Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Régi Korg M1, Triton, Yamaha DX, E-Mu, stb legendák felújítási tapasztalatok. Fotók.


gyogyvass

Kérdés

Sziasztok,

Ti foglalkoztok retró szinti legendák felújításával ?

 

Tudnátok nekem ajánlani (nem Amerikai) webshopot, ahonnan lehetne rendelni régi szintiekhez utángyártott, vagy éppen eredeti bontott alkatrészeket?

Eddig ezt találtam, (egy német oldalt,) ahonnan lehet rendelni Magyarországra is nyomon követhető csomagként alkatrészeket.:

synth-parts.com/en/   - Innen rendeltem már DX-21 kijelzőt, gyönyörűet. 1-hét alatt megérkezett.

De ha netalán valaki tud jobb shop-ot, az ne tartsa magában! :) Köszi előre is...

 

/// Egyszer rendeltem az USA-ból hangerő "slide poti" sapkát. Úgy érkezett meg a légpárnás borítékban, hogy ki volt szikézve a boríték alja, és a borítékban az üres szintén skiccerrel kivágott zacskó volt csupán... A jó öreg USA vám ügy intézés ügyebár... :) ///

 

M1-IMG-2225.JPG

Szerkesztette gyogyvass
precízebb fogalmazás
Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2021. 09. 24. at 21:30 írta gyogyvass:

Sziasztok,

Ti foglalkoztok retró szinti legendák felújításával ?

 

Tudnátok nekem ajánlani (nem Amerikai) webshopot, ahonnan lehetne rendelni régi szintiekhez utángyártott, vagy éppen eredeti bontott alkatrészeket?

Eddig ezt találtam, (egy német oldalt,) ahonnan lehet rendelni Magyarországra is nyomon követhető csomagként alkatrészeket.:

synth-parts.com/en/   - Innen rendeltem már DX-21 kijelzőt, gyönyörűet. 1-hét alatt megérkezett.

De ha netalán valaki tud jobb shop-ot, az ne tartsa magában! :) Köszi előre is...

 

/// Egyszer rendeltem az USA-ból hangerő "slide poti" sapkát. Úgy érkezett meg a légpárnás borítékban, hogy ki volt szikézve a boríték alja, és a borítékban az üres szintén skiccerrel kivágott zacskó volt csupán... A jó öreg USA vám ügy intézés ügyebár... :) ///

 

M1-IMG-2225.JPG

Szia !

A tolósapka biztosan embargós alkatrésznek számított. 🙂 Amúgy nem biztos, hogy az amcsik nyúlták le... 

Én eBay-en vettem már párszor alkatrészt (biz-baszt, ami lehullik magától /pl. pont a potisapka/), de vannak, akik teljes gépet bontanak és kiárusítják a mindenféle komplett paneltől kezdve a billentyűkön át a készülék házáig az egész cuccot. Érdemes keresgélni. 😉

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Félig on, mert csak optikai tunning.
Előtte, utána, körülötte jöttek, mentek a gépek, de leghűségesebb szintim már 21 éve, 2002 óta van velem. 
Korg Triton Le
Neten nem is találtam róla custom painted verziót. Szerencsére van olyan elem rajta, amin nincs semmi felirat, így megoldható volt gyorsan és fillérekből.
Költség össz: 7200Ft.
OBI lakkspray festék 1800Ft.

Reloop Knob Cap Set - Blue  5400Ft. (8db potisapka volt a szettben)

A gyári kijelzője is kék, így sztem most sokkal menőbb lett.
Az igazi az lenne, ha a gyárilag piros led mikrokapcsolók is kékek lennének . . . .  azt majd jövőre, de ha vki szintén megcsinálná a sajátján, akkor szóljon egy közös operációban benne lennék.


 

triton blue1.jpg

triton blue2.jpg

triton blue3.jpg

triton blue4.jpg

triton blue5.jpg

triton blue6.jpg

triton blue7.jpg

Szerkesztette syngular
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...