Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Roland Sp 404 mk2


cup1bence

Kérdés

A napokban vált hivatalossá a Roland lofi samplerének legújabb frissítése a 404 MK2. Youtubeot elárasztották a videók az eszközről, és azt kell mondjam, hogy engem megvett kilóra. Nem volt még Roland samplerem, de szerintem benevezek egyre!

Kommentekbe azt látni, hogy nem csak én vagyok így ezzel, sokakat meggyőzött a Roland az új kiadással! Ez abból is látszik, hogy a legnagyobb külföldi stúdió eszközöket áruló honlapok, már csak januári kiszállítással tudják az eszközt eljuttatni vevőikhez! 

Érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek a 404 mk2-ről? 

Illetve megoszthatnánk itt a magyarországi infókat az eszköz megjeleneséről stb.. 

 

Roland-SP-404-MKII-Elektronauts@1400x1050_0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Nekem kurvára bejön, pedig én Aka MPC-s vagyok(Vintage…nem a mostani szarok)

Nekem az sokkal szimpatikusabb, ahogyan a Roland hozzáállt az a SP családhoz, mint ahogyan az Akai az MPC-khez.

Itt az az érzésem van, hogy ez ugyanaz mint a 404, csak több, jobb, nagyobb, szebb, okosabb stb…

A mostani Akai MPC-k meg csak az ingyenesen is letölthető MPC Beats software vezérlővel ellátott változatai.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én is pont szemeztem ezzel, még sosem volt komolyabb sampler-em. Van egy MC-707-esem, de az olyan böhöm egy jó lofihoz, ezeknek az SP-knek meg olyan jó a stílusuk.
Van egy Pocket Operator 33-asom is, azután erős váltás lenne felfele.  :D De lehetséges, hogy tényleg annyival nem tud többet, mint a korábbi SP-404 esek, hogy megérje. Régebbit meg már 100 körül kapsz használtan, kipróbálásra.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
7 órája írta DutchFlowers:

Nekem csak egy kerdesem van a topicba vagoan: a 16bit/48kHz az miert lofi?

Amugy maga a masina nekem is jobban tetszik, mint barmelyik uj MPC, de miert mondjatok ra, hogy lofi?

48/16 az nagyon is hifi.

Üdv, 

 

Azért mondják rá szerintem, mert jellemzően lofi producerek használják, illetve az effektjeivel, olyan soundot lehet létrehozni, ami az elődeire volt jellemző, pl. Boss 202 ill. 303

 

Meg manapság az hogy #lofi, szerintem elég vonzóvá teszi a dolgokat, elég széles körben, szóval egy marketing fogás is lehet! 

Kíváncsi lennék másnak a véleményére is! 

Ui. : jó lenne, ha megérkezne már b+ 😅

 

 

 

Szerkesztette cup1bence
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 12. 13. at 13:32 írta DutchFlowers:

Nekem csak egy kerdesem van a topicba vagoan: a 16bit/48kHz az miert lofi?

Amugy maga a masina nekem is jobban tetszik, mint barmelyik uj MPC, de miert mondjatok ra, hogy lofi?

48/16 az nagyon is hifi.

Itt konkrétan én a lofi hiphop/chillhopra gondoltam, mint stílus, semmiképpen sem a sound minőségére. Lehet nem fejeztem ki magam elég konkrétan. Meg persze kicsit megtéveztő így az elnevezés.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 10. 18. at 20:26 írta cup1bence:

A napokban vált hivatalossá a Roland lofi samplerének legújabb frissítése a 404 MK2. Youtubeot elárasztották a videók az eszközről, és azt kell mondjam, hogy engem megvett kilóra. Nem volt még Roland samplerem, de szerintem benevezek egyre!

Kommentekbe azt látni, hogy nem csak én vagyok így ezzel, sokakat meggyőzött a Roland az új kiadással! Ez abból is látszik, hogy a legnagyobb külföldi stúdió eszközöket áruló honlapok, már csak januári kiszállítással tudják az eszközt eljuttatni vevőikhez! 

Érdekelne, hogy nektek mi a véleményetek a 404 mk2-ről? 

Illetve megoszthatnánk itt a magyarországi infókat az eszköz megjeleneséről stb.. 

 

Roland-SP-404-MKII-Elektronauts@1400x1050_0.jpeg

Október végén rendeltem belőle a hangszerplázától, decemberben a 11. voltam az online sorban, azóta most a nyolcadik lettem így áprilisban. Ebből kb kisilabizálhatjátok mikor tudtok itthon házzájutni ha még nem rendeltetek...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 04. 11. at 23:24 írta danisakura:

Október végén rendeltem belőle a hangszerplázától, decemberben a 11. voltam az online sorban, azóta most a nyolcadik lettem így áprilisban. Ebből kb kisilabizálhatjátok mikor tudtok itthon házzájutni ha még nem rendeltetek...

Én is októberben rendeltem tőlük, azóta sem jött meg! 

 

Februárban sikerült egyet vadászni egy német üzletből, ami 3 nap alatt megjött! ✌️

Érdemes külföldi oldalakat lesni, van itt-ott 1-2 darab! 

Üdv! 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jó régi a thread, de azért beböfögök én is egy kicsit: 

Eléggé tetszett a doboz, mikor pár hónapja láttam hogy kijött, de kifejezetten hiányoltam belőle a rendes stepszekit, főleg, ha már van is hozzá 16 pad, szerintem eléggé adja magát. Nem lehettem egyedül ezzel a gondolattal, mert a pár napja kijött 2.0 update-tel került is bele egy rendes stepszeki, meg is húztam a ravaszt különösebb hezitálás nélkül :D Volt már több sp-m is, egy 404A amit eladtam, meg most egy SX és egy 202, mindegyiket nagyon szeretem, bár sok értelmeset nem sikerült velük csinálnom, a vakon editálás és a szekibe élőben pötyögés elég sokszor felbaszott, de az embertelen sample idő és a fasza effektek miatt így is sikerült jókat mókázni a 404-el, remélem az MKII-t kicsit komolyabban is ki tudom majd használni. 

Ami az aktuális elérhetőséget illeti, én múlt vasárnap rendeltem meg a hangszerpláza webshopjából, hétfőn már mehettem is érte.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2022. 07. 14. at 13:08 írta kezdemfeladni:

Jó régi a thread, de azért beböfögök én is egy kicsit: 

Eléggé tetszett a doboz, mikor pár hónapja láttam hogy kijött, de kifejezetten hiányoltam belőle a rendes stepszekit, főleg, ha már van is hozzá 16 pad, szerintem eléggé adja magát. Nem lehettem egyedül ezzel a gondolattal, mert a pár napja kijött 2.0 update-tel került is bele egy rendes stepszeki, meg is húztam a ravaszt különösebb hezitálás nélkül :D Volt már több sp-m is, egy 404A amit eladtam, meg most egy SX és egy 202, mindegyiket nagyon szeretem, bár sok értelmeset nem sikerült velük csinálnom, a vakon editálás és a szekibe élőben pötyögés elég sokszor felbaszott, de az embertelen sample idő és a fasza effektek miatt így is sikerült jókat mókázni a 404-el, remélem az MKII-t kicsit komolyabban is ki tudom majd használni. 

Ami az aktuális elérhetőséget illeti, én múlt vasárnap rendeltem meg a hangszerpláza webshopjából, hétfőn már mehettem is érte.

Szerintem jó kis gép lett! 

Én, mint sp szűz, egyből ráéreztem, mit hogyan, merre kell csinálni.... Nagyon kis intuitív eszköz, tiszta fun! 

Ennek ellenére kompromisszumos eléggé, de samplingre, dobloopokra, sztem tökéletes! 👌

Te hogyan velekedsz erről? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...