Jump to content
Ménemszól.hu

Universal Audio Volt 1/2/176/276/476


AudioWorks Hangtechnika

Recommended Posts

5 perccel ezelőtt írta idioty:

Nekem az nem egyértelmű, hogy USB2 kompatibilitást ígér, de a hátulján USB-C csatlakozó van. A dobozban adnak hozzá alapból kábeleket, vagy külön kell beszerezni a megfelelőket?

USB 2.0 az atviteli protokol, Type-C a csatlakozo. Type-C-n mehet USB 2.0 is, maximum egy Type-C->USB-A kabelt kell hozza szerezned.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 10. 06. at 18:20 írta Mangonel:

USB 2.0 az atviteli protokol, Type-C a csatlakozo. Type-C-n mehet USB 2.0 is, maximum egy Type-C->USB-A kabelt kell hozza szerezned.

Persze, ezzel tisztában vagyok. Csak a leírásokban mindenhol USB2-t emelik ki, és az eszközökön pedig USB C csatlakozó van csak. És ebből adódóan kérdezem, hogy akkor ad hozzá kábelt is alapból?

De amúgy inkább a legfontosabb, hogy mikor lesz erről teszt? :D

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 10. 06. at 18:12 írta idioty:

Nekem az nem egyértelmű, hogy USB2 kompatibilitást ígér, de a hátulján USB-C csatlakozó van. A dobozban adnak hozzá alapból kábeleket, vagy külön kell beszerezni a megfelelőket?

Már az utóbbi években megjelent összes ilyesmi hangkarin csak ilyen csatolás van, de mindegyik csatlakoztatható "mezei" USB-n is. :) Egyébként pl. a Focusrite kártyákhoz alapból USB C - USB B kábellel vannak csomagolva.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta snaper:

Jól látom, hogy nincs DSP?

A-a, nincs bizony! Azért erősíti a reklám rész inkább, hogy az emulációk áramkör alapján működnek, úgymond a valóságban. Egyébként meg teljesen jó ötlet. Fura, hogy mostmár erre harapnak az hangászok otthon. Anno 15 éve nagyjából ugyanezt csinálta a Focusrite és el van már kaszálva azóta teljesen, talán még nem tartott ott az informatika... (Liquid preamp, kompi és társai).

Link to comment
Share on other sites

55 perccel ezelőtt írta disableduser:

A-a, nincs bizony! Azért erősíti a reklám rész inkább, hogy az emulációk áramkör alapján működnek, úgymond a valóságban. Egyébként meg teljesen jó ötlet. Fura, hogy mostmár erre harapnak az hangászok otthon. Anno 15 éve nagyjából ugyanezt csinálta a Focusrite és el van már kaszálva azóta teljesen, talán még nem tartott ott az informatika... (Liquid preamp, kompi és társai).

A Liquid dolgok DSP-vel mentek convolution alapon, itt meg a 1176 analog aramkort raktak bele lebutitva, szoval total mas a ketto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 órája írta snaper:

Jól látom, hogy nincs DSP?

Kicsit olcsók volnának már akkor, ha még az is lenne. :) ::: PRICES :::

Azért sztem tök buli, hogy 100 alatt már nem csak Focust, Steinberget, Behringert meg no name bigyókat választhatunk, hanem ott az SSL, MOTU, Arturia és már az UAD is. Azt mondjuk nem értem minek kellett mindjárt 5 karcsit kihozni, meg vegyesen konzol és rack face kivitelt is, de ők tudják, mi meg örülünk. :)

 

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Mangonel:

A Liquid dolgok DSP-vel mentek convolution alapon, itt meg a 1176 analog aramkort raktak bele lebutitva, szoval total mas a ketto.

A DSP kikerülhetetlen, de én úgy tudtam abban a modellezéshez van azért analóg megoldás is. Na utána nézek majd ,hogy is volt ez akkor. Mindenesetre köszönöm a kedves kijavítást a megvilágosodáshoz!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta disableduser:

A DSP kikerülhetetlen, de én úgy tudtam abban a modellezéshez van azért analóg megoldás is. Na utána nézek majd ,hogy is volt ez akkor. Mindenesetre köszönöm a kedves kijavítást a megvilágosodáshoz!

Forditva, az "analog" aramkorok/alkatreszek altalaban kikerulhetetlenek DSP eseten (bar a Liquidnek pont van digitalis bemenete), de analoghoz nem kell DSP. Amugy az altalad emlitett Liquid nagyon erdekes cucc, igazan eloremutato volt a maga koraban es ugyanugy SHARC DSP hajtotta mint az UAD Apollo cuccokat. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Arra lennék kíváncsi, hogy elmondható-e, hogy a Volt széria minőségben ugyanaz, mint pl. az Apollo, csak DSP nélkül?
Tehát ha valaki szeretett volna mondjuk egy 4x4-es Apollót DSP nélkül, az most megkapja a 4/76-tal?
(előfokok, A/D és D/A átalakító…)
Mert ha igen, akkor - ahogy mondani szokták - valóságos lopás ennyiért megvenni. … és akkor már rendelem is … :) Márpedig az árkülönbség alapján ez rendkívül hihetetlennek tűnik… Ha pedig nagyjából (“csak”) a Focusrite / SSL / Motu szintet hozza, akkor csak egy újabb produktum, amit a “márkajelzéssel” próbálnak “ránk tukmálni”, ezért nincs értelme arra gyúrni, hogy az ember lecserélje a Focusrite,SSL, Motu, Presonus… akármi kártyáját, mert “ez UAD”!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

32 perccel ezelőtt írta djuice:

Szerintem erre 1001 tesz meg elemzés lesz hamarosan majd a neten. Sztem Silkék is rá fognak repülni ebben.

Türelem Voltot terem(?) :D

 

Azért is érdekes ez a dolog, mert ha így van, akkor bizony tele lesz a net eladó Focusrite és SSL kártyákkal, mert mindenki UAD-VOLT-ot fog venni... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 perccel ezelőtt írta AudioWorks Hangtechnika:

Nem, nincs így, mert akkor ki venné a drágább modelleket?!

A Volt széria egyszerűen a fapados UA interfész.

Őőőő... azért egy fapados légitársaságnál is ugyanolyan high-tech gépek repülnek - gondolok itt a turbinákra, elektronikára, mechanikára, stb. -, csak nincs ingyen ital meg habzsi-dőzsi... Nem az utasoknak kell kézzel "csapkodni a szárnyakkal". Tehát a lényeg az lenne, hogy ha kivonunk mindent (minden komponenst) az Apolloból, ami a VOLT-ban nincs benne (DSP... még valami?) , akkor tulajdonképpen ugyanazt kapjuk, vagy sem...  
Úgy gondolom, hogy az UAD nem engedhetné meg magának, hogy legyártson egy huszonnyolcadik Focusrite, SSL, Presonus, Motu stb. "klónt" UAD cimkével... Ha még is, akkor csalódás.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Bendi:

Úgy gondolom, hogy az UAD nem engedhetné meg magának, hogy legyártson egy huszonnyolcadik Focusrite, SSL, Presonus, Motu stb. "klónt" UAD cimkével... Ha még is, akkor csalódás

Ebben azért én is reménykedem. Ha csak a vintage featurek fogják megkülönböztetni, meg a fa oldallap, az elég gyenge húzás lenne. De tény ami tény, azért a dedikált UAD pluginokért úgy is meg fogják venni a DSP verziókat, akiknek nem pénz 3k-t kiadni. A Volt árcédulák (50-140) itt azért még kategóriájában is 3x-os értékkülönbözetet tükröz. Gondolom, akinek nem elég a 30-40 ezres Behringer, meg az 50-60 ezres Steinberg, az szívesen fog azért UAD Voltot vagy Motu M2, M4-et választani inkább kicsit drágábban is, mivel presztizs márkák. És még ott akkor a friss ropogós MiniFuse széria is. :)

 

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 órája írta Bendi:

Arra lennék kíváncsi, hogy elmondható-e, hogy a Volt széria minőségben ugyanaz, mint pl. az Apollo, csak DSP nélkül?
Tehát ha valaki szeretett volna mondjuk egy 4x4-es Apollót DSP nélkül, az most megkapja a 4/76-tal?
(előfokok, A/D és D/A átalakító…)
Mert ha igen, akkor - ahogy mondani szokták - valóságos lopás ennyiért megvenni. … és akkor már rendelem is … :) Márpedig az árkülönbség alapján ez rendkívül hihetetlennek tűnik… Ha pedig nagyjából (“csak”) a Focusrite / SSL / Motu szintet hozza, akkor csak egy újabb produktum, amit a “márkajelzéssel” próbálnak “ránk tukmálni”, ezért nincs értelme arra gyúrni, hogy az ember lecserélje a Focusrite,SSL, Motu, Presonus… akármi kártyáját, mert “ez UAD”!

Én is ebben reménykedem.

Személy szerint két okból sem vettem eddig audio interfészt az UA-tól: 1.) miután már két PCIe Octo kártyám van a gépben, tök felesleges lenne még DSP-t vennem (igaz, ott a Consol, Unison és más fícsör, de azokról lemondok, csak luxus...), és 2.) nincs a gépben Thunderbolt (vagy FW800 stb.), így használni sem tudnám, vagy az egész cájgot le kellene cserélnem.

Na de USB2 csatolón egy Apollóhoz hasonló minőségű előfok és AD/DA kombó (minden egyéb sallang nélkül, fapadosan, olcsón), az már telitalálatként érne.

Azt gyanítom, hogy a "trükk" (az olcsósítás módja) a hozzáadott analóg extrákban fog kiütközni, vagyis azok lesznek inkább gyengébbek. El tudom képzelni, hogy a beépített analóg hangszínező és a kompi olyan butított, hogy ahhoz képest a fullos Apollókban lévő DSP-plugin Unison módban végül jobb eredményt produkál.

De még az sem baj, hisz nem kell mindig használni (vagy lehet rögzíteni anélkül).

Nagyon várom, milyen képet fog majd mutatni a tesztelés.

Persze ez esetben Focusrite és társainak annyi. (Nálam itt még mindig első generációs Focusrite Scarlett van pl. és egy Echo AudioFire + E-MU stb.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Az UA nem hajlando tech speceket kiadni a cuccrol, viszont az mar most fix, hogy nem az Apollo minosegu alkatreszekkel dolgozik. Nagyon nagy a titkolozas, hogy mi van benne, de engem meglepne, ha nagyon felulmulnak a konkurenciat. Az analog resze a dolognak elvileg harom fix "preset"-el (jeluttal) dolgozik, ugyhogy nem nagyon lehet osszehasonlitani a DSP pluginnal, mert faek egyszerusegu. :)

@idioty Van benne USB-C->USB-A kabel.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Mangonel:

Az UA nem hajlando tech speceket kiadni a cuccrol, viszont az mar most fix, hogy nem az Apollo minosegu alkatreszekkel dolgozik. Nagyon nagy a titkolozas, hogy mi van benne, de engem meglepne, ha nagyon felulmulnak a konkurenciat. Az analog resze a dolognak elvileg harom fix "preset"-el (jeluttal) dolgozik, ugyhogy nem nagyon lehet osszehasonlitani a DSP pluginnal, mert faek egyszerusegu. :)

@idioty Van benne USB-C->USB-A kabel.

Igazabol ez engem nem lep meg annyira. Ha tenyleg hiteles a "vintage" meg a 76 aramkor, akkor a S/N meg THD mutatok nem mutatnanak eleg jol a mai szemnek, ugyhogy azzal promozni kar lenne... :) (a tevedes joga fenntartva)

Es igazabol felulmulni lehet a konkurenciat "alulmulassal" is. Pl az olcso focusrite-ok vegulis jo minoseguek a parameterek szerint, csak semmilyenek. A regi vasak parametereit nem nagy truvaj megugrani manapsag, meg ott van am torzitas is, meg nonlinearitas, de hat pont attol jok (vagy annak ellenere), es pont azert keresettek.

Szerkesztette DutchFlowers
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta DutchFlowers:

Es igazabol felulmulni lehet a konkurenciat "alulmulassal" is.

Én olyanra is merek gondolni pl, hogy ahogyan a MOTU az M modellekkel is már kedvezően elérhetővé tudja tenni a fejlettebb Sabre technológiáját, manapság AD/DA vonalon nem akkora kunszt jó minőséget adni olcsón. A kis kártyáknál, 100e. alatt, sztem évek óta a preampre helyezik amúgy is a marketinget mindenütt, de azért egy jól tervezett kapcsolás se rossz az egész motyó köré, amivel fel lehet jönni a konkurensek mellett. Sztem a Volt ebben mutathat majd vmit még...

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 10. 10. at 11:33 írta Bendi:

Azért is érdekes ez a dolog, mert ha így van, akkor bizony tele lesz a net eladó Focusrite és SSL kártyákkal, mert mindenki UAD-VOLT-ot fog venni... 

Nos, én egy kicsit másképp látom. Kerestem, de nem találtam egy gombot: "Monitor Mix" . Az SSL2-es kütyümön van. El sem fogom adni... Izgalmasnak tűnik azért az UAD :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...