Jump to content
Ménemszól.hu

Recommended Posts

1 órája írta djuice:

A konkrét százalékokra egyszer már tényleg én is nagyon kíváncsi lennék!

Ki lehet szamolni.

1 órája írta djuice:

Pl. Yamaha VL1 megvan 1994-95-ből

Ja, durva cucc.

Igazabol az az egyetlen bovitokartya, ami komolyan erdekelne a motif es-emhez (nomeg a digi I/O)... Nyilvan eselytelen a beszerzese (mindketto)

Link to comment
Share on other sites

@DutchFlowers Ezt mondjuk én se értem, hogy egy véletlen hogy lehet ennyire véletlen, hogy pont a VL1-et írtam példaként és ez rápasszolt, mindenesetre remélem összejön a biznisz... :)

Mondjuk nekem is a 9000 Pro irdatlan ára tűnt fel pár hete, hogy mitől annyi. Apámnak is van, de a minőségi felépítéséhez, meg hogy 2001 körül az is 1 misi körül ment a piacon újonnan, mára már még a lagzis cuccok közt sem egy meghatározó tényező, eljártak felette az évek. Viszont 2 PLG slot van ebben is, így értem mitől annyi ott az árcédula.

De nem ezt akarom kihozni belőle, hanem hogy elírás, nem megfelelő hirdetéscím és a jófogon máris nem találja meg aki olyat keres. Meg eleve szabadidő/sport kategóriába rakni a hangszereket a műszaki cikkek helyett, nagyon elmebeteg lehet a jófog üzemeltetője!

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ekkor: 2021. 09. 21. at 19:49 írta kib:

Ha már Nord, akkor a kedvenc példám továbbra is a Nord Drum 2 (valószínűleg azért is, mert nekem is van). Pár éve simán meg lehetett venni 80 ezer forintért (kb. 250 euró akkori árfolyamon), most meg ahogy ránéztem az árára, akkor láttam, hogy nemrégiben 700 meg 800 euróért mentek el, de volt 900-ért. Ez volt pár hete, tegnap megint ránéztem, azóta volt már, aki 1250-ért is megvette (pár nappal ezelőtt, és most is hirdetnek egyet annyiért). 5-szörös használtpiaci ár kb. 3 év alatt. És nem értem, hogy miért. Főleg úgy, hogy a Nord Drum 3P-t, ami a padokat is tartalmazza, azt nem keresik annyira, hiába újabb, modernebb, "több", feleannyiért kel el csak. És az első verzió, a sima Nord Drum is sokkal olcsóbb, bár annak az árát kissé felhúzta a 2-es sikere, pár éve még 150-200 euróért adták-vették (nagyjából annyiért, mint a 2-t annak idején), most már adnak érte 3-400-at is. Nem terveztem, hogy eladom az enyémet, pedig egy ideje már becsomagolva áll a szekrényben, de ilyen árak mellett lehet, hogy elgondolkodnék rajta. Vagy elcserélném valami szintén hájpolt cuccra :)

Ez nem hájp, csak rájönnek az emberek, hogy sok esetben a régi dolgok eredetibben szólnak mint az újak, szerethetőbb sound. Ezt csak az tudja aki már személyesen is megtapasztalta. Elmagyarázni nem lehet. Persze új dolgokban is vannak nagyon jó soundok, de ez sajnos nem mindegyik cég termékeire igaz.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...