Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől jó Macen dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Mac-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Windows-osban is.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Intel jelenleg a processzorokat és a thunderbolt csatlakozót gyártja. Az összeszerelés nyílván nem ott történik. Egyébként van különbség egy mac és pc alaplap között. Attól függetlenül, hogy mindkettőbe ugyanazok a processzorok memóriák, és egyéb alkatrészek kerülnek, még nem biztos, hogy mind ugyanúgy működik is. Pl gondolj csak arra, hogy miért van alaplap és alaplap között árkülönbség. Ha mind ugyanúgy lenne megcsinálva, ugyanazokat tudná, akkor nem lenne ennyi féle, ennyi féle árral.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Intel jelenleg a processzorokat és a thunderbolt csatlakozót gyártja. Az összeszerelés nyílván nem ott történik. Egyébként van különbség egy mac és pc alaplap között. Attól függetlenül, hogy mindkettőbe ugyanazok a processzorok memóriák, és egyéb alkatrészek kerülnek, még nem biztos, hogy mind ugyanúgy működik is. Pl gondolj csak arra, hogy miért van alaplap és alaplap között árkülönbség. Ha mind ugyanúgy lenne megcsinálva, ugyanazokat tudná, akkor nem lenne ennyi féle, ennyi féle árral.

Nyilván valóan ezen most nem vitázom de mitudomén, hogy hogy van egy bekötés mondok egy példát, processzor-t összekötöd a memória modullal, egy féle képen lehet csak. Ezen szerintem nem is kellene vitát nyitni. Az, hogy milyen minőségü chipek stb vannak rajta az már megint más terep. Na de egy tranzisztort sem kötünk be fordítva, ugyanúgy egy alaplapnak is van sematikája. Egyébként van is kiindulási alapom, 286-os alaplapnak megvan a kapcsolási rajza és a processzor pdfje. Tudom nem aktuális modell. Az hogy 2 alaplap között van árba külömbség, az logikusan egyenesen arányos a rá szerelt alkatrésszel. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

:sleep:

 

Megfigyeltem, ebbe a pécé versus mac témakörbe, és vitákba minden fórumon belecsúsznak a júzerek, még a májnagyobbodásos adóellenőrök anonim kacsab*száselvonó szakfórumában is. Ezután mindenki rájön, hogy milyen felesleges volt. Kötelező körök. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nyilván valóan ezen most nem vitázom de mitudomén, hogy hogy van egy bekötés mondok egy példát, processzor-t összekötöd a memória modullal, egy féle képen lehet csak. Ezen szerintem nem is kellene vitát nyitni. Az, hogy milyen minőségü chipek stb vannak rajta az már megint más terep. Na de egy tranzisztort sem kötünk be fordítva, ugyanúgy egy alaplapnak is van sematikája. Egyébként van is kiindulási alapom, 286-os alaplapnak megvan a kapcsolási rajza és a processzor pdfje. Tudom nem aktuális modell. Az hogy 2 alaplap között van árba külömbség, az logikusan egyenesen arányos a rá szerelt alkatrésszel.

Mellébeszélés. Ahogy próbálod magyarázni az előző butaságaidat, megint butaságokba futsz bele.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Megfigyeltem, ebbe a pécé versus mac témakörbe, és vitákba minden fórumon belecsúsznak a júzerek, még a májnagyobbodásos adóellenőrök anonim kacsab*száselvonó szakfórumában is. Ezután mindenki rájön, hogy milyen felesleges volt. Kötelező körök. :)

Te meg még mindíg egy hardcore állat vagy, pedig itt vissza is fogod magad :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mellébeszélés. Ahogy próbálod magyarázni az előző butaságaidat, megint butaságokba futsz bele.

Vérbeli flame keltő vagy. Ajánlom neked a menemszol.hu helyett a hup.hu-t, szakmailag is tanulhatsz + veled hasonló emberekkel kiadósat flamelhetsz. Egyébként semilyen tekintetben nem tudsz válaszolni, hogy "szakmailag" helyrettegyél, csak brbögsz ide 2 mondatot, hogy milyen mayer gyerek vagy. Pár oldallal arráb, leirtam a véleményem, ami pozitív irányba terelte a mac-et, valameikőtök itt is próbálta rám erőltetni itt is a flamelés alapanyagát. Az már csak a hülyének nézés ne netovábbja hogy kitalálod, hogy azt állítom hogy linux alapu az osx. Egyébként még mindig nem válaszoltál rá, hogy mi is az a nagy különbség alaplap és alaplap között?

Csak sorozatba gyártod a bullshitet a többi vértroll haveroddal.

További írásidat ignorálom.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Vérbeli flame keltő vagy. Ajánlom neked a menemszol.hu helyett a hup.hu-t, szakmailag is tanulhatsz + veled hasonló emberekkel kiadósat flamelhetsz. Egyébként semilyen tekintetben nem tudsz válaszolni, hogy "szakmailag" helyrettegyél, csak brbögsz ide 2 mondatot, hogy milyen mayer gyerek vagy. Pár oldallal arráb, leirtam a véleményem, ami pozitív irányba terelte a mac-et, valameikőtök itt is próbálta rám erőltetni itt is a flamelés alapanyagát. Az már csak a hülyének nézés ne netovábbja hogy kitalálod, hogy azt állítom hogy linux alapu az osx. Egyébként még mindig nem válaszoltál rá, hogy mi is az a nagy különbség alaplap és alaplap között?

Csak sorozatba gyártod a bullshitet a többi vértroll haveroddal.

További írásidat ignorálom.

Zsííír :)

Abban igazad van hogy tényleg félre olvastam az írásodat. ("osxem lenne" helyett osx sem lenne) Ezért elnézésedet kérem.

A többi viszont tényleg hülyeség, egy másik topicban próbáltam szakmai érveket írni Neked de nem jött be, most itt nem követném el ugyanazt a hibát.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Van egy ZSENIÁLIS "feature" az OSX-ben, ami windowsban nincs:

Nem kell az aktív ablaknak lennie annak, amelyikben scrollozni akarsz. Elég csak "fölé" vinni az egeret.

Apróságnak tűnik, de amikor az ember percenként 5-10-szer kerül ebbe a szituációba, akkor rájön, hogy micsoda "gyönyörűség ez".

Percenként 30 klikkelés megtakarítása....

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teljes mértékben egyetértek, ez a lehetőség nagyban egyszerűsíti a munkát.

Például ha valaki 1 monitort használ DAW-ban és a mix ablak eltakarja félig az arrange ablakot akkor csak félöállunk tekergetjük az egeret, és máris látjuk, hogy melyik sáv szól, stb... és közben nem tűnik el a mix ablak sem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

hamár idetévedtem :) , mac-es emberek, DirectWave hiányában a  VSTi-k automatikus samplerezését hogyan (ill. mivel) oldjátok meg, erre gondolok 



magyarán és például vegyünk egy Spire-os (vagy Dune) softsynth patch-et, amelyik alapból leeszik 90+%-ot egy CPU magról - és nem vagyunk Reaper-ben ahol megoldott az egy sávon belüli multi-core támogatás - , és nem akarom az adott sávot befagyasztani(freeze) ,  mac-en hogyan tovább (win alatt ugye itt jön be a DirectWave amiben két kattintással -lásd fenti videó- belehet samplerezni az adott VSTi-hez tartozó problémás patch-et és onnantól abból jön hangszín 90%+-os CPU terhelés helyett 3%-al) ? Szerkesztette xbitz
Link to comment
Share on other sites

  • 0

én 2006 óta használok Mac-et, az első gépem egy fekete macbook amit a mai napig is használok (C2D, 2Gb memó). Egyszer vettem bele nagyobb vinyót, akkor került rá az eredeti 10.4 tiger helyett 10.5, majd pár évnyi használat után néhány hónapja raktam rá egy 10.6-ot. Ezt csak azért mert sok alakalmazáshoz már nem volt support 10.5-alatt. Hogy mást ne mondjak a böngészőimmel egy youtube videót nem tudtam megnézni, mert nem votl flash támogatás.

A fent említett 2 oprendszer telepítésen kívül SOHA SEMMIT nem kellett buherálni a gépen közel 7 év alatt. Egyszer beleöntöttek egy liter kólát, akkor járt a szervítben, hogy kitisztítsák. Egyszer cseréltem benne ventillátort. Két akksi meghalt benne, ebből egyet garanciában cseréltek. A gép 3 éves korában megrepedt a topcase, amit szintén ingyen cseréltek.

Ezen kívül a gépet kinyitottam és használtam. Munkára, zenélésre, netezésre, filmezésre gyakorlatilag mindenre. Ez a Win XP után nekem hatalmas ajándék volt. Korábban semmi problémám nem volt a windows-sal, szerettem benne turkálni, igazi kocka voltam, de ez a hobbim 2006-ra elmúlt, és egyszerűen rühelltem, hogy rendszeresen az XP-t kell buherálnom, meg azt nézegetni, hogy milyen alaplapot, meg ramot meg procit stb vásároljak, hogy faszák legyenek együtt... Nem akartam ezzel foglalkozni. Az apple kereskedésben a kezembe nyomtak egy dobozt, hazavittem és használtam.

 

Ezen kívül amiket én pozitívumként éltem meg, és amiért váltottam:

-  az OSX is fagyott, 7 év alatt legalább 7x, de ez az XP-nél rendszeres volt. A zsákom akkor lett teljesen tele, mikor live közben dobta el magát a windows, plusz végignéztem ahogy a haver fellépés előtt 1 perccel kap egy kékhalált, az egész windows befosott, és dobhatott föl egy újat... aki előtte játszott, meg felrakhatott pár plusz lemezt amíg végigment az install :D

- egyszer jártam úgy is, hogy live közben kirántottam a kontroller USB kábelét, majd mivel nem tudtam újraindítani az abletont kontroller nélkül kellett végigizzadnom a dolgot... és mivel nem annyiből állt a szett, hogy clippeket váltogattam meg egy cutoff potit tekergettem ezért annyira nem élveztem a dolgot :D

- sokkal-sokkal jobb latencyvel dogozhattam OSX alatt

- sokkal gyorsabb boot és wake up time

- még valamikor a 2000-es évek elején vettem egy USB-s hangkártyát (talán EMU0202?). Ezt egy apple árkategóriában mozgó PC-s notebookkal használtam. Azaz szerettem volna, mert a hang még hatalmas bufferrel is recsegett ropogott, eldobálta a kapcsolatot. Próbáltam FW-ös hangkártyát is, hasonló tapasztalattal. Akkoriban még nem volt tele a net infókkal (még youtube sem volt, szal más időket éltünk :D), úgyhogy elég sok időmbe és energiámba került mire rájöttem, hogy az az oka, hogy szar USB és FW vezérlőchip van a méregdrága laptopom alaplapján. Konkrétan hónapokig szoptam és vertem a fejemet a falba, hogy miért nem működik. Közben pedig zenélni szerettem volna, nem ilyenekre pazarolni a szabadidőmet. Egyáltalán nekem kvázi zenészként miért kell ilyen dolgokkal foglalkoznom? Miért kell egyáltalán ilyen dolgokról tudnom, és ilyen dolgokkal számolnom mikor megveszem a gépem? Milyen egyéb hasonló problémák lehetnek amikre oda kéne figyelnem, de fogalmam sincs róluk? Na hát az ilyen dolgok miatt sokkal jobb, ha valaki másra bízom a dolgot, és egy olyan gépet veszek ami az általam választott felhasználási területen már bizonyított. Olyat amiről tudom, hogy standard az audió iparban, tudomásom szerint figyelnek az ilyen részletekre és normális alkatrészekből van összerakva.

Ez csak egy kiragadott példa, bőven volt még hasonló élményben részem az XP-s korszakban... aztán megvettem a mac-et, és onnantól megszűntek az ilyen jellegű inkompatibilitási problémák, meg driver ütközések meg hasonlók. Persze biztos itt is vannak dolgok, de én 7 év alatt nem futottam bele egybe sem, úgyhogy gondolom jóval kevesebb az ilyesmi.

- évek után sem lassult a rendszer, minden olyan gördülékeny volt mint mikor megvettem, pedig SEMMILYEN karbantartást nem végeztem rajta. Egy idő után persze az újabb programok megizzasztották a hardware-t, de ez egy másik dolog.

 

A kis masinám mostanra azért kezd kiöregedni, és gondolkozom rajta, hogy a közeljövőben lecserélem. mondjuk 1-1,5 év mulva, mert most még gond nélkül elnetezgetek, meg zenélgetek rajta. Néha ugyan a komolyabb ableton projectek vagy MAX/MSP patchek megfingatják, de azért még nincs nagy para. A fenti pozitív élményektől függetlenül viszont elgondolkoztam azon, hogy visszaváltok PC-re, ugyanis van egy olyan érzésem, hogy a különbség a két platform között jóval kisebb mint 2006-ban volt... árban pedig még mindig hatalmas a szakadék... Ez persze csak egy megérzés, hiszen jó ideje nem követem már a windowsos dolgoat... sőt igazából a mac-es hírek sem hoznak lázba, úgyhogy az egykori tudásom jócskán megfakult... majd ki kell kérjem valami hozzáértő véleményét :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Gcc-től jobb amúgy az xcode? Nem vagyok programozó csak hallottam már pro-t és kontrát is.

Amit viszont nem értek, FreeBSD mért unix like?

GCC nagyon szep es jo linuxon es BSD-ken, viszont ahogy Windows-nal is a MSVC ugy OS X-nel az Xcode, amire szukseg van sokszor, a gond az, hogy sok libraryhoz hozzafer az ember, sok framework-hoz, viszont ha ezeknek nincs meg a source-a csak a binarisa, akkor az esetek 99.99%-ban csak ugyan azzal a compiler-el tudja hasznalni a sajat hozzarakott tartalmat. egy pelda erre:

A QT framework windows ala MSVC-vel keszult, igy GCC-vel nem lehet azokhoz a libekhez hozzarakni a sajat tartalmunkat, mert compile errorba utkozunk, ugyan ez a helyzet OS X alatt is az Xcode-al.

 

FreeBSD miert unix like? A wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/FreeBSD de ezenkivul, ha valaki megnezik, hogy mi mibol fejlodott ki, akkor tisztan lehet latni, hogy a FreeBSD elotti BSD (unix) valt kette, es fejlodott tovabb egy fizetos Unix-kent es egy ingyenes FreeBSD-kent. (persze nem ennyire egyszeru ez a fa) Akit erdekel, itt tekintheti meg ezt a gyonyoru fat. (nagyon jol latszodik rajta az OS X viszonya is)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Mac -  a legelsőt leszámítva - nem programozóknak készült...sőt.

Jobs azt szerette volna, ha semmilyen csatlakozó nincs a gépeken és a felhasználónak nincs hozzáférése semmihez sem. 

Ennek a koncepciónak (is) lett az eredménye a híres stabilitás, ami egykor a minden mac tulajdonos örömét szolgálta. 

Ez lehet az oka a túlzott imádatnak, na meg az emberek szeretnek hinnin valamiben:-)

 

Dolgozni még mindig sokkal jobb Mac-en, ha felhasználó az emberke. A többieknek meg ott a linux.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

- rettentoen buta filemanager (Finder)

Nekem éppen megfelelő, nekem nem buta, számomra nincs is szükség jobb tudásra. Tud csatlakozni hálózati meghajtókhoz, és nekem kb ennyi a fontos. Nekem még a két tabos ablak sem hiányzik… De hát kinek mi az igénye…

- rettentoen sok kenyelmi funkciohoz kulso tool-ra van szukseg, pl, hogy a halozati meghajtokat, pendrive-okat, linux/windows gepeket a halozatban ne szorja tele az OS X a rejtett file-aival, amelyek azon rendszerek szamara csak szemetek

- az alkalmazasok (appok) rengeteg szemetet hagynak maguk utan szetszorva, amirol joesetben egy atlag OS X user nem is tud, torolni lehet oket, de az igazi uninstall lehetosege sokesetben hianyzik, bar ez reszben az OS X software fejlesztok hibaja is.

Ez tényleg így van, de pl engem ez sem zavar (mármint a szemetelés). Egyébként Linuxon sem mindig távolítja el a program a saját összetevőit, ugyanígy Windowson is. Az emberek csak azt hiszik, ha van uninstaller, akkor az mindent eltávolít. Hát távolról sem. Nem is beszélve a Windows registry bejegyzésekről, amik ráadásul lassítják a rendszert is, ellentétben a macen, ahol emiatt nincs lassulás. És még pár dolog: Macen is vannak uninstallerek, gyártó kérdése, hogy csinál-e vagy sem. Ugyanígy van Windowson és Linuxon is. Ha a gyártó nem csinál, akkor nem tudja a felhasználó, hogy mit kell eltávolítani. Tehát a Maces uninstallerek sem távolítják el a program összes összetevőjét, de itt tipikusan a felhasználó beállításait tartalmazó fájlokról van szó. Ha meg valaki kicsit is érti, hogy mit hol talált a Libraryban, akkor jó eséllyel el tudja távolítani az összes összetevőt. Nem beszélve arról, hogy vannak külső ingyenes programok, amik megkeresik az alkalmazáshoz tartozó összes felhasználó mappájában lévő fájlt. Ilyet Windowson nem tudok.

 

Ezen kivul, azert azert megemlitenem, hogy vannak celok, amikre teljesen jo az OS X, vannak amire a Windows es vannak amire a Linux alkalmasabb mint az elozo ketto, igy mindent a megfelelo celra hasznalva boldog eletet elhet egy atlaguser, viszont az OS X-nel megemlitenek par osszevasarolt technologiat: X-Server (Xerox), Unix alaprendszer (FreeBSD), Kernel (Match kernel), tehat a rendszer gerince, amire epitkezik egyaltalan nem sajat, igy egy kicsit vegyes erzeseim tamadnak, amikor egy apple-homo-fanboy (aki tipikusan csak facebookozik a macjerol) izombol fikazza az osszes tobbi rendszert.

Szerintem is mind három oprendszer másra való. Linux szerverre, Windows játékra, Mac pedig általános felhasználásra. Persze mind három platformon meg lehet oldani mind három feladatot, de számomra ez inkább olyan, hogy melyik rendszer miben jobb.

 

 

Gcc-től jobb amúgy az xcode? Nem vagyok programozó csak hallottam már pro-t és kontrát is.

Amit viszont nem értek, FreeBSD mért unix like?

Megosztanád ezeket a pro és kontrákat? Én használom mindkettőt, de fogalmam sincs a különbségekről. Talán jobban optimalizálható az LLVM.

 

 

A QT framework windows ala MSVC-vel keszult, igy GCC-vel nem lehet azokhoz a libekhez hozzarakni a sajat tartalmunkat, mert compile errorba utkozunk, ugyan ez a helyzet OS X alatt is az Xcode-al.

Én sajnálom, hogy Xcode alá nem tudom berakni a QT színezését, hanem csak általános c++ színezést tudok használni. Jelenleg QT-ban egy programot fejlesztek kizárólag Ubuntu alá. Eddig QT Creator-t használtam Ubuntun, de most tértem át teljesen Xcode-ra a verzió követés miatt. Az Xcode-ot nagyon szeretem, hogy bármilyen programot el tudok készíteni vele. Akár webes (HTML, php, css) alkalmazásokat, akár natív programokat iOS és Mac alá. Squirrel szkriptet is vele készítek, valamint ahogy írtam most már Linux alá is ezzel fejlesztek. Ráadásul úgy, hogy a beépített kombinációkat használom: ha megnyomom a buildet, akkor Linuxon a qt fordítja le. Ha megnyomom a run-t, akkor linuxon automatikusan elindul a program (itt csak annyi a kényelmetlenség, hogy át kell váltanom VMWare-ben Linuxra, hogy lássam a programot). És a programom által stdout-ra küldött infó megjelenik az Xcode-ban. Tehát teljes értékűen tudom tesztelni is a programomat. Ha ez érdekel valakit, akkor nyugodtan küldjön pm-et, és megosztom vele a dolgokat hogyan csinálom!

Hozzá tenném még azt is, hogy ezen a héten Windows 8-ra kellett fejlesztenem. Letöltöttem a Visual Studio-t (2012). Mondanom sem kell, hogy egészen fapados. Pedig mennyire veri magát a Microsoft érte! :) De mérföldekkel jobb, mint a QT creator ubuntu alatt. Egyedül Androidra nem fejlesztek Xcode alatt, mert a bétában elérhető Android Stúdió eszméletlen jó! Hihetetlen, hogy így megoldották (jó persze gondolom az alapokat az Eclipse-ből nyúlták). Az Android Studióval egy bajom van csak: kizárólag androidra lehet vele fejleszteni.

Szóval ez az én szubjektív véleményem! :D

Ja és a Windows 8 még mindig mérföldekkel (pontosabban legalább 10 évvel) le van maradva még mindig az OSX-hez képest. Windowson létrehoztam egyetlen egy szöveges dokumentumot, amit elhelyeztem az asztalon. Ebben egy együttes nevét írtam le ékezetek nélkül. Majd erre megpróbáltam rákeresni, és amikor 10 perc után sem találta meg az egyik legnyilvánvalóbb helyen, akkor leállítottam a keresést… a másik a sokat emlegetett scroll. Mennyire idegesítő már, hogy az explorer (vagy minek hívják az új rendszerben és nem internet explorerre gondolok, hanem mint OSX-en a Finder :D) az oldalsávon rákattintok mondjuk, hogy Dokumentumok, és utána kattintanom kell a dokumentumok közé is, hogy tudjak scrollozni. Hát ilyenkor beb..sznék egyet a képernyőnek :D De aki nem ismer más rendszert, annak fel sem tűnnek ezek az apróságok.

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én programozóként linuxon dolgozom (ok, futnak rajta ilyen-olyan virtuális gépek, tesztelés céljából), zenészként windows-on zajongok. Próbáltam már mac-et, de azon kívül, hogy nagyon szép termék, sokáig nem találtam okot az átállásra....aztán el kellett kezdenem ios-re fejleszteni... :)

Ellenben mostanában fedeztem fel, hogy négy-öt éves mac pro-kat gombokért lehet kapni, úgyhogy szerintem egy dual-xeon procis változat be is fog ficcenni a szobám sarkába.....mondjuk virágtartónak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 Linux szerverre, Windows játékra, Mac pedig általános felhasználásra. Persze mind három platformon meg lehet oldani mind három feladatot, de számomra ez inkább olyan, hogy melyik rendszer miben jobb.

 

Nem, a Windows nem játékra való. Soha nem játszottam még Windows 7-en. Bizony kemény munkára is megállja a helyét, mind DTP, mind programozói feladatokban.

Egyébként az OSX is és az Ubuntu is, volt alkalmam mindhárommal dolgozni, előbbivel évekig, utóbbival hónapokig.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azért írtam, hogy számomra van így, és mint írtam mindent meg lehet oldani mindegyik platformon.
Ráadásul a munkát egyik helyen sem említettem :P mert mindenki más területen dolgozik és más programot kell hozzá használnia. Ezért nem általánosítottam ezt. :)

Ja, és még egy dolog, hogy miért adja a Microsoft a Visual Studio-t pénzért, és nem ingyen, mint az Apple az Xcode-ot: Apple hardware eladásból él, Microsoft software eladásból. Ez utóbbi is egy szoftver. Bár az igaz, hogy adhatná ingyen, hogy a saját oprendszerét jobban eladhatóvá tegye, de szerintem elég sokan használják még manapság is a Windows-t, így felesleges "ilyen marketingeszközhöz" folyamodni. Továbbá úgy olvastam, hogy a Visual Studio-t használják más területen is, nem csak winre programozásra. Szóval nem akarja, hogy mások megéljenek ingyen a termékéből. És ez számomra érthető.

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja, és még egy dolog, hogy miért adja a Microsoft a Visual Studio-t pénzért, és nem ingyen, mint az Apple az Xcode-ot: Apple hardware eladásból él, Microsoft software eladásból. Ez utóbbi is egy szoftver. Bár az igaz, hogy adhatná ingyen, hogy a saját oprendszerét jobban eladhatóvá tegye, de szerintem elég sokan használják még manapság is a Windows-t, így felesleges "ilyen marketingeszközhöz" folyamodni. Továbbá úgy olvastam, hogy a Visual Studio-t használják más területen is, nem csak winre programozásra. Szóval nem akarja, hogy mások megéljenek ingyen a termékéből. És ez számomra érthető.

Az Express ingyen van. Az Apple-nél meg ha fel akarod tenni a programodat az App Store-ba, akkor 20 ezer körüli összeget kell fizetned, nem? Régebben úgy tudom, így volt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Igen, bár több fajtája van:

Apple:

 - iOS:                               100$ / év

 - OSX:                             100$ / év

 - vállalaton belül (iOS):    300$ / év

Android:

 - egyéni                           25$ egyszeri (nem tudom, hogy külön van-e vállalatoknak, és az mennyi)
Microsoft

- egyéni:                           50$, azt hiszem egyszeri, nem néztem utána

- vállalati                          100$, itt sem tudom, hogy egyszeri

Amit nem tudok, hogy Windows Phone-ra lehet-e feltenni külső forrásból fájlt, vagy csak a Store-ból engedi letölteni.
Egyedül iOS nél nem lehet kikerülni a Store-t, tehát a fizetést, az összes többinél igen!

Szerkesztette idioty
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok, Mountain Lion-on van az az "migration" lehetőség. Azt hiszem így hívják, amivel egy külső, mondjuk USB-s HDD-re folyamatosan el lehet menteni a rendszer álapotait különböző időpontokban a késöbbi vissza állítás érdekében. 

Most akarok venni erre a célra egy külső usb-s winyót, még mielőtt elkezdenék bármit feltelepíteni az OSX-re.

Hány TB-os HDD-t  javasoltok? Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A migration másra való. Komplet, használható tükörképet készíthetsz vele a gépedről. Akkor jó, amikor gépet cserélsz és ugyanazt akarod az új gépen, mint ami a régin volt.

Szerintem neked a Time Machine kell. Ez is az OSX része. Csinál egy komplett mentést a rendszerről, utána csak a változásokat menti és vissza tudod hívni a korábbi állapotot.

A szükséges HD mérete attól függ, hogy mit akarsz menteni. A Time Machine-ben ki lehet jelölni, hogy mit nem szeretnél menteni. Célszerű akkora lemezt használni, ami legalább kétszerese a mentett állományoknak, hogy sokáig használni tudd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...