó frekiben. Minden más freki viszont kiváló. Alinál sincs szinte semmi alja az SCM 16-nak (kezeletlen akusztika előtt még gázabb volt).
Érdekes, hogy Silknél mikor tanfolyamon voltam, ott azt éreztem, hogy szódával pont elég (szintén az SCM 16). Volt egyetlen alkalommal nála SCM 25 és nem mondhatnám, hogy jobban hallottuk az alját, mint a 16-nak. Szóval Silk akusztikája baromi jól sikerült, vagy tuning SCM 16 van nála :D.

Akkor biztos nagy szerencsém van, mert pont jó a 8030 12nm-es szobában. Állványokon van egyébként, nem asztalon. Nincs kezelve a szoba alsó frekire, de rettentő be van pakolva, nem bong (ettől még persze dobhat az alján valamit). Így kimondottan meg vagyok elégedve az előző elrendezéshez képest a 8030 hangjával. Előzőleg nulla alja volt, nem szerettem. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Hobkins:

Az ATC kimondottan kevés alsó frekiben. Minden más freki viszont kiváló. Alinál sincs szinte semmi alja az SCM 16-nak (kezeletlen akusztika előtt még gázabb volt).
Érdekes, hogy Silknél mikor tanfolyamon voltam, ott azt éreztem, hogy szódával pont elég (szintén az SCM 16). Volt egyetlen alkalommal nála SCM 25 és nem mondhatnám, hogy jobban hallottuk az alját, mint a 16-nak. Szóval Silk akusztikája baromi jól sikerült, vagy tuning SCM 16 van nála :D.

Akkor biztos nagy szerencsém van, mert pont jó a 8030 12nm-es szobában. Állványokon van egyébként, nem asztalon. Nincs kezelve a szoba alsó frekire, de rettentő be van pakolva, nem bong (ettől még persze dobhat az alján valamit). Így kimondottan meg vagyok elégedve az előző elrendezéshez képest a 8030 hangjával. Előzőleg nulla alja volt, nem szerettem. 

A legallját még az SCM45-ön sem hallani. Nem akarják odaerőszakolni, ami nincs benne az adott konfigban. Cserébe viszont ami van, az nagyon jó.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 07. at 7:07 írta wolf:

Egy Presonus Temblor T10 ár/értékben jobb ajánlat. Felesleges többet költeni erre, ha a BX8-ak maradnak.

ez sem rossz, viszont lenne egy kérdésem hozzá: muziker oldalán a kimenetek közé nem írták a trs-et a leírásban, pedig a képen rajta van: https://www.muziker.hu/presonus-temblor-t10

Most akkor van trs kimenete vagy sem? Továbbá, a sub hátulján van még egy harmadik mindkét fajtábol: sub out (xlr), sub bypass (trs) ezek mik? ide is kell dugni vmit?

+ kinéztem még egy subot: KRK 12S2, ami 12 colos és erősebb mint a presonus, persze árban is: 700 euró. Megérné így, gondolom a nagyobb coll erősebb hangzás. Vagy inkább ne vegyem, maradjak a presonusnál?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta raveride:

Most akkor van trs kimenete vagy sem?

Igen, van.

10 órája írta raveride:

a sub hátulján van még egy harmadik mindkét fajtábol: sub out (xlr), sub bypass (trs) ezek mik? ide is kell dugni vmit?

Egy második T10-et.

10 órája írta raveride:

Vagy inkább ne vegyem, maradjak a presonusnál?

Ezt inkább Te, a körülmények (mire van szükség, lehetőség), és a pénztárca határozza meg.

Egy termékről jobb nem kereskedőnél, hanem a gyártói oldalon tájékozódni. Például T10 Tech SpecManual.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta raveride:

Még annyi, hogy a kábel minősége számít a hangzásnál? mert épp megnéztem milyen van most, és hát nem a legdrágább: (csak 5 euro) https://www.muziker.sk/lewitz-tgc068-3m

Ha vennék mondjuk vmi drágábbat, mondjuk egy Roland márkájút az segítene? (amugy is kell vennem még legalább 2 kábelt a subhoz)

Szimmetrikus (balanced) kábellel jobban járnál. Az M-Audióhoz is, meg a Presonushoz is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta raveride:

már megijedtem hogy egész végig ts kábelem volt, de nem, mert előbb kihuztam a monitorokbol és megnéztem, és tényleg trs (2 fekete kör volt rajta). Viszont érdekes, mert ugyanaz a tipusának a neve (tgc 068), a csomagolásáról olvastam le

A tgc 068 az a kábel neve, mint pl. Gipsz Jakab. A TRS meg annyit tesz Tip Ring Sleeve.  TS= Tip Sleeve
TRS Audio Jack Pinout | Electronics basics, Electronics mini projects, Diy  electronics

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...