Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focal Alpha 65 studió monitor fehér zaj


dx21

Kérdés

Sziasztok,

Nemrég vettem egy párt a fent említett hangfalakból.
Az lenne a problémám, hogy elég komoly mennyiségű fehér zaj jön belőlük.
A pc-m nem túl hangos, de vele összemérhető hangerőben produkálják a fenti jelenséget (mindkettő) 1+ méter távolságból ahol ülök.
Semmi sem változik, ha lehúzom őket a forrásról.

Gondolom akkor marad a táp oldal... Esetleg ötlet, hogy mi lehet, és mit lehetne vele kezdeni?

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
5 órája írta dx21:

Sziasztok,

Nemrég vettem egy párt a fent említett hangfalakból.
Az lenne a problémám, hogy elég komoly mennyiségű fehér zaj jön belőlük.
A pc-m nem túl hangos, de vele összemérhető hangerőben produkálják a fenti jelenséget (mindkettő) 1+ méter távolságból ahol ülök.
Semmi sem változik, ha lehúzom őket a forrásról.

Gondolom akkor marad a táp oldal... Esetleg ötlet, hogy mi lehet, és mit lehetne vele kezdeni?

Köszönöm!

Szia!

Érdekes a jelenséged, és szerintem a fehér zajnak a táphoz nem sok köze van. Annyi tehetsz, hogy nézd meg egy másik helyiségben, esetleg szomszédnál jó barátnál, hogy ott üres járaton mekkora zajt produkál, de azt tippelném, hogy ugyanennyit. Működés közben (jelet rácsatlakoztatva) semmi abnormális dolgot nem tapasztaltál? Hangerő normális? Hangerő arányával egyenesen arányosan nő a zaj, vagy állandó hangerőn van ez a zaj akár üres, akár kap jelet? Milyen kártyával küldöd és milyen kábellel?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
54 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Szia!

Érdekes a jelenséged, és szerintem a fehér zajnak a táphoz nem sok köze van. Annyi tehetsz, hogy nézd meg egy másik helyiségben, esetleg szomszédnál jó barátnál, hogy ott üres járaton mekkora zajt produkál, de azt tippelném, hogy ugyanennyit. Működés közben (jelet rácsatlakoztatva) semmi abnormális dolgot nem tapasztaltál? Hangerő normális? Hangerő arányával egyenesen arányosan nő a zaj, vagy állandó hangerőn van ez a zaj akár üres, akár kap jelet? Milyen kártyával küldöd és milyen kábellel?

Megnéztem a fürdőszobában az egyik hangfallal, de a végeredmény ugyan az.
Ezúttal az asztali PC-m helyett a laptopomat használtam.

A fehérzajon kívül ami dől belőlük nem tapasztaltam semmi különöset. A hangerő, és a hang is normálisnak tűnik.
Nem a forrásból jön a zaj, mert ha lehúzom róla a dobozokat akkor is ugyanúgy meg van. A hangereje sem változik.
Amúgy egy Roland Rubix 22-ről hajtom őket zsír új XLR-Jack kábelekkel.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
36 perccel ezelőtt írta dx21:

Megnéztem a fürdőszobában az egyik hangfallal, de a végeredmény ugyan az.
Ezúttal az asztali PC-m helyett a laptopomat használtam.

A fehérzajon kívül ami dől belőlük nem tapasztaltam semmi különöset. A hangerő, és a hang is normálisnak tűnik.
Nem a forrásból jön a zaj, mert ha lehúzom róla a dobozokat akkor is ugyanúgy meg van. A hangereje sem változik.
Amúgy egy Roland Rubix 22-ről hajtom őket zsír új XLR-Jack kábelekkel.

Bagatel és hülyeségnek tűnik...csapj rá a tetejére. Én focal alpha 80at használtam, és volt az egyiknek kh baja. Mondjuk olyankor a magas sem úgy szólt mikor ilyen zaja volt. Rácsaptam elmúlt. Próba szerencse.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Hobkins:

Bagatel és hülyeségnek tűnik...csapj rá a tetejére. Én focal alpha 80at használtam, és volt az egyiknek kh baja. Mondjuk olyankor a magas sem úgy szólt mikor ilyen zaja volt. Rácsaptam elmúlt. Próba szerencse.

Nem nyert. Fura is lenne ha mindkettőnek függetlenül ugyanolyan mechanikai baja lenne.
Egyébként búgnak is egy kicsit a mélyek, de lehallgató pozícióból azt már nem nagyon lehet hallani.
A fehér zaj viszont "orrán száján" jön kifele. Enyhén zümmög.

Szerkesztette dx21
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta dx21:

Nem nyert. Fura is lenne ha mindkettőnek függetlenül ugyanolyan mechanikai baja lenne.
Egyébként búgnak is egy kicsit a mélyek, de lehallgató pozícióból azt már nem nagyon lehet hallani.
A fehér zaj viszont "orrán száján" jön kifele. Enyhén zümmög.

Akkor ott van valami elektronikai baja, ez fix. Érdekes, hogy mind a kettőnek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezennel szeretném megválaszolni a saját kérdésemet.

Röviden: user error.
Nem volt még studió monitorom. Tudtam hogy zajolnak az aktívak, csak azt nem hogy mennyire.
Hát ennyire. Mostmár tudom...

Azért köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én nem tudom, de mikor azt írod, hogy "orrán száján jön kifele a zaj", sztem mindenki arra következtethet, hogy kb. mint mikor a tv-n nincs adás, csak "hangyaháború" és sistereg durván hallhatóan. Na pont ilyet nem csinálhat normális st.monitor! Azzal vmi kaki van akkor!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta djuice:

Én nem tudom, de mikor azt írod, hogy "orrán száján jön kifele a zaj", sztem mindenki arra következtethet, hogy kb. mint mikor a tv-n nincs adás, csak "hangyaháború" és sistereg durván hallhatóan. Na pont ilyet nem csinálhat normális st.monitor! Azzal vmi kaki van akkor!

"kb. mint mikor a tv-n nincs adás" ez egy kiváló megfogalmazás, csak nem annyira hangos.
Örülök hogy ha a hang erejét nem is, de a hang jellegét sikerült jól érzékeltetnem.
Próbáltam a témaindító hozzászólásomban viszonylag objektíven fogalmazni a hangerővel kapcsolatban:
"A pc-m nem túl hangos, de vele összemérhető hangerőben produkálják a fenti jelenséget"
Ami igaz is.
Az én fülemnek ez már durván hallhatónak számít. Ez van.
Meglestem egy Kali LP6-ost is az üzletben. Az is csinálta, sőt még jobban.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta dx21:

Az is csinálta, sőt még jobban.

Manapság már főleg ott tart a dig. erősítő technika, hogy konkrétan 0 zaj sem lehet belőlük, nem hogy még minimális. Terhelés nélkül ui. némítanak is az elektronikák (lekapcsolják a jelutat a hangszórókról). Olyan ez mint ahogy a tv-k meg kiírják, hogy nincs jel, totál fekete képtartalomnál.

Ha van terhelés, akkor visszakapcsol az elektronika, de ott a jel/zaj viszony miatt nem szabad sisteregni, ill. elnyomja a hasznos jel a nagyon minimális zajt.

Nekem csak egy használt 40 ezer Ft-os Yamaha Pianocraft mini rendszerem van itthon most, amit használok zenéhez, tv-nézéshez, hangszerekhez, de semmi zaja sincs, viszont brutál hangos is tud lenni 60W-on. Pont minap írtam itt egy zenésznek, hogy a Nord Electrom mikor megszólal rajta, konkrétan hihető, mint ha egy akusztikus zongorát betoltak volna a szobába és sírok! :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
15 órája írta dx21:

Meglestem egy Kali LP6-ost is az üzletben. Az is csinálta, sőt még jobban.

A két említett modell között egy jelentős műszaki eltérés van:

A Focal Alpha 65 erősítő Class A/B, a Kali Audio LP-6 Class D osztályú.

Ha a Class A/B erősítő annyira zajos, mint a Class D, akkor egyszerűen rossz minőségű az erősítő.

UI: A Kali Audio második generációs monitorok új, továbbfejlesztett Class D erősítőt kaptak. Az első generációs modellekhez képest jelentősen, 12dB-vel alacsonyabb az alapzaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igaz 2 éves thread, de azért leírom.

Pontosan ugyan ez volt a problémám mikor megvettem. Mindent kipróbáltam, a hangfalnak volt egy alapzaja még ha nem is volt kábel bedugva.
Aztán egy év mlúva vettem egy Babyface PRO FS hangkártyát. Rákötöttem, és megszűnt a zaj teljesen. Ezután visszadugtam a régi setupomba (asszem egy ULTRAGAIN 8000-on keresztul ment egy RME HDPS PCE kártya), és a zaj már ott sem volt.

Egyszerűen nem értem, ahogy rádugtam a Babyface-re meggyógyította a hangfalakat örökre. Azóta sincs bajom vele...

Teljesen érthetetlen, de ez van

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...