Jump to content
Ménemszól.hu

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Mac-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Windows-osban is.

Hozzászólás megosztása

Recommended Posts

• 0

Világos, rögtön luzer error :)  Ennek ellenére egy projektet meghajtottunk win és mac alatt is, ugyanazzal a hangkarival(!!), ugyanolyan beállítással, daw ugyanaz, mégis volt hallható különbség a mac javára persze. Tök mindegy, ki mit mond :) 

De legyen, ha a szakik mondják, akkor nincs különbség. :)  Én békeszerető ember vagyok.. :D 

Szerkesztette Pityu

Hozzászólás megosztása

• 0
2 perccel ezelőtt írta Pityu:

Világos, rögtön luzer error :)  Ennek ellenére egy projektet meghajtottunk win és mac alatt is, ugyanazzal a hangkarival, ugyanolyan beállítással, daw ugyanaz, mégis volt hallható különbség. Tök mindegy, ki mit mond :) 

De legyen, ha a szakik mondják, akkor nincs különbség. :)  Én békeszerető ember vagyok.. :D 

nem azt állítom hogy nem volt különbség a tesztetekben hanem azt, hogy valamit a teszt során elrontottatok. ez lehet beállítás vagy lehet hibás teszt. hibás teszt pl. az is, ha a két hangkártya közötti átállási idő töb volt mint 2 másodperc, vagy ha a hallgató eközben 1 centit is elmozdul. csak mondom. erről írtam egy elég komoly cikket. 

én írtam már hangkártya drivereket, pontosan ismerem a mechanizmusát a dolognak hardver oldalról is, szóval kb nem lehetséges az, hogy másképp szóljon. ha ez így lenne, akkor arról beszélgetünk, hogy két pc-n sem szól egyformán ugyanaz a  hangkártya (aminek még mindig több értelme van mint pl. a másképp szóló USB kábeleknek apropó :) ). Ezt elfogadom (biztos létezik olyan szutyok alaplap vagy táp ami már hallható különbséget okoz adott hangkártyánál), de akkor nem arról beszélgetünk hogy WIN és OS-X driver okozza a különbséget, ha érted mit mondok. 

Engem amúgy abszolúte nem érdekel ki gondolja hitelesnek amit írok, viszont ha néhányan megnyugszanak a válaszomtól, ők jobban fognak járni, a többiek meg szoronghatnak tovább :) 

Hozzászólás megosztása

• 0

Esetleg órajel okozhat különbséget, ezért szerintem úgy lenne értelme egy ilyen tesztnek, ha mindkét esetben
pl. egy külső Apogee, vagy más profi órajel generátor adná az órajelet.

Hozzászólás megosztása

• 0
1 perce írta deneverstudio:

Esetleg órajel okozhat különbséget, ezért szerintem úgy lenne értelme egy ilyen tesztnek, ha mindkét esetben
pl. egy külső Apogee, vagy más profi órajel generátor adná az órajelet.

Valóban nem lenne rossz. De ez kivitelezhető mondjuk egy Focusrite Fortenál is, amin semmi adat csati nincs?

Hozzászólás megosztása

• 0
4 órája írta A/D:

nem azt állítom hogy nem volt különbség a tesztetekben hanem azt, hogy valamit a teszt során elrontottatok. Engem amúgy abszolúte nem érdekel ki gondolja hitelesnek amit írok, viszont ha néhányan megnyugszanak a válaszomtól, ők jobban fognak járni, a többiek meg szoronghatnak tovább :) 

Na az látod lehet, de Mi nem vagyunk "profik".. 

Viszont éppen emiatt nem is szorongunk, ezen biztosan nem :)

Hozzászólás megosztása

• 0

Csak úgy g.cizésként azért megkérdezném, miért olyan fontos ez a kérdés :D

Van olyan ember, aki nagy gyakorisággal váltogat meket és pécét ugyanazzal az interfésszel?

Ha nincs, akkor ugyebár a kérdésre adott bármilyen válasznak gyakorlati haszna nem lészen.

Ha van, miért teszi ezt? És megannyi érdekes kérdés.

Hogy történt  a teszt? Ugyanazon a rendszeren... kihúzta a mekből az USB kábelt és átdugta pécébe? Vagy kipróbálta meken a stúdióban monnyuk ATC main-eken, majd otthon pécén genius hangszórókkal? Netán ezek bármilyen variációja? És miben nyílvánult meg a különbség. Meg ilyenek :)

Asszem, ma nem vagyok hasznos tagja a társadalomnak, bocsábnat :)

Hozzászólás megosztása

• 0
4 perccel ezelőtt írta mohawk:

Csak úgy g.cizésként azért megkérdezném, miért olyan fontos ez a kérdés :D

Van olyan ember, aki nagy gyakorisággal váltogat meket és pécét ugyanazzal az interfésszel?

Ha nincs, akkor ugyebár a kérdésre adott bármilyen válasznak gyakorlati haszna nem lészen.

Ha van, miért teszi ezt? És megannyi érdekes kérdés.

Hogy történt  a teszt? Ugyanazon a rendszeren... kihúzta a mekből az USB kábelt és átdugta pécébe? Vagy kipróbálta meken a stúdióban monnyuk ATC main-eken, majd otthon pécén genius hangszórókkal? Netán ezek bármilyen variációja? És miben nyílvánult meg a különbség. Meg ilyenek :)

Asszem, ma nem vagyok hasznos tagja a társadalomnak, bocsábnat :)

Néhány válasz a kérdéseidre.

Én csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést, kinek hasznos vagy kinek nem, azt mindenki eldönti maga. Én megkaptam a választ/válaszokat, és számítottam mindegyik típusra.
A  "teszt" (inkább észrevétel) ugyanazon a PC-n történt, amin fut "mac" is. Hogy miért ? Mert van egy jó képű Apogee kártya, ami normálisan csak MAC-en megy.
A monitor pedig Genelec 8030. Nem változott semmilyen körülmény, csak a platform. 

Hozzászólás megosztása

• 0
5 órája írta A/D:

Tehát szerinted is szólhat másként ugyanaz PC-n, mint Mac-en. Kicsi az esélye, de szólhat másként... ennyi.

Te a hardvert hibáztatod, a driver és szoftver-átírásokból adódó különbségeket elveted. Miért?

Hozzászólás megosztása

• 0
32 perccel ezelőtt írta Hobkins:

A  "teszt" (inkább észrevétel) ugyanazon a PC-n történt, amin fut "mac" is. Hogy miért ? Mert van egy jó képű Apogee kártya, ami normálisan csak MAC-en megy.

Ezek szerint a gép ugyanaz volt, csak az oprendszer más?
Amúgy egyszerűen igazolható, vagy cáfolható a történet.
Egy másik géppel fel kell venni a hangkártya kimenetét mindkét esetben és akkor össze lehet őket nézni, akár nullteszttel is.

Hozzászólás megosztása

• 0
Épp most írta deneverstudio:

Egy másik géppel fel kell venni a hangkártya kimenetét mindkét esetben és akkor össze lehet őket nézni, akár nullteszttel is.

Így van, minden ugyanaz volt, csak az oprendszer más :)
Az ötleted nem rossz! Köszi!

Hozzászólás megosztása

• 0
4 perccel ezelőtt írta deneverstudio:

Csak valahogy azt kéne biztosítani, hogy a jelszintek ugyanazok legyenek DAW-on kívül, DAW-on belül... ne az legyen, hogy lejjeb van húzva a DAW-ban ezért feljeb van tolva a hangkari kimenete.. vagy fordítva :)

Hozzászólás megosztása

• 0
5 perccel ezelőtt írta mohawk:

Csak valahogy azt kéne biztosítani, hogy a jelszintek ugyanazok legyenek DAW-on kívül, DAW-on belül... ne az legyen, hogy lejjeb van húzva a DAW-ban ezért feljeb van tolva a hangkari kimenete.. vagy fordítva :)

Persze, nyilván 0dB-n kell lejátszani mindig.

Hozzászólás megosztása

• 0
17 órája írta Tetsuo:

Tehát szerinted is szólhat másként ugyanaz PC-n, mint Mac-en. Kicsi az esélye, de szólhat másként... ennyi.

Te a hardvert hibáztatod, a driver és szoftver-átírásokból adódó különbségeket elveted. Miért?

csakhogy a kérdés ilyen formán félrevezető és eredetileg se így szólt. egy hangkártya szólhat másképp KÉT GÉP között BIZONYOS FELTÉTELEK ami SPECIÁLIS ESETBEN esetleg szabad füllel hallható is. egy szélsőséges eset lehet, ha az egyik hardver hibás. 

A kérdés az volt, hogy DRIVER miatt lehet-e különbség. Ha nagyon kötjük az ebet a karóhoz, driver miatt IS lehet különbség. Pl. véletlenül elrontom a windowsos változatot, ami mondjuk kihagy egy mintát időnkét. Mindenki képzelje el magában ennek mi a valószínűsége és egyáltalán fog-e ebből bárki bármit hallani. Jobb helyeken azonban műszerrel csekkolják az átvitelt (Prism, Apogeenél biztosan mérik hogy dob-e el mintát a rendszer)

A konkrét kérdésedre a válasz pedig az, hogy a hangkártya esetében a driver nem csinál semmit. Nagyon konyhanyelven azt teszi, hogy a memória egyik részéből átpakol adatokat egy külső puffermemóriába. Emiatt majdnem olyan szintű problémáról beszélgetünk, hogy MAC-en vagy PC-n "jobb minőségű" a fileok átmásolása. Az időzítést (sampling clock) pedig már a hangkártya hardvere csinálja.

Most amit leírtam abba persze bele lehet kötni (én is képes lennék erre), de az kimerítené a szőrszálhasogatás fogalmát, és sehova nem vezetne. Ehhez képest a korrupt tesztekről elég csak annyit mondanom, hogy 100 emberből kb 99 nem tudja hogy kell egy tudományos tesztet lefolytatni, és nagyjából 98 nem is érzi ezt fontosnak ("belefér"). Úgy veszik, hogy a tesztkörülmények lazán foghatók és azok "megfelelőek". Tévesen. A korrupt tesztbe az is beletartozik, hogy a hallgató információt kap arról, hogy most épp Windows vagy OS-X fut előtte. Erről írtam cikket, az agyunk minden információt felhasznál arra hogy különbséget találjon. és ha adunk neki infót akkor fog is találni, lévén nem vagyunk képesek egy teljes zenei spektrumot hallgatni, pl. vagy frekvenciára, vagy amplitúdóra, vagy időre figyelünk, és azoknak is mindig csak egy részére (pl. hi-hat). Ehhez add hozzá a 2 másodperces memóriánkat és az, hogy a tesztelők meg szokták-e engedni azt, hogy a vizsgáló elmozduljon akárcsak egy picit is. És akkor még hol vagyunk olyan emberi tévedésektől, hogy mondjuk iTunesben vagy a master sínen véletlen bekapcsolva maradt egy EQ, vagy megfordult egy fázis valahol.

És mindezt honnan tudom? Onnan, hogy ha a kérdés komoly lett volna, akkor így hangzik: "srácok, lehetséges az, hogy X hangkártya egyik OS alatt másképp szól mint a másik alatt?". Ez kb úgy dönthető el fülre, hogy egymás mellett fut két ugyanolyan gép, két  ugyanolyan hangkártyával, és A/B switch-csel hallgatjuk a két rendszert. Mert ha van is különbség, nem lényegtelen, hogy azt hallom-e. Például azért, mert ha ugyanazon a gépen kétszer elindítod ugyanazt az audiót, akkor műszeresen lesz különbség a mikro-nano jitterek miatt de megnézném azt aki azt hallja. Érted már mire írtam hogy szőrszálhasogatás? 

Ha nem hallok különbséget fülre, akkor a nulltesztre semmi szükség nincs, az akkor érdekes, ha én nem hallok semmit de mások igen :) Töfi: a te esetedben a nullteszt nem fog működni, icipici különbség lesz, és akkor ott vagy ahol a part szakad: viszgálni kell hogy az hallható-e. Az viszont működhet, hogy felveszed az egyik kimenetet és a másikat is, és a tesztalanynak valaki kapcsolgatja A/B-ben az eredményt aki írja papírra mit hall. Ha az illető hezitálni kezd akár két másodpercet is az egyes részeknél, már be se kell fejezni a tesztet. 

Hozzászólás megosztása

• 0

A cikktől függetlenül, "bírom" ezeket a pcfórumos ürgéket, hogy mindig tudnak vmiért pocskondiázni rajta és 20-ad rangú selejtnek beállítani mindazt ami Apple és nem Microsoft. Kb. ilyen hitelességi alapon sosem olvasom őket!

Hozzászólás megosztása

• 0
Válaszolta (szerkesztve)

Az Apple megint odab.asz az uj Pro-val.....

Ismet vannak PCIe slotok, amiket a kalyhacsobol kifelejtettek, mindekozben letaglozo teljesitmeny....

Igaz, nem olcson, de nalam meg megy a 13 eves 1.1 is, tehat varhato elattartam-arban vegulis nem is veszes ez az uj.

Szerkesztette NeoC

Hozzászólás megosztása

• 0
23 órája írta NeoC:

Az Apple megint odab.asz az uj Pro-val.....

Ismet vannak PCIe slotok, amiket a kalyhacsobol kifelejtettek, mindekozben letaglozo teljesitmeny....

Igaz, nem olcson, de nalam meg megy a 13 eves 1.1 is, tehat varhato elattartam-arban vegulis nem is veszes ez az uj.

A sajtreszelő? :) Éves bevételed ára, de minek?

Hozzászólás megosztása

• 0
Ekkor: 2019. 06. 05. at 21:33 írta Aquarius:

A sajtreszelő? :) Éves bevételed ára, de minek?

Csunya lenne, ha annyi lenne az eves, de ettol fuggetlenul nyilvan nem fogok venni, mivel az 1.1, es a 3.1 is hasit meg boven itthon. De jonehany ev mulva jo lesz egy ilyen sajtreszelo, mar nyilvan kevesebbert. Azert eloremutato ez az uj pro, mert ez meg 6-10 ev mulva is eromu lesz, ahogy az 1.1-is jo ma meg boven, egy kis bindzsivel.

Hozzászólás megosztása