Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Miért jó Windows környezetben dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Windows-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Mac-nek is.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 108
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Egyébként, függetlenül az előző írásaimtól:

 

Nekem audio-t leszámítva a Linux volt a legjobb oprendszerem (Ubuntu épp), igaz, ezt azután mondhattam el, mire szénné moddoltam többezer parancssoros karakter leütése után. De engem ez nem derogált, mert utána pont olyan volt, pont úgy, pont annyira betonstabilan, amennyire akartam. 

Hiszek benne, hogy a jó munkához idő kell, és egyszer kell valamit jól megcsinálni, hogy sokáig azt kapd tőle, amit elvársz. 

DOS-on nevelkedve, az összes eddigi (win8 kivételével) windows verzióban szinte a gyökerekig lelátva is bármi baja volt, ki tudtam keresni, szedni, irtani, javítani. Ha kellett. De általában nem kellett. Azt is szépen, átgondoltam kellett felhúzni, finomhangolni, és működött. Működik ma is.

Az OSX Grassfield kolléga okfejtésében tökéletesen le van írva. Marha stabil, marha jó, de nekem szűk.

 

A Linux viszont még szebben, még jobban tette a dolgát a fentiek után, viszont: Audio szinten alultámogatott, búcsút is vettünk egymástól.

 

 

OFF

Neked igazából egy gentoo linuxra lenne (lett volna) szükséged. 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Gentoo_Linux

 

Unlike a binary software distribution, the source code is compiled locally according to the user's preferences and is often optimized for the specific type of computer

 

ON

 

Őőőő... nem értem, miért írják több helyen, hogy az OSX-et nem lehet alakítani... De hiszen ez egy BSD (alapú unix), tehát parancssorból bármit (?) meg lehet csinálni. Ugyanúgy, mint a linuxnál. Na jó, a kinézet adott, nincs rá 451,382 féle ablakkezelő ;)

 

És mivel az XCode ingyenes, olyan programot írsz magadnak, amilyet csak akarsz.

Link to comment
Share on other sites

Őőőő... nem értem, miért írják több helyen, hogy az OSX-et nem lehet alakítani... De hiszen ez egy BSD (alapú unix), tehát parancssorból bármit (?) meg lehet csinálni. 

 

 

én saját tapasztalataimból csak egy példát tudok felhozni: a Win7-et szinte tökéletesre tweakeltem nulla commandline parancs begépelésével. Igaz elég hosszú ideig tartott, mire mindent megtaláltam, hogy mit hol lehet kikapcsolni, de sikerült, most a kernelen kívül csak a hardware IO és a produkciós szoftverek működnek, se Aero, se internet, se file indexelés, se fölösleges szervizek. Ha most kéne ugyanezt megcsinálnom, szerintem percek alatt meglenne.

 

OSX alatt néhány jelentéktelen ON/OFF kapcsolón kívül semmit nem találtam, hogy hogyan lehetne leállítani ezt vagy azt. Persze neten sok leírás van, hogy miként kell megszabadulni a processzektől, csak az már majdnem programozás-szintű feladat. (Pl nyomtatósor-kezelés. nincs és nem is akarom, de sehol sem lehet kikapcsolni a szolgáltatást).

Link to comment
Share on other sites

Erről w7 csinosításról jó lenne vmi blog bejegyzés mert találkoztam már olyannal notebookon hogy 5mp-ig nyitott meg csak egy dokumentumok mappát. Mindenki beszéli hogy pl Cubasehez szépen le van írva hogy mit hogy kell átfaragni a stabilitásért, de mikor konkrétumokra kérdezne rá az ember, jön a ködösítés mindig hogy "ááá az nem csak úgy van", "látni kell hozzá a gépet is", "hardverfüggő is", "éhes a keresztanyám..." ésatöbbi. :)

 

Annak milló oka lehetett, hogy miért 5mp-ig dolgozott egy mappa megnyitásán. Ezeken már túl vagy, egyébként?

Link to comment
Share on other sites

Régi és alap zeneszerkesztő, csak 5-6-tól van benne midi. Ha nagyon egyszerű zeneszerkesztőt szeretnél, ami a sony soundforge pluginjeit használja, akkor ez az. Én bírtam, mikor használtam anno. Jók a beépített sony pluginek benne. (Régen Sonic Foundry volt a cég amitől megvették) Hozzátenném, szerintem tök mindegy mivel zenélsz, és ez egy jó, profi progi volt anno.

Link to comment
Share on other sites

Öreg hiba, nekem egy redszer se önkényeskedjen. Még akár bonyolúltabb rendszerfrissítésben is tudni akarom, hogy mit csinál a rendszerem.

 

Nem önkényeskedik, csak nem jó az alapbeállítása. Minden update-ről részletes infókat tudsz olvasni Windows esetén is, mint ahogy Linux, és OS X esetében is.

Link to comment
Share on other sites

Ez a Macel is így van, csak a Windows alapbeállítása az automatikus frissítés (bár a Win7 már erre is rákérdez telepítéskor), az OSX meg alapbeállításként nem automatikus, hanem mindig megkérdezi, hogy ha ehez vagy ahoz az apphoz megjelent valami, akkor akarod-e frissíteni. A fontos rendszer patchek meg a háttérben letöltődnek és települnek.

Öreg hiba, nekem egy redszer se önkényeskedjen. Még akár bonyolúltabb rendszerfrissítésben is tudni akarom, hogy mit csinál a rendszerem.

Annyi elég, hogy látom, hogy láthatom, hogy mit csinál :) Meg én mondom meg, hogy kell-e nekem...

Link to comment
Share on other sites

Erre én is kiváncsi lennék. Mármint, hogy A/D-ék miért kukázták az Apple-t?

 

Nincs szükség Apple gépek forgalmazására, mivel már van megfelelő mennyiségű, speciálisan Apple termékeket forgalmazó cég. Amikor a HS elkezdte forgalmazni ezeket a gépeket, ők voltak az egyedüli magyar kiskereskedelmi márkaképviselet. (Márkaképviselet, tehát eladó, viszonteladó és garanciabonyolító hely is.)

Link to comment
Share on other sites

Azért NEM, mert állandóan baszakodik valamin….

 

OK, 7-től felfelé már stabil, de akárhányszor bekapcsolom a win-es laptopomat (MAC a fő gép) mindig van egy kis frissítés, driver update, miegymás. Aztán olyan jó 10 perc után hajlandó dolgozni is….

 

Ez a Macel is így van, csak a Windows alapbeállítása az automatikus frissítés (bár a Win7 már erre is rákérdez telepítéskor), az OSX meg alapbeállításként nem automatikus, hanem mindig megkérdezi, hogy ha ehez vagy ahoz az apphoz megjelent valami, akkor akarod-e frissíteni. A fontos rendszer patchek meg a háttérben letöltődnek és települnek.

Link to comment
Share on other sites

Azért NEM, mert állandóan baszakodik valamin….

 

OK, 7-től felfelé már stabil, de akárhányszor bekapcsolom a win-es laptopomat (MAC a fő gép) mindig van egy kis frissítés, driver update, miegymás. Aztán olyan jó 10 perc után hajlandó dolgozni is….

 

Na nállam, pont nem csinál ilyet, megkérdezi mikor frissítsek, leírja, hogy mikből frissít és újraindíítás csak kernel frissítésnél van.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sweetwater.com/sweetcare/mac-pc-optimization/

https://www.piriform.com/ccleaner

 

Amúgy a hs is forgalmazta az apple-kat 2011-ig. Mért hagyta abba? Biztos mert alig vették!

Az 1.-n látszik, hogy macet is kell optimalizálni!

Az emberek mindig optimalizálni akarnak. Van is rá jó pénzért szoftver :-). Akinek macja van, tudja.

Szoftver optimalizálja a szoftvert, mert az nem képes magát optimalizálni. Nagyon okos megoldás.

Link to comment
Share on other sites

Én ügy tudom, hogy azért, mert egészen minimális árrést tudtak tartani, amiért nem érte meg szervízként, supportként, stb működni.

Legalábbis valami ilyesmire emlékszem A/D szavaiból.

 

Meg manapság már majd mindenki az AppleStore-ból vásárol amúgy is. (Én is) Kultúrált felület, korrekt kiszállítás, és úgy is nagyjából ott a legolcsóbb.

Link to comment
Share on other sites

én saját tapasztalataimból csak egy példát tudok felhozni: a Win7-et szinte tökéletesre tweakeltem nulla commandline parancs begépelésével. Igaz elég hosszú ideig tartott, mire mindent megtaláltam, hogy mit hol lehet kikapcsolni, de sikerült, most a kernelen kívül csak a hardware IO és a produkciós szoftverek működnek, se Aero, se internet, se file indexelés, se fölösleges szervizek. Ha most kéne ugyanezt megcsinálnom, szerintem percek alatt meglenne.

 

Nekem nem kell, de szerintem a kollegák szívesen vennék, ha megosztanád velük, hogy miket is csináltál.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként, függetlenül az előző írásaimtól:

 

Nekem audio-t leszámítva a Linux volt a legjobb oprendszerem (Ubuntu épp), igaz, ezt azután mondhattam el, mire szénné moddoltam többezer parancssoros karakter leütése után. De engem ez nem derogált, mert utána pont olyan volt, pont úgy, pont annyira betonstabilan, amennyire akartam. 

Hiszek benne, hogy a jó munkához idő kell, és egyszer kell valamit jól megcsinálni, hogy sokáig azt kapd tőle, amit elvársz. 

DOS-on nevelkedve, az összes eddigi (win8 kivételével) windows verzióban szinte a gyökerekig lelátva is bármi baja volt, ki tudtam keresni, szedni, irtani, javítani. Ha kellett. De általában nem kellett. Azt is szépen, átgondoltam kellett felhúzni, finomhangolni, és működött. Működik ma is.

Az OSX Grassfield kolléga okfejtésében tökéletesen le van írva. Marha stabil, marha jó, de nekem szűk.

 

A Linux viszont még szebben, még jobban tette a dolgát a fentiek után, viszont: Audio szinten alultámogatott, búcsút is vettünk egymástól.

Az te vagy, viszont én élek itt mint marci hevesen.

gagyi 7.1es sound ic windows alatt 47 ms-el döcögött itt meg szinkronba van a midivel nekem. Bitwig van, max az a gyártó baja, hogy midi-t csesztek kijavítani. Az már mondjuk személyes véleményem, hogy a bitwig banda is egy rohadt tetű, hogy gnu-s programokat lezár (pld a dobgépjük az egy nyilt dobgép 1/1 vagy a keerőjük az ardournak az algoritmusát használja...)

Link to comment
Share on other sites

Az te vagy, viszont én élek itt mint marci hevesen.

gagyi 7.1es sound ic windows alatt 47 ms-el döcögött itt meg szinkronba van a midivel nekem. Bitwig van, max az a gyártó baja, hogy midi-t csesztek kijavítani. Az már mondjuk személyes véleményem, hogy a bitwig banda is egy rohadt tetű, hogy gnu-s programokat lezár (pld a dobgépjük az egy nyilt dobgép 1/1 vagy a keerőjük az ardournak az algoritmusát használja...)

Elnézést, de azt a gearparkot, ami nekem a gépre van kötve, egy Linux se hajtja el. Ha meggebedsz sem.

 

Virus TI, V-Synth, egy halom más szinyó SoundDiverrel, Tascam FW-1884, Prism Sound Lyra 1, JBL MSC-1, és még pár egyéb dolog, amit nem tudsz használni Linux alatt, és ezek csak azok, amik a munkám gerinceiként működnek.

Link to comment
Share on other sites

Elnézést, de azt a gearparkot, ami nekem a gépre van kötve, egy Linux se hajtja el. Ha meggebedsz sem.

 

Virus TI, V-Synth, egy halom más szinyó SoundDiverrel, Tascam FW-1884, Prism Sound Lyra 1, JBL MSC-1, és még pár egyéb dolog, amit nem tudsz használni Linux alatt, és ezek csak azok, amik a munkám gerinceiként működnek.

Ezzel egyet értek, hogy nincs xy hangszerhez program, viszont Nord-hoz én találtam, nekem azért sincs kilőve a nord.

Link to comment
Share on other sites

Azért NEM, mert állandóan baszakodik valamin….

 

OK, 7-től felfelé már stabil, de akárhányszor bekapcsolom a win-es laptopomat (MAC a fő gép) mindig van egy kis frissítés, driver update, miegymás. Aztán olyan jó 10 perc után hajlandó dolgozni is….

Link to comment
Share on other sites

Pont az a baj a Windowszal, hogy az alapértelmezett beállítások a "nem jók".

Nekem kell beállítanom, ha NEM akarom, hogy a hátam mögött frissítgessen, nopláne nem akarom, hogy egy másfél órás renderelés közben magától újrainduljon egy frissítés után...

Igen, be lehet állítani, de be is KELL, ha nem akarom, hogy "megszívasson" a rendszer.

 

Autók esetében láttuk, hova vezet az, amikor a "mesterséges intelligencia" átveszi az irányítást.

 

http://totalcar.hu/magazin/technika/2010/03/23/hogyan_halt_meg_a_toyotas/

 

Én még soha nem használtam úgy programot, hogy az alapbeállításaokat megtartottam volna. Még egy egyszerű képnézegetőt se. Sőt, még egy jegyzettömböt se.

Az automatikus frissítéseket meg ki kell kapcsolni, aztán hetente egyszer manuálisan megfrissíted.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...