Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Automatizált sáv hangerőváltoztatása


M Peti

Kérdés

Sziasztok!

Abban kérhetek segítséget, hogy egy bonyolultabban hangerő-automatizált sávon hogyan tudom keverés közben állítgatni a sáv hangerőt? (Cubase). Tudom, hogy bekapcsolt "read"-nél nem mozgatható a fader, de csak van valami megoldás.

Kicsit bővebben, már eleve hangerő-automatizált alapra szeretnék felvenni, így legalább 10 instrument sáv ugyanazzal a hangerő automatizálással van beállítva. És nyilván keverésnél is szeretném, ha ezeken a sávokon maradna ez az automatizáció. De, akkor végig az egész keverési folyamatban nem tudom állítani a sáv hangerőt? Ha hangerőt akarok állítani ezen a ~10 sávon, akkor az automation sáv összes pontját mindig ki kell jelölnöm?

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Amennyire tudom, igen, de ha van rá jobb trükk, az engem is érdekelne. Vagy el lehet küldeni egy VCA-ra az adott sávot és ott lehet állítani, de sajnos nagyon megbízhatatlan a VCA rendszere. Vagy be lehet rakni rakni olyan plugint a sávra, amin torzítás nélkül lehet hangerőt állítani.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)

Sajnos nem tudom mi az a VCA, de ahogy látom csak Pro-n van. (Artistom van..) :(

Miután megírtam a kérdést jutott eszembe, hogy insertre beteszem az -azt hiszem- Studio EQ-nak nevezett gyári eq-t, ahol lehet állítani az outputot (azt nem tudom, hogy torzítás nélkül-e), aztán azt állítgatom a keverés végéig. Ha kész van a keverés és már nem kell állítgatni, akkor kikapcsolom ezt az eq-t és utoljára beállítom az automation sávon, úgy hogy tényleg kijelölöm az automatizáló pöttyöket.

Esetleg elküldök minden ilyen sávot egy külön group csatornára és a groupot automatizálom. Az eredeti csatorna hangerejét pedig lehet állítani a faderrel?? Nem tudom. Ötlet. Kipróbálom.

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0

/OFF

Abletonban ez rém egyszerű, mert van egy utility nevű gyári plugin, ami nem (csak) erre való, de konkrétan erre is lehet használni. Büntetlenül csavargatható a sávokon a gain anélkül, hogy belenyúlna a nagy nehezen megírt automatizációba. Csak azért szóltam, hátha valaki hasonló problémába ütközik, a topic címe általános...

/ON

A group jó ötlet.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Válaszolta (szerkesztve)

Ezeket találtam:

Fórum 1., ilyeneket írnak, hogy:

  • menjen a sáv egy group-ra és a group legyen automatizálva,
  • gain plugin és a plugin potiját automatizálni,
  • volume envelope (nem tudom miről van szó),
  • bármilyen plugin, aminek van output állítási lehetősége (pl. kompresszor), és ezt a potit lehet automatizálni,
  • állítólag van egy un. trim automatizáció, ami egy külön automatizáció a meglévővel párhuzamosan, és ezt a trim automatizációt lehet külön állítani.

Fórum 2.:

  • group channelt írja, és azt automatizálni,
  • illetve kompresszor make up hangerő állítást javasol.
Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...