Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Gyenge láncszem


M Peti

Kérdés

Sziasztok,

egy kis segítséget, véleményt szeretnék kérni tőletek!

Minimál home stúdióban elkezdtem egy 20 éves albumunkat újrakeverni és gondoltam egy-egy ének, gitár részt cserélek. Kipróbáltam most a vásárolt mikrofont, és hát nagyon gyengének érzem az eredményt. Az ének sem jó és a gitár sem. Gagyi, gyenge, nem tudom úgy eq-zni, hogy súrolja az elfogadható szintet.

Arról szeretnék véleményt kérni tőletek, hogy mi lehet a gond.

Nyilván ezek nem csúcskategóriák. Tudom. Mégis szerintetek melyik lehet a gyenge minőség oka? Mindkettő esetleg? Vagy esetleg más lehet a baj és ezekkel elvileg kéne tudnom egy demo minőséget produkálni? Kicsit megakadtam.

A gitár és az erősítő profi cucc.

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

2020-as nálam is van, én szeretem, mert annyiért partiban van a többivel mondjuk a százezres kategóriáig. Női énekre teszteltem, mikor elmentem vele messzire felvenni egy laptoppal. Az eredmény jó lett. (Szar hangkártyával.)

A gitárláda elé tuti nem a 2020-ast tenném. Egy dinamikus jobban megfelelne a célra, erre majd adnak jobb tippet a kollégák.

A hangkártya hasonló lehet a kategóriájában a többihez képest, de azért cserélném egy teszt erejéig, már ha megoldható valakitől kölcsönbe.

Mindent egybevetve ének tekintetében a mikrofon problémát kizárnám.

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta wolf:

2020-as nálam is van, én szeretem, mert annyiért partiban van a többivel mondjuk a százezres kategóriáig. Női énekre teszteltem, mikor elmentem vele messzire felvenni egy laptoppal. Az eredmény jó lett. (Szar hangkártyával.)

A gitárláda elé tuti nem a 2020-ast tenném. Egy dinamikus jobban megfelelne a célra, erre majd adnak jobb tippet a kollégák.

A hangkártya hasonló lehet a kategóriájában a többihez képest, de azért cserélném egy teszt erejéig, már ha megoldható valakitől kölcsönbe.

Mindent egybevetve ének tekintetében a mikrofon problémát kizárnám.

Köszi a választ! Emésztgetem.

Az az érdekes, hogy full akusztikus gitárt (közepes kategória) egész élvezhetően felvettem a 2020-sal. Az elektromos gitárfelvétel nagyon játékgitár minőség lett. Kipróbáltam egy dinamikus mikrofont is az elektromos gitárra, csak az egy 20 éves nagyon alap shure-ral történt. Az sem lett jobb.

Valamiért a hangkártyát érzem gyanusnak, csak azt nem értem, hogy mi értelme van 40 eFt-ot fizetni a semmiért. Ha az a baj. De, azt sem tudom összerakni magamban, hogy 20 éve 3 eFt-os kis idétlen hangártyával is ilyen minőségben vettem fel :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha már gitár: én az egyszerűbb és olcsóbb megoldást választanám, azaz a vonal jelet venném fel. Aztán azt lehet csavargatni Guitar Rig, Overloud stb cuccokkal. Néha meglepően jó eredményeket lehet elérni, még ha nem is egy UAD OX, de azért egy jó soundba beletrafálhat az ember.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta wolf:

Ha már gitár: én az egyszerűbb és olcsóbb megoldást választanám, azaz a vonal jelet venném fel. Aztán azt lehet csavargatni Guitar Rig, Overloud stb cuccokkal. Néha meglepően jó eredményeket lehet elérni, még ha nem is egy UAD OX, de azért egy jó soundba beletrafálhat az ember.

Vonalból is próbáltam és nem. Ezért gyanakszom a hangkártyára.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Több órás mikrofonállítgatással kipróbáltam két matuzsálem, nagyon alap mikrofont:

  1. Shure BG 1.1
  2. AVL 1000

és utobbival (olcsóbbal) mondjuk a régi stúdiófelvétel 70 %-os gitárminőségét sikerült elérnem. De, ez még mindig nem az, amit megmutatnék bárkinek.

Arra gondoltam, hogy beruházok egy SM57-re, ha látjátok ti is értelmét.

Illetve olvasgattam egy picit és az merült fel, hogy kéne a mikrofon után egy előerősítő, ha jól értelmezem a dolgokat. Kell ez? Esetleg tudnátok olyat ajánlani 50 e alatt próbaképpen, ami énekre, gitárra is jó és egy demo minőséget tud elvileg (ha minden más rendben van)?

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta M Peti:

Több órás mikrofonállítgatással kipróbáltam két matuzsálem, nagyon alap mikrofont:

  1. Shure BG 1.1
  2. AVL 1000

és utobbival (olcsóbbal) mondjuk a régi stúdiófelvétel 70 %-os gitárminőségét sikerült elérnem. De, ez még mindig nem az, amit megmutatnék bárkinek.

Arra gondoltam, hogy beruházok egy SM57-re, ha látjátok ti is értelmét.

Illetve olvasgattam egy picit és az merült fel, hogy kéne a mikrofon után egy előerősítő, ha jól értelmezem a dolgokat. Kell ez? Esetleg tudnátok olyat ajánlani 50 e alatt próbaképpen, ami énekre, gitárra is jó és egy demo minőséget tud elvileg (ha minden más rendben van)?

A rendes előfok az ilyen. Teljesen felesleges 50eFt-os előfokban gondolkodni, arra ott a hangkártyáé. 
https://www.hitspace.hu/shop/ams1073dpd-1073-dpd-843#attr=

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta deneverstudio:

A rendes előfok az ilyen. Teljesen felesleges 50eFt-os előfokban gondolkodni, arra ott a hangkártyáé. 
https://www.hitspace.hu/shop/ams1073dpd-1073-dpd-843#attr=

Ezt a milliós cuccot most azt hiszem kihagyom :) 

A Komplete audio 2-mben van előerősítés? Bocsánat ha hülyéket kérdezek, de a gagyinál jobbat még sosem szerettem volna otthon felvenni.

Illetve van egy ilyenem, amiben azt írja, hogy ezt tudja (2 x XENYX Mic előerősítő) elvileg.

Tehát, akkor lehet, hogy van minimál minőségű előerősítőm?

Szerkesztette M Peti
Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 órája írta wolf:

Azt lehet tudni, hogy mivel készült az eredeti?

2006-ban történt a felvétel. Két mikrofont próbálgattunk, az egyik az SM57 volt, a másikra nem emlékszem, és arra sem, hogy melyik mellett döntöttem akkor. Most voltam épp egy hangszerboltban, érdeklődtem, hogy van-e SM57, nem volt, de valamilyen hasonló árkategóriájú JEFÉ-t ajánlott és azt mondta, hogy sokat hangosított és szerinte jobb is mint a Shure. Az az igazság, hogy én mindent elhiszek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta M Peti:

A Komplete audio 2-mben van előerősítés?

Van. XLR a mic bemenet, TRS a Line/Inst. A gyári specifikáció nagyon szűkszavú, túlságosan is. Semmi gain és torzítás info. Mindenesetre vokálon egy 2020-assal home (demo) szinten az eredménynek jónak kell lennie.

Abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a keverővel összehasonlítva azt is ki tudod próbálni, melyik a jobb (rosszabb).

1 órával ezelőtt írta M Peti:

Az az igazság, hogy én mindent elhiszek

Nem szabad. Ha ötvenezer légy azt mondja, hogy ez "szar", azt elhiheted, de ha csak kettő ólálkodik ott, legyenek kétségeid...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 09. 02. at 20:15 írta wolf:

Van. XLR a mic bemenet, TRS a Line/Inst. A gyári specifikáció nagyon szűkszavú, túlságosan is. Semmi gain és torzítás info. Mindenesetre vokálon egy 2020-assal home (demo) szinten az eredménynek jónak kell lennie.

Abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy a keverővel összehasonlítva azt is ki tudod próbálni, melyik a jobb (rosszabb).

Nem szabad. Ha ötvenezer légy azt mondja, hogy ez "szar", azt elhiheted, de ha csak kettő ólálkodik ott, legyenek kétségeid...

Szuper, akkor egyelőre nem veszem meg a milliós kütyüt :)

Tudom, hogy a kereskedők beszélnek össze-vissza, a saját cuccukat preferálják.. De, van, amikor igazat mondanak, csak nem tudjuk mikor :)Úgy érzem beruházok első körben egy SM57-re, egyesével próbálom kizárni a gyenge minőség okát.

Írtad ezt a Line/Inst dolgot. Nem tudok rajta zöldágra vergődni, pedig sokat próbáltam utána nézni. Ha bedugok pl a 2020-ast éneklés vagy akusztikus gitár felvétel céljából, vagy kombó elé tett dinamikus mikrofont, akkor Line-ra vagy Inst-ra kell kapcsolnom?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
43 perccel ezelőtt írta M Peti:

Ha bedugok pl a 2020-ast éneklés vagy akusztikus gitár felvétel céljából, vagy kombó elé tett dinamikus mikrofont, akkor Line-ra vagy Inst-ra kell kapcsolnom?

Tök mindegy.

A hangkártyádon kombinált aljzat van, tehát fogad mikrofont (XLR, azaz a 3 tűs csatlakozó) is, és vonaljelet (TRS, azaz jack csatlakozó) is. Kialakításából adódóan vagy ezt, vagy azt tudod egy időben használni. A Line/Inst a vonali bemenetre értendő, attól függően, hogy miről veszel fel, HiFi, hangszer, keverő vagy bármilyen nagyobb kimeneti szintű cuccról. A mikrofont nem érinti.

Ugyanígy fordítva igaz ez a 48V-ot illetően. Hamis biztonságérzetet ad, mert a Jack-es cuccokra nem kerül feszültség. Ha kapcsolgatod, csak a mikrofonokra megy, de ha olyan mikrofonra küldöd, ami nem igényel tápot (pl bizonyos ribbonok), annak annyi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 órája írta wolf:

Tök mindegy.

A hangkártyádon kombinált aljzat van, tehát fogad mikrofont (XLR, azaz a 3 tűs csatlakozó) is, és vonaljelet (TRS, azaz jack csatlakozó) is. Kialakításából adódóan vagy ezt, vagy azt tudod egy időben használni. A Line/Inst a vonali bemenetre értendő, attól függően, hogy miről veszel fel, HiFi, hangszer, keverő vagy bármilyen nagyobb kimeneti szintű cuccról. A mikrofont nem érinti.

Ugyanígy fordítva igaz ez a 48V-ot illetően. Hamis biztonságérzetet ad, mert a Jack-es cuccokra nem kerül feszültség. Ha kapcsolgatod, csak a mikrofonokra megy, de ha olyan mikrofonra küldöd, ami nem igényel tápot (pl bizonyos ribbonok), annak annyi.

:o Elég fontos információk. Én a 48 voltot kapcsolgattam orrba-szájba és általában csak úgy tudtam felvenni XLR-rel, ha be volt kapcsolva. Igyekszem odafigyelni erre, hogy melyik mikrofonnak kell/nem kell. Durva, hogy nettó 4-5 hónapot szinte csak az alapvető dolgokkal (főleg keverés) való ismerkedéssel töltöttem és még semmit nem tudok.

Köszönöm szépen az információkat!!!:bow:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...