Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől jó Macen dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Mac-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Windows-osban is.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

>Nekem volt iMac G5 pár évig. Szerettem, de a legjobb tulajdonsága a hordozhatósága volt. Semmivel sem volt stabilabb, mint egy jól összerakott PC.

 

 

Akkor gondolom a te Linuxos PC-d is instabil :P

Köszöni pingvinem jól van. Lehet a végén vállogatok össze magamnak egy saját rendszert, mert sok felesleget talállok ubuntuban. nem az hogy zabál hanem helyet foglal.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Köszöni pingvinem jól van. Lehet a végén vállogatok össze magamnak egy saját rendszert, mert sok felesleget talállok ubuntuban. nem az hogy zabál hanem helyet foglal.

Ajánlom az msdos-t,az nem foglal sok helyet:) De tényleg, 1x ezer ft egy 500gb-os vinyó, nekem az audiós gépen egy 40gb-os ssd-n elfér minden (win7x64, cubase7, uad,stb...)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cakunpak nekem Windowsos programokkal+ egy jól bekonfigurált rendszerrel eddig 8 gb-t  zabál. Gentoo-t nem próbálom ki mert akkor már Slackwarezni is lehet ami picit könnyebb, meg ugyan ott vagyok ha ubuntu minimal-t teszek fel.

Aquarius, nekem egyébként stabil a rendszerem, még mindig arról beszéltem, hogy sok felesleges dolgot tesz fel az ubuntu telepítő, mert "desktop" rendszer és nem studiora optimalizált. Persze megint csak jöhetek neked a realtime kernelle, amit ugyanúgy forrásból fel tettem, persze hogy "desktop" az még nem azt jelenti, hogy alkalmatlan a feladatra, hanem, hogy központ centrikusan van optimalizálva.  Amúgy msdoson is lehet zenélni szóval most dőlt meg az a tény hogy linuxon nem lehet zenélni :) Sőőt még midit is lehet msdos alatt na...

Szerkesztette wendelmar
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Atarin is lehetett, nem is rosszul...:)

Tényleg nem az a kérdés, hogy min lehet zenélni, vagy min nem, hanem az, hogy "zenélni" akarunk, vagy rendszermérnökösködni?

Ha az előbbi, akkor valami "dobozos" szoftot kell kitanulni, egy akármilyen rendszeren, amit bekapcsolunk és alkotunk. Ha az utóbbi az elsődleges cél, akkor meg bindzsizgetjük a rendszert, és a zene mellékes.

Megjegyzem wendelmar kolléga eddig egy szóval se írta, hogy konkrétan zenél-e, nekem inkább eszközfejlesztőnek tűnik. Már amennyire a szövegkörnyezeteiből, mondatszerkesztéseiből, egyebekből ez kiderült nekem. Ha ez így van, akkor meg teljesen helyénvaló, ha a zenélés helyett az eszközparkról, illetve annak alternatíváiról írogat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

neoc, igaz, az atariról elfeledkeztem. akkor hozzátenném, hogy én c64-en kezdtem, azon is lehetett jóféle dolgokat művelni :)

de ott van pl a gameboy, nes, sega, sőt egyszer csináltam zenét pokemon mini-re is :D (na jó, ezt pc-n csináltam, célszoftverrel).

ezek mind alkalmasak zenélésre. de nyilván sz*pni kell velük. a felesleges önsz*patást nem értem. minden mást igen :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na igen. Én a Windowst nem szeretem, de ez van. Az egyéni korulményeim miatt olcsóbb és egyszerubb használnom, mint Mac-et.<br />Linuxon biztos lehet zenelni, de nem hiszem, hogy kényelemesebb lenne, mint a Win. Mivel nem vagyok az a programzótípus, nem érdekel a Linux és a sokóra parancssori bindzsizgetés, driverhalászás, meg fejvakarás, hogy miert is nem mukodik ill. miért mukodik éppen.<br />Az emuláció, virtuális gépek, foltozgatások, kerulomegoldások pedig mindenképpen hátrány. (Úgy gondolom.)<br /><br />A Windows nem is olyan rossz, csak nem ergonómikus ill. idegesít a logikája, felulete.<br />Nade ha használom, nem magát az OS-t használom, hanem valamit rajta. Pl. a Cubase-t. És ekkor már nagyjából mindegy is, milyen OS van a háttérben, ha stabilan fut.<br />Márpedig a stabil futás elsosorban hardver, beállítás és felhasználás kérdése.<br />Akinek a Windows sz@rakodik, annak valószinuleg a Linux is azt csinálná, hiszen rossz hardvere van, rosszul kezeli stb.<br />A Mac, ami egy lépés a stabilitás felé, hiszen dedikált hardverrel, korlátozottabb szoftver/driver kínálattal, egyszerusített/ergonómikusabb lehetoségekkel segíti a felhasználót.<br /><br />Azok, akik szeretik a programozást, az operációs rendszerekben való turkálást, osszehasonlítást, állandó tesztelést, hack lehetoségeket, azoknak szuperjó hobbijuk vagy munkájuk van és fantasztikus munkát végeznek! Miattuk is fejlodik a PC-ágazat.<br />De ok általában nem zenészek. A zenész zenél. Ennyi.<br /><br />Persze van olyan ember, aki mindkettobe belekóstol sot, lehet más hobbija is. De a két dolog általában nagyonis elkulonul.<br /><br />Tehát szerintem egy zenészt nem érdekel, hogy 8 GB vagy 40 GB az OS, csak mukodjon rendesen a már bekonfiguralt rendszeren, akadás nélkul.<br />Állítólag lehet egy floppyra (ipszilonnál nincs kotojel ugye?) félórás videót tomoríteni, csak algoritmus meg számításero kérdése, de minek? Halandó ember inkább elovesz egy párgigás pendrive-ot hozzá. :)<br /><br />Az otthon-forrasztott moduláris szintik készítoit csodálom. De nem hiszem, hogy egy Omega 8 vagy akár egy MS-20 (vagy inkább Doepfer modular) rendszerek minoségét el lehetne így érni. Mégha el is lehetne, annak sem lenne sok értelme, hiszen már léteznek ilyen modulok, ráadásul szabványos kialakításban, garanciával.<br /><br />Hogy ne legyek off annyira, szivesen átváltanék Mac-re, de iszonyú drága. :)<br />

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Linux, mármint az ubuntu is van dedikált hardwerel de ez rhelnél is így van.

System76,IBM-Lenovo, Dell és HP ami ad normális vasat, a többi az selejt kategória. JA igen apple vas is jó. Win nekem max agyonra bevírusosodott meg nem kezelte az übergagyi diy hangkártyám utóbbi időben(újrahúzás után is).

Linux nekem tökéletesen kézreáll meg tetszik hogy bütykölhetek, még ha semmi programozás sincs benne.

De jön majd a bitwig és egyébként is az ubuntu az windows juzereknek van szánva, vagyis átállóknak.

Moduláris cuccokat lehet építeni, Tigrics kollégámra tudok csak hivatkozni, egyébként megosztott 1-2 kapcsolási rajzot.

Doepfer-t meg nem jellemezném, 10 alaktrészes kapcsolást képesek eladni 10-30 ezerért is.

köszönöm de ugyanazt én is megcsinálom 10ed annyiból.

Én egyébként csak Elektronikával és Zenével akarok hobbiszinten foglalkozni.

Linux szimplán kézreáll és egyezik is a filozófiájával a véleményem.

Meg egy közösség centrikus csapat ha opensource cuccot használsz :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nagy vitákat lehetne csinálni, hogy mi a jobb vagy miért jobb. Sok esetben az ember egy rossz konfiguráció miatt pártol át egyik platformról a másikra. Mindenkinek ez a jobb, ami bevált neki. Én kb 10 évesen Atari 1024-el kezdtem zenéket bütykölni. Egy egyszerű midi sequencerként funkcionált, ha jól emlékszem Cubase 2.0 progival. Soha semmi bajom nem volt vele, tökéletesen működött és a mai napig működik. Egyszerűbb midi-d szintiket egy két gagyibb modult hajtottam vele és tökéletes volt, nem voltak megfejtések, fejtörések, igaz nem volt egy nagy hangzás, mivel elég primitív szintijeim voltak, de jobban lehetett zeneileg összpontosítani a feladatokra. Nem az vette el az időt a zenéléstől, hogy akkor ez most miért nem működik. Stabil volt, nem késett stb. Aztán bejöttek a pc-k. Onnantól kezdődtek a megfejtések. Volt egy mai szemmel bóvli Gravis ultra sound valami hangkártyám, házilag barkácsolt midi gameport interfészem és ezzel zenélgettem. Ha a számítógép " beépített " hangszíneit akartam használni, akkor már voltak gondok, késések recsegés ropogás és előbb utóbb fagyás. Használtam mert ki voltam éhezve az új hangokra. Ahogy telt az idő egyre combosabb Pc-k jöttek be, egyre nagyobb lehetőségekkel rendelkező programokkal, bővült a vas szinti park is egy két használhatóbb darabbal, de egyre több idő ment el az informatikai fejtörésekre, hogy miért nem működik rendesen mint hajdanán az Atarin. A későbbiekben igényt tartottam külső audio jelforrások felvételére is pl gitár, ének stb. Első körben vettem egy Edirol Fa66 audio interfészt, amire akkor minden megtakarított pénzem ráköltöttem. Itt szembesültem az első problémával. Firewire! Szereztem egy firewire kártyát a sarki számtech boltban és vártam a csodát. Rádugtam az interfészt felvillant a bekapcsolásjelző led és kb eddig jutottam el vele. Többszöri telepítés, többféle Firewire pci-os kártyát kipróbáltam. Volt ami megszólalt, de mindig ledobta  az Fa66-ot. Ezért nagynehezen vissza tudtam cserélni az áhitatos hangkártyámat a hangszerüzletben és rendeltem egy kisebb csatornaszámú USB audio interfészt. Ez volt az Edirol UA25. Ezzel már nem volt gond azonnal elindult az akkori 32bites XP-n. Elejinte csak innen onnan kapott krekkelt progijaim voltak, hát voltak gondok. Aztán megvettem a "márkahűség" miatt a Cakewalk sonar producer pack-ot és vártam a megváltást. Volt egy csomó új plugin amitől gyorsan meghasalt a gépem. Később összeraktam egy izmosabb gépet ami akkoriban majdnem a plafon volt. Ez egy dual core 2x2,8-as proci volt 8GB rammal stb. Kísérletezgettem daw progikkal és akkoriban fantáziát láttam az Ableton Live-ban és fel tettem. Ismét gyengének minősült az új gép is. Mindig izgatott a legendás alma. Az ismerőseim mindig lebeszéltek róla, hogy marhaság, csak sznobizmusból veszik meg a híres zenészek, nem jó az semmire. Ennek ellenére megvettem az első Apple gépem amit most árulok, mert csak ötletelésre van ez a gép. Mikor megvettem 1,6Proci és 256MB ram volt benne. Akkoriban az abletonnal mojoltam és ugyan azt a verziót feltettem a mac-re ami a pc-n volt. Tátott szájjal csodáltam, hogy viszonylag egész sok sáv és plugin ment egy időben és tökéletesen akadás, recsegés ropogás nélkül ment. Utána beszereztem a Logic7 daw-ot, hogy végre ezt is kipróbálhassam és még inkább úgy éreztem, hogy az apple a leg jobb. A logic 7-et olyan extrém mennyiségű pluginnel és audiosávval teszteltem, ami elég sok gépnek fel adná a leckét és tökéletesen működött. Ugyan ez igaz az öszes G5 korabeli daw-okra, szinte minden létezőt kipróbáltam. Mivel nem csak zenélek, hanem hang felvételekkel is ügyeskedek, rátértem egy nagy sztenderd daw-re a pro tools-ra. Itt már az újabb verziók miatt át kellett térnem inteles MAC-re, mivel a ppc-sek már egy kicsit elavultak és csak 10.5.8-ig van rá os x. Pro tools-ból 8-9ig tökéletes volt az inteles gép, de ahogy áttértem a 10-es verzióra aminek a követelményeihez totálisan megfelel a gép, de még is vannak hibák lefagyások még egy sávnál is! Persze van mikor jó napja van, akkor azért elég összetett dolgokat össze lehet gyúrni benne. Szóval sok esetben egy egy rossz konfiguráció miatt megy a vita, hogy most melyik a jobb. Ez olyan mint a csokipuding és a vanília puding csatája hogy melyik a finomabb. Erre is az a válasz van, ki melyiket szereti. Ha az ember zenél, akkor a legjobb befektetés a drága számítógépek helyett a hangszervásárlás. Ha meg fölvételre kell, akkor ügyesen és jól átgondoltan kell fölépíteni a setup-ot. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wendelmar!

Kérlek ne vedd sértésnek gondolataim, de....

Szóval arról van szó, hogy már egy jó ideje megy ez a linux, win, OSX kérdés, és valahogy mindig minden topic és hozzászólás valahogy oda lyukad ki, hogy a linux nem oké zenélésre, ugyanakkor Te mindig kiállsz mellette. Ne érts félre ez becsülendő, meg egészen biztos, hogy minden nagyon faszán megy rajta de mindig az az érzésem, hogy valahogy oda lyukadunk ki, hogy: Vagy senki nem reagál, vagy Te erőlteted.

Lássuk be, még ha kiforrott is (lenne) nem fejlesztenek rá az emberek kellőképpen, éppen ezért halott, vagy holt, mint, pl. az eszperantó. Meglátásom szerint ideje volna hagyni ezt a kérdés, még annak ellenére is, hogy MINDEN TISZTELETEM A TIÉD!

Tudom, hogy totál off a bejegyzésem, de nem ez az első topic, ahol valahogy mindig ez az érzésem...

Béke mindenkinek, és tényleg tisztelem a kollégát - vagy mert neki megy a linux, vagy mert ért hozzá, vagy mert egyben minden és még zenélni is tud, képes, érez, van ideje...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Szerintem itt most pont nem off topic, ha linuxról kezd el beszélni.
Ha nem lenne Mac gépem, akkor biztosan én is Linuxot használnék. Még akkor is, ha nagyobb szenvedés lenne, mint a winfos. Viszont akkor is úgy érzem, hogy hiába lehet opensource a linux, nincs hozzá komoly támogatás. Pl ha van egy hiba, akkor a projekt tulajdonosa nem feltétlenül fogja kijavítani, előfordulhat, hogy egyszercsak abbahagyja a program fejlesztését, és nézhetünk másik alternatíva után. A fizetős programok esetében elvárható a support.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Leirtam, a gyakorlati véleményem apple termékekkel kapcsolatban és azt látom hogy linux flame indult. Egyébként van minden irányból támogatás, ha meg hiba van egyből javítják, ennek biztonsági okai vannak és nem formai. Videóstúdió terén viszont senki ne merjen nekem vitát indítani, abszolút monopólium helyzetben van. Oké, azt alá írom hogy windowshoz képest kb 2002-2004 szintjén vagyunk zeneszerkesztő programok terén, de használható, meg valjuk be az a 200mhz ami ez esetben egy windows xp wine-es környezetére vonatkozik, szerintem nagyon kevés hogy "emuláljak-virtualizáljak" ( wine is not emulator) nem emulátor hanem futtatási környezetet ad.

Egyébként aktívan zenélek, max engem érdekel a teknikai háttér. https://soundcloud.com/visnyeivendel/dave-blunt-no-name-visnyei

Másik meg nem használnék linuxot ha szivatnám magam. Sokáig windows xp ment nekem, ezutánn linuxra cseréltem, megváltás volt, még wine használat mellet is. Később vettem egy laptopot mert kevésnek bizonyult az előző számítógépem, ezen windows7 volt. lestem én is hogy milyen jó, ahhoz képest, de nem lehetett teljesítményt növelni(1ghz cpu, 1gb ram, zabált azért ne tagadjuk le, emelet a legjobban zabáló disztrók egyike az ubuntu fele ennyin már jól érzi magát+ virtualizáció és még mindig nem vagyunk ott ahol a windowsal) na béke mindenkinek, többet ide nem írok mert tök felesleges, ugyis az jön ki hogy szopatom magam, meg hogy alul supportál, igaz hogy jön ki a bitwig...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én egyszerűen azért szeretem a Mac-et, mert azt csinálja amilyen parancsot adok neki, nem mással foglalkozik, engem szolgál ki.

 

2 sec alatt fent van sleepből és már dolgozhatom is rajta, pedig egy utolsó szériás alu MBP-ról beszélünk, 10.6.8-al. Soha, de soha nem akarok többet windows rendszeren zenei dolgot csinálni. Akármilyen jól konfigoltam be a gépet 2 hetente mindig volt valami meglepetés, valami nem akart indulni vagy nem talált valamit vagy csak egyszerűen eltűnt a dvd meghajtóm az eszközkezelőből is. A win-t mindig hackelni kellett, hogy működjön rendesen. Ezt csak használni kell, nem kell hackelni, működik és kész.

 

Használtam hackintost is és az is nagyon stabil volt, szóval nem a vassal van a gond, hanem a szoftverrel. Ezt a hackintos dolgot csak ajánlani tudom mindenkinek, ki azon gondolkodik, hogy mac-re vált. Kipróbálja, megnézi, hogy tetszik-e és ha igen, akárcsak én úgy is fog venni egy igazi almát ;)

 

Az osx + thinkpad tuti, hogy nyerő választás? Rengeteg fórumon olvastam, hogy jó ez a hachintosh dolog, de nem a laptopokra. Azokon állítólag nem valami stabil ...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én ezt a mélyen a zsebedbe kell nyúlni dolgot másképp látom: Vettem 2007 januárjában egy Macbookot, igaz jó drágán. Az a gép még mai napig nagyon jól működik, jól szuperál. Egy 2007-es Macbook Pro-t Most cseréltem le egy 2010-es Mac Minire. A lényeg, hogy a Winfosnál állandóan venni kell új processzort, memóriát, videókártyát, hogy a gép még mindig működjön. Ezek a gépek, amiket említettem a mai napig nagyon jól máködnek. Ezeken zenéltem évekig, és programoztam, Photoshop, videó vágás, és minden, amit nem átlag felhasználó használ. És mindig is nagyon gyors és szuper volt. A hekkelés helyett csak dolgoztam, és élveztem a munkát...
De persze ha valakinek valami beválik, akkor nem szabad váltani. Ennyi a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én egyszerűen azért szeretem a Mac-et, mert azt csinálja amilyen parancsot adok neki, nem mással foglalkozik, engem szolgál ki.

 

2 sec alatt fent van sleepből és már dolgozhatom is rajta, pedig egy utolsó szériás alu MBP-ról beszélünk, 10.6.8-al. Soha, de soha nem akarok többet windows rendszeren zenei dolgot csinálni. Akármilyen jól konfigoltam be a gépet 2 hetente mindig volt valami meglepetés, valami nem akart indulni vagy nem talált valamit vagy csak egyszerűen eltűnt a dvd meghajtóm az eszközkezelőből is. A win-t mindig hackelni kellett, hogy működjön rendesen. Ezt csak használni kell, nem kell hackelni, működik és kész.

 

Használtam hackintost is és az is nagyon stabil volt, szóval nem a vassal van a gond, hanem a szoftverrel. Ezt a hackintos dolgot csak ajánlani tudom mindenkinek, ki azon gondolkodik, hogy mac-re vált. Kipróbálja, megnézi, hogy tetszik-e és ha igen, akárcsak én úgy is fog venni egy igazi almát ;)

 

Az osx + thinkpad tuti, hogy nyerő választás? Rengeteg fórumon olvastam, hogy jó ez a hachintosh dolog, de nem a laptopokra. Azokon állítólag nem valami stabil ...

Vassal jó hogy nincs baj hisz IBM-Lenovo/HP/Apple vasak 90%ban megegyeznek, erre merek tenn egy 1000est.

NVidia+intel viszont elég elmebeteg páros.

Én feltettem laptopra az osx tigert anno, működött de semmi kihívást nem láttam benne.

Más vas nálam nem is jöhet szóba, ma egy laptop bontóba ibm helyett acer-t akartak rám sózni, ami még szarabb is mint a mostani hp-compaq-m, mentem is ki köszönés nélkül. Barom állatok, 3gb rammal akartak nekem 250gb-s hddvel egy foss acert odaadni. Inkább vadászok még T61est. Asztalinak is valami izig vérig ibm lesz választa.

Akkora baromságokat kezdtek el nekem magyarázni, hogy a thinkpadok törékenyek meg mitudom én mi, és hogy az ő gagyi dellje többet tud, de le nem dobta volna előttem... őszintén 60ezerért ki az a hülye aki acert vesz? Jó tudom nem PC hanem MAC topic de csak hogy tudjátok, hogy mekkora egy undorító biznisz piac a PC iparág leszámítva, hogy ibm védjegye az igazi PC név. Az hogy egy windows nevezetű operációs rendszerrel terjedt el, az elég nagy baj. Barátian viszont kijelentem, hogy ha nem lenne linux akkor tuti hogy osxem lenne. Apropó nekem már 3 éve megy folyamatosan a laptopom Ubuntuval, eddig semmi baja nem volt, leszámítva hogy igazi minőségi karcosodó műanyagba van burkolva :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"De persze ha valakinek valami beválik, akkor nem szabad váltani. Ennyi a lényeg"

 

Igen ennyi a lényeg. De ezen utolsó mondatodat terjesszük ki a pc+win-re is!

Ugyanis az én stúdiós gépem 2004 februári és mai napig ezzel dolgozok! Bár vennék már újat ha lenne pénzem de ez most mellékes; a lényeg, hogy MŰKÖDIK!

Egyrészt pc-be is lehet venni profi hardwereket

Másrészt a windowsokat OPTIMALIZÁLNI kell! Erre vannak a különböző tippek. Ezek utána már nem fog lefagyni a win!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"De persze ha valakinek valami beválik, akkor nem szabad váltani. Ennyi a lényeg"

 

Igen ennyi a lényeg. De ezen utolsó mondatodat terjesszük ki a pc+win-re is!

 

Igen, ezt úgy gondoltam, hogy akármilyen vas + akármilyen oprendszer (legyen OSx, Linux, Windows, iOS, Android, Windows Phone, Symbian, stb...)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vassal jó hogy nincs baj hisz IBM-Lenovo/HP/Apple vasak 90%ban megegyeznek, erre merek tenn egy 1000est.

Barátian viszont kijelentem, hogy ha nem lenne linux akkor tuti hogy osxem lenne.

Véletlenül egy laptop szervízben dolgozom, elveszítenéd az ezrest. Mi az a 90% amiben egyeznek?

Az osx nem a linuxból ered, sokkal kevesebb köze van a linuxhoz mint gondolnád. (NextStep)

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Unix_history.svg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Véletlenül egy laptop szervízben dolgozom, elveszítenéd az ezrest. Mi az a 90% amiben egyeznek?

Az osx nem a linuxból ered, sokkal kevesebb köze van a linuxhoz mint gondolnád. (NextStep)

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Unix_history.svg

bsd és egyéb finomságokat tudok...

de ezt hol is irtam hogy linux alapú? ha az lenne rég osxet telepítettem volna te is tudod.

kb mindegyik alaplap tudtomal intel gyárból való, főleg az apple.

Am az korrekt szerinted hogy 55ért akartak rámsózni ibm thinkpad helyett egy acer-gépet, úgy hogy most jobb gépem van ráadásul a kinált acertől de nem fogták fel.

Szerkesztette wendelmar
Link to comment
Share on other sites

  • 0

bsd és egyéb finomságokat tudok...

de ezt hol is irtam hogy linux alapú? ha az lenne rég osxet telepítettem volna te is tudod.

kb mindegyik alaplap tudtomal intel gyárból való, főleg az apple.

Am az korrekt szerinted hogy 55ért akartak rámsózni ibm thinkpad helyett egy acer-gépet, úgy hogy most jobb gépem van ráadásul a kinált acertől de nem fogták fel.

Ja az igaz tényleg nem írtad, oks akkor én értettem félre hogy azért nem lenne osx mert köze van a linuxhoz. Akkor miért nem lenne osx linux nélkül?

Intel gyárból lenne az alaplap????? Pffff. Pl. foxxconnról hallottál?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...