Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Clavia Nord Lead 2X MIDI vezérlés probléma


endilv426

Kérdés

Hello mindenkinek.

Cubase SX 3-mat használok és egy Clavia Nord Lead 2X-et szeretnék MIDI-n keresztül vezérelni vele. Nincs s MIDI eszközök listájában a Lead 2, így én szerkesztettem meg a paneljét, hogy tudjam vezérelni. Az lenne a problémám, hogy, ha kiválasztok egy hangot valamelyik csatornán és a panelen valamit állítok (pl. a szűrő vágási frekvenciáját vagy valamelyik oscillator hullámformáját...) akkor mindíg visszaugrik alaphelyzetbe, nem marad úgy. amikor elindítom a lejátszást Ha a Lead 2-őn a Prog. cntrl-ben kikapcsolom, hogy programot lehessen véltani akkor nem ugrik vissza az állított paraméter alaphelyzetbe, viszont akkor meg úgy nem tudok programot váltani. A hangszer biztos, hogy jó.

Valakinek valami ötlet, hogy mi lehet a probléma? Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Az történik ilyenkor, hogy a Cubase MIDI trackjeinél az inspectorban be van állítva az adott trackhez tartozó program, és mikor elindítod a lejátszást akkor a cubase kiküldi a PC-ket a Nordnak, emiatt az meg visszavált az eredeti programra és amit addig tekergettél a hangszínen az elveszik. Én ezt a Virussal úgy oldottam meg, hogy egy multi programba raktam a hangyzíneket, így eleve csak egy MIDI csatornán kell neki PC-t küldeni, azután azt csináltam, hogy amíg dolgoztam a zenén az Inspectrorban kinulláztam a MIDI-track programját, és amikor kész voltam vele akkor beállítottam újra. Esetleg azt is csinálhatod, hogy létrehozol külön MIDI trackeket PC-hez és külön dallamhoz is ugyanarra a nord sávra, és amikor írod a zenét a PC-s trackeket lenémítod, amikor kész vagy, vagy, ha másnap be kell állítani Nordod-ot akkor mute kikapcsol a PC sávokon.

Hello!

Ami problémával eredetileg létrehoztam ezt a topicot, most azt sikerült megoldani (amikor kiválasztok egy hangot, tekergetem úgy ahogy tetszik és mikor elindítom a lejátszást nem ugrik vissza alaphelyzetbe, hanem úgy hallom a hangot ahogy beállítottam, eltekergettem).

Most az lenne a problémám, hogy mikor szerkesztem a zenét akkor mindek oké, úgy hallom a hangokat ahogy én eltekergettem, beállítottam, viszont mikor elmentem a fájlt, és legközelebb megnyitom akkor minden alaphelyzetben van, mintha nem tekergettem volna. Erre mi lehet a megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséget. :) A Nord Lead-el sikerült, az már működik. Még egy kérdésem lenne, aztán nem zaklatlak. :) A Virussal, hogy tudom ugyan ezt megoldani? A Lead-en a "Shift+Dump One" gombokat kell lenyomni, hogy küldje a SysEx-et, a Viruson nincs ilyen gomb. Olvastam a használati kézikönyvét is, de nem jöttem rá eddig sajnos.

Azt írja a manual, hogy a SYSTEM menüben van egy MIDI Dump TX nevű paraméter, azt kell ARRANGEMENT-re állítani és megnyomni a STORE gombot.

Link to comment
Share on other sites

Ugyanúgy mint bármilyen MIDI-t.

Elindítod a felvételt egy MIDI tracken amire ráirányítottad a szinti MIDI out-ját, azután a szintin elindítod a Sysex küldést.

Arra kell figyelni, hogy ha jól emlékszem akkor alapból szűrve van Cubase-ben a sysex üzenetek fogadása. Azt meg kell nézni a MIDI filter beállításoknál.

Köszi a segítséget. :) A Nord Lead-el sikerült, az már működik. Még egy kérdésem lenne, aztán nem zaklatlak.:) A Virussal, hogy tudom ugyan ezt megoldani? A Lead-en a "Shift+Dump One" gombokat kell lenyomni, hogy küldje a SysEx-et, a Viruson nincs ilyen gomb. Olvastam a használati kézikönyvét is, de nem jöttem rá eddig sajnos.

Link to comment
Share on other sites

Tudja a Nord Lead is meg a Virus is a SysEx-et küldeni, olvastam a könyvüket, de sajnos nem jöttem rá, hogy hogyan működik. A Cubase-ben az eszköz panel szerkesztőben van olyan, hogy "Create SysEx data", de akkor csak anyi történt, hogy amelyik potméternél rákattintottam erre, az onnantól nem működött. Hogyan kell ezt a SysEx-et MIDI trackre felvenni?

Ugyanúgy mint bármilyen MIDI-t.

Elindítod a felvételt egy MIDI tracken amire ráirányítottad a szinti MIDI out-ját, azután a szintin elindítod a Sysex küldést.

Arra kell figyelni, hogy ha jól emlékszem akkor alapból szűrve van Cubase-ben a sysex üzenetek fogadása. Azt meg kell nézni a MIDI filter beállításoknál.

Link to comment
Share on other sites

Hát akkor meg kell nézni, hogy ki tudja-e küldeni magából a Nord a hangszínek aktuális állását, sysex formátumban.(Szerintem tudja.) A Virus, úgy emlékszem, tudja. Na, ha megy a dolog, akkor egyszerűen be kell rakni a dal elejére egy rövidebb üres részt, és egy-egy MIDI trackre felvenni a hangszerekből kiküldött sysex üzeneteket. Ilyetén módon, ha elkezded lejátszani elejéről a dalt, akkor először kiküldi a szintiknek a hangszín beállításokat és csak utána következik a dal lejátszása.

Ez elvileg bevett szokás régi motorosoknál. (Én mondjuk sohasem csináltam, de nem is vagyok olyan régi motoros :-) )

Tudja a Nord Lead is meg a Virus is a SysEx-et küldeni, olvastam a könyvüket, de sajnos nem jöttem rá, hogy hogyan működik. A Cubase-ben az eszköz panel szerkesztőben van olyan, hogy "Create SysEx data", de akkor csak anyi történt, hogy amelyik potméternél rákattintottam erre, az onnantól nem működött. Hogyan kell ezt a SysEx-et MIDI trackre felvenni?

Link to comment
Share on other sites

Hát akkor meg kell nézni, hogy ki tudja-e küldeni magából a Nord a hangszínek aktuális állását, sysex formátumban.(Szerintem tudja.) A Virus, úgy emlékszem, tudja. Na, ha megy a dolog, akkor egyszerűen be kell rakni a dal elejére egy rövidebb üres részt, és egy-egy MIDI trackre felvenni a hangszerekből kiküldött sysex üzeneteket. Ilyetén módon, ha elkezded lejátszani elejéről a dalt, akkor először kiküldi a szintiknek a hangszín beállításokat és csak utána következik a dal lejátszása.

Ez elvileg bevett szokás régi motorosoknál. (Én mondjuk sohasem csináltam, de nem is vagyok olyan régi motoros :-) )

Link to comment
Share on other sites

Pontosan.

Illetve a Viruson ugye csak az A és B bankok felülírhatóak szóval, ott ha más bankból van a hangszín akkor az A vagy B bank egyik feláldozható helyére kellene menteni.

Köszi a segítséget, de sajnos így nem szeretném megoldani, mert nem szeretnék felülírni hangokat, valami más megoldást szeretnék találni.

Link to comment
Share on other sites

Úgy érted, hogy pl. a Nord Lead 6-os bankjának 10-es hangját ahogy eltekergettem pl. az 1-es MIDI sávon azt mentsem el magán a szintetizátoron, vagy pl. a Virus C-nél ugyan így valamelyik banknál valamelyik hangot?

Pontosan.

Illetve a Viruson ugye csak az A és B bankok felülírhatóak szóval, ott ha más bankból van a hangszín akkor az A vagy B bank egyik feláldozható helyére kellene menteni.

Link to comment
Share on other sites

El kell menteni a szintin a tekergetés eredményét. :)

Úgy érted, hogy pl. a Nord Lead 6-os bankjának 10-es hangját ahogy eltekergettem pl. az 1-es MIDI sávon azt mentsem el magán a szintetizátoron, vagy pl. a Virus C-nél ugyan így valamelyik banknál valamelyik hangot?

Link to comment
Share on other sites

Most az lenne a problémám, hogy mikor szerkesztem a zenét akkor mindek oké, úgy hallom a hangokat ahogy én eltekergettem, beállítottam, viszont mikor elmentem a fájlt, és legközelebb megnyitom akkor minden alaphelyzetben van, mintha nem tekergettem volna. Erre mi lehet a megoldás?

El kell menteni a szintin a tekergetés eredményét. :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Lenne egy kérdeésem.

Van egy Clavia Nord Modular G2-esem,és e mellé vettem egy mikrofont(Behringer ECM8000).

Szeretném a mikrofont a Moduláron keresztül használni,de nem találom azt az opciót a Modularon belül ami lehetővé teszi,hogy fel tudjak venni vele!

Hol van ez az opció?

Ha tud nekem valaki segíteni,azt meg köszönném!

Peace!

Link to comment
Share on other sites

Nos, ha jól értelmezem a Virus C manuálban írtakat, akkor a 166-oldaltól a Page A részben írt paramétereket tudja a gép fogadni MIDI CC-ként. Sajnos nincs köztük a 3-as LFO vagy a 3-as oszcillátor. Szerintem azokat csak Sysexen kersztül lehet kívülröl állítani. Nekem ugyanez a a bajom az LFO sync módban történő sebesség állításával azt se lehet CC-ből megoldani.Ráadásul én Ableton Live-ot használok az meg nem támogatja a sysex-et semmilyen formában.

Link to comment
Share on other sites

Köszi a segítséget! Még régebben is válaszoltál egy kérdésemre, hogy hogyan tudom visszatölteni az eredeti hangokat az Access Virus C-be, és írtad, hogy van egy B-d. A Clavia Nord Lead 2X alapból nincs benne a Cubase-ben (a vezérlő felület) ezért azt én szerkesztettem meg bele. A Virus C az benne van viszont nagyon hiányosan sajnos, (pl. a hármas LFO-t vagy hármas Oscillatort nem lehet vezérelni vele) így azt is meg szeretném magam szerkeszteni. A Nord használati kézikönyvébe egyértelműen le van írva, hogy melyik MIDI controller mit vezérel így azt könnyen meg tudtam csinálni, a Virus C használati kézikönyvében sajnos nem találtam. A paramerer descriptions lehet az szerintzem, de azon sajnos nem tudtam eligazodni. Légyszi egy két mondtaban segíts benne, hohy hogyan kell ezen eligazodni. Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Másik workaround, ha úgy mented el a patchet, ami az induló állapot (dal eleji kezdő állapot), és akkor megfelelő paraméterezéssel indul a nóta, a változtatások meg jönnek majd utána.

Harmadik workaround, ha a dal előtt van egy apró előke, ami "kitekergeti" a megfelelő állapotot.

Több ötletem egyelőre nincs.

Link to comment
Share on other sites

Az történik ilyenkor, hogy a Cubase MIDI trackjeinél az inspectorban be van állítva az adott trackhez tartozó program, és mikor elindítod a lejátszást akkor a cubase kiküldi a PC-ket a Nordnak, emiatt az meg visszavált az eredeti programra és amit addig tekergettél a hangszínen az elveszik. Én ezt a Virussal úgy oldottam meg, hogy egy multi programba raktam a hangyzíneket, így eleve csak egy MIDI csatornán kell neki PC-t küldeni, azután azt csináltam, hogy amíg dolgoztam a zenén az Inspectrorban kinulláztam a MIDI-track programját, és amikor kész voltam vele akkor beállítottam újra. Esetleg azt is csinálhatod, hogy létrehozol külön MIDI trackeket PC-hez és külön dallamhoz is ugyanarra a nord sávra, és amikor írod a zenét a PC-s trackeket lenémítod, amikor kész vagy, vagy, ha másnap be kell állítani Nordod-ot akkor mute kikapcsol a PC sávokon.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...