Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Mitől jó Macen dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Mac-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Windows-osban is.

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Az ilyen cikkek vonzzák a tömegeket. A mennyiség (nézettség, klikkszám) uralma... a minőség nem érdekes.

Nem éri meg a komolyabb publikáció, mert azt nem értené a többség és az általános ingerküszöböt sem érné el. Erre van igény, később erre sem.

az egy dolog, hogy milyen minőségű az ipon cikk, de az adatok nem az újságírók fejéből, hanem a National Vulnerability Database-ből vannak ( http://nvd.nist.gov/ ),a táblázatokat pedig valószínűleg a GFI-ről emelték át az ipon-osok ( http://www.gfi.com/blog/most-vulnerable-operating-systems-and-applications-in-2014/ - itt régebbieket is meg lehet nézni, ott azért az MS ellentábor is megnyugtatóbb számokat láthat egyes években, hátha ez hozzásegíti őket a lelki békéjükhöz :) ). mindenesetre azok ott mind nagyon is valós számok, a tavalyi év tényleg így alakult felfedezett rendszerhibák tekintetében. 

 

Ja, és a Windows XP nincs a listán, pedig - bizony-bizony!!! - azt még nagyon sokan hasznáják a mai napig.

nem támogatott OS-t teljesen értelmetlen lenne szerepeltetni, akár elterjedt, akár nem hiszen már nem fejlesztik és nem is patch-cselik. 

 

egyébként elsőre nekem is furcsa volt, hogy miért van az OSX összehúzva és a Windows szétválasztva, de a GFI-s cikkben olvashatod is erre a választ (a lényeg, hogy hogyan frissülnek a különböző OS-ek). ha az OSX-hez hasonlóan összevonják az összes Windowst, akkor az összes egyedi hiba száma 68 (nyilvánvaló, hogy közös kódrészeken osztoznak a rendszerek, vannak közös függőségek és így tovább). 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy kis háttérinfó ehhez a témakörhöz kissé "belülről" nézve:

 

A párezer Forintos (vagy bármi más pénznem) ügyletek jellemző módon nem elektronikusan zajlanak a sztenderd bankkártya nehézkessége miatt. (odaad, pin kód, kis papír, stb.) Erre a népesség túlnyomó része kivesz egy nagyobb összeget az ATM-ból, és azt költi kp-ként, zsebből.

Én egyszer benzincsövet vettem a simsonomhoz fél métert 40ft-ért. A praktikeres nézett is nagyot mikor kártyát adtam neki mivel nem volt kp nálam. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Olvastam egy cikket az origon vagy indexen vagy hasolnó kaliberü oldalon (ami azért valamennyire megbízható is...), és a szalag címe az volt, hogy "Az Apple learadt, az Android meg..." vagyis valami hasonló, belenéztem a cikkbe, mert kíváncsi voltam, hogy miben maradt le az apple, mert a címből nem derült ki pontosan, és egy árva szó sem volt sem az Appleről, sem egyik termékéről vagy bármiről. A lényeg, hogy manapság elég ha odaírják, hogy Apple, már meg is van a nézettség. Szörnyű ez a világ!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Óriási csúsztatások és ostobaságok vannak ebben a cikkben. (Ja persze, PC fórum ;) )

1. Úgy vélem, nem kell a chipet kicserélni, egyszerűen felül lehet azt írni egy firmware frissítéssel. Ha csak nem annyira "okos" a vírus, hogy már eleve blokkolja a firmware frissítést is. Erre nagyon kicsi esélyt látok.

2. A legújabb Macekben már javítva van ez a hiba

3. Tény, hogy a 2014 előtti gépek esetén (még) nem oldotta meg az Apple a firmware frissítéssel azt, hogy meg lehessen így fertőzni a gépeket, de - valószínűleg - meg fogja oldani. (Ha van egy kis esze...)

4. Csak akkor fertőz a gép, ha a felhasználó fertőzött weblapokat látogat meg. Ezek a weblapok valószínűleg nem a www.apple.com vagy a www.beszeljukmac.com, vagy a www.hitspace.hu oldala ÉS(!!!)

5. hagyja a felhasználó "elaludni" a gépet, majd felébredni.

 

Azért - valljuk be - elég sok változónak kell "bebillennie" ahhoz, hogy a vírus fertőzzön. 

 

A cikk kb. olyan hangulatot áraszt, mintha holnap(!!!) az összes(!!!!!) Apple Mac gép felrobbanna, és használhatatlanná válna. Ja, és rögtön utána jün a világvége, az özönvíz, a hét csapás... 

 

Az alábbi cikk "kicsit" szakszerűbb és árnyaltabb.

 

http://beszeljukmac.com/index.php/weblog/comments/sulyos_sebezhetseget_talaltak_a_regebbi_mac_ekben

 

Ja és még valami: a Yosemite-tól (talán már a Maverickstől) kezdve van egy olyan védelem az OSX-ben, hogy csak "autentikus" programokat, drivereket, kexteket tölt be / futtat. Ez a védelem a felhasználók zöménél nincs kikapcsolva.

Szerkesztette Bendi
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem olvastam el a cikket, ilyeneket sosem olvasok.

Igazat adok @Bendinek mindenben.

Viszont az tény, hogy az Apple úgy hirdeti az oprendszerét, hogy az a világ legbiztonságosabb rendszere, és kiderül, hogy igencsak meg lehet támadni a rendszerüket. És ez már nem az első ilyen eset. Viszont ha jól értelmezem a dolgot, akkor ez igenis vírus. Nem kell a felhasználónak beavatkozni ahhoz, hogy "elkapja".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kedves emberek! nemtudom jó helyre írom e a meglátásom a témáról vagy van saját helye ( ha igen szóljon rám valaki ! ) de hátha ez az álláspont vagy vélmény is számít valakinek.

Igen elrontott dolog az uj macpro-ban néhány dolog és ez a csatolós mizéria is teljesen eldurvult szinte épphogy kijött a thunderbolt lett thunderbolt 2 usb c.. nem nagyon az egységesítés felé halad a dolog sajnos ez valóban ígyvan viszont ami a gépeket illeti nekem is egy szürke macpro-m van a váltáson azért nem gondolkozom mert még most is teljesen kiszolgál sőt! viszont körüljártam a dolgokat és tényleg az én véleményem írnám most le.

Anyagilag az uj mac pro gondolom megéri az árát hosszútávú befeketetés szerintem de mivel nem túl bővíthető amiről itt is esett szó elég neccesen alakul a helyzet sokaknál amit meg is értek. Viszont : azt is tudni kell - szerintem - hogy azért manapság nem csak az apple ( nem védem öket nem fizetnek érte stb.. ) hanem úgy mindenki a kompakt,szép,vékony,egységes, felhő alapű rendszerekre próbál építeni ami nem minden esetben célra vezető az "új" gép is ezt szenvedte már meg valahol ezért végeztem egy kis számítást ami lehet nem mindenkinek fedi a valóságot de hátha segít tisztítani a káoszt .

Na már most ha megveszzük a mac pro-t ami 1100000ft és tételezzük fel egy szürke mac pro-ról váltás történik. van egy uad pci kártyánk úgyhogy kéne egy külső pci cucc hozzá ami 280000ft kb tehát ... szerintem egy satelit duo core-al sokkal jobban járna a képzeletbeli emberünk ugyanis az 220000ft ehez még ha a régi HDD is akarja használni el kell költenie pénzt külső thunderbolt eszközre ami kb 70000ft-tól indul na most járunk 1390000ft-nál ha ezt leosztjuk arra hogy valószínűleg 10 évet fog menni a gép 139000 évente ezért kapunk egy elég jó gépet igaz 2 dolog "kilóg" belőle de szerintem ez nem vészes.

De a másik szerintem igen élhető alternativa a mac mini legerősebb kiszerelésben ez 505000ft ehez jön az uad ami 220000ft és a külső vinyó ami kb ugye 70000ft így összesen 80000ft ha lebondjuk 10 évre évi 80000. 

Kiemelném hogy kifejezttem szürke macpro leváltására írtam ezeket példákat mivel én is ebben cipőben fogok járni hamarosan ( bár még megelégszem a teljesítményével ) illetve mac osx rendszren win-en nincs összehasonlítási alapom biztos meg lehet oldani olcsobban de ez egy profi rendszer "példája" és mivel win-en se thunderbolt nincs jelenleg és tapasztalatok alapján nem tartom ilyen megbízhatonak ezért nem is nagyon megyek bele. 

Persze ez sem kézpénz csak tényleg érdekelt a téma és átszámolgattam milenne ha.. nyilvan ott a használt piac és egyéb más megoldás is profiknak pedig ha olyan munka kerül ki a kezükből ami visszahozza ezt az árat úgygondolom jelen helyzetben ezek nem rossz alternatívák de persze mindenki maga tudja. 

Szerkesztette Malter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

tényleg ezer bocs, hogy előtör belőlem a nyelvtannáci, de így vesszők nélkül nehéz olvasmány amit írtál. amúgy meg tökjó dolgokat írsz, ilyen számolást szerintem én is mindjárt elvégzek a saját cuccaimmal.

a következő hozzászólásodhoz meg kölcsön tudok adni pár vesszőt, tessék: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

(tudom, tudom, én meg nem kezdem nagybetűvel a mondatokat :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha esetleg nem olvastad Adam posztjat a szabvanyokrol akkor nezd meg, vannak benne hasznos informaciok :

 

 

 

 

Kedves emberek! nemtudom jó helyre írom e a meglátásom a témáról vagy van saját helye ( ha igen szóljon rám valaki ! ) de hátha ez az álláspont vagy vélmény is számít valakinek.

Igen elrontott dolog az uj macpro-ban néhány dolog és ez a csatolós mizéria is teljesen eldurvult szinte épphogy kijött a thunderbolt lett thunderbolt 2 usb c.. nem nagyon az egységesítés felé halad a dolog sajnos ez valóban ígyvan viszont ami a gépeket illeti nekem is egy szürke macpro-m van a váltáson azért nem gondolkozom mert még most is teljesen kiszolgál sőt! viszont körüljártam a dolgokat és tényleg az én véleményem írnám most le.

Anyagilag az uj mac pro gondolom megéri az árát hosszútávú befeketetés szerintem de mivel nem túl bővíthető amiről itt is esett szó elég neccesen alakul a helyzet sokaknál amit meg is értek. Viszont : azt is tudni kell - szerintem - hogy azért manapság nem csak az apple ( nem védem öket nem fizetnek érte stb.. ) hanem úgy mindenki a kompakt,szép,vékony,egységes, felhő alapű rendszerekre próbál építeni ami nem minden esetben célra vezető az "új" gép is ezt szenvedte már meg valahol ezért végeztem egy kis számítást ami lehet nem mindenkinek fedi a valóságot de hátha segít tisztítani a káoszt .

Na már most ha megveszzük a mac pro-t ami 1100000ft és tételezzük fel egy szürke mac pro-ról váltás történik. van egy uad pci kártyánk úgyhogy kéne egy külső pci cucc hozzá ami 280000ft kb tehát ... szerintem egy satelit duo core-al sokkal jobban járna a képzeletbeli emberünk ugyanis az 220000ft ehez még ha a régi HDD is akarja használni el kell költenie pénzt külső thunderbolt eszközre ami kb 70000ft-tól indul na most járunk 1390000ft-nál ha ezt leosztjuk arra hogy valószínűleg 10 évet fog menni a gép 139000 évente ezért kapunk egy elég jó gépet igaz 2 dolog "kilóg" belőle de szerintem ez nem vészes.

De a másik szerintem igen élhető alternativa a mac mini legerősebb kiszerelésben ez 505000ft ehez jön az uad ami 220000ft és a külső vinyó ami kb ugye 70000ft így összesen 80000ft ha lebondjuk 10 évre évi 80000. 

Kiemelném hogy kifejezttem szürke macpro leváltására írtam ezeket példákat mivel én is ebben cipőben fogok járni hamarosan ( bár még megelégszem a teljesítményével ) illetve mac osx rendszren win-en nincs összehasonlítási alapom biztos meg lehet oldani olcsobban de ez egy profi rendszer "példája" és mivel win-en se thunderbolt nincs jelenleg és tapasztalatok alapján nem tartom ilyen megbízhatonak ezért nem is nagyon megyek bele. 

Persze ez sem kézpénz csak tényleg érdekelt a téma és átszámolgattam milenne ha.. nyilvan ott a használt piac és egyéb más megoldás is profiknak pedig ha olyan munka kerül ki a kezükből ami visszahozza ezt az árat úgygondolom jelen helyzetben ezek nem rossz alternatívák de persze mindenki maga tudja. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

tényleg ezer bocs, hogy előtör belőlem a nyelvtannáci, de így vesszők nélkül nehéz olvasmány amit írtál. amúgy meg tökjó dolgokat írsz, ilyen számolást szerintem én is mindjárt elvégzek a saját cuccaimmal.

a következő hozzászólásodhoz meg kölcsön tudok adni pár vesszőt, tessék: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

 

(tudom, tudom, én meg nem kezdem nagybetűvel a mondatokat :) )

Kicsit siettem a hozzászólást írva :) legközelebb odafigyelek! a veszőkért meg köszi :D

Szerkesztette Malter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ha esetleg nem olvastad Adam posztjat a szabvanyokrol akkor nezd meg, vannak benne hasznos informaciok :

 

Olvastam! Azért is a tb-re alapoztam a dolgot, viszont mivel ez egy mac-es topic így "nemérdekel" hogy windows-ra jelenleg nincs ilyen csatalkozó. 

Ami igaz és szomorú ez a sok integráció.. a kalkulációban emiatt is a mac pro szerepel, erről már kiderült hogy igen jól bővíthető. 

A mac mini pedig a "legolcsobb"   :)

Szerkesztette Malter
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A Macbookommal rengeteget dolgozom. Hamarosan kap egy szülinapi tortát, tíz gyertyával. Nem misztifikálom, szerintem nem is szabad, nemsokára akkucsere lesz időszerű (ez a 3. lesz). Olyan öreg, hogy a gumitappancsai már hámlanak, a tápegység vezetéke is morzsálódik (!), viszont szellemileg teljesen friss! :) Ezt csinálja utána bármelyik PC lapitopi! :D:D:D

Macbook.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta Ákos Ambrus:

A Macbookommal rengeteget dolgozom. Hamarosan kap egy szülinapi tortát, tíz gyertyával. Nem misztifikálom, szerintem nem is szabad, nemsokára akkucsere lesz időszerű (ez a 3. lesz). Olyan öreg, hogy a gumitappancsai már hámlanak, a tápegység vezetéke is morzsálódik (!), viszont szellemileg teljesen friss! :) Ezt csinálja utána bármelyik PC lapitopi! :D:D:D

Macbook.jpg

Hát igen. Az enyém is már vagy 10 éves. Firewire-en 8 sávos klasszikus,, illetve 8 sávba beférő könnyűzenei felvételek mennek rajta folyamatosan. Ha a nyaralóba megyek, akkor net, email, logic, ableton digital performer elő, utó, kompozíciós munkák, horrorfilm nézés.  ( Amikor egy végső mix készül, akkor ott a fullos macmini+Apollo+UAD pluginek ).

A felsoroltakhoz ennél erősebb gépre nincs szükségem, mást meg eleve nem csinálok.

Ha meghalna, azonnal vennék egy ugyanilyet 40-ért.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2016. 09. 30. at 1:27 írta JánosHorváth:

Hát igen. Az enyém is már vagy 10 éves. Firewire-en 8 sávos klasszikus,, illetve 8 sávba beférő könnyűzenei felvételek mennek rajta folyamatosan. Ha a nyaralóba megyek, akkor net, email, logic, ableton digital performer elő, utó, kompozíciós munkák, horrorfilm nézés.  ( Amikor egy végső mix készül, akkor ott a fullos macmini+Apollo+UAD pluginek ).

A felsoroltakhoz ennél erősebb gépre nincs szükségem, mást meg eleve nem csinálok.

Ha meghalna, azonnal vennék egy ugyanilyet 40-ért.

Tőlem vehetsz tartaléknak 30-ért is...és csak 8 éves :)  (igaz, akksi nincsen benne)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én szerintem is előfordulhat, hogy jobb lehet macen, de ugyanígy lehetne fordítva is. Ugyanis szerintem nem csak "user error" lehet, hanem fejlesztői hiba is közrejátszhat driver ügyileg. Ráadásul az oprendszer igen is beleszólhat a működésbe, ezáltal is lehet jobb. Ráadásul szerintem DAW különbség miatt is lehet ez. Mármint DAW ügyileg is az, hogy az egyik rendszeren jobban megírták a kódot.

De elvileg szerintem sem kellene, hogy különbség legyen.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2016. 10. 13. at 0:07 írta Hobkins:

Ne nézzetek hülyének, de előfordulhat az, hogy MAC-en egy X hangkártya jobban szól, mint PC-n?

 

Elő.

Egy Apogee sehogy se szól PC-n....

 

De a viccet félretéve: elvileg nem. Ha mégis igen, akkor az asio/core audio különbség lehet az ok.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 perccel ezelőtt írta NeoC:

Elő.

Egy Apogee sehogy se szól PC-n....

 

De a viccet félretéve: elvileg nem. Ha mégis igen, akkor az asio/core audio különbség lehet az ok.

Ez így nem igaz :) "Gond nélkül" megszólal az Apogee Duet 2 PC-n is az Avid Driverrel, csak nem működik az I/O Control panel.
A szoftver befolyásló tényezőket nem ismerem, nem tudom miként befolyásolja a hardver szólását. Azt viszont úgy gondolom, hogy ugyanabban a hangkártyában akár a konverter, akár a műveleti erősítők, sőt a kicsatoló kondenzátorok sem változnak át wimáról panasonicra (csak egy példát írtam) a szoftver hatására. Tehát úgy gondolnám én is, hogy fentebb említett USER ERROR van, de mégis az a tapasztalatom Apogee, Avid és Focusrite hangkártyánál is, hogy MAC alatt máshogy (csak félve merem leírni, hogy jobban) szól. Nem tudom máshogy megfogalmazni, olyan masszívabban szól.

Szerkesztette Hobkins
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Világos, rögtön luzer error :)  Ennek ellenére egy projektet meghajtottunk win és mac alatt is, ugyanazzal a hangkarival(!!), ugyanolyan beállítással, daw ugyanaz, mégis volt hallható különbség a mac javára persze. Tök mindegy, ki mit mond :) 

De legyen, ha a szakik mondják, akkor nincs különbség. :)  Én békeszerető ember vagyok.. :D 

Szerkesztette Pityu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...