Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől jó Macen dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Mac-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Windows-osban is.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Ez jó am. Kicsit védtem a win-t (speciel ez csak a win7-re vonatkozik. :) ) és Apple ellenesnek vagyok kikiáltva. Legalább is ezt szűrtem le.

 

Nos, semmi bajom nincs vele. Aki nem akar szarozni/nem ért hozzá, csak egy megbízható rendszert akar, bizonyos célfeladatokra, teljesen megértem.

Én másra esküszöm, de ahogy mondani szokta egy haverom, van aki a kannás borra esküszik :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy kicsit hosszú lesz, és "filozófikus".

 

Nálam a számítógép elsősorban munkaeszköz - ez alatt érthető akár a napi megélhetés (szoftver fejlesztés), akár a hobbi (zenélés, filmvágás). Pontosan ezért elsősorban NEM a "csicsát", "élmény-faktort" várom egy op.rendszertől, hanem azt, hogy "segítse" a munkámat. Ne mindenféle csicsa-micsa képi meg hangeffektusokkal vegye el az időmet, vonja el a figyelmemet, hanem a lehető legegyszerűbb, leggyorsabb módon hajtsa végre, amit kérek. (Eszem ágában nincs használni OSX-en a "magnify" effektust a dockon... meg az ablak kicsinyítőt sem...)

 

Nagyjából 15-20 éve napi rendszerességgel dolgozom különböző op.rendszerekkel (windows, linuxok-unixok, a Tiger óta pedig OSX), és a "munkára használhatóság" szempontjából azt ell mondanom (a Yosemite DP4 megjelenése óta azt is "kóstolgatom"), hogy - szigorúan a felhasználói felületet alapul véve - a Windows a 8-as "megjelenésével" nagyon rossz irányba mozdult el. Megpróbáltak valami nagyon-nagyon mást, nagyon-nagyon új szemléletet meghonosítani, de igazából a munka sebességét tekintve az, hogy a csempék és a "régi asztal" felülete ide-oda vált, egyfajta "nyugtalanságot", bizonytalanságot okoz. A csempék között más az elrendezés, más a "topológia", mint az asztalos felületen. Rugalmas használathoz párhuzamosan két, egymástól teljesen eltérő felületet kell(ene) "belakni". Nem egyértelmű, hogy mikor "honnan hová" hogyan jutok el, pl. a Gépházból nincs "visszaút", valahogy "vissza kell keveredni" a csempés vagy a hagyományos desktopra.

 

A Yosemite sokaknak nem tetszik, mert hogy túl puritán, hiányzik belőle a "szépség"... A (majdnem) napi "használgatás" során egyre inkább azt tapasztalom, hogy szeretem ezt a felületet, mert - a kezdeti negatív érzések, "értetlenség" (miért kellett kiradírozni a szép dolgokat?) - után úgy érzem, hogy nagyjából az az irány, ami a rendszer használhatóságát elébe helyezi a "wow" meg "húúúú" meg "azannya" faktoroknak. Ezek az utóbbiak csak 2-3 percig, óráig, napig érdekesek, utána kifejezetten hátráltatják az embert a mindenféle "flikk-flakkok", "trikk-trükkök".

 

Engem elsősorban az érdekel, hogy egy alkalmazást mennyire gyorsan indít el. Ne "forogjon", meg "csillogjon", meg "fütyörésszen"! indítsa el minél gyorsabban az alkalmazást. Ha sok fut párhuzamosan, akkor minél gyorsabban és simábban váltson közöttük. Ja, és persze ne akadjon össze egyik a másikkal.

 

Egy nagyon jó adalék, hogy mi az ami hosszú távon fontos egy op.rendszer megítélésében:

Kisebbik lányom építész, és a Windowson képtelen volt párhuzamosan futtatni a Photoshopot az ArchiCADdel. (Nem gagyi gép volt, hanem neves: ASUS notebook, 8 GB RAMmal, SSD-vel. Gyors volt, szó se róla. Csak esett-kelt.) Fél éve "berágott", vett egy MacBookot. Tegnap vigyorogva mutatta, hogy nem csak hogy együtt fut a Photoshop és az ArchiCAD, de az ArchiCAD-nek a 16-os és a 17-es verziója is egyszerre (párhuzamosan) elindítható volt.

 

Alapvetően mindegyik rendszerrel jól elvagyok, és mindegyik nagyon sokmindenre jól használható, de ha most azt kérdezné valaki, hogy melyik rendszert választanám, ha mindegyikre lenne minden, amit használok, de megmaradna az op.rendszerek alapvető "jellege", "használata", akkor - sajnálom, windows - az OSX és a Linux közül választanék. (Unix forever.) Hogy végül az OSX mellett döntenék-e, az nem 100%-ig egyértelmű, de valószínűleg igen. (Valahogy az OSX designja - még a Yosemite-é is - sokkal elegánsabb, mint a Linuxoké. Bár óriási a fejlődés. A CentOS 7 pl. kifejezetten szép lett. Csak kicsit kusza... még mindig.)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kisebbik lányom építész, és a Windowson képtelen volt párhuzamosan futtatni a Photoshopot az ArchiCADdel. (Nem gagyi gép volt, hanem neves: ASUS notebook, 8 GB RAMmal, SSD-vel. Gyors volt, szó se róla. Csak esett-kelt.) Fél éve "berágott", vett egy MacBookot. Tegnap vigyorogva mutatta, hogy nem csak hogy együtt fut a Photoshop és az ArchiCAD, de az ArchiCAD-nek a 16-os és a 17-es verziója is egyszerre (párhuzamosan) elindítható volt.

 

Lehet tudni az ASUS notebook és az Apple MacBook pontos paramétereit?

Szerkesztette Aquarius
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem tudom, mitől jó Macen dolgozni, még soha nem dolgoztam Macen. Valszeg, soha nem is fogok, így erre a kérdésre, sajna nem tudok válaszolni. Az is lehet, hogy nem jó Macen dolgozni. Nem tudom. Ennek a tudásnak soha nem fogok a birtokába kerülni. Szomorú is vagyok ezért, de csak egy icikét- picikét. Nem is tudom, egyáltalán, releváns-e ez a kérdés, most, mikor annyi háború, ínség, borzalom és katasztrófa borzolja bolygónk lakóinak idegeit. Persze, ettől még lehet jó Macen dolgozni, de minek? Egyáltalán dolgozni bármin jó? Ez perverz...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem tudom, mitől jó Macen dolgozni, még soha nem dolgoztam Macen. Valszeg, soha nem is fogok, így erre a kérdésre, sajna nem tudok válaszolni. Az is lehet, hogy nem jó Macen dolgozni. Nem tudom. Ennek a tudásnak soha nem fogok a birtokába kerülni. Szomorú is vagyok ezért, de csak egy icikét- picikét. Nem is tudom, egyáltalán, releváns-e ez a kérdés, most, mikor annyi háború, ínség, borzalom és katasztrófa borzolja bolygónk lakóinak idegeit. Persze, ettől még lehet jó Macen dolgozni, de minek? Egyáltalán dolgozni bármin jó? Ez perverz...

Kázió, akrasz  beszélni róla? ...

Keress fel egy jó pszichoterapeutát :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lehet tudni az ASUS notebook és az Apple MacBook pontos paramétereit?

Egy ASUS U30JC volt Core i3, 8GB RAM, Windows 7 x64, 128GB Kingston SSD.

A paramétereit és az első "megnyilatkozásait" tekintve nagyon ígéretes kis gép volt.

"Papíron" ennyinek nagyon sokmindenhez elégnek kell lennie.

Aztán két év alatt elérte, hogy közutálatnak örvendjen. És ebben mindkét "fél" (Windows és Asus) felelős volt.

 

A macbook egy Corei5/2.4-es, 256GB SSD, 16GB RAM

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Azért ahogy elnézem az ArchiCAD-nak van gépigénye rendesen. Eltudom képzelni könnyen hogy megfogta a kis i3-ast.

Meg am VGA kártyával mi a helyzet? :) Ennél a proginál rohadtul nem mindegy.

 

Na, /off

Egy NVidia dedikált VGA volt benne, 256MB saját RAMmal.

Nem volt semmi probléma a sebességgel, amikor működött.

(Mondjuk az hozzátartozik a történethez, hogy amit ez a masina 1,5 óráig renderelt, azt egy iMac 4 maggal és 32GB RAMmal 20 perc alatt megette. ;) )

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kázió, akrasz  beszélni róla? ...

Keress fel egy jó pszichoterapeutát :D

Az a baj, hogy demoralizál, sőt frusztrál, ha egy már-már számomra is majdnem elérhető lehetőség végül vágyálom marad számomra. Írtam is egy kis versecskét, mely szomorú sorsom plasztikusan fejezi ki.

 

Dolgoznék én " Mek-en",

De sajnos, nem tehetem,

Mert nincsen rá pénzem,

Mondd, hiába élek?

 

Jaj, jaj, jaj,

Jaj, jaj, ja,

Brühhühhűűű!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az a baj, hogy demoralizál, sőt frusztrál, ha egy már-már számomra is majdnem elérhető lehetőség végül vágyálom marad számomra. Írtam is egy kis versecskét, mely szomorú sorsom plasztikusan fejezi ki.

 

Dolgoznék én " Mek-en",

De sajnos, nem tehetem,

Mert nincsen rá pénzem,

Mondd, hiába élek?

 

Jaj, jaj, jaj,

Jaj, jaj, ja,

Brühhühhűűű!

 

Szerintem emiatt ne menj rögtön a Dunának. 

Hidd el, nem attól lesz teljes az életed, hogy éppen macen dolgozol.

Félreértés ne essék, nagyon örülök, hogy ott áll az asztalomon a mac, és dolgozhatok rajta/vele, de azért nem ugranék le a 10.-ről, ha nem lenne.

Vannak ennél sokkal-sokkal fontosabb dolgok is.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha komoly volt a hsz-od akár 1%-ban is, surgosen fordulj orvoshoz.

Mellesleg nem mindenki akkora idiota, mint te, hogy olyan munkát választasz, amit nem szívesen csinálsz.

Az éhinségért szintén nem a macen zenélők a felelősek, ha már olyan vilgábölcsességeket akarsz szülni az ínséges foteledből.

Biztos komoly volt, te idióta! :D Miből gondolod, hogy olyan munkát választottam, amit nem szívesen csinálok??? :D

Vasakkal zenélek általában, összértékükben vehetnék pár "Mek"-et... :D Ráadásul a fotelem sem "ínséges", gondoltam lesz olyan szerencsétlen, aki rávetődik erre, mint gyöngytyúk a takonyra, és valóban te lettél az! :D Egyébként, hogy jön ide az éhínség, te nagyonbuta???? :D Na, menj gyorsan, vár a "Mek"!!!! :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az,hogy annyi szmájlit írsz,mint egy ecsethajú tini, az oké, dehogy ilyen jól megnevettettél, azt egyenesen köszönöm.

Egy valóság celeb is ügyesebben kivágta volna magát ekkora égésből,mint amekkorában te voltál,vagy de ez se zavarjon Bélringer bajnok.

Lehet,hogy te taknyot szoktál enni, én nem. Ha nem gond kihagynám. Pont te buktál rá a takonyra, barátom. Pont Te. A Tiédet meg meghagyom neked, jó, ha már az enyémet ilyen ügyesen megetted.A vasaiddal meg zenélj csak, a továbbiakban sem lesz rá senki kiváncsi!;-)  Gondolom ezért tapsoltad az előbb meg magad jobb híján.

Egyébként úgy kell írni,hogy Mac, vagy Macintosh, bár ebbe akkor már ne is menjünk bele!:-) (najo segítek: ez is ugratás volt, a te putristilusodban: takony!! Danger.)

És abba se,menjünk bele,mégegyszer ki szivatott kit, és ki is evett taknyot. De jót röhögtem rajtad istenem:D

Hát ennyire a szívedre vetted, kisgyerek? Ja, és tényleg Mac, vagy Macinthos? Aztaaaaa, hogy mik vannak! :) Hát ez nem is tudtam, köszi hogy leírtad, biztosan ezért vagy proaudio... :) Nem kicsit vagy kretén, elszórakoztat a vergődésed.:) Asszem, veszek is egy Mek-et, az annyira misztikus, aztán szívatlak tovább. :

Addig is, küldenél egy képet a Mekről, meg esetleg egy címet, ahol lehet ilyen csodagépet vásárolni?:)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kázió: Tetszettek a beszólásaid, jó volt ide ez a fajta humor, de kiléptél a szerepedből, és ez a vulgár stílus szerintem itt már nem bejövős. Nekem biztos nem.

proaudio_c. is hibás azért, hogy nem fogta fel a humort, de nem így kéne rá reagálni.

Remélem lezárul ez a vita, és más témában fog megnyilvánulni a humorod. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Uram atyám... Gyerekek, most komolyan? Elkeserítő, ami itt megy... Valamit azért illene tiszteletben tartani:

  • Nem kötelező mindenhez hozzászólni
  • Nem biztos, hogy mindenki ugyan úgy látja az adott helyzetet
  • Ha valakinek eltér a véleménye a Tiédtől, még nem biztos, hogy az hülyeség ("ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye")
  • Legalább annyi tisztelettel legyünk a másik irányába, amennyit mi is elvárunk!
  • És ha csak azért írsz, hogy jópofának tűnj (holott nem vagy az); akkor ne tedd!

 

Komolyan mondom, hogy elszomorít, amiket itt lehet olvasni. 10 éve is volt a rég hs-en is pár nem oda illő tag, de koránt sem ennyi, mint itt.

Ez siralmas...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kázió: Tetszettek a beszólásaid, jó volt ide ez a fajta humor, de kiléptél a szerepedből, és ez a vulgár stílus szerintem itt már nem bejövős. Nekem biztos nem.

proaudio_c. is hibás azért, hogy nem fogta fel a humort, de nem így kéne rá reagálni.

Remélem lezárul ez a vita, és más témában fog megnyilvánulni a humorod. ;)

Tényleg poénnak szántam, el nem tudtam képzelni, hogy valaki komolyan veszi, normális ember a brühhühhűknél már rádöbbent volna, de mindegy. Viszont a paréjkodást nem én kezdtem, az csak reakció volt, utólag már bánom, hogy egyáltalán reagáltam, bocs, ide sem jövök többet! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...