Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

l.gyuri17

Kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, egy kicsit elvesztem a beállításoknál..... 

Adott egy M-audio Keystation pro 88

Ő hajtana mindent. A Minden itt egy Roland Fantom Xr modul és egy laptop rajta Cubase-el. 

A Fantom usb-vel csatlakozik a géphez az editor programja miatt illetve az m-audio midikábellel a fantomhoz. 

Ezenkívül az m-audio szintén usb-n csatlakozik a cubase-hoz a VST-k miatt. 

És itt a baj..... hiába állítom be külön midi csatornákra a fantomot is és a cubase-t is mégis egyszerre szól minden. 

Szerintetek hol a hiba? Így megoldható vagy kénytelen leszek hozzá venni egy midi thru boxot, amit nem szeretnék bármennyire is nem drága dolog... 

Előre is köszönöm, remélem érthetően adtam át....😊

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Szia,

Szerintem a Keystation ugyanazon a MIDI csatornán küldi ki az adatokat, úgy az USB mint az 5pin csatlakozón.

Nekem nincs Keystationön, és csak gyorsan  belelapoztam a manuálba, de ezt olvastam ki.

Nézd meg a gépek kézikönyveibek a MIDI küldést és fogadást, meg fogod találni a választ.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órával ezelőtt írta KR~:

Szia,

Szerintem a Keystation ugyanazon a MIDI csatornán küldi ki az adatokat, úgy az USB mint az 5pin csatlakozón.

Nekem nincs Keystationön, és csak gyorsan  belelapoztam a manuálba, de ezt olvastam ki.

Nézd meg a gépek kézikönyveibek a MIDI küldést és fogadást, meg fogod találni a választ.

Rendben, megvan a gépkönyv, bár angolul. Ott kezdtem, de nem jött egyértelműen a válasz szembe velem, azért köszi. Teszek még egy próbát. 

És adódik a következő kérdés ezek után: ha mégis nem tudom külön választani az usb és midikábel között, akkor csak a midi thrubox marad gondolom.....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szia,

Most látom a Keyst. manuáljában (14. old.) , hogy van egy USB-to MIDI interface mode is. Szűkszavú a gépkönyv sajnos, de úgy gondolom, ebbeb az esetben a számítógépből USB-n jövő MIDI adatokat a Keyst tovább küldi az 5pin MIDI OUT-ra.

Ha ez igaz, akkor ez egy teljesen más felállás! Ezzel próbálkoznák.

A Cubase-ben a Fantomnak szánt sávokon állítanám a kimeneti MIDI kanálisokat  (és device-nak a Keystation USB MIDI Out)

Fantomban pedig a fogadó kanálisokat.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 órája írta KR~:

Szia,

Most látom a Keyst. manuáljában (14. old.) , hogy van egy USB-to MIDI interface mode is. Szűkszavú a gépkönyv sajnos, de úgy gondolom, ebbeb az esetben a számítógépből USB-n jövő MIDI adatokat a Keyst tovább küldi az 5pin MIDI OUT-ra.

Ha ez igaz, akkor ez egy teljesen más felállás! Ezzel próbálkoznák.

A Cubase-ben a Fantomnak szánt sávokon állítanám a kimeneti MIDI kanálisokat  (és device-nak a Keystation USB MIDI Out)

Fantomban pedig a fogadó kanálisokat.

 

Na ezt megpróbálom. Most így hirtelen nem jött át ez a válasz, de megnézem így....😊 

A Cubase-al egyébként nem vezérlem a Fantomot csak szoftszintiket használok.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...