Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől jó Macen dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Mac-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Windows-osban is.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Az a baj, hogy ez mind feltételezés. Bár azt elhiszem, hogy ezt egy kicsit nehéz lenne tesztelni.
Amúgy a Logic és Audio Midi Setup alkalmazás tud meglepetést okozni a Focusrite Pro 24 DSP hangkártyámmal. Mármint néha előfordul, hogy hamarabb elindítom a Logic-ot, majd utána a Focusrite-ot kapcsolom be. Ilyenkor az van, hogy később automatikusan átáll a Focusrite-ra a Logic, észre sem veszem. De ott tűnik fel a dolog, hogy ilyenkor rendszeresen nem működik a Midi bemenete a hangkártyának. Bár ez lehet driver hiba is. A lényeg, hogy az Audio Midi Setup alkalmazásban nyomnom kell egy midi frissítést, és onnantól működik a Logicban is azonnal.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja, és mondok még egy előnyét a Mac és Audio dolognak. Az OSx talán 10.6-tól kezdve elérhető az Audio Midi Setupban egy olyan opció, aminek Aggregator a neve. Hogy pontosabb legyek, ezzel lehetőség van több hangkártya együttes használatára. Tehát ilyenkor egy eszközként ismeri fel az összes program az összes gépünkben lévő, gépünkre csatlakoztatott hangkártyát. Természetesen vannak latency különbségek a felvétel során, de ezt lehet orvosolni később. Természetesen Pro felhasználásra ez nem alkalmas, de házi demókhoz jól jöhet. Pl a Focusrite 4 bemenetéhez így tettünk még két bemenetet az alap vonal bemenetén, amire pedig egy kondis hangrögzítő közvetlenül játszotta át a jelet, amolyan sztereo térmikrofonnak használtuk. Meglepően hasznos volt akkor!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

pissy: dilettáns fejlesztőgárda (eltunik a start menu, visszajon a start menu, értintős kezelőfelület, egerészős, limit a fájlnév path limit (ha tul hosszu egy elérési ut, sír a windows), illetve, ha van egy filenév.wav illetve egy _filenév.wav, és áthelyezel, UGYAN ANNAK A FILENAK LÁTJA A KETTŐT és felül akarja írni egyiket a másikkal. _ most itt egy sima szóköz, nem alulvonás.

virusok vannak, és nincs alapbol kikapcsolva az összes idegesítő munkát zavaró frissítés notification, a microsoft divíziói szinte külön érdekeltségű cégek nincs összhang.

MAC: windows-zal ellentétben kompakt ökoszisztéma, tehát hw,sw szinkronban van fejlesztve, ergo pissy-éknek esélyük sincs olyan jót csinálni,mint MAC-éknek, mivel az OSX-et csak pár hw-re fejelsztik, míg a windowst rengetegre = ha nem jól válogatod össze az alkatrészeket rossz lesz.

+ OSX-en zseniálisak a gesztúrák a trackpaddel nagyon ergonómikusn lehet dolgozni (space,spotlight, stb), ja és a windowsnak a file keresője is elég szar.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv, a kollégám MAC őrült, legalábbis ha laptopról van szó, majmolja ezerrel, mert ez a divat, meg a "buta amerikaiaknak van kitalálva" mondatot hallottam már párszor. De végül mindig kiköt egy felső kategóriás windows alapú laptop mellett. A munkáját jobban elősegíti a win alapú rendszer. Ha megy tárgyalásra, akkor első dolog kitenni az asztalra az Iphone-okat. Jól mutat az alma a színpadon stb. ez az egész egy divatot teremtett és ha már nincs ilyened akkor csóró vagy. Én egy kicsit ezt is érzem. Na és az én tapasztalataim. 20 éve PC-t használok, mindig megválogattam az alkatrészeket és majdnem annyit ráköltöttem, mint egy Mac ára. Viszont elértem ezzel azt, hogy akadás, recsegés és fagyás mentesen tudjam használni a kedvenc programjaimat. Az Apple alapból minőségi alkatrészekből rakja össze a gépeit, így ezt megteszi helyettünk. Ezért van az, hogy kevesebb a panasz. Viszont ha valamiért tönkremegy, akkor a gatyád is ráköltöd.   Mac-et viszont még nem láttam nagyon lefagyni.  Egy szó mint száz, ha kezdő vagy, vagy kevés a pénzed, nem ezzel keresed meg a betevőt, akkor a te géped egy jó kis PC. Ha nem gond az anyagi, meg akarsz felelni a trendnek, ha nem zavar a sok szinkronizálgatás és merőben más koncepció, amit egy mac operációs rendszer nyújt, nem értesz a PC összerakásához, akkor a te géped egy MAC.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ámde 3x annyiba kerül mint egy azonos tudású pc!

 

feltéve ha lehet egyáltalán kapni 2013 late macbook pro-t ekkora felbontással,2013ban..... pcie ssd-vel nem igen találtál Iris Pros Intel procival 8 ora uzemidovel.... szoval esélyed sem volt akkor azonos tudásu pc-t osszerakni.

Emmellett ha időt veszítesz a PC faszságai miatt, azt az órabéreddel nyugodtan hozzászorozhatod, és a végén kijön,hogy nem 2 és félszer drágább, csak 30-40 %-kal persze ha drága az időd, meg olcsobbá is válhat, ha meg árufeltöltő vagy akkor végülius van időd virusölőkkel sz.ni

Szerkesztette proaudio_c.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem rég váltottam MAC-re, és az elején idegen volt az egész, viszont a csont 0-ból magamnak építettem fel mindent. Azt kell mondjam, sokkal-sokkal egyszerűbb "fapadosabb" az egész struktúra, mint PC-n. Az egész oprendszer..bármilyen beállítás, minden kézre áll. Logikailag (az én agyam) kapásból ráállt. Elég volt kb. 3-4 hét, hogy olyan szinten kezeljem az egész rendszert, mint előtte a PC-t. 1x sem fagyott még le, konkrétan reggel bekapcsolom, este kikapcsolom. Közben több gépigényes programot használok. (akár egyszerre is). Aki azt mondja, hogy sznobság, vagy divat, szerintem ő még nem próbálta, vagy hamar feladta. Szóval csak ajánlani tudom! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Emmellett ha időt veszítesz a PC faszságai miatt, azt az órabéreddel nyugodtan hozzászorozhatod, és a végén kijön,hogy nem 2 és félszer drágább, csak 30-40 %-kal persze ha drága az időd, meg olcsobbá is válhat, ha meg árufeltöltő vagy akkor végülius van időd virusölőkkel sz.ni

 

Miféle faszságok? Tudnál példát mondani? Sajna tippem sincs.

 

Nálam vmiért hónapokat is kibírnak a win-es gépek újraindítás nélkül és mindig egyenletes teljesítményt kapok.

Mindezt masszív kihasználtság mellett.

Szerkesztette KillerFox
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Miféle faszságok? Tudnál példát mondani? Sajna tippem sincs.

 

Nálam vmiért hónapokat is kibírnak a win-es gépek újraindítás nélkül és mindig egyenletes teljesítményt kapok.

Mindezt masszív kihasználtság mellett.

"hónapokat is kibírnak újraindítás nélkül" :) :) :) Van otthon egy pont mostanság 10 éves E Mac-om, soha egyetlenegyszer sem kellett újraindítani, bár már nem használom, de a mai napig kifogástalanul működik, van, hogy 1,5 évig be sem kapcsoltam, aztán egyszer mégis, és, mintha mi sem történt volna működött rendesen, ahogy egy számítógépnek kell.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mar a harmadik mac-emet gyurom (mac pro 1.1 , 2.1 , most egy 15" rMBP) es ra kellett jonnom par dologra. Mikor elkezdtem a Mac-es vilagot pontosan ugy akartam hasznalni mint a windowst. Nem ment. Ra kellett ebredjek, hogy kurvasok felesleges dolgot csinalok windows alatt. Meg ha furan hangzik is, meg kellett szokni azt is hogy az operencias rendszer nem baszogat a hulyesegeivel. Zenere/videora  szerintem elonyosebb a mac foleg ha hataridos munkaitok vannak. Nyilvan, nem volt egy leanyalom mikor meglattam a 800e forintos arcedulat a mostani gepemen a boltba, de behozza az arat.  Aki meg netezesre vesz MacBook-ot hogy a kavezokba mutogassa, na az a sznobsag... :)  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ámde 3x annyiba kerül mint egy azonos tudású pc!

 

Tipikus olyan hozzászólás, mint aki még sosem próbálta ki a Mac-et. És ezt a próbálást nem úgy értem, hogy láttam a haverom hogy használja, vagy ideadta a haverom 10 percre és katasztrofális...

Másik dolog az azonos tudás. Annak idején jó 10 évvel ezelőtt is voltak az Intel processzorok. Ugyanúgy 2GHz volt írva az egyikre és a másikra is. Ugyanúgy Pentium volt és nem Celeron. És mégis az egyik duplájába került, mint a másik. Pedig ugyanaz volt ráírva a dobozára!!!

Nagyon sokan beleesnek abba a hibába, hogy GHz vs GHz, Memória vs Memória és Winchester kapacitás vs Winchester kapacitás alapján hasonlítják össze a gépeket. Egy átlagos macben kifejezetten összeválogatott alkatrészeket raknak be sokszor olyanokat, amiket kifejezetten csak Mac gépekben vannak.

A másik dolog, hogy nem ez alapján kell megítélni, hanem az alapján, ahogyan lehet vele dolgozni. Itt sokan írták, hogy bekapcsolják és működik. Elhiszem, hogy egy Windows-os gép is lehet kitűnő, láttam rá példákat. Csak hogy mondjuk mire az ember összerak egy ugyanolyan jó Windwosos gépet (kb ugyanarra az árra fog jutni), sokkal nagyobb és hangosabb lesz a ház, sokkal nagyobb lesz a fogyasztás, és ami a legfőbb, hogy mennyi felesleges időt (és pénzt) pazarol arra, hogy egy rendesen működő gépet csináljon???

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Miféle faszságok? Tudnál példát mondani? Sajna tippem sincs.

Nálam vmiért hónapokat is kibírnak a win-es gépek újraindítás nélkül és mindig egyenletes teljesítményt kapok.

Mindezt masszív kihasználtság mellett.

Gondolkoztam reagaljak e a hozzaszolasodra, de megprobalok diplomatikusan es szemelyeskedes nelkul (ertsd flame mentesen) informaciot cserelni egy olyan szintu kerdes hatasara veled, amiben kb. olyan szintu tenyt probalsz nevetsegesse tenni,mintha pl azt kerdojelezned meg,hogy 192kHz-en nem ugyanugy szol egy felvett hangszer, mint 44.1-en.

tehat:

http://youtu.be/Gl7XMixlK1E

Pedig nincs ra semmi feltelepitve. Ez a microsoft feeling. Bullshit.

Szerkesztette proaudio_c.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Üdv, a kollégám MAC őrült, legalábbis ha laptopról van szó, majmolja ezerrel, mert ez a divat, meg a "buta amerikaiaknak van kitalálva" mondatot hallottam már párszor. De végül mindig kiköt egy felső kategóriás windows alapú laptop mellett. A munkáját jobban elősegíti a win alapú rendszer. Ha megy tárgyalásra, akkor első dolog kitenni az asztalra az Iphone-okat. Jól mutat az alma a színpadon stb. ez az egész egy divatot teremtett és ha már nincs ilyened akkor csóró vagy. Én egy kicsit ezt is érzem. Na és az én tapasztalataim. 20 éve PC-t használok, mindig megválogattam az alkatrészeket és majdnem annyit ráköltöttem, mint egy Mac ára. Viszont elértem ezzel azt, hogy akadás, recsegés és fagyás mentesen tudjam használni a kedvenc programjaimat. Az Apple alapból minőségi alkatrészekből rakja össze a gépeit, így ezt megteszi helyettünk. Ezért van az, hogy kevesebb a panasz. Viszont ha valamiért tönkremegy, akkor a gatyád is ráköltöd. Mac-et viszont még nem láttam nagyon lefagyni. Egy szó mint száz, ha kezdő vagy, vagy kevés a pénzed, nem ezzel keresed meg a betevőt, akkor a te géped egy jó kis PC. Ha nem gond az anyagi, meg akarsz felelni a trendnek, ha nem zavar a sok szinkronizálgatás és merőben más koncepció, amit egy mac operációs rendszer nyújt, nem értesz a PC összerakásához, akkor a te géped egy MAC.

Nem csak a PC osszerakasahoz kell ertened. Hanem jos szakmat is el kell sajatitanod,hogy meglasd a gombodben,hogy lesz e idoben driver a windows kovetkezo verziojahoz, es az stabil lesz e.

Emmellett azt azert hozzatennem,hogy a legprofesszionalisabb korokben, pl. Daniel Simon (Tron film, Bugatti Veyron stb) designere PCt hasznal, mert PC grafikara jobban tamogatott szoftverekben.

csak a precizitas kedveert ezt hasznalja a vilag legtehetsegesebb designere:

BOXX Xtreme Workstation, Windows 7 64-bit, Intel Xeon X5690 12 core 4.29 GHz, 24 core hyper-threaded, 24 GB RAM, nVidia GPU Maximus setup with currently 2 x Tesla 2075 GPU’s and 1 x Quadro 6000 output. Apple Cinema 30″ screen. Old-school Wacom Intuos 3 tablet. A 20″ Cintiq just joined the family. Desk with five to six 1:18 cars on it. Chair. Chai Tea Latte.

Szerkesztette proaudio_c.
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ez már annyiszor lerágott csont, hogy igazából már semmi újat nem is lehet a témával kapcsolatban olvasni.

Jómagam nem a hardverekben látom az alapvető különbséget, hanem inkább az op. rendszerekben!!

Ott az osx magasan veri a win7-8-at. A letisztultságával a logikájával a minőségével (core audio) és nyilvánvalóan ebből fakadóan a stabilitásával is.

Nincs órákig tartó idegesítő frissítés meg mindennapos bővítmény update stb. Felteszed és megy, használható.

Ja, és pc-s hardverekből összeállított gépen ment az osx vagyis nem róható fel a hardver különbség.. (hackintosh)

De teljesen rendben van a win is csak azt tudni kell használni, karbantartani, optimalizálni, és beállítani akkor nem lesz vele baj.

Én így látom. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egyébként én mindkettő platformon tolom, régóta.

 

Ha van háttértámogatásod, vagy nagyon értesz hozzá, és elsődlegesen office-jellegű dolgokat csinálsz, vagy játszol, akkor egyértelműen a win platform kényelmesebb és integráltabb sok mindennel. (magyar nyelvű excell, webfejlesztés, stb.)

 

Ha audió/videó munka a célterület, és egyébként nem akarsz törődni a gép lelkével, depláne az kell, hogy mindig minden esetben rendelkezésre álljon és bolondbiztos legyen, akkor meg Mac.

 

És valóban inkább oprendszer-beli a különbség, meg az, hogy a Mac filozófiában a hardver az egy "célhardver" az oprendszerhez, míg a wines gondolkodásmódban az oprendszer a "céldefiníció" a különböző hardverekhez. És tök érdekes levezetni azt, hogy mindkét esetben valóban a tulajdonképpeni célért kell fizetni (elvileg). Win esetében senkit se érdekel, hogy hol guberálod össze a hardvert és milyet, az oprendszer és a használható programok drágák (elvileg- bár üzleti felhasználás esetén már kis Hazánkban is illik ezeket megvenni, meg üzelti felhasználásban azért hardvert is ajánlanak, előtelepítve. Csúcs Dell/HP lapitopik. Nincs is velük baj...). A Maci esetében meg hozzádvágják, gyakorlatilag ingyen a zseniális oprendszert, meg majd minden egyebet is, hogy megvedd hozzá a célhardvert.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nyilvan leragott csont es lehet vitatkozni meg osszevitatkozni a pro es kontra dolgokon.

csak azt az egyet nem ertem, hogy miert kell vallasnak tekinteni egyik vagy masik oldalt. ha csak ebben hiszek es csak ez a jo, azt miert kell vehemensen a masikra eroltetni? mindenki amellett dont, ami szimpatikus, ami jobban bevalt, ami a munkajahoz/szorakozasahoz jobban megfelel. pont.

 

ez az, amit sosem fogok megerteni, miert kell mindenaron bizonyitani es bebizonyitani, hogy csak az a jo, ami mellett en dontottem. NEKEM felel meg jobban, mert EN jol tudom hasznalni az adott platformot. az, hogy MASNAK mi all kezre, az az O dolga. EN elmondom a tapasztalataimat arrol, hogy NEKEM mi valt be, de nem probalom meggyozni a masikat, hogy kizarolag csak az a jo, mert masok vagyunk es mas modszerek szerint elunk/dolgozunk.

 

igy hat az az en velemenyem, hogy ki kell probalni mindent, amit csak lehet. es aztan el lehet donteni, hogy melyik valt be jobban.

 

amugy PC-s vagyok, de nem vallasos, hanem felhasznalo. ha MAC-em lett volna elobb, valoszinuleg csak azt hasznalnam, de most, sok-sok ev utan baromira nincs kedvem valtani. kialakultak a munkamodszereim, megtanultam hasznalni a programokat, megtanultam alkalmazkodni az ilyen-olyan hulyesegekhez es hatekonyan tudok dolgozni.

 

...amugy meg: AMIIIIGAAAAA! es C64 forever :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A baj az, hogy sokan nem így állnak neki a dolgoknak. Eleve úgy kezdik a mondatukat, hogy a sznob maces emberek. A másik, hogy fele meg harmad ennyiből összerakom ugyanazt a PC-t, ami még jobb is.
Ezek nagyon nagy része soha életében nem is látott macet csak képről és az árát. És ez alapján dönt. Meg az alapján, hogy mindenkinek iPhone-ja van de csak azért, hogy menőzzön vele (ami igaz is sajnos).
Én is eleinte megpróbáltam rábeszélni az ismerőseimet a Mac-re. Aztán évek alatt rájöttem, hogy tényleg nem való mindenkinek. Láttam is erre nem egy példát.

Én is azt mondom mindenkinek, hogy ha meg van elégedve a jelenlegi rendszerével, akkor felesleges váltani.
Van is ismerősöm, aki mindig azt mondta, hogy megfelel neki a Windows. Odaadtam neki egy 2006-os macbookot, ami már kezd lassúcska lenni. És azt mondta, hogy nagyon szereti. Venni is akar egy Mac Minit. Viszont azt is mondta, hogy ugyanúgy szereti a Windowst is. Vannak dolgok amikben az jobb, de látja, hogy egyszerűbb a Mac...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

nyilvan leragott csont es lehet vitatkozni meg osszevitatkozni a pro es kontra dolgokon.

csak azt az egyet nem ertem, hogy miert kell vallasnak tekinteni egyik vagy masik oldalt. ha csak ebben hiszek es csak ez a jo, azt miert kell vehemensen a masikra eroltetni? mindenki amellett dont, ami szimpatikus, ami jobban bevalt, ami a munkajahoz/szorakozasahoz jobban megfelel. pont.

 

ez az, amit sosem fogok megerteni, miert kell mindenaron bizonyitani es bebizonyitani, hogy csak az a jo, ami mellett en dontottem. NEKEM felel meg jobban, mert EN jol tudom hasznalni az adott platformot. az, hogy MASNAK mi all kezre, az az O dolga. EN elmondom a tapasztalataimat arrol, hogy NEKEM mi valt be, de nem probalom meggyozni a masikat, hogy kizarolag csak az a jo, mert masok vagyunk es mas modszerek szerint elunk/dolgozunk.

 

igy hat az az en velemenyem, hogy ki kell probalni mindent, amit csak lehet. es aztan el lehet donteni, hogy melyik valt be jobban.

 

amugy PC-s vagyok, de nem vallasos, hanem felhasznalo. ha MAC-em lett volna elobb, valoszinuleg csak azt hasznalnam, de most, sok-sok ev utan baromira nincs kedvem valtani. kialakultak a munkamodszereim, megtanultam hasznalni a programokat, megtanultam alkalmazkodni az ilyen-olyan hulyesegekhez es hatekonyan tudok dolgozni.

 

...amugy meg: AMIIIIGAAAAA! es C64 forever :)

 

mert vannak, akiknek a facebook és a vallások maradtak a való élet helyett;) önbecsapás művészete lvl99.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"hónapokat is kibírnak újraindítás nélkül" :) :) :) Van otthon egy pont mostanság 10 éves E Mac-om, soha egyetlenegyszer sem kellett újraindítani, bár már nem használom, de a mai napig kifogástalanul működik, van, hogy 1,5 évig be sem kapcsoltam, aztán egyszer mégis, és, mintha mi sem történt volna működött rendesen, ahogy egy számítógépnek kell.

 

Kicsit félreérthető volt. Úgy értem h 24/7-be megy.

 

Am nem értem h miért szarozzák a win-t mindenhol. Óvodás szintű info-s ismeretekkel is szépen karban lehet tartani.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Miféle faszságok? Tudnál példát mondani? Sajna tippem sincs.

 

Nálam vmiért hónapokat is kibírnak a win-es gépek újraindítás nélkül és mindig egyenletes teljesítményt kapok.

Mindezt masszív kihasználtság mellett.

Nálam két éve van bekapcsolva az asztali számítógépem, egyszer se indítottam újra. :)

Amúgy egy jobb pc is almás márka árát súrolja újonnan. Laptop vonalat értem ez alatt. Használtan már ugyanaz a tudású modell olcsóbb egyébként.

Apple gépek szerintem inkább a jól összeválogatott és dedikált hw elemek miatt olyan jó. Lenne pénzem egyébként egy iBook G4-et vennék :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...