Jump to content
Ménemszól.hu

Universal Audio Volt 1/2/176/276/476


AudioWorks Hangtechnika

Recommended Posts

1 órával ezelőtt írta bcsi:

csak az arányt nem tudom állítani...

Ugyan manualt még nem találni hozzá, de sztem úgy működhet, hogy ha a célgomb aktív, akkor a monitor poti azt a jelet szabályozza hozzá. Nem tudom pontosan, de az UAD sztem kitalálta azt rendesen nekünk rá. :)

Link to comment
Share on other sites

Azt nem szabad elfelejteni, hogy paraméterek állítása nem lehetséges ezeken a kártyákon, max kompresszor esetében a 3 előre beállított értékek. Szóval az alap paraméterek beállítása tökéletesen sikerült általános célra vagy sem. De pl. az én esetemben csak hobbi célra kell az eszköz, szóval ha AD/DA minőségben legalább annyit vagy többet hoz a konkurenciánál, akkor ilyet fogok venni, és eldönthetem, hogy használom-e a DSP-t vagy sem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 perccel ezelőtt írta idioty:

Azt nem szabad elfelejteni, hogy paraméterek állítása nem lehetséges ezeken a kártyákon

Ez jó felvetés, mert ha csak belépőnek veszik, mindenki lehet hogy nem is ért majd a paraméterekhez (pl. egy csaj énekes), ha viszont ezt részben szoktatáshoz szánja a cég egy későbbi szintlépéshez vagy csak simán presztizs cuccnak, legalább akkor is van mivel dicsekedni benne. :)

A beállítás meg felteszem ilyenformán biztos univerzális lesz az általános felhasználásokhoz, mint pl. egy EQ preset is, hogy pop, rock, classic, jazz, stb. aztán ki melyiket szereti...

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 10. 16. at 13:35 írta djuice:

ha viszont ezt részben szoktatáshoz szánja a cég egy későbbi szintlépéshez vagy csak simán presztizs cuccnak...

Na, Silk bácsi megmonnya a frankóst... chip hiány miatt "lesz Volt" :)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Úgy tűnik, hogy tisztességes iparosmunka, de semmi több. Alapvetően azt tudja (talán egy lehelletnyit jobban a többieknél?), ami ebben az árkategóriában elvárható. A hasonló árú Scarlett a szolgáltatásaival versenyezhet vele, a kisebb tudású Scarlettek meg az árukkal. Ami beleszólhat a döntésbe, az az előfok, ami (úgy tűnik a review-k alapján) a kategória élére (élmezőnyébe?) helyezi.

Valószínűleg pont azokat próbálja csábítani az UAD, akik ezen az árszinten terveznek.  Azt gondolom, hogy nem ezen fog múlni, hogy milyen lesz a "kész nóta". Értő kezekben ebből a kategóriából bármely hangkártyával "értelmes produkció" hozható ki. Ha valakinek a Focusrite, Scarlett, Motu, Presonus stb. kártyákkal "nem ment", ezzel sem fog. Akinek meg "ment", az az UAD által adott pluszt ki fogja tudni használni.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 perccel ezelőtt írta Bendi:

Alapvetően azt tudja (talán egy lehelletnyit jobban a többieknél?), ami ebben az árkategóriában elvárható.

A sima Volt 2 is, a JK táblázati összehasonlításaiban az erős középmezőny felső szegmense felé húzott, meg is lepődtem, hogy többször olyan mellett vagy alatt közvetlen, mint a Tascamok. A Preso azért jóval alattuk látszott. S ha igaz a mondás, ahogy a top ligában is, hogy 1 hajszálnyi jóság százezreket, milliókat ér, akkor itt tízezreket esetleg?

Na, az Audient, Motu azért itt is megingathatatlanul a trónon ül, e kategória értékeinél a tabellán. Szóval aki már olyat birtokol, nem kell két kézzel elhajítania feltétlenül majd egy UAD-èrt szvsz. ;)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Olvasom itt az egy vonalra húzott eszközöket. Egy SSL ua. kategória lenne hangminőségben, mint egy Scarlett? Tascam?!?! Pont nézegettem a hangeszközöket, az SSL 2+ még szimpatikus is, de a Volt sorozat piszkálja a csőrömet, hogy milyen lehet vajon. Semmi konkrétum nincs manapság egyikről sem, hogy milyen. Na jó, a marketingdumát, meg a hirtelenfórumos szöveget ismerjük... A "szolgáltatások" annyira nem érdekelnek, inkább az I/O minősége számít az én szempontomból. Kis helyen jó hang kellene. 

Van egy Motu hibridem (eladó), az igazából tök "semleges hangú" eszköz. Szól, szól, de semmi különös. Az effektkészlete szerintem tönkreveri a szoftvereseket, de nekem nincs ilyesmire szükségem. Sem a sok ki-bemenetre. Namost ahhoz képest milyen lehet egy "kisebb" Volt, vagy SSL hangja? 2 mikrofonnal, sztereóban.

Link to comment
Share on other sites

Egy SSL ua. kategória lenne hangminőségben, mint egy Scarlett? Tascam?!?!

Csodák nincsenek. Senki nem tud aranyat adni alumínium-árban. Nem fogsz Apollot kapni töredék áron. Az dönthet, hogy ugyanazon komponensekből ki milyen gondos tervezéssel, “utómunkával” mit tud kihozni.

Ha figyelmesen megnézed pl. Krause tesztjeit, akkor azt látod, hagy alapvetően mindegyik kártya nagyjából ugyanazt tudja egy árkategórián belül. Még a “leggyengébben szereplő” kártyák is “hozzák a kötelezőt”. Az a “meghallásom”, hogy a különböző tulajdonságok fontossági sorrendje és egyéni szimpátiák alapján nyugodtan választható bármelyik.

Ami még dönthet, hogy ezen tulajdonságok hogyan “összegződnek” soksávos felvételnél. (Pl. Mikrofon bemenet zajszintje…)

Ha pl. csak egy-két “külső forrás” lesz - egy ének plusz egy akusztikus gitár -, akkor szinte mindegy, hogy mennyi zajt termel a miki bemenet - ezek közül!!! -, mert mindegyik bőven hozza a szintet, minimális az eltérés. Ha sok “mikrofonos” sáv lesz, akkor már számíthat. Otthoni körülmények között szinte nem fogsz különbséget hallani az ebben a kategóriában szereplő SSL, Scarlett, Clarett, Volt, Motu, Audient között. (Nem gondolom, hogy otthon párszázezres Neumann mikikkel, milliós monitorokon, esetleg félmillás füleseken “dolgozna”, mixelne bárki. Ha meg igen, akkor meg ne ezek közül a hangkártyák közül válasszon! :)

Személyes tapasztalat: egy kész zenei alapra éneket felvéve három különböző, azonos”kategóriájú”  (“olcsó”) hangkártyával gyakorlatilag nincs füllel, otthoni eszközökkel hallható különbség. Az eszközpark nagyjából az otthoni amatőr hobbi kategória “közepe-teteje”. Audio Technica 2020 miki, AKG Q701 füles - ez még békebeli AKG!!! -, Mackie CR4 monitorok - talán ez a leggyengébb láncszem, de ezt inkább már a mixelés “véglegesítésénél” használom, ha ezen elfogadhatóan szól, akkor már demó minőségnek jó, a lényeg, a “szándék” átjön -, és a három hangkari: Scarlett 8i6 3.gen, SSL2, Audient iD14mk2. Nem gondolom, hogy otthoni hobbi körülmények között szignifikáns különbséget lehetne felmutatni a felvételek között.

Egy szó mint száz, a Volttal biztosan nem jársz rosszul, de csodát ne várj. Nagy tétben fogadnék, hogy a Motu után nem lesz wow érzés, nem lesz olyan, mintha egy Opel Corsa után egy Mazda 6-osba ülnél át. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Az erős túlzás, hogy ne hallanék különbséget. De pl. van egy régi 1212m-em is, az felvételben (vonalszinten) agyonveri hangban a motut. Régebben is mondtuk már, hogy kicsit együtt kell élni az eszközökkel, hogy rájöjjünk, milyenek valójában, ha elsőre jónak látszanak is. Gondoltam van valaki, aki tesztelte, vagy hallgatta hosszabb ideig, hogy melyik milyen. Persze, nem akarok Apollo-t 100k-s kategóriában, az butaság lenne. Nézegettem azokat is, meg az RME kis dobozkáit. Aztán lehet, hogy végül leteszek az ár/minőség viszonyos válogatásról és tényleg veszek egy drágább eszközt, ami nem kérdéses. Majd még megálmodom.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Tere:

Aztán lehet, hogy végül leteszek az ár/minőség viszonyos válogatásról és tényleg veszek egy drágább eszközt, ami nem kérdéses. Majd még megálmodom.

De konkrétan mihez kell? Mit csinálsz? Milyen zenét? Kinek?

(Amúgy a decemberi vlog bejelentkezésükben Silkék jelezték, hogy jövőre igyekeznek egy nagyon átfogó véleményezést alkotni a Voltokról. Talán február környékére ígérték...)

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta djuice:

De konkrétan mihez kell? Mit csinálsz? Milyen zenét? Kinek?

Nem "csinálok" zenét.
Régebben nagyon sokat digitalizáltam, kísérleteztem is sokmindennel. De mostanság nincs rá időm. Egyszerűen csak szeretnék egy jól szóló és jól felvenni képes hangeszközt 2 fantomos mikrofonbemenettel. Ha lehet, akkor plusz mon. outtal. Esetleg még 2 mikrofonnal vennék fel különféle helyszíneken akusztikus zenét. Nem nagy igény. A Motu hibridemet szeretném leváltani valami kisebbre, mert ez kihasználatlan. Értelmetlenül ül nálam az asztalon. Vegyek egy másikat? M2-t, M4-et? Az épp elég lenne. De az SSL felcsigázott, abban AKM konverterek vannak, az előfoka tuti killer még ennyiért is -a név kötelez- , csak jó már... youtube-os videóban viszont tisztább, nyíltabb hangja volt egy M4-nek, az SSL kicsit tömzsibben szólalt meg a 4K módban, halványabb volt anélkül, de ennyi. Meg a Motu előfoka érzékenyebb. De a Voltról nem lehet tudni semmit.

Szerkesztette Tere
Link to comment
Share on other sites

48 perccel ezelőtt írta Tere:

De a Voltról nem lehet tudni semmit.

Nagyon új cucc és elmondták, hogy nem bírják a szállítási megrendeléseket teljesíteni. Ha az ár nem korlátozó tényező ezen a szinten, szerintem még vakon is bevállalható tesztre, webshop vásárlás útján úgyis visszaküldhető két héten belül, ha kiderül hogy nem oké. (De sztem Silkék úgy is le fogják hozni, hogy mit tud - pro szemmel.)

De ha komolyabb mobil cumót hajtasz, erre pl. sokan esküsznek, hogy ár/érték arányban verhetetlen minőség és nem is az SSL, UA Volt, Tascam stb. belépő ligában versenyez láthatóan sem már. :)

https://www.thomann.de/hu/rme_babyface_pro_fs.htm

Vagy ott még az Apogee is...

 

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 perccel ezelőtt írta djuice:

https://www.thomann.de/hu/rme_babyface_pro_fs.htm

Vagy ott még az Apogee is...

 

Ja, a Babyface is piszkálja a csőrömet, mert pont jó lenne. De hogy néz már ki? :) Beledugok 2 normális kábelt, aztán elveszett. RME-ből a fireface UC fizimiska tetszene, ha lenne belőle puritánabb változat. De hát nincsen.
Tudom, hogy az Apogee egy fogalom, de indokolatlanul drága.
Azon mondjuk meglepődnék, ha az UA valami használhatatlan hangú szir-szarral jönne elő még ebben a középkategóriában is.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Tere:

Egyszerűen csak szeretnék egy jól szóló és jól felvenni képes hangeszközt 2 fantomos mikrofonbemenettel. Ha lehet, akkor plusz mon. outtal.

Audient iD14mk2? Pont ezt tudja.

külön-külön kapcsolható fantom táp
két független monitor output pár
ha meg később kell még bemenet, az ADAT opt.input segít

Nem mellesleg agyba-főbe dícsérik “mérve és hallgatva” is.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 perccel ezelőtt írta Bendi:

Hát pont nem.

Az ID22 még szimpi is -lenne, ha felmenne 192kHz-ig. 

De nem ismerem, ahogy olvasom, inkább zenészeknek, keverni való felvételekhez találták ki.

Jól lejöttünk a Volt-ról, igazából az alapkérdés foglalkoztat, amire még nincsen válasz. Azt tudom, hogy "biztos jó", de hogy viszonylag milyen...?

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta Tere:

Valami nemlétező, sehonnanjött franctudja. 

Akkor te tényleg nem követted a piacot pár éve már. :) Az absolute.hu fórumon és korszakon már nem csak az idő, de a világ is tovább lépett. Az Audient egy elismert új startup márka, ha lehet ezt mondani rá. Mindenesetre amíg az olyan régi nevek feledésbe merültek, mint Echo Audio, Metric, E-mu, Emagic stb. jöttek újak, mint az Arturia is vagy az Audient.

A félvezetőipar se ott tart már, mint 20-25 éve. Szóval némileg új szelek is fújnak már egy ideje.

Talán az Audient "legnagyobb problémája" annyi, hogy a midi-vel nem foglalkoznak. Egyébként nem lehet mondani, hogy hangkártyákban vagy akár hangszerekben is, ne lenne 10x annyi választék, mint régebben. Silk pl. megfogalmazta azt is már, hogy ma ott tartunk, hogy kb. választhatsz színre is ha kell. (persze csak azért, mert x+1 talalat közül ő se ismeri a felét se már a piacnak...) :D

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta Tere:

Jól lejöttünk a Volt-ról, igazából az alapkérdés foglalkoztat, amire még nincsen válasz. Azt tudom, hogy "biztos jó", de hogy viszonylag milyen...?

Nem gondolom, hogy még a párolgóan friss Volt-ról bárki tudna neked itt relevánsan nyilatkozni már a fórumon vagy akár országosan is.

Mint mondtam, Silkék február környékén ígérték hogy tesztelik részletesen. De ha sürgős neked, nyugodtan rendeld meg webshopból, s mire megkapod, addigra talán tesztjük is lesz róla. Ha meg mégsem teljesíti az elvárásaidat, két héten belül visszaküldheted indoklás nélkül...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...