Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen hangkártyát érdemes vennem


Toni Piano

Kérdés

Sziasztok!

Hangkártya vásárlás előtt állok és van pár kiszemeltem, de egyenlőre nem tudok dönteni.

Elektronikus zeneszerzéshez és énekfelvételre használnám egyenlőre csak home studiós környezetben, Mac géphez.
Jelenleg egy Steinberg UR22-es audiointerfészem van, de ez énekfelvételre alkalmatlan és hát szintet lépnék. :) 

Amiket kiszemeltem:

- Arturia AudioFuse
- Focusrite Clarett 2Pre
- MOTU M4
- Audient iD22
- Steinberg UR 44 (UR 44C)

Jó lenne, ha tudnátok pár szempontot felsorakoztatni pro és kontra.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
12 órája írta djuice:

2 független villamos ismerősöm is ezt erősítette meg, akiknek elé tártam Csabi gondját. Szóval 1 felől azt mondták, ilyenekben spéci szakemberrel ki kell méretni és ad is rá majd megoldást, 2 felől egy komolyabb stabilizált tápról vagy biztonsági leválasztó trafóról kell a cájgokat  üzemeltetni.

A nem búg esetek (Yamaha) esetén 🙂 pedig, állítólag nem a driver szoftver oldja meg a brummot, hanem a profibban megépített berendezés! 😮

A megoldás engem speciel nagyon érdekelne, mert földhurok vonalon is még sokat kell tanuljak. Nálam már több nagyon komoly szaki járt és még mindig nincs megoldás. Várom szeretettel a megváltót!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 órája írta Blank:

Azt nyilván tudod, hogy a MIDI csatlakozás alapvetően opto-isolált, következésképp ott a földhurok normális esetben megszakad.

 

15 órája írta Blank:

Ha tehát egy vasat egy jó minőségű midi vezérlőn keresztül hajtasz meg, és analóg spagóval hozod át a hangot a hangkártyába, jó eséllyel megúszod a hurkot.

Igen, ez megvan. Lényegében jelenleg egy ROLAND UM-ONE MkII az egyetlen JollyJoker megoldásom. Amit búgás nélkül akarok AUDIO-ban felvenni, azt ezzel a MIDI interface-el hajtom meg és akkor tudok felvenni normális AUDIO sávokat. Ez tehát jelenleg az egyik megoldásom, aminek hátránya, hogy a DAW-ban, zeneírás közben nem hallom együtt az összes hangszeremet MIDI-ről hajtva. Merthogy mikor ezt az interface-t vettem 16-ért már az is sok volt, de már 19-nél tart az ára, nem tudok többre beruházni :)

15 órája írta Blank:

Miért szükséges az USB kábelezés az esetedben? Gondolom, hogy oka van, de ha tudod, fejtsd ki kérlek, hogy értsem! Adatkapcsolat miatt csupán?

Egész pontosan igen. Hogy a DAW-ról megkapják a MIDI utasításokat. És ahogy fentebb említettem, nem tudok több interfészre beruházni, vagy olyat venni, ami kiszolgálná a hangszereimet... az említett Motu 128 is 96 ezer Ft... egy ilyen befektetés már no way, meg fájna is egy hangszer árát kiadni egy dobozért :)

Egyébként 3 hangszerről van szó:
1. KORG Wavestate - Jellegzetessége, hogy nincs benne AUDIO Interface, ezért mindenképpen az analóg AUDIO kimenetéről kell hangot vinni a számítógépbe, tehát a fent említett UM-ONE MIDI interfészt ő bitorolja. Viszont az editálása csak és kizárólag USB-n keresztül működik, nagy sebességű ethernet párbeszéddel, tehát az adat kommunikációhoz meg USB kell. Lényeg a lényeg, hogy amíg editálom, addig az USB van bedugva és ha akkor hallgatom a PC-n keresztül, akkor búg mint az állat, ezért az editálás idején magán a hangszeren hallgatom. Az editálás végeztével pedig kihúzom az USB-t és bedugom a MIDI interfészt és áttérek a fülessel a számítógépre és mehet a komponálás, búgás nélkül.

2. ROLAND Juno DS-61 - Jellegzetessége, hogy az egy szál USB kapcsolaton keresztül viszi a MIDI és az AUDIO interface-t is, de csak közvetlen a számítógéppel való kapcsolódáskor, mert USB HUB-on keresztül már bajos még powered HUB esetén is. A történet ugyanaz: ha bedugom az USB-t és az AUDIO-t a hangkártyán viszem be, akkor búg. Az UM-ONE segítene, de az be van drótozva a Wavestate-be. SZóval ezzel a hangszerrel az a megoldás, hogy csak az USB kábellel használom és amikor az ő hangjával akarok dolgozni a DAW-ban, akkor átváltom a DAW AUDIO Interface-ét rá.

3. Elektron Model:Samples - ez meg pont ugyanúgy működik mint a Juno DS, szóval amikor az ő hangja kell, akkor meg erre állok át a DAW-al.

A teljes folyamat hátránya, hogy nem hallom a három hangszert egyszerre és ha ezt egy keverővel szeretném orvosolni, akkor az USB és analóg AUDIO kör bezárul, és megindul a búgás.

Most egyébként köztes megoldást alkalmazok, miszerint az összes hangszert meghajtom a saját USB vagy MIDI interfész csatlakozásával és a három hangszert bekötöm egy analóg keverőbe, a számítógép hangkártyájába pedig nem megy vissza semmi. Így én hallom a három hangszert egyszerre és nem alakul ki a búgás. Persze így meg a számítógép nem "hallja" a hangszereket, csak meghajtja MIDI adatokkal, de amikor a tényleges AUDIO felvételekre sor kerül, akkor egyenként átváltok azokra a hangszerekre, aminek a hangját épp rögzítem, a többi hangszert pedig addig kivonom az egyenletből így szintén elkerülhető az USB visszacsatolásból kialakuló búgás.

 

15 órája írta Blank:

Na, mármost ha a hangszeredet ne adj isten számítógépről tápolod be (és ezt ha lehet, nagyon DO NOT)

Egyik hangszer sem megy USB tápról. A számítógépre közvetlenül csak a JUNO DS és az ESI U24XL hangkártya van dugva. A Wavestate, az UM-ONE és az Elektron Model egy Powered USB HUB-on közlekedik.

Még megoldásként az működne, ha a JUNO DS-t is csak MIDI kommunikációra állítanám és akkor az összes hangszer csak MIDI utasítást kapna az USB-ről, ami mehetne ezen az aktív HUB-on keresztül. Ha ennek az egy darab aktív HUB-nak a földhurkát meg tudnám szüntetni, akkor a három hangszer analóg keverőben összekevert hangja tudna menni az analóg keverőből a hangkártyába.

Bár így meg ki tudja hogy mennyi zajt, vagy minőségromlást szednék össze a keverőn keresztül. Szóval talán még mindig az a legjárhatóbb út, ahogy most vagyok, hogy az analóg keverőt csak monitorozásra használom, a felvételeket pedig digitális úton hagyom.

 

15 órája írta djuice:

egy komolyabb stabilizált tápról vagy biztonsági leválasztó trafóról kell a cájgokat  üzemeltetni.

Ez a búgás nem a cájgok tápjai felől alakulnak ki, hanem a PC USB csatolója felől. Természetesen nem vettem milliós stúdiózásra alkalmas laptopot, így számomra is nyilvánvaló, hogy a laptop belső felépítése okozza ezt a problémát. Még az is lehet hogy egy komolyabb USB szűrő megoldaná, csak én meg olcsó USB szűrőt vettem :)

15 órája írta djuice:

A nem búg esetek (Yamaha) esetén 🙂 pedig, állítólag nem a driver szoftver oldja meg a brummot, hanem a profibban megépített berendezés!

Igen, ez kettőnk között hangzott el privátban... nyilván én is úgy gondolom, hogy a Yamik belső felépítésének köszönhető, hogy ellenáll a búgásnak, erre egy szoftveres driver nem alkalmas :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
26 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Igen, ez kettőnk között hangzott el privátban...

Ezt mondta pedig a villmérnök ismerősöm is tőled független. :)

Az is ultra gáz ha már egy laptop földhurkot generál, mert itt nem no name gyártók vannak, s mind külső táposak, amik megint nem 100ft-os Kistarcsai GTSZ gyártmányú trafók azért. :D A lényeg viszont, ha írod hogy több független lakásban mindenkor minden eszközöd is majdcsak brummos volt, én már csak vmi parajelenségre tudnék gondolni. :)

Az biztos, szakember ezért nem keveset fog kérni kimérni és megoldani sem, úgyhogy marad a szívás sajna, de az legalább ingyen. :(

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A cikket ismerjük, mert elég régi... de nem oldja meg a problémát.

1 órája írta Koródi Csaba:

Ez a búgás nem a cájgok tápjai felől alakulnak ki, hanem a PC USB csatolója felől.

Ez pontosan így van.

39 perccel ezelőtt írta djuice:

én már csak vmi parajelenségre tudnék gondolni.

Én is. Két hónapja költöztem, cseberből vederbe. (Egyik lakótelepről a másikra.) A régi helyen semmi probléma nem volt. Itt viszont minden setup ugyanaz, egy konnektorról megy minden. Viszont akkora a ciripelés (nem brumm), hogy nem lehet megmaradni. Elég a böngészőben srollozni vagy egy video a háttérben, és elszabadul a pokol. Az intenzitása változó, egyik nap erősebb, a másik nap nem annyira, de ott van. A jelenség a képernyő tartalmától is függ. (2 monitor.) Már a villásdugókat is forgattam, semmi. Én biztos vagyok benne, hogy a pc a ludas, elég régi már.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
28 perccel ezelőtt írta djuice:

Egy kicsit búvárkodtam azért nektek!

Köszi, végigolvastam, amennyire "laikusként" magamévá tudtam tenni. Alapvetően a cikkben olyan körökről van szó, amikkel mi nem rendelkezünk, ellenben amikkel rendelkezünk (USB), arról nincs szó.

A cikk tanulsága alapján az egyetlen földelt csatlakozós eszközöm a laptop, ami értelemszerűen akksiról is képes üzemelni, tehát a cikk alapján amint kihúzom a laptopból a tápot, egy csapásra meg kéne oldódnia minden problémámnak. Este kipróbálom, de gyanítom hogy nem fog :)

 

13 perccel ezelőtt írta wolf:

ciripelés (nem brumm), hogy nem lehet megmaradni. Elég a böngészőben srollozni vagy egy video a háttérben, és elszabadul a pokol.

Igen, valahogy így (is). Ezt a cicergést nálam főként az iPad-el produkálja. A laptop pedig inkább búg.

Szerintem ez nem a földhurokkal kapcsolatos, hanem az USB-AUDIO hurokkal. Apropó... és ha már hangkártya a topik témája, egyedül a ROLAND Cubix hangkártyákon láttam olyat hogy "GROUND LIFT". Az megoldja(ná) a problémát?

 

1 órája írta djuice:

én már csak vmi parajelenségre tudnék gondolni.

Annyira nem parajelenség, hogy egy csomó terméket árulnak a kiszűrésére, de hogy megoldja-e a gondot, csak akkor derül ki, amikor már kiadtad rá a pénzt és bedugtad:

https://www.av-online.hu/egyeb/audioquest-jitterbug-usb-adat-es-tap-zajszuro-teszt_1652

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
42 perccel ezelőtt írta wolf:

A cikket ismerjük, mert elég régi...

Biztos hogy mindenki, mert én is csak most találtam rá?
De mindegy is, alapmagyarázatok is vannak ott azért, csak ugye itt az antenna stb nem játszik. De kíváncsi lennék, Csabinál ezek alapján mi hogy van a hálózatra dugva mondjuk?

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

A cikk tanulsága alapján az egyetlen földelt csatlakozós eszközöm a laptop, ami értelemszerűen akksiról is képes üzemelni

Akkor meg is jött a válasz...
Azonban itt megint a Yamahának van igaza, tehát a mikroelektronikai körök és termelt zajaik a készülékeben, akkor nem pontosan ugyanúgy vannak megoldva mindenütt, hogy ne adódjon elő ilyen gond feltételezésem szerint, viszont ebbe belenyúlni már szakember sem igen fog. :( 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
37 perccel ezelőtt írta wolf:

Én biztos vagyok benne, hogy a pc a ludas, elég régi már.

Akkor ez a legegyszerűbb, új jó táppal lepróbálni. Lehet hogy az új helyen más zavartényezők vannak vagy feszingadozás, túlfesz stb, ami egy régebbi tápnál kihozhat dolgokat. Ilyen scrollozós zizegés nekem is volt egyszer, utána pár hónapra el is szállt a monitor. Másik moncsival ua. régi gép már semmit nem zizeg!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Annyira nem parajelenség, hogy egy csomó terméket árulnak a kiszűrésére,

És ha már behúztam ide az USB zaj kiszűrésére szolgáló Jitterbug termékeket, akkor mindjárt találtam pár érdekes vásárlói véleményt is :)

https://fejhallgato-erosito.arukereso.hu/audioquest/jitterbug-p399482293/#velemenyek

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta djuice:

Akkor ez a legegyszerűbb, új jó táppal lepróbálni.

Nnna, erre csinálok egy érdekes tesztet. A laptopom tud akksiról menni, a Juno DS tud ceruzaelemről menni, az Elektron Model is tud powerbankról menni... Az egésznek semmi köze nem lesz a hálózathoz, mégis garantálom hogy búgni fog :) De letesztelem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
18 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

tehát a cikk alapján amint kihúzom a laptopból a tápot, egy csapásra meg kéne oldódnia minden problémámnak. Este kipróbálom, de gyanítom hogy nem fog :)

En 99%-ra fogadom, hogy marpedig meg fog szunni. Csak ugye az nem eletkepes elgondolas, hogy akkurol hajtva zenelj csakis. De amugy szerintem meg fogsz lepodni, milyen kussban lesz a rendszer akkurol hajtva. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Anno en is rengeteget kuzdottem a foldhurkakkal, gyakran olyan nem javasolt eszkozokkel eltem, mint pl a szimmetrikus csatolas foldjenek a szo szerinti atvagasa.

Mostani setupom szerencsere hurka mentes, a bemenet zajtalan (yamaha motif es, grandmother, behringer SH-101 klon, scarlet 2/2) pedig USB-n kuldom a MIDI-t, es most a kimenet is az (lol behringer MS-40). Erdekessegkeppen a kimeneten iszonyat hurka volt a Focal Alpha65-okkel, amit a tapegyseg lehuzasa, tehat a lapos akksirol valo uzemeltetese teljesen eliminalt. A vicc az, hogy a gyoker kis behringerekkel semmi baj nincsen.

Szoval ja, a fodlhurka az egy eleg kiszamithatatlan dolog, es a jobb tapegyseg sem biztos, hogy megoldas. Egy asztali gepnel igen, de a laptopok nagyon finnyasak, hogy milyen tolto kuldi nekik a delejt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
25 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

 Az egésznek semmi köze nem lesz a hálózathoz, mégis garantálom hogy búgni fog :) De letesztelem :)

Ez meg 100% biztos, hogy nem fog zugni. Az elozo eset azert csak 99%, mert ott azert a cuccok egymas kozt is produkalhatnak problemat, de azok altalaban nem szoktak. Ha viszont semmi nem kap halozati feszt, akkor teljes keptelenseg, hogy zugjon.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Ez meg 100% biztos, hogy nem fog zugni. Az elozo eset azert csak 99%, mert ott azert a cuccok egymas kozt is produkalhatnak problemat, de azok altalaban nem szoktak. Ha viszont semmi nem kap halozati feszt, akkor teljes keptelenseg, hogy zugjon.

Úgy legyen :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Koródi Csaba:

Az egésznek semmi köze nem lesz a hálózathoz, mégis garantálom hogy búgni fog :)

Ezt nagyon jól kitaláltad! (Na nem azt hogy búgni fog!)
Gondolatban kószáltam én errefelé, de már fingom se volt miként lehetne hálózatfüggetleníteni a mindenféle cuccodat egyszerre. HAJRÁ!!! :) 

Írtam még egy csomót ide, de már annyira off, mint maga ez a topik, hogy inkább nem... :) De köze van az akksiról üzemhez (is).

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta DutchFlowers:
2 órája írta Koródi Csaba:

tehát a cikk alapján amint kihúzom a laptopból a tápot, egy csapásra meg kéne oldódnia minden problémámnak. Este kipróbálom, de gyanítom hogy nem fog :)

En 99%-ra fogadom, hogy marpedig meg fog szunni.

Nem nyert. Megvan a zaj. A laptopból ha kihúzom a tápkábelt, a legkisebb mértékű változás sem történik.

 

2 órája írta DutchFlowers:
2 órája írta Koródi Csaba:

Az egésznek semmi köze nem lesz a hálózathoz, mégis garantálom hogy búgni fog :) De letesztelem :)

Ez meg 100% biztos, hogy nem fog zugni.

Ez sem nyert, így is megvan a zaj. Odáig el sem jutottam, hogy több hangszerrel teszteljem. Ha csak egy hangszer össze van dugva a laptopal USB-n és AUDIO-ban visszamegy a hangkártyába, akkor megvan a zaj. Ha a laptopból kihúztam a tápot, a Juno DS-be pedig elemet tettem, az ég világon semmit nem befolyásolt.
Sőt ha a Juno DS be sincs kapcsolva és a táp is ki van húzva, a laptopból is ki van húzva a táp, az egyetlen kör az USB és az AUDIO egyetlen kikapcsolt hangszer és az aksiról üzemelő laptop között, még halkan ugyan, de akkor is jelen van a zaj.
Bármelyik hangszerrel próbálom, megvan a zaj. A hangszerektől függően változó a zaj erőssége, például az Elektron-al nem olyan erős mint a Juno DS-el, viszont az akksiról üzemelés semmit nem változtat: a full akksiról üzemelt Juno DS + Laptop pontosan ugyanannyira zajos, mint ha visszadugom beléjük a tápot. A táp és a hálózat nullát nyom a latban.

Egész egyszerűen úgy fos a laptop belső felépítése ahogy van. Teljesen saját magától zajos. Vagy a hangkártya ennyire fos. Vagy is-is, és tök jól egymásra találtak ahhoz, hogy semmit ne lehessen velük kezdeni :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

...

WOW! Nem piskota felszerelesed lehet. A zajbol tudnal mintat felvenni?

Igy viszont biztos, hogy nem foldhurka. Egyenaramu aramforrasok eseten a klasszikus 50Hz alapu bugas/zugas gyakorlatilag lehetetlen.

Ott akkor tenyleg valami mas lesz, pedig a leirtak alapjan klasszikus foldhurkara lehetett gyanakodni.

Sajnalom, hogy nem jottek be a joslataim.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

A zajbol tudnal mintat felvenni?

https://www.dropbox.com/s/5bd7jrzt345hujk/jitter.wav?dl=0

Ez a hang mindig, minden körülmények között megvan, ha az USB és az AUDIO körbeér a számítógép és a hangszer között. Persze nem ilyen hangosan (-24 dB), de stabilan -66 dB-el szól.

És hát, amikor Silk a hangkártyás videóban olyanokról beszél, hogy -120 dB-en meghall ilyen-olyan hibákat, akkor ez a -66 dB-es zúgás egyenesen hangzavar :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
57 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Egész egyszerűen úgy fos a laptop belső felépítése ahogy van. Teljesen saját magától zajos. Vagy a hangkártya ennyire fos. Vagy is-is, és tök jól egymásra találtak ahhoz, hogy semmit ne lehessen velük kezdeni :)

Akkor megvan a gond és jön is az újabb: pénzgyűjtés, csere, vásárlás. :)

Vagy vissza az ipades zenedére laptop nélkül. Ja... az ipad is cserés neked. Na igen. Sokadik új póthangszer, hobbi cucc + régi eszközök = kompromisszum a köbön * sovány pénztárca. :( (De a matek itt is működik). ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta djuice:

Akkor megvan a gond és jön is az újabb: pénzgyűjtés, csere, vásárlás.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy komolyabb hangkártya például megoldaná-e ezt a problémát.

Amúgy maradnak a kreatív megoldások. A három hangszert analóg keverőben csak monitorozom amíg alkotok, de nem hurkolom vissza a hangkártyába, így nem búg. A felvételnél pedig egyenként rögzítem a hangszereket és kész... A hangkártyát egyetlen esetben kell használnom, abban az esetben pedig a hangszert az izolált UM-ONE interfésszel hajtom meg... ennyi, meg van oldva :) Jobb lett volna dugdosás nélkül, konyhakészen, de így is használható.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Koródi Csaba:

https://www.dropbox.com/s/5bd7jrzt345hujk/jitter.wav?dl=0

Ez a hang mindig, minden körülmények között megvan, ha az USB és az AUDIO körbeér a számítógép és a hangszer között. Persze nem ilyen hangosan (-24 dB), de stabilan -66 dB-el szól.

És hát, amikor Silk a hangkártyás videóban olyanokról beszél, hogy -120 dB-en meghall ilyen-olyan hibákat, akkor ez a -66 dB-es zúgás egyenesen hangzavar :)

Leszamitva azt, hogy az a "meghallom a -120dB-t" az konkretan semmit nem jelent, igen erdekes zajt toltottel fel.

A 60Hz-et es felharmonikusait meg meg tudom magamnak magyarazni, hogy a laptop kepernyoje ugat bele a dolgokba. A kozepen levo random bumszlit is lehet a HDD, a csipszet meg hasonlokra fogni, de pl az 50Hz hogy kerul oda, nomeg a 40 meg a 20, az durva. 50Hz-en a halozat megy, 40-en meg 20-on meg semmi. A masik az a visito 1k es felharmonikusai, na az is eleg parajelenseg. Vegulis a 20-40-60 is harmonikusrend, de az esetben sem sokkal kisebb a talany.

En mindenkeppen kiprobalnam ugyanezt a setupot egy masik laptoppal, ha tudsz kolcsonkerni valamit, meg masik hangkarival, egyszerre csak egyet cserelve. Csak, hogy lassek mi az igazan csereerett. (amugy lehet pl egy rosszalkodo HDD, szoval a laptopon belul meg lehet nezegetni)

Es normal esetben a -66dB zaj teljesen OK ertek felvetelnel, ha feher vagy enyhen szinezett zajrol van szo...

Ez viszont tenyleg meredek. Egyutterzesem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

Amúgy maradnak a kreatív megoldások.

Azért valljuk be, téged ismerve ez nem tartható sokáig. :D Mindig boltolsz, cserélsz vmit. :)

De amúgy, hogy szerintem tisztáztuk a felvétellel, ez a zaj nem brumm, nem földhurok probléma tisztán, ezt egy ground lift funkciós hangkari se biztos, hogy eliminálná (bár ha van arrafelé ilyen birtokában zenész ismerős, 1 próbát megérhet). Inkább azt a régebbi laptopot kéne sztem is megnézetni valakivel, lehet hogy végét járó alkatrész, kondi stb. miatt van az egész hercehurca neked. Meg hogy az ilyen zaj dolgok azért árammal generálódnak és akár még tönkre is teheti idővel valami cuccod, aminek semmi baja nem volna amúgy!

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta Koródi Csaba:

Arra azért kíváncsi lennék, hogy egy komolyabb hangkártya például megoldaná-e ezt a problémát.

A jó tündérem ezt súgta még lehető megoldásként: USB Galvanic Isolator 

pl.: https://www.elektrobot.hu/termek.php?filename=5091.html&i=5091

https://audiocentrum.hu/AudioQuest-JitterBug-FMJ-USB-adat-es-tapellatas-zajszuro

De fenntartom az előző hszt is ettől függetlenül elsőként. ;)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 órája írta DutchFlowers:

Ez viszont tenyleg meredek. Egyutterzesem.

Köszönöm a tudományos elemzést! :) Nyilván én ennyire részletességében nem tudom elemezni a kérdést, de így hogy kibontottad, még lehet hogy egy-két dolgot meg tudok vizsgálni... például van HDMI-n egy külső monitor is a laptopon... talán az egyik freki onnan ered.

Viszont ezt a zajt összehozza nekem akkor is, ha egy másik szobában, iPad-el használom ugyanezt a hangkártyát, amikor az egésznek semmi köze a laptophoz. Sőt az iPad-el már konkrétan az összes képfrissítési és programszámítási zajt is hallani. Szóval, lehet hogy a hangkártya erősen ludas, vagy gyengén zajszigetelt :)

 

15 órája írta djuice:

Inkább azt a régebbi laptopot kéne sztem is megnézetni valakivel, lehet hogy végét járó alkatrész

Azért ez a laptop nem egy őskövület. Igaz hogy ma már gyengusz, de amúgy egy 4 éves DELL-ről beszélünk, egy éve járt le a 3 éves garanciája. Egyébként a kora már csak azért sem számít, mert újonnan vettem és null kilométeres kora óta ilyen. Illetve ahogy az elején kezdtem, 20 éve az összes gépem USB-je így működött.

Viszont ebből kb. 10 éve a hangkártya változatlan, vagyis legalább 3 számítógép megfordult már alatta. Úgyhogy lehet hogy végre már a hangkártyát kell kicserélni...

...illetve nem akarom tovább offolni a topikot... bár azt rendkívül fontosnak tartom, hogy ha veszünk egy 40-80 ezer Ft-közti hangkártyát, akkor bekapcsoláskor ne pont ugyanazzal a zajjal szembesüljünk, mint ami miatt az egész beruházásba belefogtunk :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...