Jump to content
Ménemszól.hu

IK Multimedia - Hammond Black Friday


Bendi

Recommended Posts

A Best Service-nél 119 EUR a Hammond software.
Én már régóta szemezek vele, de eddig nem volt "sale", és hát 380 EUR (ÁFÁval) kicsit húzós... Így viszont megleptem magam vele. El kell ismernem, hogy "rohadt jól szól". (Igazi Hammond soha nem volt a kezem alatt, de ami a fülemben van a régi Deep Purple és Emerson - meg egyéb Hammondot jócskán használó bandák - hangzásából, az alapján fincsi.

https://www.bestservice.com/hammond_b-3x.html

 

00009693.webp

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta Bendi:

Ezzel együtt az iPad verzió is jelentősen olcsóbb lett.

Hardcore Hammondos ismerősöm (otthon 3 eredeti monstrum + Leslie faládák) már egy ideje megvette az 5000 Ft-os :)VB3m appot, ami a szólásban sem pitli, egymagában költséghatékonyságában viszont veri a piacot minden szinten. Színpadon is kipróbálta, mire a zenekar összenézett, hogy WHAT???

THIS IS!

:)

 

 

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta djuice:

Hardcore Hammondos ismerősöm (otthon 3 eredeti monstrum + Leslie faládák) már egy ideje megvette az 5000 Ft-os :)VB3m appot, ami a szólásban sem pitli, egymagában költséghatékonyságában viszont veri a piacot minden szinten. Színpadon is kipróbálta, mire a zenekar összenézett, hogy WHAT???

THIS IS!

:)

 

 

Az iPad verzió valóban nagyon baráti, de a Mac/PC app ebből is 100 EUR (+VAT) :(

https://www.genuinesoundware.com/?a=showproduct&b=44

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta Bendi:

Valóban elég sok “egészen jó” Hammond emulációk vannak. 

Szerencsére kinőtték lassacskán a gyerekbetegségeket, meg hogy egy 888888888 fullnál sem horpad már össze a hang. Lassan a Nord Electro is kezd hátrányba kerülni e téren, főleg mikor hardveresen is eredetihű fedélzetet is olcsóbban adnak már, dupla manuállal! 

(akiről beszéltem)

 

 

Itt meg egy HX3 orgona modullal... 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Találtam egy nagyon tanulságos videót. (Persze ez sem fedezte fel a bölcsek kövét, de alapvetően egyfajta irányba állításnak jó.)
Amit én hallok (még nem néztem meg a "Conclusions"-t):
A legtöbb stílusban az IK, A GSi és a Blue3 a "favorit", de a Blue3-nak (szerintem) bortányos a Leslie-je. Huppog, ha gyors. Kár érte, mert "lassú" Leslienél nagyon egyben van. A másik kettőé sokkal "emberibb".
A Logicé ingyen nem rossz, de "komolyabb felhasználásra" szerintem kevés (lehet). 

Szerintem ha az IK és a GSi közül valamelyik megvan, akkor nem érdemes a másikat IS beszerezni, de ha egyik sincs meg, akkor nehéz a döntés. Mindkettőnél azt hallom, hogy a legtöbb stílusban "megállja a helyét". A többinél van olyan szituáció, amiben "kevesek", de néha azok is megvillannak. Az Air DB-33 csalódás volt a többivel összevetve. (Kicsit karcosnak, harsánynak hallom. Nekem is megvan ez, és használtam is párszor, önmagában nem tűnt fel, hogy ilyen, de ebben az összehasonlításban "kiugrott".)

Érdekel, hogy mások hogyan "hallják"? (Most megnézem a "Conclusions"-t)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Látatlanban is azt mondom (amit más is aki "mászott már hegyet"), egy igazival kell szemtől szembe összeereszteni őket!

Na persze mi a cél? @Tehtube pl. hónapokig csiszolgatta, állítgatta a cuccát (szoftverek előnye), amíg nagyjából meg tudta közelíteni a sajátját és való igaz, itt meg ott még így is volnának igazítani valók elmondása szerint (ami már fejlesztői hatáskör - pl. a keverőtrafó szimuláció, s ebben ma a HX3 a saját szoftverével a legprecízebb és legkiterjedtebb, több száz paraméterrel). De lényegében ezt már úgy is csak az a "hegymászó" tudja értékelni és kihasználni, aki anatómiai szinten ismeri, mint @Tehtube is a Hammondokat + Leslieket, évjáratokra és alkalmazott alkatrész típusokra kortól függően megmondva, hogy mi mit csinál a hangjával és milyen irányban éppen. Szóval több évtized tapasztalat az eredetikkel egy fedél alatt. Ilyen szinten már tudja tényleg az ember, hogy egy szoftvernél mit vettek figyelembe és minek hogy kéne szólni.

Laikusan a Protools DB33-a tényleg botrányos, kb. 20 évvel le vannak maradva. Anno pont az NI B4 (ver. l) robbantott ezen a szoftver klón piacon. Akkor egyedüli volt. (Van aki ma is ezt használja még, rotary szimulátor pedálokkal.) 

12 éve volt... (B4 v.l szoft)

 

Érdekességként, kortörténetileg viszont mégis Japánban pattogott először az orgona klónozási labda, digitálisan a Roland VK7 1997-ben tán (?) óriási bumm volt a frankfurti Messén. Vannak akik még most sem tudták megközelíteni (Yamaha), mások meg túlléptek rajta (Nord).

A pc szoftverek szépek, csicsásak, de egy normális kontroll felület elengedhetetlen hozzájuk, na és a waterfall orgona billentyűzetről, billentyűzet erőkar hossz, rugóellenállás, 9 érintkező szimuláció, állítható trigger pont, fekete félhang billentyű kiálló magasság, szélesség még mind beleszól a játéktechnikába és érzetbe ezeken felül, hogy mást ne is említsünk. Na és a hangrendszer amin meg kell szólalni...

Mély víz ez ám egy összehasonlító videóhoz képest, de kiindulásnak nem rossz.

A Logic VB3-ban nekem kifejezetten tetszik a leslie és drive szimuláció. Garageband ingyen, leegyszerűsítettebb paraméter lehetőségekkel ua. A GSi VB3 pc-n picit nekem erőtlenebb, tetején nem üt át dinamikában. De jó szórakozni ezekkel is. A Nord Electro 3-at használom legtöbbet itthon mégis Hammond utánzásra, bár annak a rotary + drive szimulációja azért nem mai kiadás, viszont a DAW plugin fx lehetőségeivel nyitott ajtók vannak modernizálni a hangon. :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 11. 19. at 22:15 írta djuice:

Hardcore Hammondos ismerősöm (otthon 3 eredeti monstrum + Leslie faládák) már egy ideje megvette az 5000 Ft-os :)VB3m appot, ami a szólásban sem pitli, egymagában költséghatékonyságában viszont veri a piacot minden szinten. Színpadon is kipróbálta, mire a zenekar összenézett, hogy WHAT???

THIS IS!

:)

 

 

Na jó....ezen magamalá csináltam....! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2021. 11. 20. at 11:19 írta djuice:

Látatlanban is azt mondom (amit más is aki "mászott már hegyet"), egy igazival kell szemtől szembe összeereszteni őket!

Ebben teljesen igazad van, csak hát ugye pont az a gond, hogy:
1. Már nem gyártják
2. A fellelhető példányok - ha egyáltalán eladóak - megfizethetetlenek az átlag amatőr és félprofi zenész számára, aki még is szeretne valami hasonló hangot a saját zenéjébe. (Na persze még mindig nem Stradivari kategória, de azért a milliót karcolja, átüti az ár, vagy eléggé leharcolt, elhanyagolt példányokat talál az ember.) És ehhez még ráadásul nem árt, ha az embernek van helye is, ahova leteszi. Nem tipikusan a 49 m2 panel ideális "hobbihangszere" :D

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta Bendi:

azért a milliót karcolja, átüti

1,5-2 misiből már nagyon jót lehet venni, akár fa lacival együtt. Én se hittem volna, itthon mennyi embernek van még csak kedvtelésből is valódi Hammondja. Gyakorlatilag egy használt autó ára, de sokkal többet ad(hat)! :D

Amúgy ha az árakat nézzük, egy új digitális sokkal elérhetetlenebb (és hangban még mindig gyengébb). Tajtiéknál egy XK5 komplett szett 3,5 milkóért volt már kiállítva! :blink:

1,5M. az alap billentyű, 600k az alsó manuál, basszus pedál, fa lóca, Leslie... drágább együtt mint az eredeti és mégis csak digitális.

 

Link to comment
Share on other sites

A VB3m éppen akciós iOS-re a Black Friday keretében:

https://apps.apple.com/us/app/vb3m/id1560880479?app=itunes&ign-mpt=uo%3D4

Én megvettem és azt kell mondjam, hogy nem túlzás, tényleg a legszebben szóló Hammond klón amit eddig hallottam. Persze az ár függvényében, mert az IK Multimedia Hammond B-3X nyilván szebben szól, csak hát 10x annyiért.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

A VB3m éppen akciós iOS-re a Black Friday keretében:

https://apps.apple.com/us/app/vb3m/id1560880479?app=itunes&ign-mpt=uo%3D4

Én megvettem és azt kell mondjam, hogy nem túlzás, tényleg a legszebben szóló Hammond klón amit eddig hallottam. Persze az ár függvényében, mert az IK Multimedia Hammond B-3X nyilván szebben szól, csak hát 10x annyiért.

Még azt sem mondanám, hogy szebben, vagy nem szebben, inkább máshogy. De az biztos, hogy a VB3m verhetetlen ennyiért.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Koródi Csaba:

VB3m éppen akciós iOS-re a Black Friday keretében

Én most komolyan tényleg csak azt nem értem, az Apple Appstoreján egy mukk szó sincs black friday akcióról, mikor másütt képernyőnyi logók, meg naponta 5 hírlevél nyomja a postafiókom, hogy !!! BF-BF-BF-BF-BF !!!

Akkor most Applenél ennek semmi hírértéke, hogy úgy kell ezt kinyomozni, hogy akció van? Vagy nehogy már vegyék?
A gyártó oldalán a GSi-nél sincs egy megveszekedett szó róla, hogy EMBEREK VEGYÉTEK A SZOFTVERT MERT MOST FÉL ÁRON VAN!
Semmi széljegyzet, meg lábjegyzet az egészről. Ha Csabi nem mondja én pl. nem tudok róla. :( 
Ja, de hogy már tudom is mit érek vele, mert androidra ugyanúgy 5600 Ft és annyit én most nem adok azért se érte. 10$-ért meg simán bevállalnám poénból is... Ezek annyira f@szok, mint a Yamaha. Ott is ha valami megjelenik, hiába vagy feliratkozva a hírlevelükre, egy marék porcicát se ér, mert semmit nem tudsz meg sosem. Mikor már a net harsog az új hangszereikről is, akkor nagy nehezen a news szekcióban megjelenik hetek múlva, hogy piripócson bejelentette a kereskedelmi manager az új szériáikat.

Nem tudom, engem közgázból vágtak el vizsgán, de ezektől a milliókkal kitömött öltönyös naplopóktól még így is többet tudnék mondani arról, hogy minek hogy lehetne reklámot csinálni, aminek kellene. Őőőőőőrület! :stuff: 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem Te félreérted az AppStore-t. Az Apple semmilyen formában nem promotál semmilyen fejlesztőt, semmilyen appot a saját appjain kívül esetleg. (Viszont eddig még soha nem láttam, hogy az Apple saját szoftverekre adott volna bármikor bármilyen kedvezményt... ;) ). Ők csak egy "áruházi platformot" kínálnak. Olyan ez, mint amikor a piacon bérelsz egy standot. Ha akarod, Te adhatok 30% kedvezménnyel aznap a csirkefarhátat meg a paradicsomot, de ettől még a piac tulajdonosa nem fogja kiplakátolni. 

Az adott fejlesztő weboldalán, facebook lapján, twitterén stb.stb. meghirdetheti. Ahogy pl. a Steinberg is, meg pont az IK is...

 

https://www.steinberg.net/promotion/
"Cubasis 50%"

https://www.ikmultimedia.com/news/?item_id=11776

Half Off iOS Instruments
50% off SampleTron 2 and Hammond B-⁠3X

 

A gyártó oldalán a GSi-nél sincs egy megveszekedett szó róla, hogy EMBEREK VEGYÉTEK A SZOFTVERT MERT MOST FÉL ÁRON VAN!

Sajnos ez a GSi hibája, felelőssége ... lenne. De van hír.

https://www.genuinesoundware.com/

Legfelül a főoldalukon:
Cyber Week 2021
VB3M 30% off on app store until dec 1st

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Bendi:

Szerintem Te félreérted az AppStore-t. Az Apple semmilyen formában nem promotál semmilyen fejlesztőt

Én is úgy gondolom, hogy az Apple-nek ehhez semmi köze. Ha feladata lenne a fejlesztők akcióit promotálni, akkor egy fullos osztályt kéne nyitnia hozzá és nonstop dolgozhatnának, mert akciók egész évben vannak hol így hol úgy, hol a mikulás, hol a nyuszi, hol a vakáció, hol a vakcina stb. miatt. Ez minden fejlesztőnek a saját feladata. Például aki követi a GSi (ahogy az összes többi, bármelyik fejlesztő) Facebook oldalát, Instagram vagy Twitter oldalát, az azonnal értesül minden akcióról. Tulajdonképpen ezeken a felületeken van esélyük a fejlesztőknek elérni a közönségüket... a honlap manapság már csak másodlagos-harmadlagos platform, ráadásul ha a honlap alapjaiban nem úgy van felprogramozva (dizájnolva), akkor hiába teszik ki a híreiket, elvész... lásd GSi honlapja.

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Bendi:

Legfelül a főoldalukon:
Cyber Week 2021
VB3M 30% off on app store until dec 1st

Ez akkor lehet azért van most már ott, mert írtam a fejlesztőnek egy emailt! :)
Értem amúgy a csirkafarhátast is, csak ez akkor pont úgy van mint a piacon is, ha épp akkor nem mész arra csirkefarhátért, senki nem fog szólni, hogy most akciós és vegyél, miközben évente egyébként pl. egy mázsa reklámújságot hajintunk a kukába, mert a sok felesleges cucc hétről-hétre a kutyát se érdekli és senki se kérte. Tehát akkor nekem feladatom lenne az összes szoftverfejlesztő oldalát hetente végigvizslatni, hogy épp mi az újdonság és mi van esetleg akcióban? :)
Azért az ilyen dolgok kicsit másak, mikor értelmes szoftvert lehet "fél" áron megvenni. De mondja Csabi, hogy ő is egy teljesen más oldalra van emiatt feliratkozva, ami direkt akció figyelő iOS pluginokra. Nos, azért írtam a Yamahát is, hogy hiába vagy a hírlevelükön, ilyenekről egy mukkot nem írnak, ahogy az Apple Store sem (van iCloud accountom nekem is a volt ipadjaim után). És oké hogy nem az Apple dolga, de akik árulnak rajta, sztem simán beleférne, hogy hírlevelet kapjon ilyen értelmesebb dolgokról, aki tagja a rendszernek és regisztráláskor bejelölte az érdeklődési körét.
Mindegy, ha VB3m tud akciós lenni iOS-re, androidra meg nem, azért nem fogom lecserélni az android kütyüm, hogy vehessek egy VB3m-et meg egy iphonet vagy ipadet is mellé. :) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

6 órája írta Koródi Csaba:

Például aki követi a GSi (ahogy az összes többi, bármelyik fejlesztő) Facebook oldalát, Instagram vagy Twitter oldalát, az azonnal értesül minden akcióról.

Szerencsére én egyiken se vagyok és nem is leszek regisztrálva. Semmilyen akciót nem ér meg számomra, ahogy egy ismerősöm is megfogalmazta, hogy "ezekkel egyel többen legyünk a lakásban".
A dolog egész tényét nem értem akkor, mert hogy van az, hogy az emag vagy az edigital meg stb. naponta kürtöli, hogy akciós hét meg BF meg stb. van? Ahova meg hírlevélként direkt regisztráltam amiatt, hogy érdekelnek az olyan dolgok és hírek, onnan meg nem jön érdemi infó?
Ok, a GSi-től sosem vettem még semmit, de a free dolgaikat régebben már kipróbáltam és ott is volt asszem hírlevél lehetőség, tehát...
Abban igazatok van, hogy ha androidra nincs akció, akkor miről küldjenek értesítést, de azt csak én tudom hogy épp most iOS eszközöm nincs, attól még kaphatnék hírlevelet. :) 
Na szóval, boncolgathatjuk, de senki ne mondja, hogy az Apple vagy a Yamaha egy minta marketing stratégiát követ, akár hogy is működik szervezetileg... Bendi jól írja, a platformot ők biztosítják, akkor az értesítés lehetőségét is kéne biztosítani, főleg ha a kereskedelem a cél, lévén a "helypénzt" ott lehet beszedni, ahol pörög is a piac sztem. :)

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...