Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Midi controller 5pin


deltaalpha

Kérdés

segítsetek, zöldfülű vagyok a témában.. 

gitáros vagyok, és egy pedálhoz/ hologram microcosm/ szeretnék egy olyan midicontrollert, ami állványon a kezem ügyében van és tudom vezérelni vele microcosm különböző funkcióit.

Microcosm 5pines midi inputtal rendelkezik.

Olyan midikontrollert keresnék, ami nem keyboard, hanem mondjuk 5-10 darab poti, és esetleg pár nyomógomb.

pl akai lpd8, csak éppen 5pines outtal és esetleg midithrouval.. valaki tud ilyet? vagy valami javaslat? usb to 5pin átalakítás? vagy bármi ami segíthet azt megköszönném! 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
8 órája írta deltaalpha:

valaki tud ilyet?

thumb_m_gallery_2d7e70e3.jpg

Volt régebben ő, meg az elődje az mkl...

Esetleg a Behringernek láttam még midivel is hajtható kontrollereit.

Vagy vmi usb-s mai cuccot összehozol egy Arduino Nano mikrovezérlővel (usb > din midi). Elvileg vannak itt a fórumon is vhol otthon bütykörész technikusok ehhez.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én is ezt ajánlanám. Nekem MK1 van. Bár egyébként anyag minőségben nem a legjobb (legalábbis az MK1), vigyázni kell nagyon a potmétereire. Az MkII volt egyszer a kezemben, érzésre strapabíróbbnak tűnt. Ugyanakkor szoftveresen, programozhatóságilag ez az eszköz verhetetlen azon az áron, amin lehet kapni. Ráadásul külső táppal is hajtható és (legalábbis az MKI-nek van) van 4db 5pin csatlakozója, abból kettő Midi Out.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...