Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől jó Macen dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Mac-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Windows-osban is.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
31 perccel ezelőtt írta idioty:

Én sem szeretem ezeket a vitákat. De amúgy @Bendivel értek egyet. Mármint abból a szempontból, hogy akinek nem kell, az ne vegye meg. "Pl nehogymár azért vegyünk Mac Pro-t, mert kivagyok én, ha nem a legjobbat használom?". Ez az ár arról szól, ha valakinek tényleg szükséges egy ilyen gép, akkor kifizeti. Ha nem szükséges (mint ahogy nekem sem), akkor más konfigot néz. Hozzáteszem, hogy szerintem is k..va drágák lettek a macek, ettől függetlenül mikor odafogok kerülni, hogy vennem kell egyet, akkor megfogom venni, akármennyi is. Az árhoz még annyit hozzátennék, hogy egyébként igazából nem lettek drágábbak a macek csak nekünk. Ugyanis több, mint 12 évvel ezelőtt 2000$-os (fehér) Macbook-ot vettem. Ma ennyiért már Macbook Pro-t kap az ember. Igaz, hogy nekünk kétszer annyiba kerül, de amerikai dollárban mérve még csökkent is az áruk, nemhogy még nőtt volna. Csak mi szívjuk meg az áfa és artisjus és ilyen-olyan árfolyam ingadozások miatt.

Eszemben sincs bármit szólni a mac ellen. Szép is, jó is, az sem zavar, hogy drága. Ha valakinek pont erre van szüksége, Isten ments, hogy lebeszéljem róla. Én is vettem, mert kellett, és nem bántam meg. Teljesen rendben van, de őszintén szólva nekem nem ad semmi pluszt a "felár"-ért. Ha meg tudtam volna oldani nélküle, más alternatívát kerestem volna, pusztán az ára miatt. Régen sokkal több esetben fordult elő a "nincs alternatíva", és szerintem innen maradt a beidegződés, hogy mac-et kell venni, ha "profi" vagy... nem beszélve az oprendszerről, ami tényleg messze verte mondjuk a windowst. De azért változott kicsit a helyzet....csakhát a felhasználók nehezen felejtenek :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2019. 06. 25. at 20:02 írta Bendi:

a Windows azoknak való, akik vágynak a napi szintű küzdelemre hardware és software fronton, és élvezik, hogy "az informatika" a napi szintű kihívást jelenti.

 

Ekkor: 2019. 06. 25. at 20:56 írta mohawk:

win10 óta semmilyen ok nincs a váltásra. Nulla hibát sikerült generálnom, amióta kijött....persze biztos, csak szerencsés vagyok, de akkor is jelent valamit ez a szám.

Nem akarok okoskodni, de én a fenti beszélgetésből csak ennyit értek, mindenféle hardveres szemponttól eltekintve. Mohawk, neked biztosan szerencséd van, vagy jó IT szakember vagy, de nekem a WIN10 még egy összefüggő hétig nem ment zökkenőmentesen. Nem vagyok IT-s, én egy totál átlag felhasználó vagyok... annyit szeretnék a WIN10-től, hogy a gagyi, ingyenes Cubase AI-m menjen és lássa a sz.ros KORG vagy YAMAHA hangszeremet. De nem megy, ennyit sem tud megugrani a WIN10. Egyik este elérem hogy mindenki lát mindenkit és működik, aztán másnap megint nem megy. Zenélés helyett órákat szívok és úgy fejezem be a napot hogy nem születik megoldás. Tudom, felhasználói hiba... de miért kéne mindenkinek profi IT-snak lennie ahhoz hogy a WIN10-en megnyomjon egy bekapcs gombot és elindítsa a CUBASE ikont?

Írom ezt úgy, hogy csak Windows-os PC-m van és minden nap páros lábbal ugrálnék rajta, vagy bézbózütővel símogatnám, és nemcsak zenei elvárások során, de néha alap dolgokban, például egy kép megjelenítésére vagy mobil telefon felismerésére is perceket kell várni, ha egyáltalán sikerül neki. Tudom, ez is felhasználói hiba, csak azt nem értem mé?

Szóval a szememben a Windows egy önként vállalt saját magunk napi szintű sz.patása. De mondom, nincs MAC Pro-m, nem tudom megfizetni, így jobb híjján teljesen iPad-re költöztem a zeneírással. A Windowsos gépem meg egy xszázezres szövegszerkesztő, meg ímmelámmal lehet vele futtatni a Windows Commandert a nyaralásos fotók lementésére... amíg el nem száll a winyóm, mert már így is jártam.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

 

Nem akarok okoskodni, de én a fenti beszélgetésből csak ennyit értek, mindenféle hardveres szemponttól eltekintve. Mohawk, neked biztosan szerencséd van, vagy jó IT szakember vagy, de nekem a WIN10 még egy összefüggő hétig nem ment zökkenőmentesen. Nem vagyok IT-s, én egy totál átlag felhasználó vagyok... annyit szeretnék a WIN10-től, hogy a gagyi, ingyenes Cubase AI-m menjen és lássa a sz.ros KORG vagy YAMAHA hangszeremet. De nem megy, ennyit sem tud megugrani a WIN10. Egyik este elérem hogy mindenki lát mindenkit és működik, aztán másnap megint nem megy. Zenélés helyett órákat szívok és úgy fejezem be a napot hogy nem születik megoldás. Tudom, felhasználói hiba... de miért kéne mindenkinek profi IT-snak lennie azon hogy a WIN10-en megnyomjon egy bekapcs gombot és elindítsa a CUBASE ikont?

Írom ezt úgy, hogy csak Windows-os PC-m van és minden nap páros lábbal ugrálnék rajta, vagy bézbózütővel símogatnám, és nemcsak zenei elvárások során, de néha alap dolgokban, például egy kép megjelenítésére vagy mobil telefon felismerésére is perceket kell várni, ha egyáltalán sikerül neki. Tudom, ez is felhasználói hiba, csak azt nem értem mé?

Szóval a szememben a Windows egy önként vállalt saját magunk napi szintű sz.patása. De mondom, nincs MAC Pro-m, nem tudom megfizetni, így jobb híjján teljesen iPad-re költöztem a zeneírással. A Windowsos gépem meg egy xszázezres szövegszerkesztő, meg ímmelámmal lehet vele futtatni a Windows Commandert a nyaralásos fotók lementésére... amíg el nem száll a winyóm, mert már így is jártam.

Na jó, az mindenképp a mac mellett szól, hogy tudod, mit veszel....adott a hardver-környezet, adott a rá optimalizált oprendszer, Windowst meg olyan vasra tesznek, amilyenre akarnak, oszt' vagy működik vagy nem. A végeredmény lehet akár egy rakás szar is, de azért normálisabb gyártók valamennyire odafigyelnek erre. De most, hogy így belegondoltam, találkoztam win10 fagyással... akartam egy olcsó win10-es tabletet, hogy teszteljek ezt-azt rajta, úgyhogy beruháztam egy nulla forintos noname példányba. Atom procival, egy giga rammal. win10 Home-mal jött. Na azt azért ki tudom akasztani, ha olyanom van :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 perccel ezelőtt írta mohawk:

úgyhogy beruháztam egy nulla forintos noname példányba.

Egy nulla forintos, kalandvágyból beszerzett géptől oké. ;)

De egy közel 200 ezres DELL géptől nem ezt vártam. Persze nem fél millás gépet vettem, ennyit tudtam rá szánni és azt gondoltam, hogy pár feladatot azért lehet rá bízni.

Az XP utolsó éveiben 25 ezer forintokért vettem a helyi PC bontóban nagyvállalatokból leselejtezett oprendszer nélküli PC-ket. Nem értek hozzá, így halvány lila gőzöm sem volt arról hogy milyen hardver van bennük... ha tételesen felsorolták volna egy papíron és rákerestem volna a neten, akkor sem értettem volna egy kukkot abból amit olvasok. Csak elővettem az XP telepítőlemezemet, feltoltam, aztán feltelepítettem az ESI U24XL külső hangkártyámat, meg a szükséges zeneszerző és videó vágó progit és hatszázszor hatékonyabb voltam mint most a 200 ezres géppel és a legál WIN10-el.

Sőt, a 200 ezres gépemmel nem készült két év alatt egyetlen zene és egyetlen videó sem. A videóimat konkrétan iPhone 6S-el vágom, mert röccenés-mentesen vág HD videót, míg a winfosnak még a lejátszásába is beletörik a foga, nemhogy vágni. Tudom ez is felhasználói hiba, de akkor XP-n miért nem voltam hibás?

Ja igen a WIN10-en a múlt héten mindenkinek elszállt a KORG hangszere aki engedte felkúszni a WIN10 májusi frissítését. Miután frissült a win, a KORG közleménybe adta, hogy senki ne frissítse a win10-et, mert a májusi frissítéssel nem működik a KORG driverük. Kösz.

Valaki csinált egy videót, hogy a registry editálásával hogyan lehet helyrehozni a hibát. Lépésről lépésre végigcsináltam, pont úgy nézett ki a képernyőm mint a yt videón, majd újraindítás után pont lesz.rta a win amit addig csináltam és mindent visszaírt a szar helyre. Nyilván nem működik. Persze ez is felhasználói hiba, de mennyire életszerű hogy egy átlag felhasználó registry-t editáljon hogy működjön a gépe?

Bármilyen fórumon bármennyiszer le tudom anyázni a windowst... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
9 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Egy nulla forintos, kalandvágyból beszerzett géptől oké. ;)

De egy közel 200 ezres DELL géptől nem ezt vártam. Persze nem fél millás gépet vettem, ennyit tudtam rá szánni és azt gondoltam, hogy pár feladatot azért lehet rá bízni.

Az XP utolsó éveiben 25 ezer forintokért vettem a helyi PC bontóban nagyvállalatokból leselejtezett oprendszer nélküli PC-ket. Nem értek hozzá, így halvány lila gőzöm sem volt arról hogy milyen hardver van bennük... ha tételesen felsorolták volna egy papíron és rákerestem volna a neten, akkor sem értettem volna egy kukkot abból amit olvasok. Csak elővettem az XP telepítőlemezemet, feltoltam, aztán feltelepítettem az ESI U24XL külső hangkártyámat, meg a szükséges zeneszerző és videó vágó progit és hatszázszor hatékonyabb voltam mint most a 200 ezres géppel és a legál WIN10-el.

Sőt, a 200 ezres gépemmel nem készült két év alatt egyetlen zene és egyetlen videó sem. A videóimat konkrétan iPhone 6S-el vágom, mert röccenés-mentesen vág HD videót, míg a winfosnak még a lejátszásába is beletörik a foga, nemhogy vágni. Tudom ez is felhasználói hiba, de akkor XP-n miért nem voltam hibás?

Ja igen a WIN10-en a múlt héten mindenkinek elszállt a KORG hangszere aki engedte felkúszni a WIN10 májusi frissítését. Miután frissült a win, a KORG közleménybe adta, hogy senki ne frissítse a win10-et, mert a májusi frissítéssel nem működik a KORG driverük. Kösz.

Valaki csinált egy videót, hogy a registry editálásával hogyan lehet helyrehozni a hibát. Lépésről lépésre végigcsináltam, pont úgy nézett ki a képernyőm mint a yt videón, majd újraindítás után pont lesz.rta a win amit addig csináltam és mindent visszaírt a szar helyre. Nyilván nem működik. Persze ez is felhasználói hiba, de mennyire életszerű hogy egy átlag felhasználó registry-t editáljon hogy működjön a gépe?

Bármilyen fórumon bármennyiszer le tudom anyázni a windowst... :)

Ahogy olvasom, ott valami komolyabb gond van, mint, hogy "szar a vindóz".  Abba nem mernék belemenni, hogy felhasználói hiba vagy sem :D De abban teljesen egyetértünk, hogy egy átlag felhasználó azt várja, hogy bekapcsolja a gépet és az megy. Én is így vagyok vele. Bár nem félek registry-ben turkálni, elvárom, hogy ne kelljen, és win10 esetében még nem is tettem. Utoljára XP-n fordult elő. Pedig pár hete például kitaláltam, hogy egy elfekvő notebookomból (tíz éves HP, első generációs i5 proci), hangkártyámból (nyolc éves M-audio C600) és billentyűmből (12 éves e-mu xboard) csinálok egy kizárólag vsti-ket futtató kis cuccot prüntyögni. Win10 fel, driverek letölt, driverek fel, hangkari bedug, billentyű bedug és megy. Pedig az xboardhoz nincs is win10 driver, egy régebbit erőszakoltam rá. Lehet, tényleg csak mázlista vagyok win10 ügyben :D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta mohawk:

de mi köze ennek, ahhoz, hogy a mac drága?

A mac drága, ha csak az árcimkét nézed.

A mac nem drága, ha azt nézed, hogy mennyire stabil, időtálló, "küzdelem-mentes" a munka vele. És igen, a nagygépes tapasztalat azért releváns, mert aki csak windowson dolgozott/"ügyködött" egész életében, az azt hiszi, hogy ez az IT, ilyen küzdelmes, bonyolult, frusztráló.

Pedig NEM. A komoly rendszerekkel az ember meglátja, hogy lehet ezt "unalmasan", bombabiztosan is csinálni. Ennyi. A MacOS/OSX (nem feltétlenül a .0-s verziókkal, de az erőltetett évenkénti új OS-t is magunknak köszönhetjük, ostoba felhasználók, akik belehajszolják a szoftverfejlesztőket a mindig újabb és újabb - alapvetően tök felesleges - "fejlesztésekbe"), szóval a MacOS/OSX stabilitása számomra a legfontosabb. És azért ebben köröket ver a Windowsra. Persze, mondják, hogy "de a 10-es már ilyen meg olyan, meg szuper, meg már sokkal jobb..." Minél? A WinME-nél? Vicc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta Bendi:

A mac drága, ha csak az árcimkét nézed.

A mac nem drága, ha azt nézed, hogy mennyire stabil, időtálló, "küzdelem-mentes" a munka vele. És igen, a nagygépes tapasztalat azért releváns, mert aki csak windowson dolgozott/"ügyködött" egész életében, az azt hiszi, hogy ez az IT, ilyen küzdelmes, bonyolult, frusztráló.

Pedig NEM. A komoly rendszerekkel az ember meglátja, hogy lehet ezt "unalmasan", bombabiztosan is csinálni. Ennyi. A MacOS/OSX (nem feltétlenül a .0-s verziókkal, de az erőltetett évenkénti új OS-t is magunknak köszönhetjük, ostoba felhasználók, akik belehajszolják a szoftverfejlesztőket a mindig újabb és újabb - alapvetően tök felesleges - "fejlesztésekbe"), szóval a MacOS/OSX stabilitása számomra a legfontosabb. És azért ebben köröket ver a Windowsra. Persze, mondják, hogy "de a 10-es már ilyen meg olyan, meg szuper, meg már sokkal jobb..." Minél? A WinME-nél? Vicc.

Jóvan... nem szeretném, hogy nagyon felhúzd magad. Nekem nem ér annyit az egész., Leírtam a véleményem és tapasztalataimat, oszt csá'.

További boldog mac-használatot kívánok, én meg élem tovább a szánalmas, nevetséges, küzdelmes kis életemet a windózzal....és mindenki happy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
23 órája írta mohawk:

Jóvan... nem szeretném, hogy nagyon felhúzd magad

Szó nincs róla, hogy felhúztam volna magam! :)

Csak elképesztő, hogy tízből kilenc "önjelölt mindentudó" úgy "ekézi" a Mac / Apple dolgokat, hogy maximum hallott olyanról, aki már látott olyat, aki ismer valakit, aki fényképen látott már egy Macet, iPhone-t... stb. Mert ő aztán ez alapján mindent (is) tud az egész Mac/Apple "történetről", neki senki ne okoskodjon... A sok "hülye agymosott Apple fun birka" meg jobban hisz a saját szemének, mint neki; ez vérlázító! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta Bendi:

Szó nincs róla, hogy felhúztam volna magam! :)

Csak elképesztő, hogy tízből kilenc "önjelölt mindentudó" úgy "ekézi" a Mac / Apple dolgokat, hogy maximum hallott olyanról, aki már látott olyat, aki ismer valakit, aki fényképen látott már egy Macet, iPhone-t... stb. Mert ő aztán ez alapján mindent (is) tud az egész Mac/Apple "történetről", neki senki ne okoskodjon... A sok "hülye agymosott Apple fun birka" meg jobban hisz a saját szemének, mint neki; ez vérlázító! :D

Ha olvastad (megértetted) volna, amiket írtam, akkor látnod kéne, hogy csak jót gondolok a mac-ről, melóm miatt magam is alkalmi mac-es vagyok, csak szimplán eszemben sincs váltani. Egyedül az árát kérdőjeleztem meg. Egyetlen degradáló jelzőt nem írtam sem a hardverre, sem a szoftverre, sem a felhasználóira. Ellentétben veled, aki (ahogy nagyon helyesen fogalmaztál) a "hülye agymosott apple fun birka" (egyébként helyesen "fan") mintapéldányaként fikázod, ami nem mac és nem mac felhasználó. Pedig tök jól el lehet cseverészni az ügyről, kimeríthetetlen vitatéma :D De ilyen hozzáállású arcokkal minek vitázzon az ember? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta mohawk:

Ha olvastad (megértetted) volna, amiket írtam, akkor látnod kéne, hogy csak jót gondolok a mac-ről, melóm miatt magam is alkalmi mac-es vagyok, csak szimplán eszemben sincs váltani. Egyedül az árát kérdőjeleztem meg. Egyetlen degradáló jelzőt nem írtam sem a hardverre, sem a szoftverre, sem a felhasználóira. Ellentétben veled, aki (ahogy nagyon helyesen fogalmaztál) a "hülye agymosott apple fun birka" (egyébként helyesen "fan") mintapéldányaként fikázod, ami nem mac és nem mac felhasználó. Pedig tök jól el lehet cseverészni az ügyről, kimeríthetetlen vitatéma :D De ilyen hozzáállású arcokkal minek vitázzon az ember? 

Szerintem ezt nem neked címezte @Bendi, hanem csak úgy általánosságban érthette. Legalábbis nekem ez jött le belőle.

Ekkor: 2019. 06. 26. at 8:05 írta Bendi:

Pedig NEM. A komoly rendszerekkel az ember meglátja, hogy lehet ezt "unalmasan", bombabiztosan is csinálni.

Ezzel azért nagyon vitáznék. Nagyon! Mert sokan jönnek a nagy szakik, hogy több száz gépet üzemeltetnek egyszerre és náluk nincsenek ilyen problémák, stb... Ami igaz is lehet, de

1. Azt hogy ezt elérjék, nem kis munka összerakni a rendszert, egy hálózatba és egy felügyeleti rendszer alá bevonni mindent.

2. Vállalati környezetben nem össze-vissza telepítget az ember, mint otthon, hanem csak a vállalat által nyújtott szoftvereket, termékeket. Azaz nincs rendszergazda joguk az embereknek, hogy szétbarmolhassák a gépeiket. Valamint előre letesztelt szofveterket adnak át a felhasználóknak.

3. Vállalati környezetben minden dolgozó egy előre előkészített gépet kap, amin már jó eséllyel ki vannak javítva a lehetséges ismert hibák és a felhasználónak csak használni a kell.

Szóval lehet, hogy a végén azt mondani, hogy a vállalati környezetben üzemeltetetett gépekkel sosincs baj, de ez nem csak úgy a semmiből jön.

Ráadásul vállalati környezetben nem úgy van, hogy kijön egy Windows feature frissítés és nosza tegyük fel akármi lesz, hanem egy-egy komolyabb vizsgálat előzi meg, amivel szimulálják a vállalati környezetben előfordulható konfigurációkat, hogy melyik számítógépen milyen szoftver van telepítve és a frissítés után minden működik-e rendeltetés szerűen. Ha nem, akkor megoldják és már kész megoldással frissítenek.

 

Bocs a nagyon offért, de ez már nem az első fórum, ahol azzal jön néhány felhasználó, hogy több száz parkos gép üzemeltetésnél soha nincs semmi gond és mindezt úgy, hogy semmi erőfeszítésükbe sem telik így üzemeltetni.
Ott is van bőven gond és hiba, de nagyon sok hibát megelőz a megfelelő előkészítés és a jól kialakított környezet.
(Aztán ott is előfordulnak hardver hibák, amik menet közben furcsaságokat okoznak és nem értik, hogy miért csinál ilyet egy gép a több százból...)

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

  • 0
59 perccel ezelőtt írta idioty:

Szerintem ezt nem neked címezte @Bendi, hanem csak úgy általánosságban érthette. Legalábbis nekem ez jött le belőle.

Ezzel azért nagyon vitáznék. Nagyon! Mert sokan jönnek a nagy szakik, hogy több száz gépet üzemeltetnek egyszerre és náluk nincsenek ilyen problémák, stb... Ami igaz is lehet, de

1. Azt hogy ezt elérjék, nem kis munka összerakni a rendszert, egy hálózatba és egy felügyeleti rendszer alá bevonni mindent.

2. Vállalati környezetben nem össze-vissza telepítget az ember, mint otthon, hanem csak a vállalat által nyújtott szoftvereket, termékeket. Azaz nincs rendszergazda joguk az embereknek, hogy szétbarmolhassák a gépeiket. Valamint előre letesztelt szofveterket adnak át a felhasználóknak.

3. Vállalati környezetben minden dolgozó egy előre előkészített gépet kap, amin már jó eséllyel ki vannak javítva a lehetséges ismert hibák és a felhasználónak csak használni a kell.

Szóval lehet, hogy a végén azt mondani, hogy a vállalati környezetben üzemeltetetett gépekkel sosincs baj, de ez nem csak úgy a semmiből jön.

Ráadásul vállalati környezetben nem úgy van, hogy kijön egy Windows feature frissítés és nosza tegyük fel akármi lesz, hanem egy-egy komolyabb vizsgálat előzi meg, amivel szimulálják a vállalati környezetben előfordulható konfigurációkat, hogy melyik számítógépen milyen szoftver van telepítve és a frissítés után minden működik-e rendeltetés szerűen. Ha nem, akkor megoldják és már kész megoldással frissítenek.

 

Bocs a nagyon offért, de ez már nem az első fórum, ahol azzal jön néhány felhasználó, hogy több száz parkos gép üzemeltetésnél soha nincs semmi gond és mindezt úgy, hogy semmi erőfeszítésükbe sem telik így üzemeltetni.
Ott is van bőven gond és hiba, de nagyon sok hibát megelőz a megfelelő előkészítés és a jól kialakított környezet.
(Aztán ott is előfordulnak hardver hibák, amik menet közben furcsaságokat okoznak és nem értik, hogy miért csinál ilyet egy gép a több százból...)

Lehet, hogy nem nekem címezte, de ettől még tök úgy viselkedik, ahogy leírtam :D

A nagy rendszereket meg nem is értem, minek kellett felhozni. Egyrészt abszolut nem jellemző, hogy ezek mac-re épülnének, másrészt oprendszertől függetlenül tele van frusztrációval és szopással az ilyen rendszerek üzemeltetése :D 

Azt meg szerintem minden számítógép felhasználó hamar megtanulja a saját kárán, hogy sosem lehet tudni, mi történik egy frissítés után, úgyhogy nem frissítgetünk ész nélkül, főleg nem éles rendszeren.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta mohawk:

Ha olvastad (megértetted) volna, amiket írtam, akkor látnod kéne, hogy csak jót gondolok a mac-ről, melóm miatt magam is alkalmi mac-es vagyok, csak szimplán eszemben sincs váltani. Egyedül az árát kérdőjeleztem meg. Egyetlen degradáló jelzőt nem írtam sem a hardverre, sem a szoftverre, sem a felhasználóira. Ellentétben veled, aki (ahogy nagyon helyesen fogalmaztál) a "hülye agymosott apple fun birka" (egyébként helyesen "fan") mintapéldányaként fikázod, ami nem mac és nem mac felhasználó. Pedig tök jól el lehet cseverészni az ügyről, kimeríthetetlen vitatéma :D De ilyen hozzáállású arcokkal minek vitázzon az ember? 

1. Valóban nem Neked szántam. Ja, és nem fikázom, ami nem Mac, sőt, éppen ellenkezőleg: Aquarius volt az, aki - egészen bizonyosan nulla maces tapasztalattal - azonnal kinyilatkoztatta sarkos, lesajnáló, fikázó véleményét. Ez volt az egyetlen hozzászólása a témához. Vele egyeztess! ;)

2. Igen, fan. (Dobjatok a mókusok elé...)

3. A "komoly, nagy rendszereket" azért hoztam be a képbe, mert azok - a windows életútjával ellentétben - nem "bohóckodásra" születtek, nem "játszásiból" készültek, hanem olyan - 24/7/365 üzembiztonságú - rendszereket kell a feladatok "alá" tenni, amit ezek a rendszerek tudnak nyújtani. Mutasson bárki olyan bankot, biztosítót, ahol a számlavezető rendszer nem valamilyen Unixon üzemel. És azért azt is lássuk, hogy a "jól összelőtt rendszerek" alapja az az op.rendszer és vas, amivel lehet "jól összelőni" ilyen rendszereket. Érdekes, hogy ha egy banki rendszer valamiért leáll akár csak egy órára, az azonnal hír. Igen, pont azért, mert az egy egészen ritka esemény. ( 5 évben egyszer fordul elő esetleg...)

A MacPRO vasban elképesztően erős. Ezt meg kell fizetni. Miért is ugrik minden "nagytudású", és rögtön nyomja a megfellebezhetetlen, minden mást negligáló ítéletét, hogy drága? B.ki, egy Ferrari is drága! És még a mélyhűtőt sem lehet vele elhozni a Média Marktból!! :D Szar! NA!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
20 perccel ezelőtt írta Bendi:

1. Valóban nem Neked szántam. Ja, és nem fikázom, ami nem Mac, sőt, éppen ellenkezőleg: Aquarius volt az, aki - egészen bizonyosan nulla maces tapasztalattal - azonnal kinyilatkoztatta sarkos, lesajnáló, fikázó véleményét. Ez volt az egyetlen hozzászólása a témához. Vele egyeztess! ;)

2. Igen, fan. (Dobjatok a mókusok elé...)

3. A "komoly, nagy rendszereket" azért hoztam be a képbe, mert azok - a windows életútjával ellentétben - nem "bohóckodásra" születtek, nem "játszásiból" készültek, hanem olyan - 24/7/365 üzembiztonságú - rendszereket kell a feladatok "alá" tenni, amit ezek a rendszerek tudnak nyújtani. Mutasson bárki olyan bankot, biztosítót, ahol a számlavezető rendszer nem valamilyen Unixon üzemel. És azért azt is lássuk, hogy a "jól összelőtt rendszerek" alapja az az op.rendszer és vas, amivel lehet "jól összelőni" ilyen rendszereket. Érdekes, hogy ha egy banki rendszer valamiért leáll akár csak egy órára, az azonnal hír. Igen, pont azért, mert az egy egészen ritka esemény. ( 5 évben egyszer fordul elő esetleg...)

A MacPRO vasban elképesztően erős. Ezt meg kell fizetni. Miért is ugrik minden "nagytudású", és rögtön nyomja a megfellebezhetetlen, minden mást negligáló ítéletét, hogy drága? B.ki, egy Ferrari is drága! És még a mélyhűtőt sem lehet vele elhozni a Média Marktból!! :D Szar! NA!

Nem fikáztál? Akkor nyílván félreértettem, a szenvedés, frudztráció, szánalmas, vicc és egyéb szavakat.

Azért volt kár felhozni, mert "komoly nagy rendszereket" gyakorlatilag nulla százalékban építenek mac-re (sokkal nagyobb arányban windózra). Vagy azért hoztad fel, mert az osx nix alapú? Oszt? Az android is az, mégsem hozod fel, hogy "komoly nagy rendszerekben" azt kéne használni. Az alap windows a végfelhasználóknak készült, mint ahogy az osx is. Nem "bohóckodásra" a windowsnak van szerverekre szánt verziója, ami ugyan a nix rendszerek számához képest hátrányban van, de osx-szel szemben abszolut előnyben. Szóval teljesen felesleges volt felhozni.

Egyébként a Ferrari tök jó példa (is meg nem is).

Jó példa, mert nyílván, ha autóversenyző vagy és versenyzésre használod, "elvileg" te vagy a célközönség, minden más esetben ésszerűségi alapon teljesen ételmezhetetlen egy Ferrari megvásárlása, mégis több nem versenyző veszi, mint versenyző.

Rossz példa, mert a Ferrari teljesen saját fejlesztés, míg a mac alkatrészeit gyakorlatilag bárki megvásárolhatja és töredékáron építhet egy, a dizájnt leszámítva, ugyanolyan gépet

Sokkal jobb lenne mondjuk egy Dacia/Renault összehasonlítás. Kulturáltabb autó egy Renault? Háppersze. Jobb ránézni/megtapogatni/beleülni? Persze, de ez már részben szubjektív, és a munka elvégzésének szempontjából semmit nem számít. Nekem spec. a Duster jobban tetszik. Captur-t vegyek vagy Duster-t háromnegyed áron? Meló szempontjából k. mindegy, egyéb szubjektív apróságok alapján nyílván nem.

A windózról meg annyit, hogy persze, volt rengeteg szopás vele... meg tipikusan minden második verzió teljesen használhatatlan (nem tudom hogy csinálják). Dehát ezért nem kell gondolkodás nélkül frissíteni semmit, pláne nem új oprendszert. Az XP környékén szoktam rá, hogy Linuxon melózok és amennyire lehet, mellőzöm a windowst. Tejesen nem tudtam, mert arra is fejlesztek. Viszont a win10 kijövetele után azon kaptam magam, hogy annyira nincs vele semmi baj, hogy nincs már linuxos gépem (a szervereken kívül). És ennyi...pusztán személyes tapasztalat. Nem akarom rátukmálni senkire. Nem állítom, hogy jobb bármi másnál, csak, hogy jelen állapotában nem is rosszabb. Remélem, nem kúrják el nagyon :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Bonjour az egy amolyan hálózati segéd szolgáltatás, aminek a segítségével a programok automatikusan fel tudják ismerni egymást, ha egy hálózaton vannak.

Pl ez alapján működik (vagy csak működött?) az iTunes ama funkciója, amikor egy házibuliban a zenét lejátszó iTunes programba mindenki el tudta küldeni a saját kívánságát és amire a legtöbben szavaztak, azt játszotta legközelebb És senkinek sem kellett semmit sem bepötyögnin ahhoz, hogy csatlakozzon a "szerverhez". Vagy valami ilyesmi volt a lényege.

Hozzátenném, hogy ez alapján bármilyen program tudott szerver-kliens kapcsolatot létesíteni, nem csak zenei programok.

Ha az a kérdés, hogy törölhető-e, akkor jó kérdés, attól függ, hogy használsz-e olyat, ami használja :D. Amúgy meg ki kell próbálni, hogy törlöd és ha valamelyik program szól, hogy az kell neki, akkor visszarakod. Csak azt nem tudom, hogy alapvetően szükséges-e az iTunes futtatásához.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az apple zeroconf megoldása. A hálózaton elérhető eszközöket/szolgáltatásokat keresi/figyeli/csatlakozik hozzájuk, meg . Elvileg arra találták ki, hogy ne kelljen manuálisan konfigurálni a hálózaton levő cuccokar, hanem amelyik eszköz támogatja, csak csatlakoztatni kell a hálózathoz oszt' látják egymást anélkül, hogy neked bármit be kéne állítgatnod.

Mac-an kikapcsolhatod, vagy le is szedheted.

Windowson is, de az itunes vonyítani fog, úgyhogy legjobb attól is megszabadulni.  Vagy ha kell az itunes és nem vagy rest, akkor megoldhatod, hogy a bonjour csak akkor induljon el, amikor az itunes 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
21 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Windózán bármilyen KORG márkájú hangszer!

Jelenleg nincs Korgom, de érdekes kérdés itt a Mitől jó Macen dolgozni? topikban. :D 

Amúgy próbáltam tegnap én is elolvasni az új win frissítés újdonságait. Kattintgattatott ide-oda, végül közölték a nagy semmit, hogy a mikrofos tiszteletben tartja a felhasználól frissítési szokásait és jogait, aztán semmit nem erőltetnek központilag ránk... MUHHHHAHAHAHAHA!!!! :lol:Pont arról híresek... (Csak közlöm, nálam ki van kapcsolva az automatikus frissítés, aztán érdekes mód mindig történik "vmi" + mikor látszólag semmi nem fut felhasználói program, érdekes mód mégis legtöbbször 100%-on pörög a cpu és már jó pár háttérszarságot kigyomláltam.) Attól függetlenül még mindig inkább winfos mint linyux!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
33 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Tegye fel a kezét, akinek a májusi WIN10 (may 1903) frissítés óta működik a Windózán bármilyen KORG márkájú hangszer!

Nincs Korgom, de a registry-ben való turkálásos megoldás mellett azt olvastam, ha leszeded a Korg driverét, lehet, hogy a windóz saját driverével menni fog valamennyire, amíg ki nem tolja magából a Korg a driver frissítést.

Egyébként lehet, hogy nem 100%-ban a microsoft a hunyó, hanem kissé a Korgnál is hanyagok, mert olvasni ilyeneket is a honlajukon: 

"We have confirmed a compatibility issue with MacOS 10.13 (High Sierra) running on Mac models released in 2014 and after. Connected USB-MIDI devices will not be recognized by MIDI application programs when the KORG USB-MIDI Driver is installed on these Mac models. "

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta djuice:

de érdekes kérdés itt a Mitől jó Macen dolgozni? topikban

Szándékos volt :) Mielőtt bármi flottul menne a gépemen mindig történik valami, ami csak megerősíti az ellenérzésemet.

 

3 órája írta djuice:

Csak közlöm, nálam ki van kapcsolva az automatikus frissítés, aztán érdekes mód mindig történik "vmi"

Detto. Vagy ha nem magától, akkor meg nyüsztet hogy frissítsem. Egyébként meg miért ne frissíthetnék, azért csinálják hogy jobb legyen... vagy mi a szösz. Én meg nem vagyok szakember, hanem egy jóhiszemű végfelhasználó. A májusi frissítést én engedtem neki hogy végigcsinálja, miért ne tettem volna??? Azt már nem tudom hogy kérdezte, vagy közölte :) Ráadásul "szűz" Windows-om van. Az első időkben a DELL gépem gyári helyreállító partíciójáról tettem újra a windows-t, ami telesza... izé szórta DELL-es segédprogramokkal, figyelő vackokkal, meg felhasználói élményt javító szirszarokkal. De aztán a szériaszámommal csináltam a Microsoft oldaláról egy tiszta rendszertelepítő lemezt és azt telepítettem fel csont nulláról. Annyit nyertem hogy pár hétig megoldódtak a teljesítménygondjaim.

 

3 órája írta mohawk:

Nincs Korgom, de a registry-ben való turkálásos megoldás

Kb. tízszer végigcsináltam lépésről-lépésre. A legjobb állapot az volt hogy az 1-es és a 10-es helyre is egyaránt beírta magát, működni egy pillanatig sem működött és egy-két restart után már az 1-es bejegyzést is kiírtotta. A KORG csak 0-9 között képes működni, ezek nálam full üresek és a telepítés során csak a 10-től fölfelé hajlandó beírni magát.

 

3 órája írta mohawk:

ha leszeded a Korg driverét, lehet, hogy a windóz saját driverével menni fog valamennyire,

Ez a "lehet" a külföldi fórumokon is egy olyan tanács hogy nesze semmi fogd meg jól, de legalább valaki megpróbált légből találgatni, mindenféle igazolt tapasztalatot mellőzve... és természetesen nem működik semennyire.

 

Amióta WIN10-em van állandóan van valami akadálya annak hogy egy jóízűt zenéljek vele. De az speciel hogy a KORG hangszeremet nem tudom használni a PC-vel, konkrétan az 1996-os PCI/F csatis KORG X5D-ém óta nem fordult elő.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta mohawk:

Egyébként lehet, hogy nem 100%-ban a microsoft a hunyó

Egy fickó mesélte, hogy jogtiszta Cubaset használ (AI9 asszem) és ezek a win frissítések bizony a telepített pluginokra is hatással vannak. Szóval a lánya régóta csak macezik és innentől fogva nagyon gondolkodik hogy nem-e kéne váltania, mivel unja 2-3 havonta a nagyobb frissítések után újrarakni a pluginjeit. Nem tudom konkrétan mit csinál, meg hogy tört dolgokat használ és azért szív ennyit, de saját tapasztalatom szerint aki 20-25 évet csak winfosott, annak keserű kenyér a macre váltás és megszokás is. Szóval amit nyer a réven, fizeti a vámon. Attól függetlenül meg a wint is meg lehet úgy szelídíteni, hogy ne legyen gond vele, de aki 10-est használ, nyilván ott torkos borzas effektus van mostanság... (bár most pont ezzel a frissítéssel állítólag a legkellemetlenebb dolgot lájtosították - nevezetesen pl. mikor mennél haza munkából és a laptopod közli hogy ne kapcsold ki, mert frissíteni akar - szóval ezt most el lehet halasztani állítólag nekünk megfelelő időpontra, viszont azt keményen be is hajtja utána a rendszer...)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Egyébként meg miért ne frissíthetnék,

...

a DELL gépem gyári helyreállító partíciójáról tettem újra a windows-t, ami telesza... izé szórta DELL-es segédprogramokkal, figyelő vackokkal, meg felhasználói élményt javító szirszarokkal

Pl. volt asszem a decemberinél, hogy jól elkakizta a rendszert sokaknál és be se bootolt! Erre jó pl. a halogattatása, hogy a hülye fejlesztők félkész marhaságaival ne szúrja mindjárt tökön magát az ember, hogy "biztos csak jobb lesz tőle". Jönnek rá persze a foltok, de komolyan, ha konkrétan láthatnánk mennyi szarból áll össze a w10 meg általában a winfos ami felesleges a user szemszögéből (pláne az említett brand gép utilitykkel!), mindenki visszaállna kb. win95-re szinte (na jó, inkább XP-re). :) 

 

13 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Ráadásul "szűz" Windows-om van.

És itt is felmerül egy kérdés! Ha évek alatt gigányi frissítést enged az ember a gépére, egy új gép vételénél vagy épp egy rendszer újratelepítésnél az a sok nagyon fontos dolog vajon akkor miért nem fontos??? Mert juszt se fog annyi frissítés rámászni már utána (kummulatíve), mint előtte v. előzővel együtt! :phew:Szóval akkor mire is jók igazából ezek a frissítések a nevezett "kritikus biztonsági rések" foltozása okán ill. mellett Mr. Gates?!?!?! :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...