Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Miért jó Windows környezetben dolgozni?


rocketrob

Kérdés

Azért indítom ezt a témát, mert érdekelne, hogy ki miért szereti a Windows-környezetet, miben segíti őt, miben nehezebb más rendszerekkel szemben, mitől jobb, rosszabb, stb. Várom minden hozzáértő és érdemben megszólaló válaszát, az ilyen sztereotíp f***ságokat egész nyugodtan NE ide írjátok. Továbbá örülnék neki, ha akár ismert, elismert zenészek, stúdiók, hangmérnökök is tennének hozzá. A topik célja NEM az, hogy a többi rendszert fikázzuk, értem?

Ui.: van egy topik Mac-nek is.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 108
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

. (feltéve ha nem platform specifikus szoftvert/hardvert használ)

És szerintem ez a döntő tényező.Legalábbis nekem ez lenne. Azt gondolom én is, hogy mindkét platformnak megvan a buktatója, hibája és ahogy előttem is írták:hülyeségre nincs védelem. Én is CSAK az Apogee miatt fogok váltani MAC-re.

Link to comment
Share on other sites

Utóbbiak azért nem szeretik a macit, mert nem lehet annyit buzerálni.

Ezt nem teljesen értem...

Egyrészt az OSX egy "vegytiszta" BSD, (unix), ami op.rendszer szinten is eléggé jól "gyúrható" (és persze jól el is lehet ...). Másrészt ott az XCode, ami ingyenes fejlesztő eszköz, és olyan OSX programot írsz, amilyet csak akarsz. Harmadrészt, ha ez még nem lenne elég, ott a teljes "open source" fejlesztő környezet, a Gnu C ...

Ja, és ha nem lehetne "annyit buzerálni", akkor nem lehetne futtatni sem hackintosh gépeken... ;)

De lehet, hogy én értettem félre a megjegyzést...

Link to comment
Share on other sites

Lenovo / IBM Thinkpad elég durván versenyzik árban az Apple megfelelőjével szóval ha normális vasat fogok venn az is tuti hogy t61 lesz.

1+1 mindegyik procin ugyanúgy 2.

Inkább itt a stabilitást nézem, jó tudom nem linux topic de szóljon mellette hogy stabil rendszeről beszélünk még ha konfigurálásból is de herélni kell a rendszert.

Ardour 3 kezd kiforni, egyedül a vst-t nem tudtam beilleszteni de sebaj. Másrész Ardour mellett szól egy érvem, hogy a nagy harison cég is erre épít.

Fl studio 9-en meglepődtem, még jobban fut nekem mint egyeseknek i7es procin ?

Akkor mégsem hülyeség linuxon muzsikálni?

Alsa-Jack, előnye hogy azt kötök ösze amivel akarok.

Egy 48k-s 16 bites hangkártyával 12 ms-t simán hozok vele ez a másik érvem.

Jobb nem is kell. Apropó aki megfejti az ardour 3-ba való vst importálást az majd segítsen már. Tényleg megérné, onnantól bármit meg lehetne benne csinálni...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, kb 10 éve vagyok Mac felhasználó, akkoriban racionális érvekkel meg tudtam indokolni magamnak, hogy miért váltsak Mac-re. Most ismét gépcsere előtt állok, színpadra már nem tervezek állni, a zenélést is többnyre számítógép nélkül próbálom már megoldani, és elgondolkoztam rajta, hogy végülis mi okom van az apple platform mellett maradni?

 

Nem használok semmi olyan programot, aminek nincs tökéletesen megfelelő windowsos alternatívája.

Netezésre, időnként zenélésre (ableton+max/msp+külső hangszerek), és néhány izmos SQL alapú adatbázis-program futtatására használnám.

 

Semmi nem érdekel csak az, hogy atom stabil legyen, és minél kevesebb törődést igényeljen... bekapcsolom és működik. Se időm, és leginkább se kedvem ahhoz, hogy karbantartással foglalkozzak. Annó 10 éve az XP után ezen a téren óriási előrelépés volt az OSX... előbbit állandóan vírusírtóztam, töredezettségmentesítettem, scandisceltem, reg-cleaneltem és már nem is emlékszem még mi mindent csináltam, de így is folyamatosan lassult, és évente újra kellett húznom (pedig nem voltam hülye hozzá, nem szoptam be minden szembejövő trójait, és nem toltam tele mindenféle fölösleges programmal), utóbbit meg bekapcsoltam és 4-5 évig szószerint semmit nem csináltam, csak 1x frissítettem az oprendszert újabb verzióra, mert az aktuális-hoz már nem voltak frissítések... aztán újabb évekig hozzá sem kellett nyúljak. De az a helyzet, hogy nem vagyok benne biztos, hogy ez ma is így van... márpedig, ha nincs így akkor a pénztárcám jobban jár egy PC-vel.

 

Szóval érdekelne a ti tapasztalatotok, de légyszi a szokásos érzelmi alapú trollkodástól kíméljetek. Racionális érvekre, valós tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

 

Előre is nagyon köszi!

 

 

szerk: még annyi, hogy iphone és ipad van a családban, így az "ökoszisztéma" dolog mint érv felmerülhet. Továbbá imádom az OSX felületét, a környezetet stb, semmi bajom vele. Csak egyszerűen nem tudom, hogy az akkori érveim közül azok, amik még mindig számítanak (stabilitás) a mai napig érvényesek e.

Link to comment
Share on other sites

Már nem érvényesek a tíz évvel korábbi érveid. A Win 7 óta semmi stabilitási gond nincs. Reggel bekapcsolja az ember és este lekapcsolja. Persze érdemes a Windowsban kikapcsolni a felesleges szolgáltatásokat, audióra optimalizálni a rendszert (Win 7/8 audio tweeksre rákeresve kész listákat találhatsz a szükséges lépésekről). Ez egy óra alatt elvégezhető és utána száguldani fog a rendszer.

Igazából munka közben eszembe sem jut a rendszer, mert a DAW-ot nézem egésznap. :-)

Szerencsére ma már van választási lehetőség. Csak a pénztárca szab határt! :-)

Link to comment
Share on other sites

A két legutóbbi laptopommal belefutottam a hibátlanságba. A régebbin (6 éves, MSI, akkor 110e) XP van (gyárilag) és még nem kellett egyszer sem újratenni, pedig mindenre használom, amire csak lehet. Zenében ez csak 90%ban midi-re volt használva évekig tört cubase-el, külső hangkártyával.

A újabb gép másfél éves (win7, Lenovo, akkor 140e), szintén mindenre használom (erre már gyári cubase került) és ua hibátlan.

(Akkor mennyire hibátlan lenne, ha valóban csak zenére optimalizálná az ember.)

Válaszom a topik címre: Nem pénz kérdés nálam, hogy OSX vagy WIN, hanem soha nem éreztem szükségét, hogy mac-et vegyek, ha egyszer jó ez is mindarra, amire én használom.

Link to comment
Share on other sites

A win horror már a bekapcsolással kezdődik....a többi pedig a ráadás.

Egyszerű, irodai gépnek is használhatatlan.

Legfrissebb élményem: nincs internet a gépen, a telepítés óta nem is volt. Fontos munkában voltam vele éppen, amikor tájékoztatott, hogy neki frissítenie kell és ki ne merjem kapcsolni. Közel két órán keresztül hőmérőzött, mire tájékoztatott, hogy nagyon jól sikerült az akció és minden frissítve van. Ismétlem, telepítés óta nem volt internet a gépen. 

Ha nyomtatni kell, akkor drivereket kell kereseni és akkor is keserves. Hálózatkezelés csak szakembernek.....

Mindezek a problémákat Mac-en nem ismerem. 

Link to comment
Share on other sites

sziasztok,

 

én mindeddig windowsos környezetben dolgoztam. Bár a munkám kissé eltér a stúdiós környezettől. 4 éve építek keverőpultoknak szánt számítógépeket Win operációs rendszerrel. A használt szoftver sajnos csak Winre érhető el. (nem egész 4 Mb!) 

Teljesen aláírom, hogy nehéz konfigurálni a PC-t a stabil működéshez. Az a tapasztalatom, hogy megfelelő alkatrészekből összeépítve, a rendszert beállítva folyamatosan mennek ezek a munkaeszközök. Magam is rendszeresen használom.

A szoftverről bővebben: www.softwareaudioconsole.com

 

Nincsenek leállások, fagyások. Élő koncertkeverésről beszélek.

Ez a rendszer gyakorlatilag egy komplett munkaállomás, mert nem csak a keverést, hanem a sávonkénti felvételkészítést, ha igénylik egyéb utómunkát el lehet vele készíteni.

A pro és kontra érvek itt is megállnak de betartom a Win adta "lehetőségeket"/határokat. Ennek az az eredménye hogy sok energiám marad a kreatív munkára. (mégegyszer: élő keverésről van szó PC alapon!)

Link to comment
Share on other sites

 

Szervusz!

 

Egy külön topicban igazán leírhatnád, hogy milyen alkatrészekből (hangkártyák, AD/DA konverterek, stb.) építed az ilyen eszközöket. Engem nagyon érdekelne, mivel én is szoktam hangosítgatni és gondolkodok azon, hogy merre tovább a digitális pultok felé...

Ez a gépes megoldás azért is tetszene, mert talán moduláris: mindig annyival bővíted, amennyire éppen van pénzed.

Link to comment
Share on other sites

A win horror már a bekapcsolással kezdődik....a többi pedig a ráadás.

Egyszerű, irodai gépnek is használhatatlan.

Legfrissebb élményem: nincs internet a gépen, a telepítés óta nem is volt. Fontos munkában voltam vele éppen, amikor tájékoztatott, hogy neki frissítenie kell és ki ne merjem kapcsolni. Közel két órán keresztül hőmérőzött, mire tájékoztatott, hogy nagyon jól sikerült az akció és minden frissítve van. Ismétlem, telepítés óta nem volt internet a gépen. 

Ha nyomtatni kell, akkor drivereket kell kereseni és akkor is keserves. Hálózatkezelés csak szakembernek.....

Mindezek a problémákat Mac-en nem ismerem. 

Van egy Macbook Pro-m, de 3 év után egy agyeldurranás pillanatában a falhozcsapás helyett inkább odaajándékoztam a Páromnak, mert a tököm tele lett vele, hogy mindent ő akar mindig végezni, a rendszerbe mélyebben beleásni alig lehet, finomhangolni is nehéz, mert azt hiszi az oprendszer, hogy ő már optimális. Fenét az. 

Link to comment
Share on other sites

Szervusz!

 

Egy külön topicban igazán leírhatnád, hogy milyen alkatrészekből (hangkártyák, AD/DA konverterek, stb.) építed az ilyen eszközöket. Engem nagyon érdekelne, mivel én is szoktam hangosítgatni és gondolkodok azon, hogy merre tovább a digitális pultok felé...

Ez a gépes megoldás azért is tetszene, mert talán moduláris: mindig annyival bővíted, amennyire éppen van pénzed.

szia,

 

tényleg jól bővíthető, 24 ill 32 in/out-os rendszereket szoktam építeni.

Fontos hogy a hangkártya drivere jó legyen. Rme, Motu...én Rme hangkártyákat favorizálom. 

Ezeket a pultokat többnyire IEM keveréshez használják, és az előnye itt jön ki igazán...ugyanannyi processzálási lehetőséget enged meg a kimeneten mint a bemeneten...használhatok különböző VST-ket...

ADA8000től kezdve bármilyen preamp/konverter szóbajöhet....pl.: összehasonlítottuk egy régi Yamaha 02r-rel az akkori  ADA8000es konverterekkel és Rme Raydattal készített "virtuális" pultunkat...gyorsan leszoktunk a Yamaháról, pedig nagyon szerettük (TC dspje is volt!)

Egy M7CL-lel is össze hasonlítottuk...sajnos nagy csatornaszámnál az M7 hangja összeesett...a mai gyártók előszeretettel tologatják csatornánként a buffereket....más, spórolásból elkövetett, technikai kompromisszumokról nem is beszélve.

Azért azt szeretném leszögezni, hogy az M7 jó pult!, de én nem szeretem:)

Link to comment
Share on other sites

A win horror már a bekapcsolással kezdődik....a többi pedig a ráadás.

Egyszerű, irodai gépnek is használhatatlan.

Legfrissebb élményem: nincs internet a gépen, a telepítés óta nem is volt. Fontos munkában voltam vele éppen, amikor tájékoztatott, hogy neki frissítenie kell és ki ne merjem kapcsolni. Közel két órán keresztül hőmérőzött, mire tájékoztatott, hogy nagyon jól sikerült az akció és minden frissítve van. Ismétlem, telepítés óta nem volt internet a gépen.

Ha nyomtatni kell, akkor drivereket kell kereseni és akkor is keserves. Hálózatkezelés csak szakembernek.....

Mindezek a problémákat Mac-en nem ismerem.

Azért ezt nem nevezném általánosnak.

Ki kell kapcsolni a frissítéskezelőt, ha nincs net a gépen.

Nem nevezném azért rossz rendszernek az OSX-et, mert néhány alkalommal egy ismerősöm IMac-ján elnémult a hang és csak az újraindítás segít rajta egy ideig. Ezek szerintem user errorok. Mindkét rendszerrel stabilan lehet dolgozni profi produkciókat létrehozva.

Link to comment
Share on other sites

hurrá, elkezdődött az idei, évenként rendszeresen megrendezett win vs mac vita. megyek popcornért.

 

nem értem, hogy miért kell egymást megtéríteni? ha valakinek ez jön be, a másiknak meg amaz, akkor..?

kit érdekel, hogy ki mivel szív vagy nem szív, zenét csináljatok, ne vitatkozzatok. ez már lassan olyan, mint egy vallási háború. remélem, azért világégés nem lesz belőle :)

 

tudjátok mit? vitatkozzatok. én élvezettel olvasom a hozzászólásokat, bárki bármit is ír. aztán megyek és összedobok valami zenének látszó tárgyat azon a gépen, ami NEKEM megfelelően van összerakva és beállítva és MÁS tuti nem boldogulna el vele, de legalábbis lefikázná.

Link to comment
Share on other sites

hurrá, elkezdődött az idei, évenként rendszeresen megrendezett win vs mac vita. megyek popcornért.

 

nem értem, hogy miért kell egymást megtéríteni? ha valakinek ez jön be, a másiknak meg amaz, akkor..?

kit érdekel, hogy ki mivel szív vagy nem szív, zenét csináljatok, ne vitatkozzatok. ez már lassan olyan, mint egy vallási háború. remélem, azért világégés nem lesz belőle :)

 

tudjátok mit? vitatkozzatok. én élvezettel olvasom a hozzászólásokat, bárki bármit is ír. aztán megyek és összedobok valami zenének látszó tárgyat azon a gépen, ami NEKEM megfelelően van összerakva és beállítva és MÁS tuti nem boldogulna el vele, de legalábbis lefikázná.

Nyugi! :-) Szerintem mindenki igyekezett nem elmenni a buta platformháború irányába. Te milyen rendszert használsz? :-)

Link to comment
Share on other sites

gabó, ne érts félre, nem húztam fel magam. sőt, inkább már csak röhögök ezen az egészen. néhányan túlságosan komolyan veszik ezt a kérdést, és már unalmas.

ha mindezt az energiát neadjisten "csak" zenélésre használnánk, akkor már szebb és jobb lenne a világ :)

 

itt van mellettem a popcorn, kezdődhet, azaz folytatódhat a vita. hajrá srácok :D

ja és a konfigom egyelőre titokban tartom, majd ha úgy érzem hogy eléggé elfajult a vita, akkor én is beszólok és valamelyik oldalra állok :)

Link to comment
Share on other sites

gabó, ne érts félre, nem húztam fel magam. sőt, inkább már csak röhögök ezen az egészen. néhányan túlságosan komolyan veszik ezt a kérdést... :)

Szerintem te értetted félre. ;-)

Itt nem a parttalan vita vagy az utálkozás folyik, hanem a cél az, hogy megismerve a két rendszert lehessen dönteni - a személyes prefereenciákkal persze.

Képzeld, a hangkártyák és a szintetizátorok is össze vannak hasonlítva egy-egy topikban és valakinek ez, valakinek az jön be, különböző okok miatt.

Jó ha van erről valamiféle diskurzus, mert így aki olvasgat, képben lehet annak ellenére, hogy nem IT-szaki.

;-)

Link to comment
Share on other sites

szia,

 

tényleg jól bővíthető, 24 ill 32 in/out-os rendszereket szoktam építeni.

Fontos hogy a hangkártya drivere jó legyen. Rme, Motu...én Rme hangkártyákat favorizálom. 

Ezeket a pultokat többnyire IEM keveréshez használják, és az előnye itt jön ki igazán...ugyanannyi processzálási lehetőséget enged meg a kimeneten mint a bemeneten...használhatok különböző VST-ket...

ADA8000től kezdve bármilyen preamp/konverter szóbajöhet....pl.: összehasonlítottuk egy régi Yamaha 02r-rel az akkori  ADA8000es konverterekkel és Rme Raydattal készített "virtuális" pultunkat...gyorsan leszoktunk a Yamaháról, pedig nagyon szerettük (TC dspje is volt!)

Egy M7CL-lel is össze hasonlítottuk...sajnos nagy csatornaszámnál az M7 hangja összeesett...a mai gyártók előszeretettel tologatják csatornánként a buffereket....más, spórolásból elkövetett, technikai kompromisszumokról nem is beszélve.

Azért azt szeretném leszögezni, hogy az M7 jó pult!, de én nem szeretem:)

 

 

Szervusz!

 

Azért ennél részletesebb "konfignak" örültem volna. Pl. utoljára konkrétan mit építettél?

(Mehet új topic-ba, hogy ezt ne off-oljuk szét...)

Link to comment
Share on other sites

tetsuo, csak míg egy-egy szintiről lezajlik jobb esetben a vita X nap/hét alatt, addig ez a win vs. mac vitává fajul és évről-évre eljőjön.

nem vagyok én ellene az eszmecserének, sőt, ha valaki használt már ezt-azt, jó eséllyel van tapasztalata róla és elmondja, megosztja.

 

az viszont ami időnként mac vs pc vita néven zajlik, na az csak egymás fikázása :) lehet, hogy még nem tart ott ez a topic, de van egy érzésem, hogy nemsokára megtörténik. még van popcornom, szóval egy darabig elleszek még :)

Link to comment
Share on other sites

Ha másért nem azért érdemes pc-t venni mert harmadába kerül mint egy ugyanolyan tudású apple!

Ha a pc is stabil akkor meg már végképp. Márpedig évek óta stabilak a wines pc-k is!

Én 2004-2013-ig használtam ugyanazt a pc-t még 1 p4-es veterán xp-vel rajta. Hiba nem volt főleg miután elkezdtem legal szoftokat telepíteni.

1 hw hibája előjött de már inkább a korosságának köszönhető!

Hw-ben már nincs különbség pc és apple közt. OS-ben van de a win-ek egyre jobbak, jövőre már itt a win9.

Amúgy használtam mac-et is bár csak 1 hónapig.

A mac-nek kisebb a kompatibilitási lefedettsége is. És 2001 óta nem ugrott 1 verziószámot sem az osx!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...